Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 796
Eeee, Lena, желязна си....! Peace Точно така трябва! Де да можех и аз всеки път....! Ама издържам само, когато съм във форма. Иначе хич не издържам на плачове и крещене...! Sick
А наистина, ако удря детето, трябва да му се показва как вместо да удря, се гали човека, животното или каквото там удря. Моделът, който ще даде човек е много важен. Peace

# 706
# 707
  • Мнения: 48
Ехааа, колко много ме отразихте, като никога досега. Май всички искате в Родопите при Дейзи, аа Laughing
agileya видях, че си намерила снимката... докато се доредя до форума да ти отговоря...

Zelda, QueenBee, mimoza-pm благодаря за отговорите за меленето на месо. Странно за Хит-а, аз питах там, явно са се скатали. Ще пробвам във Фантастико.

За удрянето бях чела една книга, казва се Малкият тиранин, на детската психоложка Иржина Прекоп. Там се говори, че агресивността, когато е в някакви граници, помага на детето да се научи да се справя с гнева си. Съвсем накратко, може да бъде оставяно да удря предмети, ако няма опасност да се нарани, но когато агресивността е насочена към хора, категорично не се толерира, а може да се пренасочи към предмети - например да блъска топка в стената или нещо подобно. В книгата основно се говори за държането в здрава прегръдка като начин да се спре детето от агресивното поведение.
За мен беше доста интересно и макар че книгата е по-скоро за деца с по-сериозни отклонения, аз лично възприех някои от изводите и препоръките за родители. Ако ви е интересно мога да намеря откъде се сваля, имаше я на български някъде качена.

Лека ви нощ  Hug

# 708
  • област Варна
  • Мнения: 270
Да Ви турна по една мартеница... после ще чета, че сте се оляли вчера  Laughing


# 709
  • Мнения: 2 447
Еспинозка ме е изпреварила с кафенцето....Да взема и аз да ви сложа по една мартеничка за здраве и бягам да водя детето!

# 710
  • област Варна
  • Мнения: 270
Хайде сега да се изкажа.
И моите гърди са само "кожа и кости" дет се вика. Ама за увисналостта (каква дума само) май аз съм си виновна, защото не обичам да нося сутиени.
Хемороиди ми се появиха след 7-мия месец, но след бременността се скриха, та не мога да дам съвет.
За цигарите - аз ги отказвах 5 години... добре, че решихме да имаме бебе, че сигурно още щях да ги отказвам.
Мимозка за 5-те дена не знам, ама мисля да ходя на 8-ми до работата и ще питам. Само разбрах, че ни се полага по един час на ден, ако кърмим.
Светле, честито Ви ходещи крачета. Да крачи гордо в живота. Браво, че само с парацетамол сте преборили гадната температура.
Дейзи и аз вчера се замислих, че се пазим с прекъсване и дали да не взема и други мерки... ама нали кърмя още и хапчета не става, а за спиралите не съм се интересувала.
Пчеличке, срам не срам Соня вчера така ме изнерви, че накрая отнесе едно яко викане от моя страна и един плесник на гол гъз (това последното, защото става гола от гърнето и тръгва да се разхожда из стаята). После се кротна и ми се усмихва с една такава извинителна гримаса. Напоследък, не знам дали е от времето, ама много са ми опънати нервите.
За посягането не знам дали е период, но аз имам една позната, сина й на 2 годинки удряше с умрък по масата и й се зъбеше насреща. Може да ме сметнете за лоша майка, ама аз такова дете не бих изтърпяла. Лена и аз практикувам долу горе като теб. Като иска да бута нещо забранено й казвам, че не може защото е опасно за малки деца или й обяснявам защо е опасно. Следва неистов рев от нейна страна, на който аз не обръщам внимание, защото знам, че ако сега й позволя "забраненото" на другия ден пак ще го иска и ще има още по-продължителен рев, защото вече се е светнала, че мама дава след като се нададе вой от нейна страна. Не знам дали ме разбрахте.
Миленка първото ти заглавие ама въобще не отговаря на февруарската дружинка - я виж какви бандити и бандитки си имаме. Аз съм за второто. Но наистина нека изчакаме да минат всички РД-та.
Наде, дано да се притесняваш напразно.

# 711
  • Мнения: 3
Ехо  Hug
ЧЕСТИТА БАБА МАРТАМного обичам 1ви март и мартеници, ама много  Heart Eyes
Много сте писали вчера и сега и аз освен да попиша, докато Симо кротува в кошарата, облечен в бяло и червено  bowuu
Светле аз ви мислех тези дни и се чудех, дали не пишеш, защото си на работа..А то какво било  ooooh! Ужас, добре, че е минало бързо  Hug Честито ви крачкане  Hug Hug Hug
Наде как е Маша?
Тинитам, радвам се, че писа, на мен специално ми е много интересно да те чета и да научавам за живота ви там  Hug А за пасирането.... Rolling Eyes изобщо не сте единствени, много сме, силни сме  Laughing А за спането и аз си мисля, че някой ден ще спят  Mr. Green Ето например, снощи беше май най-добре в историята-само 2 пъти се пробуди за малко мрън мрън и кърти от 8.45 до 7 сутринта  Shocked Друг е въпросът, че аз като се ококорих към 4 се въртях сигурно цял час, да ме пребиеш направо  Tired
Мари Дано се оправи вече малкият  Praynig Много се радвам, че ви възтановиха парите толкова бързо  Hug Дай боже все по-добре да става в Б-я по тази линия. Сега вече като ти ги върнаха, мога и аз да разкажа, че веднъж изгорях с доста пари в Англия като бях, теглени от парижки банкомат  Shocked и само с 1 бърза декларация на гишето ми ги възтановиха след 1 ден...
Миленка моята питка беше солена, даже сложих на своя глава чубрица, босилек и чесън на прах  Blush Това не ми попречи да я предложа на гостите с мед  hahaha Никой не се оплака  Mr. Green
Контрацепция...презерватив най-опасните дни, иначе комсомолче Blush Сега на гинеколога ще искам да ми пусне хормони, за да изберем най-подходящите хапчета, че досега си е чист стрес всеки месец  Naughty
За палави деца..това им е играта сега..само се чудят каква простотия да направят да ни кипнат и без това опънатите нервички. Моят е ужасен тези дни, тръшка се, иска само забранени неща да прави и аз също му обяснявам, но не виждам да е разбрал нещо Twisted Evil
Хепи на мен ми се струва напълно нормално да имаш странен цикъл, след като кърмиш още newsm78 А за Хавиер  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes И името много ми харесва, мислила съм си, ако имам още едно момче...макар, че как звучи само братята Симеон и Хавиер  Joy
Това май беше...А, да..Симо вчера следобяд навън си разби устната Sad С мъжо бяхме до него и пак се метна по очи като тапа, не знам как...стори ми се много невинно падане, обаче го обръщаме и цялата му уста, зъби и език в кръв ooooh! Много се уплаших, а той след 30 сек. рев взе да се хили и явно му стана интересно да си ближе кръвта  Sick Избърсахме го и веднага почти изглеждаше да е всичко наред, днес само малка раничка се вижда Rolling Eyes
Бягам, че мартеничко нещо взе да недоволства

