Отговори
# 705
  • Мнения: 26
Честита баба Марта!Да сте здрави, румени, весели и засмени!
За предложението за брак, мъжа ми много пъти ме е питал, казвали сме си че ще се оженим, но официално предложението беше година и половина след като бяхме заживяли заедно. Милото ме заведе на ресторант, падна на колене и ме попита ''ще се омъжиш ли за мен'' Mr. Green
Аз знаех че ще ми предложи точно тогава, защото преди това го бях забелязала да търси пръстен в нета  Laughing И така през март се сгодихме, октомври беше сватбата от която имам много хубави спомени и още по-хубави от медения месец Heart Eyes Година по-късно през октомври се появи нашето слънчице, 8 дни преди годишнината от сватбата ни.

# 706
  • Мнения: 3 640
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
За яденето - ние сме още само на АМ и яде горе-долу през 4 часа, различно и зависи от това, кога се е събудила.
За спането - става сутрин рано рано, по цял ден дивее, рядко спи през деня най-много по половин час и заспива рано рано между 18 и 20 часа  Crazy

# 707
  • Мнения: 128
Влизам само да ви честитя баба Марта! Да сте бели и червени, румени и засмени.

Смуси, много ти благодаря за информацията за д-р Велковски. Дано да успеем да се вредим на преглед при него.

После ще се включа и по другите теми.

# 708
  • Мнения: 4
Зелда- дано проблема на Ники да е бил нещо временно и повече да не те плаши така  Praynig  Hug

# 709
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Зелда, дано да е било свито коремче  Praynig Много странно това повръщане, но щом няма други притеснителни симптоми, мисля, че това е било, колкото да те изплаши. Стискам палци да се оправи детето  Praynig
Петкова, уж записах час при Милен, а ни снима някакъв негов приятел - Теодор, но след като му разгледах сайта и той не е зле  Peace Много се забавлявах с тия момчета, подарих една сесия и на сестра ми, че утре ще ходи да се щрака, може пак да мина да ги видя  Laughing Laughing За кашкавала не знам какво да ти кажа. ММ преди седмица беше купил биволско сирене на Маджаров , препоръчвам го  Peace Аз се "кълнях" че друго сирене освен краве не ям, ама той така ме излъга с това биволско, че вече ми е фаворит, а и Маджаров също много го тача  Peace
Момичета с необръщащи се бебета (как прозвуча само), ние миналия месец като бяхме на ДК педи ни показа упражнение, което да правя с Ая за обръщане от корем по гръб, след няколко дни започна да го прави сама  Peace Вчера на консултацията показа как да упражняваме от гръб по корем, не спомена да е притеснително, че не го прави все още  Peace
Та значи, от корем по гръб, хващате противоположни ръка и краче и ги дръпвате и бебето се катурва и обръща. Упражнението от гръб по корем е аналогично  Peace Като я обръщам много се радва, усещам , че съвсем скоро ще се научи  Peace
Ая снощи заспа около 21 и 30 , но когато се прибра баща й (около полунощ) се събуди и докато й вържем мартеничка и не знам какво му стана на това дете до 2 и 30 плака безспирно  Sad Едвам я успокойхме , нямам представа какво му стана на това дете, по това време ама много ми беше мъчно, надявам се да не се повтаря  Praynig

# 710
  • Мнения: 1 262
Моя бебошок май се оказа, че харесва пащърнак. Тези дни мисля да му спретна едно домашно картофено пюре с пюре от пащърнак (от буркан) да видим дали ще го яде.  Party

Пак повтарям за всички, които искат да ме чуят как пея - сложила съм линк в страничката ни във фейсбук, за да не се налага на всеки лично да пращам.

# 711
  • Мнения: 4
Марси- благодаря,че сподели упражненията обаче или аз не ги правя както трябва обаче при нас не се получава. Дърпам обаче той си седи неплокатим  Laughing явно още ще си чакам

# 712
  • София
  • Мнения: 28
здравейте момичета! Влизам само да ви честитя БАБА МАРТА!!!
http://www.youtube.com/watch?v=STPVv3mHVik&feature=related
 Честито и на озъбилите се бебешори сладки newsm51
Сега излизаме да използваме хубавото време!

