Отговори
# 60
  • Мнения: 31
Привет!

Нутела, абе тези доктори заслужават  #2gunfire #2gunfire #2gunfire и пак  #2gunfire. Кофти е, че е трябвало да преживееш всички тези притеснения. Важното е, че детенце е добре и ще мине гадното разстройство.

За вестниците - на нас едната баба ни подари 2 вестника и едно списание от деня на раждането. АЗ иначе нямаше да се сетя, много е оригинална идеята  Simple Smile

Джен, скорошно оздравяване!

За медения месец - нашето беше седмица, но наистина беше медена  Heart Eyes Ходихме след сватбата до Египет. Екскурзията ни беше сватбен подарък и беше много много хубаво. САМо дето аз тогава вече бях бременна в 6 седмица и трябваше да се пазя, та се притеснявах доста. Но Слава Богу всичко мина добре. Та Белослава я водихме чак до Египет  Laughing

При нас нещата са ок. Белослава вече хапва домашно приготвено картофено пюренце и то с кеф си го хапва. Скоро ще въведа и каша следобед. Зъби няма още.

А на мен най-после ми мина сесията (успешно) и сега имам месец почивка до началото на семестъра. И сега в студа като не излизаме и като нямам и да уча и направо.... изкуквам  Mr. Green

Лека вечер на всички!  Hug

# 61
  • Мнения: 3 248
Да напомня:

УТРЕ е крайният срок за качване на снимка за колажа!


Който иска да се включи, да качи снимка в специалния албум в снимка.бг ИЛИ като отговор на поста ми във ФБ. Моля, качвайте само ЕДНА снимка. Не забравяйте да напишете името на бебчето. Препоръчително е снимката да е в по-дребен план, да се вижда цялата главичка, която да е централно разположена.

# 62
  • Мнения: 30
 Shocked кога сте изписали 5 страници...ехх нямам време да ви чета, ама нека поне да се запиша. Дано скоро и аз да дойда в час! Simple Smile  Whistling

# 63
  • София
  • Мнения: 515


Честит празник на всички!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 609
Добро утро!

Честит празник на всички, който и да празнувате! Пожелавам ви да се опиянявате от любов още много дълги години!

Нутелка, някои доктори заслужават публично линчуване  #2gunfire Радвам се, че все пак не е нещо сериозно и бамбина ще се оправи!

Дневник ние имаме от купешките, попълвам го. Има и места за снимки, но още не съм извадила хартиени копия, които да сложа вътре. И това ще стане.

А вестниците майка ми като никога ги е изхвърлила. Имам една позната, която работи в Санома Блясък, тя по принцип е в редакцията на Космополитън, но ще я питам дали случайно не може да ми намери вестници от юли месец.

А да знаете откъде човек може да си купи лопата?  Joy Имам намерение да си изрина снега от и около колата, за да се превърне иглуто ми отново в МПС, обаче нямам лопата (и мъжа ми отново е в командировка за 2 седмици) и не знам откъде да си купя.

# 65
  • Мнения: 172
Честит празник на всички!  Two Hearts

Всички отричат че подобни празници са от значение, но пък има и такива, за които е нужен повод за да направят романтичен жест, а и най-малкото да направим ежедневието си по-различно, по-празнично. Затова нека довечера да изпием чаша вино с любимия човек, да си приготвим приятна вечеря, да си припомним хубавите мигове заедно и това според мен ще е достатъчно да отбележим този празник.

А за бебешорковците, то е ясно - аз си го казах в заглавието - нека спят непробудно, за да допринесат за романтиката в днешния ден.

nut_ella, радвам се че си по-спокойна, а и вече ще имаш опит и няма да се шашкаш така от разни невротични доктори. Дано нямате повече такива притеснения, но все пак трябва да сме готови всички, че децата ни са податливи на разни вируси, шарки и т.н. Това са най-големите страхове на всяка майка - бебето да се разболее но бъдете готови и за това - няма страшно стига да не се паникьосва човек и да се довери на интуицията си и на свестен лекар.

еka, Enjoy the Silence, а? Ти си го хипнотизирала с този текст май.

Вчера гледах новината за бащата, който сам изродил първото си дете (някъде около Търново май) по две различни телевизии и двете придадоха коренно различен нюанс на нещата - на едното място представиха действията му като решение взето заради това, че мислел че се плаща раждането в болницата, а нямал пари, а в другата тв го представиха сякаш опита му на кравар е достатъчен и той е бил готов и уверен в това, което прави. В първата телевизия казаха, че детенцето е премръзнало и не се знае какво ще е развитието му и до 1 г. трябва да се наблюдава внимателно, а по другата казаха, че и майката и бебето са добре и ще ги изпишат утре.  #Crazy

Дано да е живо и здраво детенцето!