# 712
  • Мнения: 5


Баба Марта бързала,
Мартенички вързала:
Морави, зелени,
Бели и червени:
Първом на гората –
Да листят листата.
И да дойдат всичките:
Щъркелите, птичките,
Първият певец,
Косер хубавец.
После на градините –
Да цъфтят гиргините
И латинки алени,
И божури шарени.
Ябълки да зреят,
Круши да жълтеят.
А пък на дечицата
Върза на ръчицата
Мартенички чудни
Със ресни червени,
Да са ранобудни,
Да растат засмени.

Честита баба Марта, момичета!

Момичета, искам да си сменя аватара, някой да ми каже друг сайт като http://alfa.kachi-snimka.info, че този вече не функционира. Или да ми даде идея как да кача моя снимка...

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 09:42 от Sofie

# 713
  • Мнения: 7
Добро утро! Слънчево и засмено, румено червено!

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ! МАЛКИ И ГОЛЕМИ МОМИЧЕТА И МОМЧЕТА!



Днес най-накрая ходихме на консултация и масова ваксинация - и на Явор и на каката, че сме и забавили една ваксина цяла година.  Трябвало е на 6г. да и я сложим, а ето - чак сега на 7г. го правим. Ха познайте, кой плака повече?!! Естествено, че каката..... Тя изпадна направо в истерия - "Не искам, не искам ....." Сърцето ми прескочи няколко пъти, ама за секунди свърши всичко и миряса...
Сега отчета: Тегло - 12кг, височина - 78 см. Взехме направление за кръв и урина, ама сигурно другата седмица ще бъде, че ....
Наде, как е Борянка, дано да не ти се сбъднат опасенията!
Светле, къде го този коварен вирус чак в Норвегия?! Някой българин ще да го е внесал, но хубавото е, че вече сте добре!
Тинитам, аз също обичам да чета постовете ти и скоро се бях сещала, че нямаме инфо от Баку - там има ли сняг, има ли температура -28 градуса?!
Ох, този Симо, ще му мине бързо - на тях всичко бързо им минава....
За възпитанието на децата и за тръшкането, удрянето - аз също съм на мнение, че не трябва да се оставя да посяга на хора. С каката си спомням, че също имаше период на сърдене, тръшкане, неистов рев, но няколко шамара на голо дупе изкорениха желанието и. А и тя е била в такава възраст, че не помни. По-добре докато са малки и няма да запомнят да го пляснеш с възпитателна цел, отколкото като порастнат и станат невъзможни - тогава няма смисъл от бой, не помага... Ама всеки си знае и си съди по своето дете, няма унисекс модел на възпитание, всичко си е индивидуално...
За заглавието и аз съм да изчакаме и последното 7-момартенско февруарче и тогава тъкмо ще дойде за празника новото заглавие. Така че Миленче - напъни се за заглавие за  8 март. Hug

# 714
# 715
  • София
  • Мнения: 796
Привет-мривет и от мен!! Grinning

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
ДА СМЕ ВСИЧКИ БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ, ВЕСЕЛИ, ЗАСМЕНИ И ВИНАГИ ЗДРАВИ!! И да дойде вече пролетта!! Wink


# 716
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371

Честита баба Марта!Бъдете бели и червени,весели,засмени!

# 717
  • София
  • Мнения: 796
Oхоооо, днес има рожденик!!
ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА Михаил на мама niki diki!!! Да е жив и здрав, весел и доволен, силен и великодушен, добър и разумен и винаги да радва близките си!! Весело посрещане на празника и мноооого усмивки и изненади!!



Честит празник и на милата му майчица!! Желая ти прекрасен ден и много приятни мигове!

# 718
  • Мнения: 181
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА МОМИЧЕТА-БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И ЗАСМЕНИ,МНОГО ЩАСТЛИВИ,СБЪДНЕТЕ СВОИТЕ ЖЕЛАНИЯ!!!

ЧЕСТИТО И НА ДНЕШНИЯ НИ РОЖДЕННИК-  bouquet  bouquet  bouquet
Да ви метнаи моята мартеничка Joy

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ-ОБИЧАМЕ ВИ!!!

# 719
  • Мнения: 186
Честита ви Баба Марта  Hug Всички мами и дечица да за здравички, засмени бели и червени през цялата година  Hug

Общи условия

Активация на акаунт