През СЕПТЕМВРИ ще бъда мама, няма радост от тази по-голяма!

  • 34 287
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 39
Милички,и аз довечера съм на зъболекар,че тоя мъдрец много ме мъчи.Стана 10 години излиза и все не може да  излезе  #2gunfire

# 46
  • Мнения: 2 802
И моите толкова излизат, вече почти са излязли ... дори двата успях и да ги пломбирам  Mr. Green
Миналата година и мен много ме болеше и стоматоложката ми сложи някакъв памук, напоен в нещо и почти веднага ме успокои  Whistling

# 47
  • Мнения: 478
Момичета аз днеска нещо взех да се параноясвам...с предната бременност по-късно започна да ми става лошо и продължи около 2 или 3 седмици, а сега ми беше лошо седмица и нещо ама много лошо, и сега май хич не ми е лошо и взех да се вкарвам във филми...вие как мислите дали е нормално ?

# 48
  • Мнения: 237
Добър ден  Hug

Фейт, ти ходи ли на лекар  newsm78 ?

# 49
  • Мнения: 2 802
Фейт, ти ходи ли на лекар  newsm78 ?

 Mr. Green не ... но след малко тръгвам ... имам час за 14:00  bowuu

ro6li4ka нормално е ... на мен  преди изобщо не ми се повдигаше, а сега от началота започна това повдигане и гадене от определени храни  Crazy Както казват, бременност със бременност не си приличат  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 478
Фейт и аз знам, че не си приличат ама параноята е голямо нещо Simple Smile

# 51
  • Мнения: 237
Mr. Green не ... но след малко тръгвам ... имам час за 14:00  bowuu

Чакаме те значи следобяд на отчет  Hug

# 52
  • Мнения: 2 802
Фейт и аз знам, че не си приличат ама параноята е голямо нещо Simple Smile

Оооо .... да ... сега даже нямам търпение да отида да видя запетайката и да се успокоя, че всичко е наред  Praynig
М/У другото вече усещам отвътре бълбукания и притрепвания ... очаквам скоро да  усещам и ритничетата му Crazy

# 53
  • Мнения: 162
И аз така бях психясала заради 1 капка кафяво на бельото, ама след прегледа се успокоих, взех си и Магнерич по 1 хаченце на ден, няма да ми нарведи, а и за успокоение ми помага, влияе добре на настроението. Да се похваля, че кивито сутрин на гладно прави чудеса 3 - 4 дни вече съм редовна в 00-те. newsm62

# 54
  • Мнения: 217
Здравейте мамчета!
Фейт вече може и мен да ме прибавиш към останалите мамчета на първа страница: 28г., гр. Варна, първа бременност с термин 5.09.2012 (вчера вече най- накрая го определи доки)Simple Smile
Да се похваля и аз, вече съм 12 г.с (лентичката май не мн вярна) и с бебчо всичко е ОК. Хапвам си всичко каквото ми се прияде, дори ако не трябва си вземам по малко колкото да си начеша крастата, иначе не спирам да мисля за забраненото. Относно алкохола пийвам си по малко винце- 100- 150 мл. бяло домашно винце, най- много 3 дни в седмицата (моята майка ме насърчава, даже тя ми препоръчва червено да си пийвам, че е много полезно). Аз лично се чувствам много добре, само миналата седмица имах бодежи в сърцето, но според доки това е нормално (много бременни го имат този проблем), а аз съм с мн ниско кръвно. Вчера кръвното ми беше 67-82. Забравих да ви кажа, че вчера се записах и минах първата ЖК.
Относно за изследванията БХС и ФМ, аз все още се раздвоявам дали да ги правя, доки ме съветва да направим по- късните, които са 5-тия месец, като тогава задължително ще ме прати на ФМ  при док. Балев от клиника Темелкови (Варна)- според него там е най добре да се направи, а ако там резултатите не са хубави праща пациентите си в София за амиоцинтеза (каза ми де не ходя за амиоцинтеза в никакъв случай в Майчин дом Варна). И аз не знам дали да дам сега 100 лв. ей така за изследвания (БХС и ФМ) при положение, че не съм рискова изобщо, а с нормална бременност. Дайте мнение  Thinking
Хубав и усмихнат ден ви пожелавам:)

