Бродирана красота - Гоблени 92

  • 94 523
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 482
Конците са много хубави, не са тънки, не се разнищват. Ползвах много малко от тях, но с такова впечатление останах. Не ми приличат на Ариадна. Имам един незапочнат гоблен с Анхор, по-тънки изглеждат от тези, които получих.

# 736
  • Мнения: 643
Аз нямам време  да отида да сравнявам в някой магазин .
Па за 33 лева 220 чилета - каквито и ще да са ,направо са без пари.Цветовете ми харесват иначе , но не мога да кажа какви са .

# 737
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Не съм правила сравнение. Поръчах ги защото са на гами, да хванеш пликчето и да си избереш. Я за картичка я за мини. В момента си шия картичка с тях.  Peace

# 738
  • Димитровград
  • Мнения: 69
Kordelia, или някой от другите получили от гамите на Милена стил - в крайна сметка може ли да се определят конците какви са - анхор ли, ариадна ли са?! Правите ли опит да ги сравните с някоя цветна таблица - дали съвпадат  newsm78 - чудя се дали да си поръчам и аз, затова питам?!
Аз поръчах от всички гами.Имам много останали конци от предишни гоблени-повечето Ариадна,по-малко Росаче.Доста съвпадения с Ариадната и 7-8 с Росачето.Има някакви,които са без абсолютно никакъв блясък-матови.От общо 220 цвята имах 5 еднакви-по 2 чилета и 1-по 3.Доставката ми беше със спиди, икономична-пристигна за 2 дни и струваше 3 лв и 42 ст.

# 739
  • Мнения: 643
Може да има и пъпетс , защото Милена преди години комплектоваше с пъпетс и анкор и сега да си чисти някакви конци .

# 740
  • Мнения: 19
Благодаря ви момичета за коментарите! Току що поръчах и аз, както обичат да казват баба и дядо - От имане глава не боли!  Peace

# 741
  • Мнения: 19
момичета, не се сърдете, не искам да обидя никого, но не разбирам защо си причинявате това?

като шиете на разграфена панама после ще трябва да шиете и фон, а той е половината (а понякога и повече) от всичко ушито  ooooh!
ако не искате кръстчета, не ви харесва на аида 14/16/18 или ви се виждат скъпи, има българска неразграфена, цената е същата като на разграфената.
ако проблема е в ориентирането по квадратчетата пак има решение, някои си "разчертават" с конец (тропосват), други използват изпиращ или изчезваш маркер  Hug

Благодаря за схемата Simple Smile племенничката ще се жени през юни и се оглеждам за интересни идейки Simple Smile

Наистина проблема май е психологически. Вижда ми се трудно на неразграфена панама. А и за да стане хубаво трябва да е с бяла, а е много скъпа.

Майка ми пробва да шие на българска неразграфена и каза, че без фон не и харесва и пак ще шие. Мен не ме бърка да шия фон. Ако няма ми изглежда незавършен.

Не съм питала в магазина в Русе колко струва бялата панама, но ми се вижда скъпичка по интернет магазините.

На неразграфена панама- българска правих едни картички за 8 март. Още не съм ги комплектовала, ще ги покажа и тях.

# 742
  • Мнения: 11 832

Не съм питала в магазина в Русе колко струва бялата панама, но ми се вижда скъпичка по интернет магазините.


Бяла неразграфена струва колкото и разграфената -8лв Peace, купувам си постоянно Simple Smile.

# 743
  • Мнения: 571
Неразграфена съм си купила бяла, екрю и черна. Не знам какъв каунт се води, но е точно като разграфената. На мен ми е по-лесно да си я разграфя- купих си маркер, който при намокряне изчезва, а за черната имам бял молив тип креда. Аидата ми идва скъпа и затова съм си купила от едрата българска панама, която разбрах че отговаря на Аида 14. Завиждам благородно на момичетата, които си позволяват оригинални комплекти гоблени, скъпа панама и скъпи конци, но това не е причина да се разделя с хобито си. Ето един пример на Молитвата за дома на неразграфена панама без фон- не ми изглежда незавършено, но това си е мое мнение
http://rossiii.snimka.bg/tapestries/broderii.646390.26122315

# 744
# 745
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, сайта е страхотен и си направих регистрация най-вече заради гоблените, които публикувате,страхотни са. Ще съм ви благодарна ако дадете предложения за гобленчета да започна да шия и аз,защото не го бях правила от доста време Simple Smile

# 746
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
лиленце  Hug

Общи условия

Активация на акаунт