Голяма еуфория настава, МАРТенчето на годинка става! - тема14

  • 35 440
  • 734
  •   1
Отговори

Анкета

Избери заглавие за следващата тема:

Опции:

# 15
  • София
  • Мнения: 2 348
Вече не помня за кой път се опитвам да събера време накуп за един дъъъъъъълъг постинг с мокемтари, реплики, дуплики и лични новини. и все ми се прецаква работата. Ей го и сега чувам бебефона да пука, сигурно пак ще ме прекъсне Никола, но този път ще пусна, да не изпусна темата Simple Smile

Никола е с 8 зъба, не знам колко е тежък и висок, защото от както минаха имунизациите, не съм ходила на контролни прегледи. Опитва се да ходи, но прави само по крачка-две и то със засилка Simple Smile
 Аз всеки ден все повече се влюбвам в него и явно това се е отразило на отношението ми към Митко, защото Митко започна да става малко груб към него. Понякога го бута или подритва. Или му дърпа грубо играчките от ръцете.
 Когато баща им си идва от работа, Никола го посреща с "татееееее". Е, понякога и мен нариа така, за това не се заблуждавам, че е проговорил:)
 Напоследък Митко ни искаше боза и започнахме да купуваме от био бозата на "хармоника"(а в Кауфланд има една, която си е обикновена от бяло брашно, но е със захар, без подсладители и други прибавки). Та веднъж Никола облиза капачката на бозата и толкова му хареса, че сега като види шишето, започва да се мята и да пищи истерично. Давам му понякога да пие, когато Митко пие от шишето, макар, че не ми се щеше, защото нямах намерение да давам захар още. Обаче ми е забавно как лакомо напада, като манияк.
 Памперсите ги сменям ужасно трудно и в повечето случаи с изнервяне от двете страни. Преди му давах да джвака мокра кърпа, за да мълчи, вече и това не действа.

 за ДК - не взимам. Излишна за мен услуга е. Няма смисъл да ходя всеки ден да взимам готвеното на някой си, като си имам вкъщи готвено. Отделно , че моите манджи са доста по-качествени, дори да не са по-вкусни.
за яйцата - давам, когато

ето го, събуди се. кой знае кога пак щехне могада седна...

Последна редакция: сб, 11 фев 2012, 11:22 от skrech

# 16
  • Мнения: 639
ЛЛЛ: Не кърмя от 3тия месец на бебето,т.е. вече 8месеца,но все още имам спонтанно потичане на капки...кърма/коластра на този етап не знам как се нарича. Това е без да съм упражнявала натиск върху зърното,просто примерно веднъж през ден усещам как ми мокри и виждам петънце колкото зрънце царевичка примерно на блузата си.Това нормално ли е? И докога може да продължи и кога трябва да потърся лекар примерно? Ходих на ехография на гърди към 6ти,7ми месец и всичко беше ОК.

Марис, благодаря ти, че ми го копира!  Peace
Маринелка, наистина не съм забелязала въпроса ти. Blush Моля да ме извиниш. Бързам да поправя пропуска си.

Съвсем нормално е след отбиване в гърдите да има по малко кърма още дълго време. Не може да се каже в какъв срок кърмата спира окончателно, защото е много индивидуално, зависи и от това колко кърма са произвеждали гърдите при отбиването. Има майка, които споменават, че и година, дори две, след отбиването могат да изцедят капки кърма от гърдите си. Стига това да не създава дискомфорт, да няма препълване, напрежение, бучки, не е притеснително. Колкото по-плавно лактиращата гърда преминава към нормалното си състояние, толкова по - лесно се възстановява и с по-малко щети.

