Отговори
# 675
  • Мнения: 61
Ahilea- ти половин буркан4е от 125, или от 190 милилитра дава6 в момента?

Съни- благородно ти завиждам за играта на федербал. И аз мног ооби4ам да играя, имаме си вкъщи и като е топло времто с мъжът ми играем, но скоро не сме и грали и като бях бременна не играхме, така 4е ми липсва. абе направо ме подсети какво можем да правим като се стопли времето.

# 676
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Момичета сега се сетих какво забравих да ви питам в предния пост.  Mr. Green
Вие кога слагате бебетата да спят?
Ая много рядко заспива преди 22 часа, но днес явно и на нея й се събраха много емоции и вече сънува  Mr. Green Но днес педи като разбра, че я слагам да спи около 22часа леко ми направи забележка  Rolling Eyes След 21ч не бивало да са будни децата, че се преуморявали.
Щом се преуморят не е ли нормално да заспят? И ако не му се спи на детето в 21 какво правим.. абе така де.. около колко часа приспивате малките?
И друго ми каза за планината, че не е хубаво да се качвали над 1500м , както нашето бебе живее кажи речи на 0м. можело да му повлияе на локалния имунитет  Rolling Eyes  Направи си устата да оставим ските за догодина, но мирно й обясних, че това няма как да се случи и че ще сме на ниско  Peace
Смуси ЩЕ ходим на планина, по предварителен план на 04.03. НООО не съм сигурна какво ще се случи с този мой постоянно сюрпризиращ мъж  Laughing
Съни, ама чудно си разпуснала и на мен така ми се ходи на тренировки (тренирах капоейра), ама няма как да се случи  Confused
ННННН  Hug  Hug Дано обривите и акито на Кико отминат по-бързичко, мила и някак си ако може да ти се размине диетата  Hug
Ахилеа, снимки ще имам чааак в събота, но то е след 2 дни Simple Smile Ще кача, споко Wink

# 677
  • Мнения: 629
Марси, нашинкият заспива между 22 и 22.30, понякога дори в 23 часа. И Зори та някъде заспиваше. При нея вече като стана около годинката направихме много твърд режим в 22 часа си беше в леглото. Е, не заспала, но тя си пошушкваше нещо и заспиваше след различно количество време. Ама тя от бебе не го тачеше упражнението спане и сега си е такава. Малкият го гледам доста по-голям сънчо и гушкалан върви за сега, но и той пред 22 не заспива. Може би е въпрос на липса на организация при нас, знам ли що е. Пък може и понеже аз не съм от най-дашните и докато понатрупа млекце за спане суче много често вечерно време. Може би, ако бях по-кравешка и се насукваше яко пък да заспива и по-рано.  newsm78 Майка ми твърди, че едно време в 21 вече сме къртели, свекито също така е процедирала с нейните. Какса успявали никаква идя си нямам. Аз почти нямам приятели, чийто деца да спят в 21 часа, може би с 2-3 изключения. А иначе лекартата е права, че като се пре,морят и не могат да заспят и се изнервят и стават едни криви и кисели и ревящи. То и ние като се превъзбудим трудно заспиваме, а си представи какво им е на бебоците е за незрялата им нервна система.
За надморската височина аз бях чувала, че над 1000 м не било хубаво, даже и тук питах. Според чичо Гугъл до 2000 м била границата на разумна височина и ако било с лифт добре било на бебето да му се даде да суче или залъгалка. Още не съм питала педиатърката по въпроса какво ще каже Но пък преди години видяхме с ММ едни хора с бебе на хижа Рилски езера. Не знам дали само там щяха да останат или да правят и преходи към Иван Вазов или Мальовица, ама там е около 1600 до колкото знам. Сълзата май беше около 1900 м.  newsm78 Носеха си го в самар и не правеше впечатление бебето да изпитва дискомфорт.  newsm78 Охххх, и на мен много ми се ще да ни дадат зелена светлина за лятото.