Буболече-Мече, каква сума трябва да се събере? До кога? къде има повече информация - някаква страничка във ФБ или другаде?

Да ви питам - някой ползва ли рапично олио за пюретата, защото в готовите слагат такова, та се чудех защо, знам че и зехтин се ползва, но ми е любопитно ако някой е запознат.

Хайде, че ме викат купидончетата.  newsm04

Адинка, в магазини тип железария или общи потреби ако имате в района, иначе има в големите магазини - тип Практикер, Бриколаж, а и в Кауфланд мисля съм виждала, зависи каква точно търсиш

# 66
  • Мнения: 15
Да напомня:

УТРЕ е крайният срок за качване на снимка за колажа!


Който иска да се включи, да качи снимка в специалния албум в снимка.бг ИЛИ като отговор на поста ми във ФБ. Моля, качвайте само ЕДНА снимка. Не забравяйте да напишете името на бебчето. Препоръчително е снимката да е в по-дребен план, да се вижда цялата главичка, която да е централно разположена.


Здравейте,
не съм писала отдавна но редовно Ви чета....напоследък нямам много време, че малкият е много крив, постоянно иска да го занимаваш, не иска да заспива, преспиваме се с голям рев, ужас е направо. През нощта се буди през час с истеричен плач, и иска ту бибата, ту вода или да му сменя памперса....ужас е направо. Предполагам, че е от зъбчета, но не зная и аз вече, защото още си нямаме.....днес сме на консултация и ще видя какво ще ми каже педито.

Обещавам вече да съм редовна в постовете си  Praynig

А къде мога да кача снимка, че нещо не можах да разбера?

Спокойни бебчета  newsm78 до колкото е възможно  Joy

# 67
  • Мнения: 4
Честит двоен празник !!!!
С вино в кръвта и любов в леглото  luvbed !!!!
Сложих снимка за колажа- много хубави тези юлчета пу-пу!!!

# 68
  • Мнения: 118
Оле, не съм писала от 100 години!
Но все не ми оставаше време напоследък-имахме гости за няколко дни, но днес си тръгнаха.

Честит празник на всички! Нека опиянението от любов при вас никога да не пресъхва!!!

Интересно ми стана с тези старите вестници - каква е идеята- да се знаят събитията в обществото и политиката, когато се е раждало бебето или е нещо друго?

Меден месец - една седмица след сватбата на златните в едно бунгало-но случихме ужасно време!

Бях ви казала, че Сияна вече спи в детската стая - добре ни се отразява това, някак си по отчетливо се въведе ред в храненето и спането така. Иначе беше тотален хаос, защото беше все около нас. Ето и сега спи в детската и аз свободно си шумя във всекидневната.

Имаме две изцяло заместени хранения - обед и каша. Месото е пиле и свинско за сега, скоро и домашно агнешка. Категорично отказва да яде купени пюрета, всичко приготвям сама. От вчера за пръв път яде млечна каша-от тези дето съдържат мляко, до сега й я правех само с вода или кърма.

Утре ще се пробваме за пръв път с детегледачка-ще дойде за 2ч. и за пръв път ще ги оставя за малко само. Миналата седмица дойде за 1,5ч. но аз бях през цялото време с тях. Решила съм всяка седмица по3ч. да я вика-аз през това време да свършвам нещо или да се поглезя сама, а и Сияна да свиква с външни хора, че нали си нямаме дядовци и баби около нас. Мисля че това ще й помогне и по-късно с по-лесното тръгване на ясла. /поне така беше със сестра й/.

sonkiss
Имаше въпрос за заспиването и дърпането на косата- мисля че това е т.нар. преходен обект. При израстването си децата си намират преходен обект /любима играчка, одеало, или нещо друго/ който ги "спасява" от тревожността, която идва когато усещат че мама я няма или както в случая при заспиване. Пиша го много на бързо, но в литературата и в нета има обяснение за това. Ето например.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B … D0%B5%D0%BA%D1%82
Аз мисля, че е много вероятно да става въпрос за това, което всъщност означава че детето си се развива ок.
И Ния и Сияна имат навика да ми мачкат пръстите докато заспиват-така се успокояват. От около 1,5годишна възраст. Ния спи с едно зайче-и до сега.

# 69
  • Мнения: 283
Привет!  bouquet



По темите:

Свободно време, намира се и гледам да е САМО за мен, плета или се разхубавявам, понякога чета книга Flutter

Четене на книжки, чета на Коско и бебо се заслушва и гледа картинките, ако успее да докопа някоя скорострелно бърза да я опита на вкус hahaha

Хранене и режим, вече въведох пуешко, много му хатресва на бебо, няма заместено хранене, с режима положението е ужасбно, особено нощем #Crazy ooooh! Tired Но се надявам скоро да се успокоят нещата Hug

За Св. Валентин, ще сме си в къщи с тупкащи сърца и чаша вино и двете деца hahaha Преди две-три години спретнах едно сърце от полар (сега ще добавя и едно "Р") на мъж ми - той много го хареса bowuu вчера оплетох няколко червени сърчица и му пуснах едно в раницата да си го намери днес, а с другите ще украся малко в къщи и така! Мисля и едни бисквитки да направя като сърчица Hug

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 13:21 от Bulechka™

# 70
  • Мнения: 234
Здравейте, момичета!
Честит празник на любовта и опиянението!
Днес ще сме вкъщи, аморето ще се вихри в кухнята. Сутринта ми беше нарисувал в снега на терасата сърце и надпис ОВИЧАМ те и боднал едно плетено, декоративно цвете - събуди ме и ми каза: "аз ти правих нещо, ама счупих твойто би"  Shocked излизам и гледам, много мило ми стана, нищо че е с грешка  Grinning
 Адинка, лопата си вземете от Практикер, Бриколаж или железария. Ние си купихме от Метро и се счупи още първия ден, защото е с пластмасова дръжка. Сега пак ринем със старата - дървена. Търсете с дървена или метална дръжка  Peace

Бамбина е по-добре, пие чайчета, прахчета, днес минах и през една хомеопатична аптека в центъра и оттам взех едни гранулки. Запалих се по хомеопатията, започвам да чета и събирам инфо. При нея това неразположение се оказа, че е от спанак в комбинация с круша или от замразената кърма (не знам дали ви споделих). Изхвърлих всичката замразена кърма, засега правя пюретата с водата, в която съм сварила зеленчуците, другата седмица като отидем на контролен преглед ще се консултирам и за АМ, тъй като вече не мога да се изцеждам (нещо и нерви нямам).
Буболече-Мече, аз също бих искала да помогна. Както и mother of twins е помолила, дай повече инфо.

  bouquet

# 71
  • Мнения: 3 794
Аз направих торта...За пръв път пекох блатове  Crazy
Снощи си измислих каква торта ще направя и днес си реализирах мислите  Laughing

Триетажна, с какаов крем - на първия пласт има вишни, на втория има банани. Сиропирана е със сок от вишни и уиски  Blush Отгоре има шоколадова глазура и обилен пласт орехов крокан, а отстрани е намазана съм сметана, има и сметанови розички най-отгоре  Laughing

За основно - Пилешки късчета от червено месо, сметана, кокосово мляко, къри и гъбки, нарязани на филийки. За финал ще поръся с колелца пресен лук. Гарнитурата ще е от картофи...ама не знам още печени или соте...

Няма да правим сладникава Светивалентиновска вечер, но съм се постарала менюто да е малко по-така...(заради тортата де, другото така или иначе трябваше да го наготвя)

Сега ще пробвам да чета  за изпита ooooh!

Весел празник на всички - кой каквото ще празнува и дано Юлчетата се съобразят с деня все пак  hahaha

# 72
  • Мнения: 35
Триетажна, с какаов крем - на първия пласт има вишни, на втория има банани. Сиропирана е със сок от вишни и уиски  Blush Отгоре има шоколадова глазура и обилен пласт орехов крокан, а отстрани е намазана съм сметана, има и сметанови розички най-отгоре  Laughing

smile3515 ДАВАЙ НАСАМ! От 23 дена съм на диета, 90 дневната, направо вече.....лошо ми става, и слабото ми място за торите, пастичките ........... дано издържа Simple Smile))

# 73
  • Варна
  • Мнения: 382
Честит празник на всички! Ние може и да празнуваме ако мъж ми се върне навремме от работа, че горкия много му е натоварени напоследък. Нищо особено не смятам да правя, една пица мисля да врътна и това е.
Нутелка,
само да ти кажа , че съм чувала че спанакът е добре да не е консервиран, пресен спанак е най-добре. консервирания си губел полезните качества и се окислявал до колкото си спомням. Освен това спанакът , както и др тъмнозелени зеленчуци има свойството да акумулира нитрати. Така че ако не е бил пресен спанакът според мен е най-вероятно реакцията да е била от него.

# 74
  • Мнения: 957
Уж майка ми дойде да помага, а нямам време дори да чета. Четох до тук по диагонал.

Нутела, големият ми син като му растяха зъби акаше така рядко. Нищо му нямаше, само каквото хапне излизаше след максимум 2 часа. Всичко престана веднага щом пробиха 2 кучешки зъба.

Днес водих моя пръдльо на лекар.  8.160 кг и 73 см. Баткото на същата възраст е бил едва 7300.

Общи условия

Активация на акаунт