Отговори
# 690
  • Мнения: 499


Честита половина година на Кали!
Честита пета месечинка на Габриела и Анастасия!
Честита четвърта месечинка на Моника!


Хариелка,
свекър ти е направо "страхотен" човек #2gunfire

Anbibian, браво на Яна Hug

Ия, вчера се сетих, че Велковски преглежда и в този медицински център http://www.mc-svetapetka.com/. От едно момиче разбрах, че и сега преглежда нищо, че е много добре здравословно и е в болничен от трета градска, поне тя е водила бебока на 15.02. Плегледът е платен, но ако можете да отиде при него според мен се колебай Peace

Калиопа, браво на Борислав...расте момчето Hug

Съни, супер, че на Али й е харесала жабата. И аз трябва да поръчвам бънджи, че много обича да е права. Мерси, че попита за Миа. Добре е, повече не е повръщала, от пюрето е. Вчера обаче и дадох пюрето - моркови и картоф на Хип и после изчаках 1 час до млякото и не повърна. То реално нейният корем колко е ...на 4 400 гр.

Marsssika, ние Миа я слагаме да спи към 22-22.30. Но тя преди това спи до към 19 и просто не виждам как ще я сложа по-рано и ще спи през нощта. А и така е удобно, че ако излизаме или ходим на гости да се приберем и да си ляга тя.

Фифи, Миа не е пример за хранене, но като цяло се храни в различни часове, защото зависи сутрин в колко стане и после как и колко спи.

Дано днес да се пооправи времето да можем да излезем, че последните два дена нещо не ни се отдава възможност, т.е вчера аз излизах, но малката не.

# 691
  • Мнения: 261
4естит паржи март мили4ки да сте живи и здрави и вие беб4овците ви
целувки и ореградки от нас

# 692
  • Мнения: 4
Честита Баба Марта!

Честита половина година на Кали!
Честита 5-та месечинка на Габриела и Анастасия!
Честита 4-та месечинка на Моника!


За спането- Ники заспива между 22.30 и 23.00. Ние в 22.00 почваме да го къпеме и след това яде и заспива.

За храненето- ние се храним всеки ден в различни часове. първото ни хранене зависи кога стане сутрин, всяко следващо той си определя дали ще яде през 3-4-5 часа.

Smehoranka- Честито първо зъбче! Да е бяло и здравичко! И всичките да излизат лесно!

nnnnn- и Ники още не се е обърнал и мен малко ме тревожи това,но няма какво да го направя. От няколко дни се върти постоянно на една страна и се надявам скоро да се случи чудото Simple Smile


# 693
  • Мнения: 33
ЧЕТСТИТА БАБА МАРТА! ДА СТЕ ЖИВИ,ЗДРАВИ И ЗАСМЕНИ,И МАЛКИТЕ СЪКРОВИЩА ДА ВИ НОСЯТ САМО РАДОСТ!!!  bouquet

# 694
  • Мнения: 629
Добро утро момичета!
Честита Баба Марта! Бъдете бели и червени, весели засмени!
Марси, какво да ти кажа? Аз като видях цената и направо  Sick Сиренето било толкова скъпо защото 1 кг се правел от 25 л магарешко мляко, а това било количество, което издоявали от една магарица за 2 години. На мен малко не ми се вярва честно казано. Та то ние произвеждаме кажи речи по 25 л мляко на месец. Едва ли едно магаренце да пие по-малко от човешките бебета. Е, и до доилен апарат опират нещата, ама все пак. За сега имали поръчка само за 500 гр от въпросното сирене. Ама то и това от лос не пада по-долу.  Mr. Green А пък адаптираното мляко направо изби рибата.  Mr. Green
Фифи, до колкото знам се препоръчва при деца с АБКМ и в някои народи имащи камили се дава на бебетата, ако нещо се случи с майката. В индия или не помня къде пък давали магарешко мляко при такива случаи. Явно тези хора имат по-добър метод да доят магаретата от производителите на безумното сирене.  Mr. Green
Смехоранка, честито зъбче на Ели. Всичките да бъдат здравички и белички!
nnnnn, не е добра идея соевото мляко. Май около 70 % от алергичните към кравешки неща дават кръстосана алергия и към соята. Не съмсигурна за %, но беше много висок. Това е и една от най-генномодифицираните култури заедно с царевицата. Боза би трябвало да може. Аз пя от време на време. Но гледай да е от тази със захар. В обикновената слагат аспартам, захарин и натриев цикламат, които със сигурност не биха ви били от полза. Биричка защо пък не по мъничко.  Mr. Green
el_bozhko, до колкото знам тя като тръгвала на някъде я следвал цял керван от магарета. Направо не мога да си представя гледката  Mr. Green
За режима - май единственото твърдо нещо е буденето сутрин към 8 часа и след това е много спокоен и игрив за около 2 часа, и заспиването при всички случаи до 23 часа. Всичко останало е напълно безразборно. Яде през 2 часа, през 3 часа, сутрин с по-големи паузи, а вечер и на час час и малко. Понякога спи много през деня, друг път малко. Абе режим никакъв.

