Обречени ли са връзките между жена без дете и мъж с дете?

  • 31 800
  • 333
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
не би, ама би!  Peace Платинум го е описала, има толкова много подобни случаи.

# 46
  • Мнения: 2 175
Не, не са обречени..Подобна връзка не е по-различна от която и да е друга връзка..
И аз, и приятелката ми се взехме с мъже, които вече имаха деца, израстнахме ги и ги отгледахме..
Когато обичаш някого, го обичаш и заедно с "екстрите"..
Радвам се, че сега съм с мъж, който е с мен, въпреки че аз съм с дете -че и нито съм млада, нито мн. хубава..

# 47
  • Мнения: 8 808
Авторе, ако започне да става нещо между вас, веднага й кажи всички тези неща, които си написал в темата относно намеренията си за бъдещето. Тя ще реши сама дали иска нещо сериозно, или не. Ако все пак реши, че иска сериозна връзка, приготви се да бъдеш търпелив. Защото въпреки големите приказки тук, няма такава жена, която ще понесе нейното дете да бъде равнявано с друго . Независимо колко  пари изкарваш, независимо колко добър баща си на детето ви, на нея все ще й се зловиди това, което даваш на първото си дете-материално и морално. Гледай поне да има достатъчно голяма разлика между децата в годините, защото различно се разпределя времето между  тийнейджърка и малко дете и между малко дете и самостоятелно живееща млада дама.

# 48
  • Мнения: 2 175
на нея все ще й се зловиди това, което даваш на първото си дете-материално и морално. Г

Втрещих се.

# 49
  • Мнения: 10 547
на нея все ще й се зловиди това, което даваш на първото си дете-материално и морално. Г

Втрещих се.

Втрещявай се, бъди благородна, но не очаквай от всичките същото.  Peace

Оставете на страна приказките за мащехата, макар те да не са се родили от нищото, в реалния живот има достатъчно примери, които идват в "защита" на славата на втората майка. Близък до мен е такъв, завършил с разсиновянане.
Ясно е, че има добри, съвестни жени, но понякога нещата ескалират. Дадох пример с това как на две деца се отказват понякога и елементарни неща, защото баща им трябва и мисли за другото си дете.  Не всички могат да си позволят да обгрижват три деца без да ги лишават от нещо.

И може не винаги, но е голяма вероятността, ако ще и милионер да си, пак да й досвидеят парите, които отделяш на първородното си дете.
Жените в природата си са егоисти.

# 50
  • Мнения: X
Ами вие сериозно ли говорите за любов към детето от бившата?

Е що да не? Толкова ли невъзможно ти се струва?

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Такава връзка е възможна до момента, в който втората жена роди дете. Няма на света жена ,която да предпочете чуждо дете вместо своето!!

# 52
  • Мнения: 10 547
Ами вие сериозно ли говорите за любов към детето от бившата?

Е що да не? Толкова ли невъзможно ти се струва?

На мен- да. Признавам си. Още повече сега, когато имам собствени деца.
Включването си по темата започнах, с това че за мен връзка с мъж с дете, аз без се оказа невъзможна. Явно не съм с такова голяяямо сърце.  Peace Към днешна дата, ако някога, недай Боже, се разведа и, се реша на нова връзка, ще избягвам да бъде с човек без деца.

# 53
  • Мнения: 448
Е получих отговорите на това което ме интересуваше. Както казах в началото, исках да знам просто ей така евентуално. Сега нека първо да вляза в колежа, после да видя ще стоя ли в България или не, пък другото само ще дойде един ден. Сега не съм за такива връзки, няма да издържи и месец. Питах, само защото се замислих по въпроса и исках да видя как е от другата страна. Но и аз самия съм на мнение, че ако срещна сама майка, нещата ще са по-добри за  нас като бъдеще. А и освен егоистки, жените са и много ревниви. Ако жената има дете, ще е по толерантна към моето. Но това не зависи от мен.

# 54
  • Мнения: 21 275
Да,ама се предполага,че и ти трябва да си толерантен към нейното

# 55
  • София
  • Мнения: 10 331
Леле, всичко в живота ли вкарвате в рамки? Разведен с разведена, жена с теле с мъж с такова...думи нямам.
Понякога правиш всичко както трябва и пак не става. А се получава с най-неподходящия човек и по най-странното време. Това е живот, бе, хора, не интерграл от втори род. Не е толко ва лесно, нещата не винаги се предвиждат. Освен мисъл трябва и усет.
2pac, ти намери жена с която сте влюбени, ама наистина, а после умувай за бъдещето ви.

# 56
  • Мнения: 7 006
Защо ли мащеха е нарицателно.
newsm10

# 57
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
зависи от хората

имам 2 приятелки, които се омъжиха за мъже с по две деца от предишен брак, и двете деца живеят при тях, а вече имат и трето общо (и двете двойки)

всичко е наред  Peace

обаче - според мен масово при нераждали жени (които целят семейство) има предубеждение да се избягват мъже с деца, все едно всичко трябва да започне на чисто и вниманието на мъжа да не се раздвоява  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
като се заммислиш, това си е съвсем нормалният вариант - и двамата начисто, на млади години, без свръхбагаж. Каквото и да си говорим, не е само връзката с детето от предишен брак, а и с другия родител, те щат-нещат поддържат някаква връзка, имат някакви отношения, включително емоционални, предишният брак не е стара дреха да я изхвърлиш в кофата за боклук, поне я слагаш в едно чекмедже в гардероба си. Все едно има някакъв невидим ластик с бившия партньор.

# 59
  • Мнения: 2 175
предишният брак не е стара дреха да я изхвърлиш в кофата за боклук, поне я слагаш в едно чекмедже в гардероба си. Все едно има някакъв невидим ластик с бившия партньор.

И какво от това? Всеки има призраци в гардероба си - къде е разликата с това, ако той е имал предишна драматична връзка и тайно още си мисли за нея?

Общи условия

Активация на акаунт