Токуда болница - София - 14 тема

  • 54 738
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
ох, стискам палци, но да си призная - колкото и да съм лежала в АГ-то за задържане, манипулации и т.н. - винаги см се чувствала много добре и сестрите и санитарките са много мили и отзивчиви

# 16
  • Мнения: 1 813
Искам да попитам всички минали терапията, на база какво ви я назначават?
Бени, късмет и дано е просто презастраховане !

# 17
  • Мнения: X
Благодаря ви, момичета  Hug Hug Hug

Аx'Не, наистина е шемет Корсачки  Mr. Green Как се извисяваше като стрък праз над всички в операционната  Mr. Green Mr. Green

Бенитабени
, късмет и от мен. Всичо ще бъде наред, в добри ръце си  Hug

# 18
  • Мнения: 202
 Rosa Linda , да ти е живо и здраво момченцето и да е голям късметлия!  bouquet
Извинявай, че те връщам към онези не толкова приятни моменти, но за какви контракции след секциото става дума, а и не те ли обезболяват след секциото?

# 19
  • Мнения: 513
Rosa Linda, честито момченце, да ти е живо и здраво и голяма радост. Много хубаво откри темата   bouquet

И бързо възстановяване!

# 20
  • Мнения: X
Киара, по време на цялата операция, а и след това през абоката ми се вливаше окситоцин. Не съм специалист, но предполагам, че се прави с цел контрахиране на матката. След като ме изкараха от операция, ме проверяха на час - час и нещо колко и какви лохии изтичат от мен и и ме натискаха по корема, опипвайки матката....еми болката е  #Crazy #Crazy #Crazy Иначе имаше няколко венозни обезболявания, но поне мен нищо не ме хвана  Confused  ooooh! ooooh! 24 часа бях и се чувствах като труп  Confused, но заради Дани пак бих го преживяла  Heart Eyes Той беше единственото ми ефикасно болкоуспокояващо през това време  Crazy

Jane DoeHug

# 21
  • Мнения: 202
Rosa Linda, Благодаря за отговора  bouquet
Извинявам се много, но ще задам още някой въпрос Embarassed След секцио колко време има лохии? И окситоцина винаги ли се влива или е индивидуално?

# 22
  • София
  • Мнения: 187
Здравейте и от мен!!!  Peace
Аз за първи път съм в тази тема, тъй като отскоро се насочих към Токуда!
Исках да попитам някой раждал ли е при д-р Корсачки и знае ли той с кой работи в екип?!
Тъй като от скоро се следя при него и нямам особени наблюдения...та ако може някой да сподели нещо, ще съм много бладодарна!!! Hug

# 23
  • Мнения: X
Kiara, не е индивидуално, а задължително вливането на окситоцин за всички секциа. В стаята сме 4 дами, всички след секцио и всички бяхме на системи окситоцин. Относно лохиите аз съм 4 ден след операцията и все още имам и то доста обилно. Днес ми слезе кърмата и сестрите поредупредиха, че покрай опитите кърмене и цедене даже ще се усили. Пак за инфо и останалите дами все още са с лохии. Не се притеснявай, питай колкото и каквото искаш.

# 24
  • Мнения: 3 248
Момичета, лохиите продължават до около 30-40 дни (но може и по-малко или повече, индивидуално е), без значение нормално или секцио.

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
при мен бяха точно 30-40 дни, накрая е като в края на цикъла  Peace

кърменето спомага за по-интензивното изчистване, защото - за да слезе кърмата се отделя окситоцин, който контрахира матката, в началото дори се усеща, като контракции (но е нормално, така трябва, за да се свие матката и се прибере корема)

аз мога да добавя един съвет, към момичетата, които ще раждат нормално - в болницата едната акушерка ме насочи да лежа по-корем - за по-бързото прибиране на корема - и лежах целия ден така

ето една снимка от 18 дни след раждането



коремът ми се всмукна обратно - но лежах по корем целия ден след раждането (само аз от стаята) и после интензивно цедене (от което следваха контракции, контракции, контракции ....  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! )

# 26
  • Мнения: 5
Много добър съвет ти е дала  Peace Жалко, че на мен никой не ми го каза тогава.  Сега от време на време лежа по корем, просто защото много обичам да спя така, но гърдите ме наболяват. Денят след раждането обаче още няма кърма и сигурно е по-удобно. Следващият път ще знам  Hug  Иначе моят корем пак се сви бързо, още си личи, но все едно съм преяла с диня Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте и от мен!!!  Peace
Аз за първи път съм в тази тема, тъй като отскоро се насочих към Токуда!
Исках да попитам някой раждал ли е при д-р Корсачки и знае ли той с кой работи в екип?!
Тъй като от скоро се следя при него и нямам особени наблюдения...та ако може някой да сподели нещо, ще съм много бладодарна!!! Hug

Мимс,потърси в предната тема обсъждахме доктора. Аз си следих цялата бременност при него(много рискова),преследвам го още от както работеше в КИРМ Плевен, за мен той освен професионалист е преди всичко добър човек. От секциото съм супер доволна,10 дни след това нямах никакви оплаквания и болежки. Баха в екип с д-р Димитров,който също всички много хвалят,а и на мен ми се видя голям професионалист.Изобщо ако има човек въпросната сума,няма какво да се чуди,Токуда е мястото със сигурност Peace Ако пък случайно тръгне бебето да се ражда по-рано,пак там е мястото Simple Smile

ЗА болницата какво да кажа,всичко ми хареса много,освен че 4 човека в стая ми се видя множко, честно казано. За ВИП стая не бих се поколебала,ако имах възможност,но реших че е излишен разход. Обаче едното момиче искаше да се мести във ВИП,а беше заета.Така че си е въпрос и на късмет. От нищо друго нямам оплаквания или забележки,всичко си е на ниво-персонала за бебетата,храната,чистотата,всичко беше ок.

# 28
  • Мнения: 513
Аз пък не бих отишла във ВИП, толкова беше весело в общата стая. С момичетата си разменихме и телефоните и си поддържаме връзка. Не знам какво щях да правя три дни, ако си нямах компания.

Единственото готино е, че може таткото да седи при вас. И макар че ми беше мъчно, че мм не може да види бебето, следващия път пак бих избрала обща стая - с момичетата си помагахме, споделяхме си опит, клюкарихме си, изобщо женско царство  Heart Eyes

Алена, хубав съвет, ама май за мен е малко късно. На мен ми се прибра коремчето, обаче е едно... меко и пухкаво, ужас. Ама не смея да почна още упражнения, заради кърмата.

# 29
  • Мнения: 40
Аз пък не бих отишла във ВИП, толкова беше весело в общата стая. С момичетата си разменихме и телефоните и си поддържаме връзка. Не знам какво щях да правя три дни, ако си нямах компания.

Единственото готино е, че може таткото да седи при вас. И макар че ми беше мъчно, че мм не може да види бебето, следващия път пак бих избрала обща стая - с момичетата си помагахме, споделяхме си опит, клюкарихме си, изобщо женско царство  Heart Eyes
Все едно аз съм го писала  Hug

Още повече,че аз бях 7дни там и едното момиче се наложи и то да остане толкова,та си станахме много близки...без тях сигурно щях да лудна рано рано

Общи условия

Активация на акаунт