Моля даите ми съвет

  • 6 651
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 129
Счита, че жената му е задължена защото детето носи неговото име / разбира се без ангажименти/ и понеже не е сигурна от кого е детето, то другите ангажименти към детето са нейни. Само дето трябва да прави всичко с неговото съгласие и одобрение.
Твърде висока цена за един сперматозоид при случай, че не се знае и чий е.

Към автора. От любопитство защо не направихте ДНК? Толкова ли няма значение за теб дали детето е твое като носи твоето име?

Да, да, аз това го разбрах. Идеята ми е, че не разбирам какъв съвет очаква от нас. Според мен щастието на детето трябва да е над неразбирателството му с тази жена. Или иначе казано, ако обича това дете като свое трябва да убеди майка му за ДНК тест и тогава вече темата "пари" ще е на по заден етап. Така си мисля...

# 16
  • Мнения: 7 779
малко да уточня - ДНК тест се прави от майката до изтичане на 1 г от раждането.
същият се прави от бащата до 1 г от УЗНАВАНЕТО на раждането. което означава че бащата може да поиска ДНК тест и когато детето е над 1 год. въпрос на доказване е кога е узнал за раждането.
предполагам че не се е променил закона за да не бъде вярно това

# 17
  • Мнения: 2 510
малко да уточня - ДНК тест се прави от майката до изтичане на 1 г от раждането.
същият се прави от бащата до 1 г от УЗНАВАНЕТО на раждането. което означава че бащата може да поиска ДНК тест и когато детето е над 1 год. въпрос на доказване е кога е узнал за раждането.
предполагам че не се е променил закона за да не бъде вярно това

Той след като пише, че детето носи неговото име това е 1 ден след раждането на детето.
В общия случай мога да поспоря и какво означава " узнаване".
Иначе дело от майка към баща е до три години.

# 18
  • Мнения: 7 779
Той след като пише, че детето носи неговото име това е 1 ден след раждането на детето.
В общия случай мога да поспоря и какво означава " узнаване".
Иначе дело от майка към баща е до три години.
узнаване - логично ,след като е разбрал бащата. нали е възможно и да не разбере в деня на раждането ? докато майката няма как да не разбере че е родила.
Чл.60. (1) Произходът от майката се определя от раждането.
Чл.62. (1) Съпругът на майката може да оспори, че е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от узнаване на раждането

# 19
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Тук е ясно, че са изпуснали срока, въпроса е да си направят за тях си едно изследване, просто да установят кой аджеба е баща на това дете, не толкова юридически, а чисто човешки, или и аз не знам точно как да го кажа, просто да знаят.

# 20
  • Мнения: 2 327
Бонго,той е припознал детето, до колкото разбирам дори не са и женени, значи няма как да е станало без негово съгласие.

Освен това ДНК тест може да се изиска съдебно в някакъв срок, ама ако му е зор взема един косъм и прави теста за успокоение на собствената съвест по собствено желание като си го заплаща без това да има някаква правна стойност.
ПОсле решава кво ще прави. Щомдетето е на повече от година и той още се чуди баща ли му е или не - значи интерес към него няма никакъв, по скоро иска майката.

# 21
  • Мнения: 4
Сега всички ме нападнахте а не знаете историята ще ви разкажа част от нея значи посочения мъж е първия ми братовчед които е с 11 години по голям от мен а от нея със 16 те са има ли връзка от две години зад гърба ми и мили дами обяснете ми или се приставете от мъжката страна как бихте реагирали ако разберете че детето което мислете за ваше се окаже  чуждо дете което не е ваше ако е моето аз казвам ще си поема задълженията и ще си плащам издръжка а не да бягам от задължението си а спрямо детето мислите ли че тя ми позволява да го виждам и как бихте реагирали ако ви кажат че детето което имате не се знае дали е ваше от мъжка гледна точка вие ме нападнахте но без основателна причина не може така да обвинявате след като не знаете никаква истина просто не сам запознат как стоят неща ща със ДНК тест и със родителски права затова съм писал във форма

# 22
  • Мнения: 2 327
Щом детето е припознато родителските са и на двамата. Дело за оспорване на бащинство вече не можеш да заведеш. Но можеш да провериш твое ли е детето и да се разберете. Всъщност н ее ясно дали може да се разберете, защото се иска добро желание и то двете страни.
Сигурно е тежко да узнаеш че детето дето мислиш за свое може и да не е, но ако си полагал грижи за това дете обикновено си го чувстваш като свое. Колко втори бащи са приели чужди деца и си ги гледат.
Не те нападаме, но в интернет е така - половин инфрмация, всякакви отговори.

# 23
  • Мнения: 2 510
Отговориха ти.
Правиш ДНК тест, поне за себе си.
Събирате се с братовчед ти и обясняваш какво искаш.
Законово нямаш право да смениш името, но се консултирай с адвокат. Трябва да има начин, поне за информация, да се направи ДНК при случая.
Незнанието не решава нищо.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 300
Хубаво де, може да не е твое, ама ако е твое?
За мен това е причината да не искаш ДНК тест - за да не излезе, че детето е твое и да нямаш оправдание за това, че не искаш да си поемеш отговорността.
Иначе каква причина може да има да не направиш тест?

# 25
  • Мнения: 2 510
Хубаво де, може да не е твое, ама ако е твое?
Иначе каква причина може да има да не направиш тест?
Или не си подготвен да узнаеш, че детето  не е твое.
Някои хора предпочитат неизяснени ситуации пред истината.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 300
Хубаво де, може да не е твое, ама ако е твое?
Иначе каква причина може да има да не направиш тест?
Или не си подготвен да узнаеш, че детето  не е твое.

Ако беше това щеше да си плаща издръжката.

# 27
  • Мнения: 2 510
Хубаво де, може да не е твое, ама ако е твое?
Иначе каква причина може да има да не направиш тест?
Или не си подготвен да узнаеш, че детето  не е твое.

Ако беше това щеше да си плаща издръжката.
Защо да плащаш на чуждо дете?
Плюс това майката си го издържа защото е нейно и обикновено бащата играе ролята на обиден.
Ако майката не беше способна да издържа детето, то нещата щяха да се оформят отдавна.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 300
Дори и 1% вероятност да има детето да е негово, ако е мъж на място, ще плаща издръжка.
Не мога да му съчувствам и за стотна от секундата.

# 29
  • Мнения: 3 659
Големият проблем на човека е че бившата е решила да заминава за чужбина, там да се устройва. И сега Тошко не ще да подписва пълномощно, за да направи мръсно, не за да си гледа детето, което може и да е чуждо. А като не подпише пълномощното ще бъде съден за издръжка. Ауу ужас, няма да я плаща, независимо чие е детето.

Общи условия

Активация на акаунт