Заличаване на пресни белези

  • 10 592
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 0
Дъщеря ми падна преди 1 седмица и се удари много лошо.Между очите и на лявата буза до устата имаше дълбоки рани.В бърза помощ в Бургас вместо да зашият раните ги залепиха,и така след 2 дни се отвориха.Имахме два варианта:или да изрежат раните добре и да се зашие,или да оставим така нещата и с течение на времето да видим какво ще се получи.Избрахме вторият и сега след няколко дена ще започнем с тези кремове против белези.Докторът при когото ходим сега е много разбран човек и ни каза за Контрактубекс.Прочетох много по тази тема,но незнам на какво да се доверя за да има ефект все пак е момиченце и белезите са на видни места:(Помогнете ни!

# 1
  • Мнения: 0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=505527.0        това е линк със старата тема по въпроса

# 2
  • Мнения: 0
Детето на приятелката ми имаше същия  проблем - белег на лицето и  изчетох всичко  каквото ми попаднеше Контратубекс  съдържа екстрат от лук алантоин и хепарин  които често дават алергични реакции Дерматикс е силиконов гел но той по скоро се полза за зарастване на рани  а не при белези  Содермикс -екстрат от домати  и Медикасол който тя ползва все още  и е доволна Пръска 3 пъти на ден  вече втори месец За премахване на белези  се ползва от 3 месеца до 2 години

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 81
Природолечителката Мария Требен в своята книга препоръчва мазане на белега с шведска горчивка. Аз няколко месеца мазах стари белези и дори те се позаличиха.
Ванга имаше някаква резепта със син минзухар, но не помня точно какво се прави, но в Интернет ако те интересува сигурно ще я намериш.

# 4
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Преди няколко дни майка ми падна по стълбите. Травмите са най вече по главата и лицето. Днес за първи път се е видяла в огледалото. За щастие няма нищо по-сериозно,но все пак ми се иска да заличи белезите напълно. Не съм я виждала,но баща ми каза че има най вече синини по лицето. Нямам представа дали ще остане белег,но мисля,че ще и е от полза да започне да се маже с нещо,ще следя с интерес   bouquet

# 5
  • Мнения: 12 674
За мен контратубексът е най-доброто, но трябва да си много постоянна. 

# 6
  • Мнения: 65
SODERMIX за мен е най-доброто,след 4 намазвания почти ми изчезна белега от секциото! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 0
благодаря ви много за съветите! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 733
Аз не съм доволна от Контрактубекса. Преди 8 месеца ме оперираха, въпреки мазането с него, белезите са много грозни. Сега пак съм след операция, скоро ще станат два месеца и се мажа с Витасин - за момента белега е просто перфектен.
Четох страхотни отзиви за лепенките Цика, но на мен ми идва много скъпи. Витасина е около пет лева, не пречи да се опита, само дето мирише лошо...

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 2 377
Преди 8 години леменникът ми се изгори с вряла вода - отпред половината гръден кош и коремче... Чичо му взел някъде около София някакъв дядо правел и продавал мехлеми с невен, та беше взел една голяма кутия. От толкова големи белези нищ не остана.

# 11
  • Мнения: 17
SODERMIX за мен е най-доброто,след 4 намазвания почти ми изчезна белега от секциото! Simple Smile

Ми как с 4 намазвания е изчезнал тоя белег?
Мажа вече няколко дни и то по няколко пъти, но си седи червен и голям...
Преди това месец и нещо с Контрактубекс, с Витасин след това, с Дефламол, с Йодасепт и какво ли още не..., а и с Джинджира Медикасол - също няма кой знае какъв ефект...

Аптекарката ми каза, че Содермикс, бил хубав препарат, но трябвало да се ползва поне 2 седмици, за да се види някакъв ефект.

# 12
  • Мнения: 65
Ами как не знам,но моя белег е невидим,зависи как са те зашили,моят шев и без това си беше почти незабележим,а след няколко намазвания съвсем........