# 713
  • Мнения: 15
Честита Баба Марта! Да сме здрави всички, останалото се постига или се преодолява:)

Предварително се извинявам за дългия пост:)
Не съм писала много отдавна, но се занимавам с други неща, не смогвам и да ви чета всеки ден, но се опитвам да наваксам. Тъкмо успях с изчитането снощи и си викам, ще пиша утре и хоп вие отново сте изписали 3 страници. Затова първо ще пиша и после се връщам да чета:)

За предложението: Толкова скъп и незабравим спомен:)Отидохме на почивка в Палма Де Майорка. Аз първоначално се дърпах, но ММ ме убеди. И там се случи....Тръгнахме след обед към един специален плаж, който бяхме видяли предните дни,къето навсякъде имаше палми. Той беше далеч от хотела. Качихме се на влакче, за да не изуснем залеза. И така стигнахме навреме, на залез слънце, на този плаж, където палмите не можеха да се преброят. Купихме си сангрия, седнахме под едната палма. ММ пусна от телефона си Bleeding love leona lewis много наша любима песничка и ме покани на танц на брега на морето (палмата беше на няколко крачки от брега). Докато танцуваме чух най-красивите, най-милите и най-истинските думи от него, след това падна на колене и ме попита: Ще се омъжиш ли за мен? Държеше най-красивия и стилен диамантен пръстен с три камъка. Никога няма да забравя този момент. Един от най-запомнящите се:) в живота ми.И двамата сме много романтични, но той направи този момент най-вълнуващия до тогава:)След това беше сватбата, а после и Крис. И съвсем случайно ММ беше включил на самоснимачка фотоапарата и го имаме и документирано. След това видяхме делфини, които бяха толкова близо до брега. Плажа беше безлюден или поне ние така си мислехме, докато не чухме да ни ръкопляска една двойка отстрани. Беше толкова вълнушащо:)

За режима -  и ние почти нямаме. Всяка сутрин след като се събуди, на около 2,5-3 часа се храним. Кърмата продължава да не ми достига и го дохранвам със замръзена, но скоро ще привърши. Благодаря на Звездичкова за съвета за Уртика Уренс, в началото ми действаше, сега вече  не. Имам още 4-ри шишенца, поне 3 мога да услужа на някой, ако иска да пробва, само кажете къде и ще ги изпратя. Аз сега ще опитам с бирена майя, било добре за имунитета, моя и на Крис. Пробвах само от шише да видя колко изпива - 200 мл, а сме на 4-ри навършени месеца, мисля, че е доста. Не знам, дали е готов за захранване. Заспиваме към 22:00-22:30 ч. Това поне ни е железен режим:) Много е пораснал Крис и вече има гънки по крачетата, а по-рано нямаше.

 Бях ви писала за проблема със сърчицето - всичко върви по старо му, важното е, че няма промяна, защото имало сучаи на критично влошаване. Живот и здраве, ако продължаваме така, няма да се наложи операция, а само Балониране - вкарване на мехурче във вената до достигане на мястото на стеснението на аортата, за да се разшири.

Вчера, на месечинката му, се обърна от корем по гръб:)Simple SmileSimple Smile (не е истинска месечинка, нали сме на 31.10), но този ден смятаме:)

И може да ме сметнете за луда, но всяка вечер му чета следното:
„МАМА ТЕРАПИЯ” -Подарете щастие на вашето дете
Огромно значение за възпитанието и емоционалното здраве на детето /не само за бебето, но и за детето в ученическа възраст/ играе майчиният глас. Детето започва да го чува от петия месец на вътреутробното си развитие и го чува по-често от всички останали звуци. Раждайки се, то разпознава маминият глас и много емоционално реагира на него, различава всички негови интонации. Маминият глас става негов собствен, вътрешен глас. И ако той му дава чувство за спокойствие, щастие, здраве, добро развитие, то психиката на детето му се подчинява. Но също така психиката на детето се подчинява на майчиният глас, когато майката предявява към детето си много претенции, упреква го, че е такъв и такъв... По този начин майката внушава на детето си програма за неуспехи и болести.

Всяка любяща майка може самостойтелно да „заговорничи /внуши/” на своето дете и да му помогне да се справи с всеки проблем и даже с най-тежката болест. Майката за болното дете – това е лекарство по-силно от всякакви таблетки, прахчета и сиропи.
Така смята известният детски психиатър, проф. Борис Драпкин, създателят на уникалния психотерапевтичен метод за лечение на детски недъзи „МАМА ТЕРАПИЯ”.