# 55
  • Мнения: 2 802
pocoloco1 С предишната си бременност минах само на ФМ към петия месец. Сега обаче ще си направя само БХС и после пак към петия една ФМ! Останалите изледвания ще са от касата ...
Иначе ми стана интерсно ... как така 5,09 термин, пък 12 г.с ... нещо се обърках  Crazy

# 56
  • Мнения: 2 096
pocoloco1 кой ти е наблюдаващ лекар? Добре те е ориентирал лекарят ти за Фм и амниоцинтеза. Нека всички от Варна прочетът написаното.

# 57
  • Мнения: 4
Здравейте мами септемврийки! Ето, че доиде момента и аз да се запиша, втора бременност, София, 30 г, термин 30.09, а имам рожден ден на 25, та ще видим Laughing Днес бях да преглед и най-накрая се видя сърчице, аз това и чаках че да ви се представя
И аз съм от мамите с малко детенце
И аз все още кърмя
И нашето човече стана от 3-тия опит
И на мен яко ми се драйфа и си и драйфам и ми е лошо и от всичко си имам, ама то и миналия път беше така, даже и по-лошо. Сега съм се мобилизирала здраво заради дъщеря ми, няма кой да я гледа просто, ама на моменти не се издържа
Ходя на ЖК в Майчин дом при д-р Клисурски, както и първия път. Там и раждах, но при Дяволов.
Относно храните - миналия път внимавах какво ям, но по отношение какво точно носи конкретната храна на бебето като хранителни вещества. Благодарение на тази схема напълнях само 9 кг, като 7 си останаха в родилното. Не казвам да се лишавате, но примерно пасти и торти не дават нищо полезно на бебето, пък и после е много зле с тия кг. Имайте в предвид, че и докато кърмите също не може да се спазва диета, защото кърмата спира.
По отношение на изследванията - ако можете си ги направете. С предишната бременност лежах за задържане и се нагледах на какво ли не, най-добре е да си информиран, все пак живеем в 21 в. Та с тази ми бременност ще правя всичко.
Извинявам се за дългия пост, ама досега само ви четях и много неща имах да ви кажа  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 217
Sky* лекаря, при който ще са ми ЖК  е д-р Жеков Св. Анна- старото АГ. Той ще ми следи бременността. От самото начало като разбрах, че съм бременна ходя при него, по препоръка на Л.Л и познати. Мизерничко е и май нямат перфектна апаратура, но знаят къде да отидеш, ако има нещо и какво да направиш. Не ми се хвърлят излишни пари за прегледи със скъпи апаратури, при положение, че към момента ми е много рано да се види нещо кой знае какво. Не мисля да изпадам в истерии и даже моя мъж ме успокоява, да не пребързваме с някои неща.
Фейт аз още в първата темичка ти писах, че според калкулатора в интернет за изчисляване на бременността (понеже не знаех точно кога ми е овулацията) варираше от 3 до 6 септември. Тогава ти ми написа, че като ми определи доки официално термина, да ти пиша и тогава да ме запишеш на 1-ва страничка. Според мен  вярно ми определя седмицата +- 2/3дена.
На снимаката на ехото пак си пишеше 12 г.с. вчера. Незнам и аз започнах да се обърквам. Но няма да го мисля, само всичко да се развива нормално и накрая резултатът да е хубав!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 64
Момичета, виждам, че вече на всички са правили някакви изследвания, а моята докторка даже не ме е записала още за ЖК. Каза ми да отида в 11 г.с и от там нататък ще се записваме и ще се изследваме. Не е ли малко късничко? До момента ми е направила само един ехограф за потвърждаване на бременността и утре ще ходя за втори път.

Общи условия

Активация на акаунт