Съвет отностно прохождане.

  • 2 530
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 677
Ние ползвахме буйки и едни чорапи, на които долната част беше като цвичка.

# 16
  • Мнения: 931
За бос беше много студено като прохождане, терличките му се хлъзгаха по ламината - по чорапи - или по-дебелички, или с изолация от гума или плат. Навън си беше с ботушки.

# 17
  • Мнения: 52
На нас много ни препоръчваха пантофки от този тип, но моят син много си ги събуваше и в крайна сметка си проходи по чорапи.

# 18
  • Мнения: 354
ние ползвахме ето такива чорапки http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11083&cat=25 може да купиш и буйки каквито ти е показала Блонди

# 19
  • София
  • Мнения: 1 149
Синът ми проходи преди 2 седмици - по чорапи и терлички, в хола на килима. По паркета и теракота обаче се пързаля с тях и му обувам буйки за прохождане на Колев и Колев, от които изобщо не съм доволна обаче - крачетата му след като ги събуя са мокри направо от изпотяване.
Използвам темата, за да попитам и аз нещо - горе-долу колко време след прохождането децата стават достатъчно стабилни, за да ходят сами без да се клатушкат, олюляват, падат на всеки 30 секунди и т.н. Знам, че е индивидуално, както прохождането, питам ориентировъчно  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 456
MelindaD, да всичко е индивидуално, на моят син му беше нужно малко повече от месец, но той не проходи, а протича  Mr. Green  Пробвай чорапките с гумички отдолу  Peace

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 22:09 от Ева на третия етаж

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз съм за буйки.
Ако искаш, вземи си и обувки за прохождане.

# 22
  • Мнения: 468
Чорапки с АBS (нехлъзгащи се) или пантофките на ненито http://pantofki-magazin.com/ - те са най-близо до ходенето на босо. А то е важно, защото стъпалото/свода му още не е оформен.

При нас за съжаление с изправянето и прохождането терличките станаха неактуални, защото сме с паркет и щяха да се хлъзгат.

Имай едно наум дали няма да се спъва в килима детенцето. Наши приятели махнаха всички килими около прохождането.

# 23
  • Мнения: 107
Моля Ви за съвет отностно прохождането.Малката вече се опитва да ходи и аз съм в чуденка.Казват че най-добре  е да са боси в този период,но в къщи е студено.И сега се чудя как е по-добре-да я оставя по чорапки и терлички или да купя обувки подходящи за прихождането и да крачи с тях.Имам впредвид когато сме си вкъщи.За навън е ясно.  Laughing

Оставия или по чорапки или по буйки от онези с мека "подметка"  Peace

# 24
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
По чорапи. Тези със силикон / гума отдолу са добро решение за хлъзгавите повърхности.

# 25
  • Мнения: 931
Използвам темата, за да попитам и аз нещо - горе-долу колко време след прохождането децата стават достатъчно стабилни, за да ходят сами без да се клатушкат, олюляват, падат на всеки 30 секунди и т.н. Знам, че е индивидуално, както прохождането, питам ориентировъчно  Peace
И на моя му отне около месец от първите крачки до сравнително стабилното самостоятелно ходене без да е вдигнал ръце напред Simple Smile Но беше мъничък, чувала съм, че колкото по-големи са като проходят, толкова по-кратък е този период.

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Най-добре по чорапи.  Peace
На дъщеря ми и досега не мога да обуя нищо вкъши.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 060
Моят син проходи лятото бос вкъщи, но за зимата му взех термо чорапки с гумички отдолу (т.нар. АBS)

# 28
  • Мнения: 153
Според ортопеда при който водих бебето,детето трябва да се остави да прохожда босо или по чорапки(терлици),защото така по-добре се научава да разпределя тежестта върху 3 точки-палец ,малко пръстче и пета.
Относно обувките за прохождане,които се слагат когато детето е навън или ходи на по-големи разстояния ме посъветва да търся такива , които са с плоска стелка.И тук дойде големият ми проблем -всички обувки които разгледах до момента са с ортопедични стелки-на Колев и Колев,още една българска марка (не си спомням в момента коя беше) и едни турски.
Така че моля за помощ,ако някоя майка е намерила такива обувки с плоска стелка нека сподели какви са и откъде може да се купят,че детето ще проходи ,а майка му още ще му търси обувки Embarassed

# 29
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Вкъщи само чорапки и терлички. За навън обувчици от естествена кожа с ортопедични подметки. През по топлите месеци можеш да си позволиш да го пускаш босичко, но сега не си прави подобни експерименти  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт