Пробем-топче в гърдата!!!

  • 11 928
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 864
Утре съм там!

# 16
  • Мнения: 183
Момичета,днес ходих при моята гинеколожка.Гледа ме на ехограф и ми каза,че е  фиброаденом.И каза,че трябва да се махне задължително.Препоръча ми д-р Седлиев във Исул/гръдна хирургия/.Нейния син пък е там коремна хирургия,каза че този лекар бил добър.Там задължително щели да ме видат и на мамограф.Аз мисля да искам и второ мнение-поне със сигурност да знам какво ми е положението.То,май нещата отиват към рязане. SadМноооого ме е страх ,момичета PraynigМоля ви ,ако някоя знае как минава тази операция,боли ли,колко време се стои в болницата,колко струва и всичко свързано със случая,нека да ми пише.Да съм подготвена психически.Радвам се поне,че не е най-лошото,но не чета и много хубави неща за тези бучки.Моля ви,пишете.И мнения за болници и хирурзи в тази област.Че нямам и здравни осигуровки от няколко месеца и не знам.....плаче ми се...Карола,пиши и ти какво е станало Hug

# 17
  • загубено
  • Мнения: 6 498
Олчи,вземи и второ мнение Peace
Защо направо не потърсиш мамолог-онколог.
Аз когато открих  моето,отидох на хирург и той ме изпрати на изследвания.
Една лекарка тогава ми каза,да отида на онколог за по сигурно.
Много се бях притеснила но излезе права.Онколозите по цял ден това правят и
за мен са точните хора.ПО напред в здравния има за фиброаденоми тема,и за
рака темата ,питай там да те насочат към добър специалист.
Не се притеснявай  Hug Надявам се всичко да мине бързо и безболезнено за теб Hug Hug

Каролке,какво стана с теб?

# 18
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Олчи, махни фиброаденома в болницата в Дървеница. Можеш да се довериш на резултата. Те наистина по цял ден това правят. Търси д-р Марков. Няма да съжаляваш. Операцията не е страшна кой каквfто и да ти говори. Тръгваш си веднага. Има много по - страшни и неприятни неща!!!!!Отлагането не е решение. Ако искаш координати пиши на лични. Всичко ще е наред и дано никога не те видя в една друго тема. Кураж! Hug Praynig Peace

# 19
  • Мнения: 4 864
Благодаря ви,че ме мислите!

Вчера ходих на хирург в онкото. Някакъв ужас е там. Имам чувството,че хората спят там. Всеки си има папка, знае къде да отиде, а аз като плаха сърна. Хирургът ме прие, прегледа двете гърди. Назначи мамографска снимка само на лявата (където ми е оплакването). После чаках да стане снимката, занесох му снимката и ми направи биопсия. Сега чакам понеделник, да излязат резултатите. Свита ми е душата. Не знам какво да очаквам. Всички ми казват да не се плаша ама...как да сте, докато не знам как съм?

# 20
  • Мнения: 3 271
Благодаря ви,че ме мислите!

Вчера ходих на хирург в онкото. Някакъв ужас е там. Имам чувството,че хората спят там. Всеки си има папка, знае къде да отиде, а аз като плаха сърна. Хирургът ме прие, прегледа двете гърди. Назначи мамографска снимка само на лявата (където ми е оплакването). После чаках да стане снимката, занесох му снимката и ми направи биопсия. Сега чакам понеделник, да излязат резултатите. Свита ми е душата. Не знам какво да очаквам. Всички ми казват да не се плаша ама...как да сте, докато не знам как съм?
За снимката не каза ли нищо.Дано всичко е наред.Успех мила дано всичко е наред  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 864
Нищо не каза Sad Ама какво да каже, то си се вижда топчето там Sad А като ме стиснаха с онова чудо, дето снима как ме заболя  ooooh! Чак жената се притесни и гледаше по-бързо да ме снима.

# 22
  • Мнения: 2 480
Олчи здравей, аз също ще се повторя, но задължително си направи преглед. Аз за съжаление аз пиша вече в една друга тема, но проблема ми с гърдите тръгна още от бременността. Ходила съм на много лекари да ми гледат бучката, но трябваше да отида в Онкологията в Дървеница. Там наистина можеш да получиш компетентно мнение. Препоръчвам ти д-р Марков - тел. 0888 817510, Много добър лекар. Можеш да му се довериш. Вземането на биопсия не боли и няма от какво да се притесняваш в това отношение. Така, както чета одисеята ти, обаче сигурно ще излезе или киста или фиброаденом. И в никакъв случай, каквото и да излезе сега, не се оставяй без преглед всяка година, имайки предвид, че майка ти е страдала от това заболяване. Желая ти здраве и пиши като имаш резултат!!!!

Подкрепям казаното. Веднъж разговаряхме с моя близка лекарка в МА. Тя е точно на това мнение, че при такива топчета най-добре се справят онколозите. Останалите лекали може нещо да пропуснат, да сгрешат. Тя смята, че в онкологията в Дървеница са най-добрите.

# 23
  • Мнения: 183
Благодаря и аз за подкрепата и съветите.Във вторник съм в онкологията за второ мнение на преглед и ще видим какво ще стане,но почти съм сигурна,че ще трябва ножа да играе.Моля ви ,който се е сблъскал с проблема ми нека да опише накратко как минава операцията,боли ли и колко струва,че съм без здравни осигуровки.А биопсията боли ли KaRoLa?

# 24
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Момичета, наистина ви мисля, защото знам през какво минавате. Още веднъж ще повторя, че махането на фиброаденоми не е тежка операция. За хирурзите е по - скоро рутинна. Важно е после правилно да се изследва топчето, за да се знае точно какво е. Ако резултата е неблагоприятен следва битка Praynig В другия случай /който от сърце ви пожелавам!!!/ просто ежедневието е по старому, но трябва редовно да се ходи на консултации през 6 месеца!
От всичко преживяно от мен досега мога да ви кажа, че единственото, от което трябва да ни е страх е самият страх! Той е лош съветник Rolling Eyes
KaRoLa, кой хирург те прегледа?
Знам, че в момента и двете не можете да мислите за друго и е излишно да казвам да не се притеснявате, защото ще се притеснявате, НО...приемете ситуацията като изпитание, през което ЩЕ минете и забравите!!! Желая ви от сърце КУРАЖ и пишете какво е станало!!!!
р.р. На мен не са ми вземали биопсия, но всички казват, че не е страшна, а мамографиите и мен ме болят и то сериозно Shocked

# 25
  • Мнения: 4 864
Благодаря за подкрепата milmich. Аз не съм от София, а от Русе и моят хирург е Йовчев.  Днес в 12 трябва да отида при него и просто не мога д амисля за друго. Свито ми е на душата. От няколко дни сля със спортен сутиен и не ме боли толкова много, но все пак...  ooooh!

# 26
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Ние в нашата тема имаме две готини русенки, така, че ако искаш нещо да попиташ за лекари, процедури и т.н. пиши ми на лични и ще ти дам координати!
Пиши какво е станало. Дано всичко е наред Praynig Peace

# 27
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Момичета, какво става с вас? Имате ли резултати и дай Боже да са добри!!!

# 28
  • Мнения: 4 864
На мен ми казаха да ходя д ами го махат. Нищо повече не могат да ми кажат. Мисля да ходя до София за второ мнение.

# 29
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Ела и до тук за второ мнение, но това, че нищо не са ти казали означава, че не могат да са сигурни какво точно е. Общо взето няма да намериш лекар, който да не те посъветва да го махнеш, а и аз съм напълно съгласна, че всичко рисково трябва да се реже. Така се избягват много по - сериозни проблеми.
Карола, за съжаление русенските ми дружки не са писали в темата, но мярнат ли се, веднага ще ти дам координати Hug

Общи условия

Активация на акаунт