Аз пък се ровичках из интернет ииии...нали кравешкото, овчето и казето млека са казеинови и съответно не особено подходящи за човешки бебета. А пък човешокото, магарешкото и кобилешкото са албуминови. Те май не случайно прабългарите са пиели кумис. Та така, попаднах на адаптирано магарешко мляко. Само че цената му беше направо  Sick #Crazy - 100 гр струват 50 евро!  Sick Правели били и сирене от магарешко мляко на фрапантната цена от 1000 евро за 1 кг, с което се подобрил досегашният рекорд от цената на сирене от мляко на лос - скромните 500 долара за килограм.  Joy hahaha Тия хора не се шегуват изобщо май.  Joy Егати цените, егати чудото.

# 678
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Звездичке, какви са тия млека с космически цени.. то едно магаре струва 1000 евро , че и по-малко сигурно. По-добре да си го гледаш на терасата, отколкото да си купуваш готово сирене... бих се научила да правя сирене и да продавам за скромните 500 евро примерно  Money Money Но определено не знаех, че се делят на групи, според източника на мляко  Peace
Относно височината мисля да пробвам.. хижата е на 1300м , а ако се почувства дискомфорт, слизам в благоев и там ще си карам почивката, но се съмнявам Wink

# 679
  • Мнения: 313
Марси, като отвори темата за спане, аз искам да питам всеки ден ли бебета ви се хранят по едно и също време? Аз се водя по бебо - той си прави 3 часа пауза между храненията, но понякога режимът му е 7,10,13.. друг ден - 8, 11, 14.. и т.н. От там се водя и за къпането и приспиването. Но съм забелязала, че наистина след 21ч се поизмаря дооста.
Чакаме някоя снимка от фотосесията.

Съни, много хубаво, че си се разтоварила. Не съм играла федербал от дете, а това беше една от основните игри през лятото.

Звездичкова, чела ли си нещо за камилското мляко? Някои от момичетата сигурно знаят - това се коментира доста в темата за АБКМ. А за Огняново и аз се замислям. Отдавна ми се ходи там. А иначе аз ходех на хора в Техникума по текстил на бул. България - групата се казва Играорец. Супер разтоварващо ми действаше, забравях всички проблеми и тревоги.

Ради, аз също съм голям заплес. Постоянно се питам дали няма нещо включено в другата стая.

Ел божко - сещам се много точно за серията от Синьо лято, преди няколко месеца я гледах по БНТ - и момчетата от компанията как гледаха Беа  Laughing

За предложението за брак - много ми беше приятно да чета вашите истории. Има супер интересни и оригинални. А за мен какво да ви кажа - никаква романтика - заедно сме от 10-ина години и решихме, че ни е време за бебе. Когато забременях, последва нещо от сорта "ами няма ли да се оженим". А сватбата - първият голяяям компромис. Аз съм против сватбите, никога не съм си се представяла булка, не харесвам да съм в центъра на вниманието, не ми харесват самите традиции и прочие. Но го направих.. И то, за да не съжалявам един ден след 10-15 години, както и заради моите родители, понеже съм едно дете.

За деленето на внуците - не мога да кажа, а и се надявам да не се случва. Ивайло е едно внуче от двете страни и за сега цялото внимание е към него.

Лека нощ и дано утре Баба Марта да ни посрещне със слънчено и топло (за сезона) време  Hug
 

# 680
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
ФИфи Ая се храни пред средно 2 часа. Вечер прави дълги паузи, но иначе се случва да яде през час... друг път през 3-4 часа.. но средно е през 2.. При нас режим на хранене няма. Знам , че я къпя около 21 часа , след това пробвам да я сложа да спи, но рядко се получава преди 22ч. Та единственото нещо по график е къпането в 21ч в нашето ежедневие  Blush

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 5
marsssika, Фифи Аз също кърмя Ели средно през 2 часа. При нас положението със заспиването вечер е същото - преди 22:00 много рядко се случва да заспи. Нощем прави пауза от около 4-5 часа, до сега не е пропускала нощно кърмене, та откакто се е родила не съм спала цяла нощ нито веднъж.  Mr. Green Къпем я различно - зависи кога се прибере ММ от работа.

ел божко Аз имам много кърма, все ми текат гърдите и се будя в локвички, но малката не заспива никога преди 22:00... Вероятно си е до дете.  Thinking

Относно менструацията - четох в статия на ЛЛЛ, че зависи най-вече от нощното кърмене. Ако пропускате - се възстановява по-рано, но това не пречи да си кърмиш. Peace

Съни Браво, че си разпуснала.  Peace

zellda Хич не ти е лесно с такова "съкровище". Има нещо извратено в тая жена - да се къпе с детето и дори да се чуди дали да се облече или не?! Определено има проблем в централата...

Да се похваля - и ние вече имаме първо зъбче.  newsm47 newsm68 newsm44

Обаче за наша най-голяма изненада първото ни зъбче е кучешкото, а не централните резци.  newsm12 Обадих се на стоматолога, каза че се случва понякога първо кучешките да излязат.  tooth

# 682
  • Мнения: 0

Да се похваля - и ние вече имаме първо зъбче.  newsm47 newsm68 newsm44

Обаче за наша най-голяма изненада първото ни зъбче е кучешкото, а не централните резци.  newsm12 Обадих се на стоматолога, каза че се случва понякога първо кучешките да излязат.  tooth
Май и при нас така ще стане,постоянно си смуче палеца и по-малко целия юмрук и като й гледам венеца е подуто точно на кучешките отгоре.И аз се чудех дали е нормално,но явно е.

# 683
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Ех, тези зъбати бебоци , най- най- са ми сладки бебета с екстра един зъб  tooth ама много им обичам еднозъбите усмивки, направо се разтапям на мига  newsm76 Не знаех, че може да избият странични зъбчета, ама ей го нА - нямало невъзможни неща Simple Smile
Момичета с идващия женски месец искам да ви пожелая да сте винаги щастливи и обичани, здрави и силни .

# 684
  • Мнения: 0
Здравейте,

Smehoranka, честито ви първо зъбче.Да е беличко и здравичко Grinning

marsssika , доскоро и Симеон не заспиваше преди 22.30 -23 часа, но от няколко дни тотално се промени това дете.Заспива си в 9 9 и 30 и храненията си намали от 6 на 4-5.Но не съм забелязала да се измаря след 9 часа, напротив тогава беше много игрив и се хилотеше на всяко нещо, което му направех с глас Joy

Ел божко, споко и ние се кърмим, а цъфнах на 5 месец Tired

Съни, радвам се че наАли и е харесала жабата Simple Smile А тези изследвания на кръв и урина задължителни ли са и кога се правят newsm78Нашето педи нищо не ни е казало Thinking

Ради и аз съм в отбора на загори тенджерите.Ония ден като варих морковите ги намерих на въглени Rolling Eyes

Ахилеа, бива си те в песните newsm74 А за жалбата незнам как става работата.Инъче днес мм ходи до Варна и ми занесе документите и казаха, че вече всичко е наред и най-късно до 9 ще си получа парите и след някой друг ден и за следващия месец ще ми изплатят.Ще забогатея smile3508

Тони, Симеон на обяд изяжда около 160гр пюре, след обяд му правя каша и почти си изяжда 1 порция.И тук искам да благодаря на cvm че ми препоръча каша от елда с круша - Самито я обожава Laughing Акането при нас стана по-редовно, понякога е по-твърдичко, друг път си  е нормално Peace

Лека вачер Hug

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Хайде да ви честитя Баба Марта по нощите, че то си е вече 1-ви март! Да сте румени, засмени, весели и от съдбата благословени!