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Честита Баба Марта!

 Добро утро, момичета  Hug
 
 Ние също нямаме режим Mr. Green събуждаме се към 8 и от там хапваме на 2,5 -3 ,вечер заспива различно,но почти винаги е след 21 ч.
 
 Смехоранка, честито ви първо зъбче Hug
 
Ахилеа, много хубаво пееш   bouquet
   
 

# 696
  • София
  • Мнения: 69
Честита Баба Марта и от нас.
Нека всички да сме бели и червени, и най- вече засмени.

# 697
  • Мнения: 1 262
Честита Баба Марта! Да сте весели и засмени. Първи март дойде с много студено време. То има време докато дойде пролетта де.  Laughing

Момичета, благодаря ви за комплиментите за пеенето.   bouquet Абе за 2 години не може човек кой знае какво ниво да стигне. Хората се занимават с това цял живот, така че има какво да се желае, въпроса е дали има смисъл да се занимавам с това.  newsm78 Че както всички знаят, не съм и първа младост ама какво пък толкоз - няма да ставам чалга певица я.  Laughing
За който не ме е чул още - постнах във фейсбук песните. Ama kak изглеждам там само...  hahaha Нещо се правех май на сийн на 27 години.  hahaha

Тони, давам половин бурканче, независимо голямо или малко, защото все още не съм въвела всичко. Мислех, че до края на седмицата вече ще съм въвела ама нали не съм в крак с времето, май няма да стигна и ще откарам и от другата седмица.  hahaha След като въведа пюретата вече ще го дам по-смело и ще давам по 1 голямо бурканче (стига да има подходящи) или ще почна аз да си ги правя.   food002

Марсика, при нас цари пълна анархия - всеки яде и спи, когато му е кеф.  Laughing Та и бебето съм го оставила да спи, когато пожелае. Обикновено след последното мляко около 11-11:30. Аз мисля, че е рано за такъв режим да спи в 9 и ала-бала. Още повече като се сетя едно време майка ми как робуваше на такива режими  ooooh! и ме слагаше още в 8 да спя, а аз се мятах в кревата поне до 10 и ревех щото не ми се спеше и не мисля да подлагам детето си на същия терор. Те така е то на консервативни родители децата стават като мъжа ми, а на супер налагащи дисциплина - като мен. Демек на никой нямам авторитет, единствената цел ми е да се опълчвам на всички, на които трябва да имам авторитет и това е следствие от прекалената дисциплина, налагана ми от моята майка. Резултат: пълна анархия. Не можа и не можа да се справи с мен.  Twisted Evil И мъжа ми така - нарочно се е татуирал още от ученическите години, защото родителите му са били прекалено консервативни и са му забранявали всичко и така той е показвал, че няма да им се подчини и се е бунтувал по този начин. Така че мислете - прекалените забрани и дисциплина имат обратен ефект.  Wink

Фифи, по същия начин ше ти кажа, че моето бебе яде всеки ден по различно време. Майка ми и това не можа да ми наложи. Толкова бях отвратена от нейната цел всички да ядем заедно в точно определен час, че винаги гледах аз да се скатая и да ям отделно или по-рано, или по-късно.  Mr. Green АМа какво лошо дете бях.  Whistling

Смехоранка, честито ви първо зъбче. Е, моя уж го мъчат отдавна, а още няма никакво зъбче. Пф, както каза лекарката, че може скоро да израстат, а може и чак на 7 месеца, направо се хващам за главата.  ooooh! Положението от ден на ден става все по-зле и снощи дори му давах хапче Дормикинд, за да може да заспи. Всяка сутрин се будя със желанието да видя зъбче ама нъц! Иначе и аз мисля, че първи ще са някои от страничните зъби.  Rolling Eyes

АЗ да се похваля, че през нощта давах вода от чашата с клапата и съм много доволна. Тъй като тя не пуска преди бебето да е дръпнало, за пръв път не го олях и чаршафа около главата му не беше мокър на сутринта.  Laughing Пи си съвсем нормално - не му беше трудно, както си мислех предния ден, абе съвсем нормално си пи и мисля вече само с тази чаша да му давам вода. Друго, което се замислям и млякото да почна да му давам от такива чаши, но ще видим. Може би като за начало ще купя още една да видя дали ще се справя и за мляко.  Peace