Но ти споменаваш, че при теб това потичане е спонтанно, без да стимулираш по някакъв начин зърното. Не би трябвало месеци след отбиването да има спонтанно изтичане на мляко. Ако има такова, би било добре да се консултираш с мамолог. През цялото време след отбиването ли имаш такова спонтанно потичане, или го забелязваш напоследък? Да си приемала някакви лекарства или добавки (каквито и да е) в последно време? Възможно ли е наличие на бременност? Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 160
Кати, направих твоите скоунс с кис. мляко. Изглеждат delicious  chef Намам търпение да ги опитам. И Виктор ще ги оцени, не се и съмнявам. Ще докладвам после.
Ето и за останалите една домашна закусчица, която нас нас ще ни бъде за обяд Wink

# 18
# 19
  • Мнения: 160
Ето и аз да се запиша! Благодаря за новата темичка!

Комелина ако не иска храната и аз я оставям за по - късно (макар че тя явно си показва кога не и харесва). Ако не и харесва, знам, че и после няма да я яде и обикновено и я омесвам с нещо което харесва - хахаха

За отделянето в друга стая ... Хахахах ние нямаме такава, но от седмица насам все разправям на мъжа ми , че имаме нужда от стая за детето. Защото вече се пробужда малката като си говорим или като се смеем Simple Smile И просто , за да не си пречим искам друга стая (макар че ние все още се будим всяка нощ и аз едва ставам до нейното легло, камо ли да ходя до друга стая Simple Smile )

За белтъка - ами аз още въвеждам жълтък, а белтък в застройка може би след година Simple Smile

Честито на новите проходили и кураж на тези които се опитват! ;0

И благодаря за закуската и кафенцето :* !

# 20
  • Мнения: 40
Цитат на: [size=14pt
Amorevole [/size]link=topic=640356.msg21097823#msg21097823 date=1328952514]
[/b]През цялото време след отбиването ли имаш такова спонтанно потичане, или го забелязваш напоследък? Да си приемала някакви лекарства или добавки (каквито и да е) в последно време? Възможно ли е наличие на бременност? Thinking[/color]
Може би месец,два след това съм имала максимум по 1път такова нещо в месеца,но от скоро е през ден долу-горе,хапчета не съм пила никакви напоследък,дори и противозачатъчните съм спряла последния месец,но от тогава се засили потичането (има ли връзка?) А иначе и аз се съмнявам за бременност,даже днес ще си направя тест...нямам кой знае какви причини за съмненията - просто вътрешно усещане.

don4o71 - в Ловеч има само държавна кухня и цената е 1.20

# 21
  • София
  • Мнения: 181
Страхоооотна тема и заглавие-marys    bouquet

Мигео, ама мноого сладък този Бобо бе Hug и тук да честитя ходещите крачета, както и на Дали Hug/ако съм изпуснала други ходещи крачета, моля, да ме извините/ Thinking

Маринелке
, за кухнята тук при нас е разнообразно-всеки ден второто е с различно месо/заек, пиле, телешко, риба/Боб и леща дават веднъж месечно, но обикновенно е първото т.е  като супа.Кремчетата са с плодове, или мляко с ориз или гриз.Аз съм доволна и Андреа я хапва.
Сподели после за теста, супер ще е да имаме още една бременна мама Wink

За рибата-яла е досега-пъстърва, хек и сьомга.
 Сега разбирам, че сьомгата е толкова наблъскана с антибиотици.Ще се замисля.

За отделянето в друга стая-скоро няма да е, тя спи при нас, а и на батковците няма да им е конфортно непрекъснато будещо се бебе през нощта.

За ходенето, и ние не ходим, предвижваме се по мебелите-когато реши тогава, и не го мислете толкова-прохождането го дават до 1година и 6 месеца.Всички ще проходят Peace

# 22
  • В сърцата на моите трима мъже!!!
  • Мнения: 91
Мarys, темата е страхотна както винаги! Браво! smile3501

Лъки,Ади е много сладка!

Честито ходещи крачета на Дали!

Redreny2000 , закуската е страхотна - чак ми се дояде!

Рачолина,Комелиана, благодарим за кафето и закуската!

За спането в отделна стая - искам,но не знам как ще стане. Той спи почти през цялата нощ при нас. Лятото обаче ще се мъча да го отделям пък ще видим.

Риба - още не съм давала! Смятам тези дни да започна да му давам,но нямам идея с коя е най-добре? Ще съм благодарна за няколко мнения с какъв вид да започна!

Белтък - Веднъж съм му давала от супа,приготвена за нас /със застройка цяло яйце/, но съвсем мъничко!

