Моля, научете ме да бъда "перде" - /социално -работническа/

  • 6 607
  • 57
  •   1
Отговори
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Искам де не ми пука, да не обръщам внимание на злобни, тъпи и ограничени хора... Да си върша работата и да не се опитвам да "спасявам световния мир"! Ей така тихо и кротко....

И как, бе мамка му да го правя, когато на работа съм заобиколена от изключително тъпи и ограничени "селянки"!

За толкова години такова чудо не е било. Все е имало колеги без капацитет и умствени възможности, ама това.... Че и със самочувствие... ooooh!

Ох, оплаках се, ама днес много им набрах! За втора година съм с тях и все си виках...ще свикнеш, ще влезеш в техния ритъм /перманентно дебилен/, ама нъцки... Работи ми се!

Та, кажете ако и на вас се налага да се справяте с такива "съкровища", как го правите!

По-късно ще поплюя още малко, че сега ми идват само вулгарни изблици.  Peace

# 1
  • Мнения: 739
И как, бе ***** да го правя, когато на работа съм заобиколена от изключително тъпи и ограничени "селянки"!...

Смени си работата! И ква е тази работа, дето видиш ли всички са тъпи селянки, и само ти си пИрфектна? Laughing

По темата - пълен игнор на хора, които са под моето ниво, просто не комуникирам с такива хора. На работата си съм заобиколена с интелигентни хора, с които е приятно да се общува и професионално, и по тематики извън работа.

# 2
  • Мнения: 2 510
Не е задължително да контактуваш извън професионално с хора които не харесваш.
При случай, че не си работодателя, не си и този които прави оценки на колежките си.
Другото е твое лично мнение и все пак ако не можеш да работиш с тях то наистина трябва да си смениш работата.

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Смени си работата! И ква е тази работа, дето видиш ли всички са тъпи селянки, и само ти си пИрфектна? Laughing

Не съм казала, че съм перфектна, но поне се опитвам да "давам" нещо от себе си. Извън задълженията ми. 
Иначе работа като работа! Дразня се от липсата им на амбиции да научат нещо ново, на овчедушието и гледането в "чуждата" паничка, не моята! Peace На непрекъснатото мрънкане, на непрекъснатото плюене по клиенти. Шефът го отнася най-често! Peace  Двуличие и злоба!
А колко са маааазни когато трябва! ooooh!
 
Не е задължително да контактуваш извън професионално с хора които не харесваш.
Изобщо не си го и помислям!
Те са "заковани" за шефа, така, че аз ще се местя...
Просто няма кой друг да му чука фактурки за тези пари, та ще си ги трае во веки.
И все се надявах, че ще им свикна, ама...явно няма!

# 4
  • Мнения: 739
Не е нужно да им свикваш. Защо се дразниш от тях - само зараждаш негативни емоции в себе си, а на тях не им пука. В момента, в който спреш да се опитваш да ги промениш, ще се почувстваш по-добре Wink Или ги приемаш такива, каквито са, или наистина си търсиш друга работа. Дори не е нужно и да ги разбираш - защо не искат да се научат на нови неща и т.н. - това теб не те касае. Гледай ти да се развиваш! Така или иначе не можеш да ги промениш, по-добре си потърси нова работа, където може и да имаш късмета да попаднеш на свестен колектив.

# 5
  • Мнения: 10 547
А те какво ли си мислят за теб?
Кофти работа. Явно не сте двама колеги, а повече. Как пък не се намери един, който да ти допадне поне малко.
Помня, била съм на 19, започвах първата си работа и то по специалността, която учех от месеци, със самочувствие на отличничка от гимназията, попаднах на колеги, които от 20 години работеха това и бяха станали толкова цинични и го даваха така лежерно, че и от мен отнасяха подобни коментари.
Пораснах и спрях да гледам какви са ми колегите. Каквито- такива.

# 6
  • Мнения: 2 401
Селяндурките от тактичност и толерантност не разбират. Давай с рогите напред и ги гледай как притреперват и свиват проскубаните перки. 

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
А те какво ли си мислят за теб?
Кофти работа. Явно не сте двама колеги, а повече. Как пък не се намери един, който да ти допадне поне малко.
Пораснах и спрях да гледам какви са ми колегите. Каквито- такива.

Честно казано изобщо не съм се замисляла какво мислят за мен, а и честно казано малко ме интересува.
Малко сме - общо четири, аз съм новата - другите са от 10-12 г. в тази кантора. Но като развитие са си още там, в началото... Счетоводителки по професия, по дела по-скоро фактурокачвачки.  Grinning
Аз се явявам "момиче за всичко", а не беше така представено в началото.
Може ли един съвременен счетоводител, да "не знае" къде е данъчното, да обяснявам по пет пъти как се инсталира УЕП, и всеки път да ме питат едно и също.
Още в началото трябваше да ми светне лампичката, защо аджеба има такова текучество при четвъртото място, ама...нали съм бяла и добра...
Майната им, ще ги потрая още малко до лятото - засега така реших....

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Селяндурките от тактичност и толерантност не разбират. Давай с рогите напред и ги гледай как притреперват и свиват проскубаните перки. 

Така е, ама като си знам устата, ако реша да я отворя... Пък и все пак ги гледам по 4-5 часа на ден.
Да не говорим, че тяхната работа зависи от моята, аз от тяхната хич!  Peace

# 9
  • Мнения: 10 547
А те какво ли си мислят за теб?
Кофти работа. Явно не сте двама колеги, а повече. Как пък не се намери един, който да ти допадне поне малко.
Пораснах и спрях да гледам какви са ми колегите. Каквито- такива.

Честно казано изобщо не съм се замисляла какво мислят за мен, а и честно казано малко ме интересува.
Малко сме - общо четири, аз съм новата - другите са от 10-12 г. в тази кантора. Но като развитие са си още там, в началото... Счетоводителки по професия, по дела по-скоро фактурокачвачки.  Grinning
Аз се явявам "момиче за всичко", а не беше така представено в началото.
Може ли един съвременен счетоводител, да "не знае" къде е данъчното, да обяснявам по пет пъти как се инсталира УЕП, и всеки път да ме питат едно и също.
Още в началото трябваше да ми светне лампичката, защо аджеба има такова текучество при четвъртото място, ама...нали съм бяла и добра...
Майната им, ще ги потрая още малко до лятото - засега така реших....

Това дава отговор на всичко.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 072

Да не говорим, че тяхната работа зависи от моята, аз от тяхната хич!  Peace
Защо се нервиш тогава? Гледай ти да си свършиш работата, както трябва, та шефа да няма претенции. Другите ако искат да се развиват, ако искат да мухлясват.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
А те какво ли си мислят за теб?
Кофти работа. Явно не сте двама колеги, а повече. Как пък не се намери един, който да ти допадне поне малко.
Пораснах и спрях да гледам какви са ми колегите. Каквито- такива.

Честно казано изобщо не съм се замисляла какво мислят за мен, а и честно казано малко ме интересува.
Малко сме - общо четири, аз съм новата - другите са от 10-12 г. в тази кантора. Но като развитие са си още там, в началото... Счетоводителки по професия, по дела по-скоро фактурокачвачки.  Grinning
Аз се явявам "момиче за всичко", а не беше така представено в началото.
Може ли един съвременен счетоводител, да "не знае" къде е данъчното, да обяснявам по пет пъти как се инсталира УЕП, и всеки път да ме питат едно и също.
Още в началото трябваше да ми светне лампичката, защо аджеба има такова текучество при четвъртото място, ама...нали съм бяла и добра...
Майната им, ще ги потрая още малко до лятото - засега така реших....

Това дава отговор на всичко.


Сигурно я е яд, че като най-нова й се възлага черната работа.

Не знам, много абстрактно ми звучи, дай още примери за селянията на колежките. Да са счетоводителки от 12 год и да не знаят къде е данъчното ?! Сериозно ли това ?

# 12
  • Мнения: X
А те какво ли си мислят за теб?
Кофти работа. Явно не сте двама колеги, а повече. Как пък не се намери един, който да ти допадне поне малко.
Пораснах и спрях да гледам какви са ми колегите. Каквито- такива.

Честно казано изобщо не съм се замисляла какво мислят за мен, а и честно казано малко ме интересува.
Ами, ето ти го отговора:Просто приеми, че и те не се замислят какво мислиш ти за тях , а и едва ли им пука.
Гледаш си твоята работа и това е.
Не е необходимо да ставате приятелки, нито да ги учиш на нещо (не си им майка), нито да ги образоваш....

# 13
  • Мнения: 293
Как ли ?
Трудно е но не непостижимо.
Или им падаш на нивото или се абстрахираш от наличието им  Laughing
Вярно - изобщо не е приятно да работиш в такъв колектив но ...

# 14
  • Мнения: 1 296
...Трудно е но не непостижимо.
Или им падаш на нивото или се абстрахираш от наличието им  Laughing
...
От личен опит съм се убедила, че наистина трябва да се научиш да бъдеш над тези неща.
Иначе само се натоварваш и тормозиш себе си за сметка на чуждата нетолерантност и простотия.

Общи условия

Активация на акаунт