Вреден ли е видеозона?

  • 1 733
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Мен също ме гледа Д-р Джонгова както вече ти казах в темата за БХС-то та тя казва, че не е вреден. Говорих още и с един доктор по образна диагностика и той каа, че до този момент не е открита вреда за плода, майката или оператора, който те гледа. Единственото неблагоприятно, е че се получава затопляне на мястото където те гледа и за това е хубаво да не те гледат повече от 7/8 минути на едно и също място, т.е. трансдюсера трябва да се движи.

# 16
  • Мнения: 721
Мерси за поправката. не знаех, че така се казва - видозон. проверих в мрежата и хората ползват Видеозон, а в медицински статии е видозон.

# 17
  • Мнения: 1 866
Да ти кажа честно тук твьрдят че не е особено полезен, та заради това много рядко гледат бебето на видеозон- 3 пьти за цялата бременност.
Естествено все още няма натрупана толкова голяма статистика по вьпроса и не може сьс сигурност да се каже колко е вредно.......
Според мен обаче и душевното сьстояние на жената има значение. За мен беше ужасно че толкова малко и толкова набьрзо ме гледаха, все ми се искаше да е по по-често, но направление дават само за 3 пьти.

Не съм съгласна, че във Франция казват, че не е полезен видеозона. Там просто здравната каса е преценила, че 3 пъти е достатъчно да се гледа на видеозон и поема разходите за тези пъти. Аз имах добра допълнителна застраховка и ме гледаха на всеки преглед с видеозон.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 621
Вреден или не на мен доста ултразвукови прегледи (всеки месец) ми бяха направени през бременността, защото аз исках. Трима лекари съм питала дали не е вредно облъчването всеки месец и тримата казваха, че не е вредно един път месечно. newsm78

# 19
  • Мнения: 46 520
... дали не е вредно облъчването ...

НЯМА облъчване! Не вредно, не полезно, никакво няма при преглед на видозон!

# 20
Скоро 6те вляза в трети месец и редовно посе6тавам гинеколога си, но все по-4есто приятели ме предупреждават, че видеозонът може да бъде опасен за бебето. Мислите ли, че има основание за притеснения в този вид прегледи?

# 21
  • Мнения: 7 186
Разбира се че не.

# 22
  • Мнения: 1 999
Не се притеснявай, не е опасен! Лека бременност! Hug

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Естествено,че не е опасен.Лека бременност и раждане

# 24
  • Мнения: 7 803
хиляда пъти ме гледаха в болницата и нищо им няма на бебки

# 25
  • Мнения: 143
Това е остаряло разбиране. Разбирасе че няма нищо опасно  Peace

# 26
  • Мнения: 1 840
За сега се смята, че е безвреден, така че не се притеснявай - детето не се облъчва. Принципът е съвсем друг.

# 27
  • Мнения: 1 440
Разбира се,че не е вредно.И мен доста често ме гледаха.
Става въпрос за ултразвуково изследване.
Лека бременност! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 35 969
не е вреден

# 29
  • София
  • Мнения: 676
Както си личи от името на този тип изследване, използваните вълни са звукови - няма от какво да се появи вреда...

Общи условия

Активация на акаунт