Съни, благодаря ти!  Hug Дай да видим Алинка в жабата.  Laughing

Ахилеа, искам и аз, искам и аз да те чуя.  Hug

Марси, Сийн, честити прически, момичета! Хубаво е да се разкрасиш...  Grinning

Смехоранка, честито първо зъбче на сладката Еличка!  Hug  Heart Eyes  Hug

За заспиването няма да говоря, защото не мога да дам никакъв пример - и със Софи, и сега с Елиза нещо не мога да се организирам вечер и всичко правя късно вечер и децата ми заспиват късно. Но тази вечер й се ядосах на София и съм решила да й променям тотално режима, та и с малката ще настъпи промяна. Дано успея да ги спретвам в по-ранни часове за сън, защото после се преуморяват, превъзбуждат и няма заспиване. Как ще го постигна обаче не знам...  newsm78 Rolling Eyes

Наденце, да, тези изследвания са задължителни за бебетата на 6 месеца.

За храненето - храня Елиза през два часа, само ако сме на разходка или е дълбоко заспала може да се случи по-голяма пауза и през нощта прави 5-6 часова пауза.

Утре всички се надяваме на хубаво време. Ние и днес си направихме разходката, успяхме да пообикаляме из нашия парк преди да излезе гадния вятър, та ни беше добре, само дето количката пак се буташе доста трудно, направо си бях снегорин, снега беше толкова лепкав, че гумите ми ставаха огромни от полепналия по тях сняг.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 138
Честита Баба Марта, момичета! Здрави и засмени вие, дечицата ви и целите ви семейства!



               



Момичета ,какво ще кажете за соевото мляко? Дали е удачно да се приема при алергични деца? А за бозата? Докато пиша съм си наляла чаша бира - Наздраве  Wink. Та по този повод - нали и бирата не пречи  newsm78
За доматите на знаех, че може да са проблем и днес си спретнах едни спагети с доматен сос, та да видим утре какво ще е положението в памперса  Praynig
Марси, чакаме снимки на сладката Ая!  И теб да те видим с новата прическа  Wink
За заспиването, понякога се случва бебо да заспи докато се храни в 21 часа, но задължително до час се събужда. От там насетне се приспиваме час и то задължително след като заспи трябва да лежа поне още час до него. Уж спи, но в момента в който стана веднага или почти веднага отваря очи и заскрибуцва!  Laughing И така си откарваме понякога до 23 часа. За сметка на това сутрин става в 9  Laughing
Смехоранка, честито зъбче! И аз очаквам в скоро време да се случи, че много настървено си гризе ръцете, а и всичко което докопа.Дори се върти главата захапвайки нещо  - често и брадата ми, като го везма - като същински зверче. Само дето не ръмжи правейки го.  Laughing
За въртенето - ох, още не се случило! Вече се чудя дали е време да се притеснявам.

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 01:02 от nnnnn

# 687
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Честита Баба Марта. Да сме живи и здрави, бели и червени всички.
Смехоранка, често зъбче.
За заспиването, ние си лягаме с Йоан м/у 20:00 и 22:00 часа, като по-скоро към 20:00 часа, защото на малкия така му се спи, че става нервен. Не мога един филм да гледам заради него, защото без мен не заспива. hahaha Но покрай него и аз си поспивам, ако не е хванал сукателната вълна и не ме буди, спейки, по 5-6 пъти, за да си посукне. Снощи легнахме в 19:00 часа, заспа бързо. Явно вече свързва спалнята като място за спане. Мисля, като порасне, да изместя часа за лягане към 21-22 часа, но има време.
За режима на ядене, нямаме такъв. Вече на захранването ще си има режим на ядене на пюретата.
Имам въпрос - в тези бънджи гащи от кога се слагат бебоците?
Днес трябва да имам превод от НОИ. Така пише в сайта им. Ще се порадвам на парите няколко минути и после - сметки, отделяне за вноска по заема, покупки и парата почти ще изчезне. Mr. Green Смятам да заведа милото и на ресторант. И ние сме хора, а не сме се черпили от доста време. Плюс това, покрай бебето, все не остава време да се поглезим.

# 688
  • Мнения: 35
Поздрав и от нас:

Честита Баба Марта

Я чакайте да се изкажа по последните няколко поста : ) Сеса, на бънджи гащите пише, че може от 4 месеца, но моят ортопед беше препоръчал преди - по-добре от 6 месеца. А каква е тази жаба, Наденце и Съни? nnnn -по принцип почти всичката соя на пазара е генномодифицирана : ) Но имам едно малко "роднинче", което майка му цял живот му дава витамини Centrum, в които после откриха, че съдържало ГМО - е, знаеш ли какъв момък стана, 2 метра, в националния младежки отбор по баскетбол...и тъ като моите госпожици са много мънички мисля целенасочено да ги захраня с ГМО  Mr. Green Може и да дръпнат  Wink А затова, че се будел, като ръднеш - и аз вече в черна нинджа се превръщам, само и само да изляза безшумно, но все нещо не успявам.
Звездичкова, я звънни на Клеопатра, нали в магарешко мляко се е къпала, сигурно ще ти каже къде о дават по-евтино  Peace А за режима, Марси, мисля, че кгато започнат да спят 1-2 пъти на ден, ще мога да я слагам и по-рано да спи. Но сега, когато спят по-често или нямат режим, не си го слагай на душата, че си ляга в 22...Пък и какъв режим с две деца, а, Хариелко? Лудница! Смехоранкоооо...да имаш много усмивки (еднозъби) от малката смехоранка (от адашчето  Hug).

Мерси на всички, които ме успокоиха , че кърмят и имат менструация! ПРиемете ме в отбора на печелившите! Особено Съни - 2-ри месец  ooooh! Това е да си жена...Зелда, вчера писах много дълъг пост по повод твоето свеки и това, че се замисляш за брак...но тъпият ПС се изключва отвреме навреме...и още нкой беше писал, че свекитта не идвали да помагат, само на близначките-сестри на милото...та ви писах вчера, че е най-важно да си независим - ако толкова категорично някоя баба/дядо ви покаже, че децата ви не са й толкова присърце - още по-добре...тъкмо няма да се чудите как да пазите поведение. Отписвате я от списъка и просто карате без тях! А, да, Лусине беше! Лусине, ами просто живееш така, все едно ги няма, в смисъл, не разчиташ на тях. Ти пак си бъди любезна, но иначе си изтрий от главата, че могат да ти помогнат - НЕ, не могат и ти не искаш и толкова!!! Е, вярно, че няма вече кино и свободни уикенди...но пък ще откриеш колко е приказно това всяка вечер да пиеш бира в някой парк и да хрускаш пясък в бирата (от пясъчника) и да говориш само с други кукундрели-майки като теб ; )

Ей, мацки, и на мен ми е домъчяло много за вас...ама вие мнооооого пишете бе...точно реших да се включвам по-често и...1000 поста : )

Целуууувкии!

П.С. Хариелко, кажи на свекър си, че няма да му пратя 20 лв, защото не го познавам... Mr. Green или му кажи да ходи да се гръмне, ще ме прощаваш за израза...Ааа, Зелда, на моя мн добра приятелка, живее в ЛА, свекито е още по-луда. Като се прибираше в Сливен (аз съм от там) и Свекито се показвала на децата по цици и правила друс-друс, защото на тях им било много смешно и се заливали от смях  Mr. Green Е, то и аз бих се заливала  Mr. Green А иначе интелигентна жена, архитект...Приятелката ми беше луднала, милата...Така че бъди благодарна, че засега само с боди се разминавате! Може да й купиш за рождения ден подарък цял бански  Mr. Green

Последна редакция: чт, 01 мар 2012, 08:40 от el_bozhko

# 689
  • Мнения: 775
Честита Баба Марта!



Ние се къпем към 19:30-20ч., а после заспива към 21ч., обаче става да хапва поне 2 пъти. Сега е сополив и спим заедно, та много не става ясно кога спи,кога яде в просъница Simple Smile

Режим нямаме, яде през 2,5ч. горе-долу.

Честити зъбки на бебчовците!

Общи условия

Активация на акаунт