За ходенето - както писах, Живко скоро започна да пълзи, но става и все по-смел в придвижването по мебелите!

# 23
  • Мнения: 57
добре, че е втора страница, че да мога да изчета  Crazy

благодарско на марис за новата тема   bouquet

Момичета, Дали проявява огромно желание да яде хляб, бисквити и теста разни. Ограничавам я, но види ли хляб полудява. Някой друго бебе с такава склонност?

Още един въпрос, това дете по цяла нощ спи отвито. Да ще кажете - чувалче, но така и не успях да я науча. Всички опит да я сложа да спи в чувал завършва към 2-3 през нощта, когато се е събудила поне още 3-4 пъти над традиционните й 2-3 събуждания до тогава. Съответно всяко завиване завършва с отвиване до 5 минути. Мисля си да я обличам по-дебело от традиционната пижамка. Имате ли някакви други идеи?  Thinking

# 24
  • Мнения: 160
Освен по-дебели дрешки и провери за течение евентуално. И по - топло ако мможе да стне в стаята. То проблема е в движението на въздуха. Пробвала ли си и с по-лека завивка (всъщност много мърда и затова се отвива или не иска да има нищо върху нея)?

# 25
  • Мнения: 77
 Hug
newsm59 на Алекс на Aleksi_Koko, да ти е жив и здрав и много да ви радва!

Честити 11 месеца и на Максим на Sten , Борис на Betta, Александър на petq_alisheva, Моника на danaqv и Никол на usmivka

Последна редакция: сб, 11 фев 2012, 15:15 от vikiimm

# 26
  • Мнения: 10
Честит 1-ви рожден ден на Алекс на Aleksi_Koko  bouquet. Да е жив и здрав!

Честито на днешните месечинковци Hug

skrech, все едно си описала държанието на Боби към Вики - братска ревност за вниманието на мама или борба за надмощие ooooh!
Ena, и аз го храня баткото доста често, то иначе докато се наяде става време за следващо ядене.
Бишкота, честити ви ходещи крачета и на вас Hug
Риба още не съм давала.
Nadya81, аз мисля хек или сьомга да му дам скоро Peace
Белтък е ял от домашна баница и вчера едно късче от моя омлет. А тези принцеси с яйце и жълтък, които се препичат на скарата не е ли малко времето за яйцето се чудя - тя се изпича за 2-3 минути newsm78
За ходенето - пуска се без да се държи никъде все по-често, но не смее да направи крачка. Като го хвана за ръчички да ходи не иска, а направо кляка да лази. Когато-тогава.
За спането в отделна стая няма как да стане с това цокане по цяла нощ. Той и баткото си е с нас, камо ли бебчо.
redreny2000, много вкусна закуска, Вики одобри ли я Hug

# 27
  • Мнения: 81
добре, че е втора страница, че да мога да изчета  Crazy

благодарско на марис за новата тема   bouquet

Момичета, Дали проявява огромно желание да яде хляб, бисквити и теста разни. Ограничавам я, но види ли хляб полудява. Някой друго бебе с такава склонност?

Още един въпрос, това дете по цяла нощ спи отвито. Да ще кажете - чувалче, но така и не успях да я науча. Всички опит да я сложа да спи в чувал завършва към 2-3 през нощта, когато се е събудила поне още 3-4 пъти над традиционните й 2-3 събуждания до тогава. Съответно всяко завиване завършва с отвиване до 5 минути. Мисля си да я обличам по-дебело от традиционната пижамка. Имате ли някакви други идеи?  Thinking

Не знам дали си чела, когато съм писала, че моя синковец само корички гризе, та и до сега основно бисквити и хляб си гризка, но мен не ме притеснява. Хапва вече и други неща де, така че мисля, че пероида ви е такъв. Относно отвиването и при нас е така, постоянно го завивам, той се отвива, върти се и дори се е събувал и така по голи краци спи  Thinking в къщи е не повече от 20 градуса

Сам се качва на леглото  ooooh! е това не съм го учила!!!

# 28
# 29

Общи условия

Активация на акаунт