Каква е вината на Фатмагюл ?(Fatmagül'ün Suçu Ne ?)~ 76

  • 59 402
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
Скандала на Муки с Фатмето -
Кадир - Мустафа, след Яшаран е единствения заподозрян. Той знае за къщата в гората, няма кой друг да е. Не знам з а теб, но още не съм убеден, че не е той.
Муки - Какво общо има той, Кадир бей?! Искаш да го изкараш виновен на сила. Той дойде и в болницата и ти още го обвиняваш.
К - Какзвам какво мисля на база на опита си. Показанията, които е дал нямат никакъв смисъл.
Ф - На никой не му е лесно вече, но трябва да открием кой е виновника. Това е въпроса.
М - Не знам отговора на този въпрос, но знам, че ти си все си в главата на този човек.
Ф - Оффф, йенге..
М - Така е! Той ти е казал, че не си единствената жертва, той също е. Не ти ли каза това? Казвам, че още си му в главата..
К - Той се съжалява.
М - Еми как няма да има. Ако погледнем от негова гледна точка - той трябваше да се ожени за Фатмагюл, но се случи това.
Ф - Йенге, какво се опитваш да направиш с този разговор?
М - Нищо. Просто казвам, че Мустафа щеше да се ожен иза теб и тогава дойдоха "ТЕ". Живота продължи и той се ожени за тази ..боже, боже...жена. Ще те кажа нещо - Вие двамата сте големи късметлии, че сте заедно.
Ф - Защо ми казваш всичко това, йенге?
К - О, не.
М - Какво казах? Казах ли нещо лошо?
Ф - Разбира се... ти беше тази, която организира всичко.
М - Боже, Боже, вместо да ми благодариш, ти си неблагодарна
К - Виж, г-жо Мукадес, не казвай нещо ,за което ще съжаляваш после.
Ф - Остави я, бате, да каже какво я гложди.
М - Казвам самата истина. Ако Мустафа не ти беше обърнал гръб, ти още щеше да си в Илдир, заклещена в онази къща. Щеше да чакаш кораба ден и нощ. Сега живееш в тази къща в Истанбул. Имаш човек като Керим да съпруг. Имаш работа в ресторанта. Какво искаш повече? Чудя се колко жени могат да се похвалят с живот като твоя?
Ф - Да не казваш, че съм щастливка, че минах през всичко това, йенге? Да не казваш, че трябва да съм щасктлива от това, което ми се случи? Единственото, което мога да ти кажа е - Засрами се.
К - Достатъчно!
М - Не,ти се засрами.
К - Достатъчно, г-жо Мукадес. Ти си жена и майка, не мога д а повярвам, че мислиш така. Как може да виждаш и интерпретираш жестоката съдба на Фатмагюл по този начин? Срамота, срамота.
М - Кое е срамното? Какво толкова срамно казах?
К - Фатамагюл се изправи и се бори след всичко. Тя се изправи през лицето на дявола. въпреки всичко, тя застана в Кухнята на розата и се превърна в символ.
М - И аз имам дял в този символ. И аз работих тук.
Ф - Никой не отрича това.
М - Ти отричаш моите усилия, но благодарение на мен си омъжена за Керим. Ако не бях аз, нямаше за де омъжиш за него. аз му казах да не заминава. Ако не го бях спряла, той можеше да вземе парите от Яшаран и да избяга. Чуваш ли ме? "Виж състоянието на това момиче" му казах. "Знам цялата история."За всички ни беше трудно. Моя собствен живот беше съсипан.
Ф - Това , което казваш е вярно. Всички се опитваме да подредим живота си. Но аз никога не съм искала друг живот, не съм искала да живея на друго място. Никога не съм искала да живея в Истанбул. Очите ми все чакат да видят морето отново.
Виж, ако в мен е останал и атом от Мустафа, да не видя брат си повече. Тези събития ми помогнаха да видя истинския Мустафа. Показаха ми истинските лица на всички. Така опознах и Керим. Сега държа ръката на Керим, познавайки го, знаейки всичко, държа на него, защото го познавам.
Но въпреки всичко, което оказах, за да избегна и секунда от това през което минах, бих се отказала , от това, което наричаш "късмет за мен". От Всичко!!
Рахми - Фатмагюл, не я гледай, не гледай. Няма значение какво казва, няма значение. Ти си моето съкровище.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 559
Огромни благодарности  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 229
Благодарности за превода Hug
Аз не мога да стихоплетствам,затова ще се отчета с нещичко за поетесите и Мариянка Peace






http://www.youtube.com/watch?v=uayFhdB3bng&feature=list_rela … GzFDsQvbdvItboSws

С много добри чувства Peace

# 18
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
ГЕРИ БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ПРЕВОДА!   bouquet

# 19
  • Мнения: 3
Привет,тук може да прочетете превода на 60еп. ако искате:
http://www.ashkimsin.ru/chayxana/topic11984s120.html

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Гери Благодаря!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 958
Най-после ви изчетох.Много хубави закачливи стихчета  сте сътворили ,много поетеси има тук и ви поздравявам.Благодаря за хубавия финал на 61 еп.вече преведен,благодаря и на Гери и Лачи за  превода на др.части от филма.Мн.сте готини всички smile3525 newsm51 smile3525

# 22
  • Мнения: 55


кликни върху надписа

Ето финала на 61 серия. Превод от турски: campanula. Приятно гледане.
Благодарности и от мен момичета! smile3525 smile3525 smile3525
От един час сигурно ви чета и съм така rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo
направо ме разбихте.Сина ми седи на другия комп и вика за кво се смееш е как да му кажа че се смея за едно зърно. Joy
Не ми се мисли ако се види нещо друго какво ще бъде...
Искам да ви поздравя с една песен,ще пробвам дано стане,че съм малко боса с прикачването на клипчета.



# 23
  • Мнения: 0
gery_dobreva, конграчюлейшън!   bouquet И Керим възпяваш в стихове и с много важен превод си ни зарадвала - благодаря!   yes



Привет,тук може да прочетете превода на 60еп. ако искате:
http://www.ashkimsin.ru/chayxana/topic11984s120.html

А всичко от там е преведено и на български, но трябва да си го потърсите назад в темите.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 34 044


кликни върху надписа

Ето 14 серия на Ако бях облак на български. Превод от сръбски: gphilipova, субтитри mariana51. Приятно гледане.

# 25
  • Мнения: 0
Кой видял, видял! Приятна вечер!


 

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 19:26 от Cruela

# 26
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
campanula, mariana51   bouquet   bouquet   bouquet

Чудесно начало за нова тема.

Уф, за 5-ти път го гледам този финал и всеки път настръхвам.

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 19:52 от hrissi_sz

# 27
  • Мнения: 135
Записвам се да ви следя.  bouquet

# 28
  • Мнения: 374
Привет дами! Hug Hug Hug




Днес направо се олях
четох, плаках и се смях,
тема много поетична
с тази муза еротична.

БГ мами полудели
всички стихове подели...
Този мраз навън ли е виновен
или поглед тъмен и греховен.

Дами яхнали мечтите,
но не гледат на Керим очите.
Място читаво не му остана
от главата до колана. Embarassed

От кога я кара милия на пости,
а не дойде тук на гости.
И Фатмето ще е благодарна,
че за нея тема "близост"- е коварна.

Оставете сили на Керим
и минете на Енгин.
А пък фенките на поглед луд
да се мятат на Булут.

И сега да кажа тук
на отбора ПРЕВОД-ТРУД
моето- Благодаря,
че ме радват от душа.

# 29
  • Мнения: 50
оп и аз тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт