Отговори
# 735
  • Мнения: 40
Дописвам:
ИРЕТО, ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ИВКО!  smile3525
Роси, кое е това ново, с което измиваш сега Емо? И аз бих сменила Мустелата вече Simple Smile
Деска, честито зъбче на Йо! Вече сме като белите лястовички ние в отбора на беззъбите Simple Smile
хахаха, Аниии, МТ всичко чува значи Simple Smile ама добре ти го е казал  Peace
Бюти, радвам се, че Лорчето е по-добре и много благодаря за линкчето с пандата! Цвети  Hug
Ох, Чин, добре, че сте успели да смъкнете малко тая Т. Аз също щях да ти предложа течния Нурофен - той пак е с такава мерителна спринцовка.

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 13:33 от Шуши-

# 736
  • Мнения: 378
Мони, на Иво така му се забели самичко чрез смегмата Peace Прилича на парченца сапун. Това е и естественото забелване, събирайки се, смегмата разлепва кожичката от главичката. Промивай с риванол, ако ти се струва че не е какт отрябва може да намажеш с гентамицин крем. Вторият път, когато беше останало съвсем мъничко за дозабелване, намазах превантивно и не се е възпалявало.

Ичка, Дара цяла ваканция ти е отпуснала Grinning Hug
С Дара и Маги, беззъбата групичка става 5 шушулки Party Много сме, силни сме Mr. Green

# 737
  • Мнения: 0
Пак аз...

Честити месечинки на всички днес   bouquet

Ваче - ама и аз като бързам и не гледам  Simple Smile Та сега вече кандидатствах...има си места 3 ясли с по 30-40 места...добре ми се струва и навсякъде засега се класираме....въпреки че имам 8,3...а като ги гледам тези с по 9,10....как става тая работа не знам...Та, предполагам , че тепърва ще има много записвания и ще се смъкнем мноооого надолу.....здраве да е  Simple Smile

Шуши - в Токуда ли ти казаха да забелваш??? На мен Масларска ми каза само да почиствам, без натиск  Thinking
Ире - точно като сапун  Simple Smile Мерси за инфото  Hug

Бейби лейди - браво за свободния уикенд  Peace



# 738
  • Мнения: 3

Напразно се похвалих вчера,снощи пак не спахме...ама аз май вече свикнах Laughing
ichkata83:Айде честито наспиване все така да сте!И не се чуствай виновна за паданията,а и тепърва предстоят! Hug
А н и: hahahaИнтересна история!
deskatta:Честито зъбче(или две Grinning)
chin:Честито завърнал се Слав!Горкия Нико!Добре,че си я свалила гадната температура!Дали не му расте зъбче?
иРеТо:Честита месечинка на сладък Ивко!
Успешен прием в яслите желая на всички софийски бебчета!Тук при нас пък се борят за всяко дете,защото няма достатъчно Rolling Eyes
На всички болнички бързо оздравяване!
Бисквитки давам от тези на Sweet показани от Ана2!Като ви чета и ми е странно,никога не съм чела толкова подробно етикетите,а и всъщност нямам представа кои са най-лошите съставки за които да гледам ThinkingНе,че искам да обидя някой,но не е ли малко прекалено?А като започнат да ходят на детска и на училище и да ядът какво ли не как ще ги предпазваме?Аз съм давала на Сами да кусва и солетка със сол и царевични пръчки дори,не мисля,че ще мога да я огранича от всичко вредно,не е въпроса да се наяжда с боклуци,но си мисля,че трябва някакво средно положение! Peace

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 14:31 от Samiimami

# 739
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Сами, разбира се, че не може да се предпази от всичко, но докато ние контролираме храната, няма лошо да се спестява, колкото може. И евентуално да се изградят някакви здравословни навици. На мен баба ми ми е тикала в устата банички с мед, филийки с мед и масло, бухтички, мекички и тия блокчета Цирк ли се казваха - дето са фъстъци, слепени с карамел.  Crazy На годинка съм била страшен плондир, в момента също и си умирам за сладко... а диабетът ми е по петите, доста съм предразположена.

# 740
  • Мнения: 40
Мон, ами в Токуда аз понеже специално си ги питах (понеже препатилите мъже около мен са ме предупредили) и ми показаха как да опъвам, но не са ми казали да дърпам силно, де. Аз за това казвам, че смятах, че правилно го правя докато един хубав ден не показах на педи и тя вика, че нищо не сме направили и ми предложи тя да го направи вместо мен - естествено се съгласих. А тази смегма е само смазка, тя няма как да разлепва...това си е почти срастване там аз като гледам. Е, има шанс да се оправи самичко ако кожичката е с нормални размери и няма стесняване, но трябва педи да ти каже. newsm78
Шунка, леле тази твоя баба много лоша услуга ти е направила - мед, ядки, пържено -ужас! Дано след време да не се окаже, че и ние сме правили такива "услуги" на децата си...
Сами, аз подкрепям Шунка - нека им спестим болестотворните неща поне първите години, пък като станат по-големички, то няма как... Те на 15г могат и цигари да пушат, ама аз не бих му дала от сега (просто пример, нищо лично)  Peace

За суровата ябълка да ви питам - едно време са стъргали на пластмасово ренде, но ММ смята, че защото тогава реднетата са били ръждясали, а сегашните метални нямат ръжда и съответно не пречат на ябълките. Така ли е?