# 13
  • Мнения: 17
Купих си на 15 юли Содермикс и мажа ли мажа 2 пъти дневно, сякаш забелязвам съвсем малко подобрение, но те са минали и само 7 дни. Наистина, поне премахна червенината, която с останалите седеше, но си личи белега. Ще докладвам след една седмица отново, какво ми е развитието....

# 14
  • Мнения: 17
Да продължа с отчета - днес е 11 август - купих Sodermix преди месец - ЕФЕКТ - НИКАКЪВ!!! Дори мястото стои малко по-тъмно, на места има грапавинки - вярно, че са малки, но все пак... и изобщо - тия приказки в листовката за някакви свободни радикали от някакви растения... май-май фантазии... Резултат до момента - НЕ СЪМ ДОВОЛНА!

ВЪПРОС - КАКВО ДА ПРАВЯ? ДРУГИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ЧЕ  #Crazy #Cussing out #2gunfire Sick Sick

# 15
  • Мнения: 186
Момичета,може би не съм съвсем за тук ,но да не отварям нова тема.
На рожден ден преди дни едно от гостенчетата ни- на 7 г. ,се спъна и падайки,си счупи нослето.
Майката го е завела чак след два дни и са потвърдили счупването.
Доколкото разбрах,в такива случаи не се прави нищо,но да попитам има ли голям риск от обезформяне на носа??При инцидента тече много кръв,беше подуто нослето двустранно ,но освен една раничка отстрани не посиня .
Толкова ми е притеснено,ако има някой с аналогичен случай,да пише за последствията.

# 16
  • Мнения: 17
Отново да дам отчет - днес е 7 септември - измазах Sodermix - ефект - НУЛА! Никакво подобрение на белега. \изобщо не мисля, че това мазило действа по някакъв начин.

Чакам предложения за други мазила... дано не съм се забавила много..

# 17
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Момичета,може би не съм съвсем за тук ,но да не отварям нова тема.
На рожден ден преди дни едно от гостенчетата ни- на 7 г. ,се спъна и падайки,си счупи нослето.
Майката го е завела чак след два дни и са потвърдили счупването.
Доколкото разбрах,в такива случаи не се прави нищо,но да попитам има ли голям риск от обезформяне на носа??При инцидента тече много кръв,беше подуто нослето двустранно ,но освен една раничка отстрани не посиня .
Толкова ми е притеснено,ако има някой с аналогичен случай,да пише за последствията.


Риск има, по скоро от промяна във формата, не обезформяне.

# 18
  • Мнения: 17
Някакви други идеи, момичета, имате ли?

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Я и аз да се намъкна тук. Малката отключи някаква алергия от началото на лятото, даже още от пролетта. В момента се борим да открием от какво й излизат тези ужасни обриви (пъпчища), но от първите излезнали останаха ужасни белези по краката. Бяха прилично разчесани и сега стоят червено - сини петна по краката. Според алерголожката щели да изчезнат, но аз лично започвам да се съмнявам. Грам не са избледнели от няколко месеца насам. Доколкото чета тук, май няма вълшебен лек, но знам ли. Нещо да предложите за такъв тип белези? Джинджира-та я имам, дали може да свърши нещо?

Момичета,може би не съм съвсем за тук ,но да не отварям нова тема.
На рожден ден преди дни едно от гостенчетата ни- на 7 г. ,се спъна и падайки,си счупи нослето.
Майката го е завела чак след два дни и са потвърдили счупването.
Доколкото разбрах,в такива случаи не се прави нищо,но да попитам има ли голям риск от обезформяне на носа??При инцидента тече много кръв,беше подуто нослето двустранно ,но освен една раничка отстрани не посиня .
Толкова ми е притеснено,ако има някой с аналогичен случай,да пише за последствията.


Голямата ми дъщеря е със счупен нос. Нищо не се прави до навършване на 18г. До тогава няма смисъл, защото продължават да растат. Носът й външно не е много зле, но от вътре са й много изкривени каналите.

Общи условия

Активация на акаунт