В арсенала на детския психоневролог няма много средства за въздействие върху детето: лекарства, хипноза, семейна, групова и игрова терапия. От тези методи дълго време се е ползвал и д-р Драпкин. И в същото време е търсил и други начини за влияние върху психиката на детето – по-ефективни, безопасни, по-широки като спектър на въздействие, съчетаващи в себе си елементи и от внушението, и от семейната терапия. И го открил – внушение чрез гласът на мама!
Ето така се родил нов психотерапевтичен метод. Той е изпробван върху хиляди пациенти и е патентован още през 2001 година, признат е от Руското общество на детските психиатри, преподава се в „Катедрата по детско-юношеска психиатрия, психотерапия и клинична психология”. В разработването на метода са използвани последните достижения на всички психоаналитични направления, разпространени днес на Запад, но по ефективност, методът на Драпкин ги превъзхожда, а като приложение е прост и икономичен!

Излиза, че за да лекуваме детето си, е достатъчно просто силно да го обичаме. Но нима всяка майка не обича децата си? И защо въпреки това децата боледуват?
— Защото ние ги обичаме така, както ни се иска, а не както е необходимо на детето. А това е тъжно! Ние предявяваме към малкия човек твърде много претенции, дразним се, че не е такъв, какъвто на нас ни се иска... А детето е съд, който трябва постоянно да бъде пълнен с майчина любов. Майката трябва да обича детето си независимо какво е то: послушно или не, болно или здраво... Да не му поставяме условия: ще те обичам като станеш еди-какво си... , смята д-р Драпкин и с готовност споделя основните принципи и положения в своята терапия. Базовата програма, полезна за всеки, в това число и на здравите деца, се състои от четири блока. Фразите, които трябва да се произнасят не са случайни. Всяка дума е премислена и проверена, така че заменянето разместването им в изреченията не се препоръчва.

И така, 20-30 минути, след като детето е заспало, майката сяда на неговото креватче с тескта в ръце и чете по три пъти всяка фраза. В началото за себе си, за да се запознае с нея, после мислено. Тези фрази трябва да се четат всеки ден. Колко дълго? 1-2 месеца... Тук всичко зависи от състоянието на детето. Нито високата температура, нито каквито и да било други прояви на болестни състояния у детето не се явяват противопоказания. Но ако самата майка не е във форма – ако е болна, напрегната, раздразнена – тогава сеансът е по-добре да не се провежда. В краен случай може да се проведе от бабата по майчина страна.

1 блок. Витаминът на майчината любов.
С помощта на тези думи майката излива своята любов към детето:
• Аз много, много силно те обичам;
• Ти си най-скъпото ми и родно нещо, което имам;
• Ти си моя родна частичка, родна кръв;
• Без теб, аз не мога да живея;
• Ние с т ати много силно те обичаме.

2 блок. Физическото здраве.
Майката мислено си представя идеалният образ на своето дете. Тук е събрана /заключена/ цялата педиатрия:
• Ти си силно, здраво, красиво дете, момченце/момиченце мое;
• Ти се храниш добре и затова бързо растеш и се развиваш /тази фраза работипрекрасно. У детето се появява добър апетит/;
• Ти имаш силно и здраво сърце, гърди, коремче /произтича пресичане на всички психосоматични заболявания – астма, сърдечни неврози, дискинезия на жлъчните пътища.../ ;
• Ти се движиш леко и красиво /пресича всички двигателни нарушения/;
• Ти си кален, рядко и малко боледуваш.

3 блок. Нервно-психично здраве.
• Ти си спокойно момченце/момиченце;
• Ти имаш хубави, здрави нерви;
• Ти си търпелив, ти си добър, ти си общителен;
• Ти си умно момче/момиче;
• Твоята главичка се развива отлично, всичко разбираш и запомняш;
• Ти винаги си в добро настроение и обичаш да се усмихваш /ограничаваме детските депресии и цяла група психически нарушения/;
• Ти добре спиш /това внушение много бързо започва да действа/;
• Ти заспиваш леко и бързо, ти сънуваш само хубави и добри сънища;
• Ти си почиваш добре, когато спиш;
• Говорът ти се развива добре и бързо.