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Ето за рендетата:

Цитат
Сокоизстисквачка или ренде

Съществува мнение, че сокът не трябва да се приготвя с електрически сокоизстисквачки, тъй като при контакт с метала се разграждат витамините. Отчасти това наистина е така. Но в последно време при сокоизстисквачките се използват метали, които минимално взаимодействат с компонентите на сока. Даже да приготвяте сок по бабиния метод (с ренде и марля), загубата на витамини е също така неизбежна, тъй като и в този случай сокът е изложен на контакт с въздуха достатъчно дълго.

# 742
  • Мнения: 378
Шуши, за смегмата - зависи от количеството, с натрупването се образуват големи дебели люспи между кожичката и главичката (като заобяснявам така цветущо Crazy). Приличат точно на малко остатъче от сапун. Първият път когато му се отдръпна почти всичко, колко парцали излезнаха от там #Crazy

# 743
  • Мнения: 38
Чинче, май не само на вас не ви е ден. Преди малко Нико се изправи в столчето и тупна по муцуна на теракота-около 15 см. височина. сега си имаме цицина на главата и съм се шашнала да не му е станало и нещо по-сериозно. За почти 16 годишния ми стаж като майка, това е първият случай, в който ми пада дете...направо треперя. ooooh!

# 744
  • Мнения: 40
Елдра, горкия Нико.. днес е един особен ден
присъединявам се едновременно към наводнените кухни (тоест комина с тръбите само за щастие) и мъжете, които си вдигнаха чукалата от работа...

Ирето, вероятно и така става, но както казах, ако няма стеснение на кожичката и зависи дали е слепнала изцяло или само малко.. Wink абеее всеки си е различен, нали знаеш  Peace

# 745
  • Мнения: 26
Здравейте,
Ани, точно тези бисквити на Детки, които Ани2 казва, съм взела от Кауфланд. Там проверила ли си?
Аз записах две ясли, ама изобщо не ми е ясна схемата. За първи избор имаме 8.1 точки, но то май това е масовият резултат. Погледнах сегашните класирания и много малко деца имат над този резултат, а много имат и доста по-малък. А ако приемат детето, а не го запиша, после какво, кандидатстваме на текущите класирания ли?
Чинче, лекарството със спринцовка пробва ли да го даваш съвсем по малко м/у венеца и бузката?  Дано не е нещо сериозно.  Praynig
Дано всички болнички се оправят бързо  Hug
Аз водих Марки на лекар за ушите пак и се оказва, че вече е доста по-добре. В момента има хрема, която се отразява и на ушите, но щом тя се оправи, ще се оправи и слуха, т.е. тръбите иначе са чисти и лигавицата е спокойна  newsm44

# 746
  • софия
  • Мнения: 1 305
Момичета, Мона е с бронхеолит Sad Sad, направила е спазъм, задържа секрет който не може да откашля, отхрачи, сега е на вентолин до утре на обяд пак сме при доки да не изпуснем момента с антибиотика Sad.Като и направих инхалацията с вентолин започна да кашля много, явно така трябва. Малката ми само да се оправи CryДоки каза че можело да се задуши, само това ми трябваше да чуя ooooh!
Стискайте палци Praynig

# 747
  • Мнения: 378
Цвети Shocked, миличката Мони Confused Hug Дано всичко мине възможно най-леко и да си откашля всичко което се е събрало Praynig Hug

Аз чак сега забелязах, че сме стигнали 50-та страничка ooooh! Чин, имаш ли тема, ако си заета да действам аз?
Мацки и тати, давайте идеи, да си измислим мартенско заглавие Grinning

# 748
  • Мнения: 4 370
Елдра, искам да те поздравя, че за 16 години нямаш паднало дете. Аз падане от 15 см не го броя. Моите и двете какви лупинги имат! Дано всичко да е наред с Нико! То няма как да не се притесниш де!

МамоАни, търсих в Кауфланд, при нормалните бисквити. Там има На Чичибебе, но на Детки не видях!

Аз почти стегнах багажа, утре потегляме! Не помня писах ли, взимаме си свеки с нас да гледа Никола докато сме на пистата. Никога не сме били на почивка с баба, дано не се разочаровам. Но поне се успокоявам че така ще е само 1-2 години.

П.П. Цвети, защо не потърсиш още едно мнение. Бронхеолит е много сериозна диагноза. Дано всичко е наред!

# 749
  • Мнения: 43
Цветииии,милите те  Shocked Дано Мони бързо се оправи Praynig Hug
Елдра ,поздравление и от мен Hug  bouquet
Аз сега спретнах в главата си едно заглавие ,та Ире
Баба Марта се задава ,мартеничка тя на Юнчето дарява!

Общи условия

Активация на акаунт