# 698
  • Варна
  • Мнения: 913
Честита Баба Марта! Да сте здрави, румени, засмени!  Hug
Относно заспиването ние заспиваме към 20.30-21ч. Но основоното е, че зависи колко сме спали през деня. Обикновено когато на разходката проспи 2-3 часа, може да заспи и към 21.30ч., но ако не излизаме у дома спи за по 30-40 минути и може да заспи и преди 20ч. Отделно ние сме от ранобудните и сутрин след 7.30 не ставаме. Ее днес се надигнахме в 7ч. и чак сега задряма.
А за яденето не просто, че не се случва в едни и същи часове, ами дори не се случва на едни и същи интервали от време. Навън може да не яде и 3-4 часа, у дома пък може да яде и на 1-1.30ч. Да не говорим, че докато вечер ми се будеше по два пъти, сега започна по-често да търси да суче. Определено не изсуква кой знае какво количество, но явно нещо го мъчи и си търси цицата.  Mr. Green
Магарешко мляко - няма да купувам. Стана ясно. Или поне докато не вдигнат 100 пъти майчинството.  Joy Но се чудех онзи ден в Кауфланд... седях пред един кашкавал от биволско мляко и не можах да взема решение...  newsm78 Цената е по-приемлива - 23лв/кг. Ако някой има опит, моля да сподели.  Hug
Smehoranka честито ви зъбче! Дано останалите излязат безпроблемно и неусетно!  Praynig
Марс чакам с нетърпение да споделиш снимки от фотосесията. Я кажи кои бяха фотографите? Гледам във фейса си публикувала връзка към двама, те ли бяха? На нас Милен ни снима сватбата.
И като стана въпрос за сватба - все се каня да споделя, че и аз никога не съм мечтала да съм в бяла рокля и център на внимание, но противно на очакванията ми - много ми хареса.  Mr. Green Даже исках пак.  Mr. Green

# 699
  • Мнения: 261
ние си имаме режим които тя сама си наложи сътрин в 7 после зелен4уково пуренце в 11 след тожс плодово с малко мляко в 3 и в 7 30 мляко заспива в 8 и така до 7 сутринта
Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 700
  • Мнения: 93
Честита баба Марта! Бели и червени, весели и засмени желая на всички бебчета!
 
Леда, хапва през около 3 часа 6 пъти на ден. Точни часове няма, зависи кога стане сутрин, но задължително я храня в 10.00 след банята дори последното хранене да е в 8 и към 10.30 я слагам да спи.
Ел Божко и аз съм от Сливен  Grinning , но не съм съгласна с теб. Аз мисля, че дечицата много обичат бабите и дядовците си, и чувстват силна връзка с тях, щастливи са да ги виждат, а когато те са студени това не е добре за малчовците. Колкото е по-пълна една къща по-весело и общително ще расте бебето, а в нашата къща само мама нон стоп. Иначе на мен ми е приятно да си гледам момиченцето, но понякога наистина искам да си почина за малко и да се заредя с положителна енергия.
Ахилея, дай и аз да чуя този славей  Grinning
Чао!

# 701
  • Мнения: 11
Честита Баба Марта! Да са ни живи и здрава, весели, засмени бебоците!

Заспиването при нас е свързано с режима, по-скоро с нямането на режим както на повечето от вас Simple Smile но обикновено е м/у 22:30 и 23:00. Къпим се към 22 и след това хапваме и заспиваме и така до 6 сутринта си спим непробудно, за което аз съм много щастлива.
Предложението за брак - ние сме точно случаят на Фифи, заедно от около 10 години, решихме че ни е време за дете и бяхме решили докато правим опити да измислим ще има ли сватба, няма ли да има, а то пък за наш късмет се получи много бързо от 2-я месец в който опитвахме  и нямахме много време за мислене, родителите казаха - "ние ще ви спонсорираме, хайде да направим сватба" и така, аз бях в 5я месец като се състоя нашата сватба Simple Smile Весело беше, останахме доволни.
Оф, исках да се включа и по другите теми, но малката днес хич не спи, по за 20 минути и се буди.

# 702
  • Мнения: 2
Честита баба Марта! ( с червено боди на бели точки  Mr. Green )
Да са ни здрави и румени дечицата.

Ел божко, и свеки е от Сливен  Mr. Green

Смехоранка, честито зъбче, да се смеете и много да си го показвате.

Ники вчера яде само на закуска, след това ябълки и половин банан и заспа така гладен в 7 часа, сутринта в 6 се събуди за вода и я повърна. Направих качамак, изяде една лъжица с една чаша чай и пак повърна и хукнахме към педиатърката. Изписа Вомитнещо си, хомеопатично, но като се прибрахме беше толкова гладен, нямаше време за лекарства, изяде 100 препечени филийки, сега се надявам да е добре, да му е било свито коремчето или нещо такова. Много се изплаших.

Нещо друго щях да пиша, обаче не мога да си събера мислите с това странно започване на деня.
Приятен ден, после може пак да пиша Simple Smile

# 703
  • Мнения: 873
честита баба Марта на всички мами и дечковци засмяни! нека от днес нататък да са ни по-здрави дечицата, за да сме по-спокойни ние и да са щастливи семействата ни!


Смехоранка, честит зъбльо и на вас Hug


тук си е истинска снежна зима, а прогнозите за почивните дни упорито обещават слънце и по-топло време Thinking

# 704
  • Мнения: 0
Честита Баба Марта на всички,бъдете живи и здрави,винаги усмихнати и много позитивно настроени.

Общи условия

Активация на акаунт