4 блок. Емоционален ефект, пречистване от болестите /от народната медицина/.
• Аз вземам и изхвърлям твоята болест и твоите трудности. /По-нататък майката назовава конкретните проблеми на детето/
• Аз вземам и изхвърлям твоят лош сън /ако детето спи лошо/;
• Аз вземам и изхвърлям твоите страшни сънища;
• Аз вземам и изхвърлям твоята плачнилост;
• Аз вземам и изхвърлям твоята неохота за хранене;
• Аз много, много силно те обичам – заключителната и най-важна фраза!

Най-важното е винаги да завършваме с уверението в безграничната ни майчина любов.
Обърнете внимание: цялата програма е абсолютно позитивна, няма никакво НЕ, вие просто пробуждате в детето желание да бъде добро, щастливо, здраво и затвърждавате увереността му, че това е възможно.
С тези четири блока от фрази, майките могат да внушават на своите деца, без да се боят че ще им навредят, защото в тях има само позитивна постановка за добро развитие и самочувствие. За работа с тези блокове, на майката не е нужен лекарски контрол!
Дневник
Още една от важните съставки на метода на лечение с майчина любов – това е воденето на дневник. Всеки ден, вие трябва да виждате в детето си нещо ново, някакво израстване, напредък, който по-рано не сте забелязали, макар и малко подобрение на неговото състояние. Миналото не съществува! Главното е да живеете на принципа „Днес и сега”. Има само днешен ден и зоркият майчин поглед навярно вижда какви изменения са настъпили. В началото може да ви се стори глупаво или излишно – навярно от детството си не сте водили дневник. Но може би ще откриете особено удоволствие, когато пишете:”Харесва ми, че ..... стана такъв..”, „Страхотно е, че успехите на детето ми се забелязват и от близки хора и те се радват заедно с нас”.
Болшинството майки, възползвали се от този метод, говорят, че детето за кратко време се е успокоявало, ставало е далеч по-малко раздразнително. Подобрението на физическото състояние настъпва при някои по-бързо, при други по-бавно, някой се излекува от проблемите напълно, друг частично. Но всички майки, като една разказват за това удивително усещане за съединение с детето, благодарение на което се променя атмосферата в цялото семейство. Отношенията стават по-топли и близки. Една от майките възползвали се от Мама Терапия разказва, че продължава да използва този метод, защото е открила най-главното му преимущество – съвършено промененото вътрешно отношение към детето. „Днес аз го възприемам такъв, какъвто е. Престанаха да ме дразнят неговите естествени детски реакции, отнасям се значително по-спокойно и виждам, как в отговор на това се променя и моето дете.”

В крайна сметка в прилагането на този удивителен метод няма никакви особени сложности. Най-важното е да настроите себе си и да използвате ресурсите, които са във вас самите, които са заложени в майките от самата Природа. И всичко ще се получи!

# 714
  • Мнения: 2
Ради, Марси, благодаря  Hug Засега е много добре, лудее и се катери по мен докато пиша.

Стела е на една от Аините разходки - с космонавтче и шапка (плетена от мама  Mr. Green) е в спалнята на отворен прозорец. Вчера така спа от 10 до 3 Simple Smile Оняден до 2.

Силви, радвам се, че се появи и че сте добре. Не си луда, сигурна съм, че терапията ти ще има успех.

Ахилеа, всичко бих дала да мога да пея, не професионално, ами на децата си, защото сега мога да си позволя само на прахосмукачката, ако е включена. Не разбирам много от пеене, но ми звучиш много добре, пей, записвай се, отдай се на хобито си за удоволствие и дано пробиеш.

Сега ще ви споделя две шантави типчета:

1. За подсечено дупе - всеки път го мия, дори да няма вода поливам (не ме питайте как) с една ръка, с другата я държа. Още първата вечер като се вързахме за чешмичката нелегално и таткото взе да я гледа и с първата смяна се забавил с акото и дупето много, ама много червено. Сложих една подложка от еднократните, които са за многократните пелени, но ги сложих на еднократна пелена  Crazy Не знам дали става ясно - ето от тези - http://www.bebemarket.bg/bg/item/BIO-%D0%B8-ECO-%D0%9F%D1%80%D0% … 8%D0%BE-1594.html - върху едно Либеро и всичко се оправи.

Ох, другото типче го забравих  Mr. Green

Режим нямаме, но тя заспива винаги, когато отидем в спалнята да ядем, независимо от часа. Обикновено между 21 и 23 часа.

Ия, дано няма причина за безпокойство  Praynig

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 13:58 от zellda

# 715
  • Мнения: 873
Честита половин годинка и на малката КАЛИнка Hug

Марс, и аз ще го пробявам това упражнение-не че бързам Юлката да почне да се обръща (няма да остане необърнала се, непроходила и т.н.),ама купон да става Party и зъби не бързам да и излизат-като ми се ухили беззъба ме кефи много Heart Eyes

За спането-ММ казва,че Юлия е като кокошките:като се стъмни ,заспива,като съмне, се събужда. значи в 19-19.30ч. е заспала вече. сутрин в 7ч. е готова, нааакана,напикана и нахилена. нощем се буди 2 пъти да яде Peace

# 716
  • Мнения: 0
Честита Баба Марта!!!Нека да сме здрави, бели и червени, румени, засмени Hug

Симеон сутринта като се събуди доста си покашля.И друг път го е правил, като иска да привлече внимание, но този път беше по различно и продължително.Беше си весел, нямаше температура, но за всеки случай го заведох при педи.Прегледа го гърдичките са му чисти, но гърлото му е леко зачервено и сигурно о т това се закашля.Изписа ни осцилококцинум, вит. С и калциум нещо си ампули.Дано да се размине с разболяването Praynig

Ще с наложи и на детски ендокринолог да ходим.Педи ми даде телефони за такъв в Света Марина.Утре ще звъня за час.

Честита 6 месечинка на Кали  bouquet
Честити месечинки и на другите бебчовци  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 262
silvi-85, много романтично предложение си имала - като на филм. Направо все едно не е истина. Много романтични мъже имало на тоя свят. Heart Eyes
За детето - дано се оправи по най-лесния начин. Терапията ми се стори много приятна и аз се усещам, че без да го правя с цел терапия, постоянно повтарям пободни неща на моя мъник. Heart Eyes

Зелда, не вярвам че ще пробия в смисъла на да стана известна и да печеля много пари.  hahaha Първото, което е, че влака съм го изпуснала. Да се бях сетила на 20 години ама е, както и да е. Преди 3 години някъде почнах уроци по пеене, за да преживея по-лесно раздялата с бившия ми приятел. И лека-полека получих някаква подкрепа от учителя ми по пеене и други познати дето ме нахъсаха, че мога да пея- хаха. После се хванах с 3 групи да пея, че и дори бях започнала да взимам уроци по пиано.  ooooh! В този момент се бях отказала от мъжете - нямах време за тях. До 7 часа бях на работа, после по 1-2 часа свирехме с някоя от 3-те групи. Като се приберех към 9-10 почвах да свиря до към 11 и те така.  Laughing Та тогава случайно стана да се свържа със сегашния ми мъж и нещо му станах интересна сигурно, защото все не намирах време за него покрай многото ми ангажименти.  Laughing В един момент обаче, след много молби от негова страна, най-сетне склоних да се видим и от тогава станахме кажи-речи неразделни.  Laughing Но музиката замря.  Laughing Сега много се чудя дали да се занимавам изобщо с нея, но и да се занимавам, по-скоро би било за развлечение, не за кариера - хаха. А малкия много обича музиката - само така се приспива. Но аз пък точно на него никога не му пея.  Whistling

Наденце, дано се оправи детенцето по-бързо.

Аз седнах и написах нещо.  smile3523 Нали отдавна се глася да пиша. Получи се много интересно, провокирано от вчерашния ми сън, но друго не ми идва наум засега.  Laughing

# 718
  • Мнения: 629
Оооо, Марси, мерси за споделенот инфо за упражненията.  Hug И аз не бързам кой знае колко да се обръща, но пък е добра идея да го разнообразявам като му доскучее и са размрънкоти.
Силви, ако на уртиката й се е изчерпал ефекта можеш да опиташ с Рицинус комунис 5 СН по 5 гранукли два пъти на ден след обяд. Наскоро четох, че чай от хмел можел да помогне, ама не знам как се прави това чудо. Иначе резон има, нали бирата помага за млеконодой  Grinning Дано със сърчицето всичко да се размине по най-лекия възможен вариант. А предложението на съпруга ти е просто уникално.  Grinning
Наденце, Зелда, дано нищо да им няма на дечицата.
Оххх, размрънка се. Ставам.

# 719
  • Мнения: 181
Честита Баба Марта!  bouquet

После ще пиша повече.

Общи условия

Активация на акаунт