"Страхувам се от дрогата"

  • 13 053
  • 208
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 15 379
Настроението пък е последното нещо, по което можеш да хванеш дали детето употребява.
Просто поведенческите реакции по време на пубертета са много сходни и при употреба на наркотици.
Преди време бях говорила с приятелка - психолог, която водеше терапевтични групи на зависими към хероин. По думите й липсата на любов от страна на родителите е основното, което води до употреба. След това вписването в компанията, накрая любопитството.

# 196
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Настроението само по себе си не може да бъде белег за установяване на употреба, но то непременно е съпътствано с типично изражение, интонация, движения, мимики и пр.

# 197
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
По думите й липсата на любов от страна на родителите е основното, което води до употреба. След това вписването в компанията, накрая любопитството.[/b]

При много силна, задушаваща любов, също може да се потърси бягство в наркотика.

# 198
  • София
  • Мнения: 12 361
По думите й липсата на любов от страна на родителите е основното, което води до употреба. След това вписването в компанията, накрая любопитството.[/b]

При много силна, задушаваща любов, също може да се потърси бягство в наркотика.
за много силна, не знам, но патологични отношения, особено с родителя от противоположния пол са почти гаранция за някакъв тип саморазрушително поведение. Някои го наричат фактора разведени родители, но може и да не са разведени, а майката пак да се държи със сина си все едно и е мъж. Не сексуално, а чисто емоционално. Мъжете по- рядко пречат на дъщерите да израстат едиповата фаза, но и там се случва.

# 199
  • Мнения: 2 510
Дай Боже никому да не се налага!!!
Обикновено симптоматиката е така изявена, когато нещата са вече доста затънали.

+ това всички сме пророци, но не и в собствения си дом.
Там най-трудно се виждат нещата и обикновено е доста късно. Затуй пък си го изнасяме сами.

# 200
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Новата "голяма" опасност са амфетамините:

http://www.glasove.com/zhelyaz-turlakov-ima-tyasna-obvurzanost-m … 8gIl0Rqt.facebook

# 201
  • Мнения: 1 384
Наркоманията е избор ! Въобще не ми пука за богатите и извесните и кой от тях е умрял от това , човек като има толкова много пари се чуди какво колче да си набие ! Пука ми за това , че се изправям очи в очи с бялата смърт и не знам как да помогна на човека, всички сме безсилни пред това нито добро нито лошо помага , виждам как брат ми си отива и не мога да го спра как ен съм разбрала по-рано , как не съм го предотвратила това и кой е виновен  newsm45

# 202
  • София
  • Мнения: 12 361
Наркоманията е избор ! Въобще не ми пука за богатите и извесните и кой от тях е умрял от това , човек като има толкова много пари се чуди какво колче да си набие ! Пука ми за това , че се изправям очи в очи с бялата смърт и не знам как да помогна на човека, всички сме безсилни пред това нито добро нито лошо помага , виждам как брат ми си отива и не мога да го спра как ен съм разбрала по-рано , как не съм го предотвратила това и кой е виновен  newsm45

Докато мислиш, че да е наркоман е въпрос на избор трудно ще му помогнеш. Това е заболяване и се лекува, не се чака някой да реши вече да не е наркоман или да забележи, че е наркоман, което също е доста трудно.

# 203
  • Мнения: 1 384
Наркоманията е избор ! Въобще не ми пука за богатите и извесните и кой от тях е умрял от това , човек като има толкова много пари се чуди какво колче да си набие ! Пука ми за това , че се изправям очи в очи с бялата смърт и не знам как да помогна на човека, всички сме безсилни пред това нито добро нито лошо помага , виждам как брат ми си отива и не мога да го спра как ен съм разбрала по-рано , как не съм го предотвратила това и кой е виновен  newsm45

Докато мислиш, че да е наркоман е въпрос на избор трудно ще му помогнеш. Това е заболяване и се лекува, не се чака някой да реши вече да не е наркоман или да забележи, че е наркоман, което също е доста трудно.
Той го знае и постоянно го говори , но не иска да се лекува , казва че спира и пак изчезва с дни ...... и нищо не помага вече

# 204
  • София
  • Мнения: 12 361
Наркоманията е избор ! Въобще не ми пука за богатите и извесните и кой от тях е умрял от това , човек като има толкова много пари се чуди какво колче да си набие ! Пука ми за това , че се изправям очи в очи с бялата смърт и не знам как да помогна на човека, всички сме безсилни пред това нито добро нито лошо помага , виждам как брат ми си отива и не мога да го спра как ен съм разбрала по-рано , как не съм го предотвратила това и кой е виновен  newsm45

Докато мислиш, че да е наркоман е въпрос на избор трудно ще му помогнеш. Това е заболяване и се лекува, не се чака някой да реши вече да не е наркоман или да забележи, че е наркоман, което също е доста трудно.
Той го знае и постоянно го говори , но не иска да се лекува , казва че спира и пак изчезва с дни ...... и нищо не помага вече
Нормално е, нали е наркоман. Издействайте съдебна заповед, ако трябва и го лекувайте в лечебно  заведение. Той сам малко вероятно да вземе решение и да успее да се справи с изпълнението. Ако има инициатива поне на думи уговорете постъпване за лечение и го придумайте да отиде доброволно, ако не насила. И не слушайте приказки, че той сам трябва да реши и тн. Ако може да реши сам няма да е наркоман, т.е. да се нуждае от лечение. Мое мнение, разбира се. Кураж и успех!

# 205
  • Мнения: 1 384
Наркоманията е избор ! Въобще не ми пука за богатите и извесните и кой от тях е умрял от това , човек като има толкова много пари се чуди какво колче да си набие ! Пука ми за това , че се изправям очи в очи с бялата смърт и не знам как да помогна на човека, всички сме безсилни пред това нито добро нито лошо помага , виждам как брат ми си отива и не мога да го спра как ен съм разбрала по-рано , как не съм го предотвратила това и кой е виновен  newsm45

Докато мислиш, че да е наркоман е въпрос на избор трудно ще му помогнеш. Това е заболяване и се лекува, не се чака някой да реши вече да не е наркоман или да забележи, че е наркоман, което също е доста трудно.
Той го знае и постоянно го говори , но не иска да се лекува , казва че спира и пак изчезва с дни ...... и нищо не помага вече
Нормално е, нали е наркоман. Издействайте съдебна заповед, ако трябва и го лекувайте в лечебно  заведение. Той сам малко вероятно да вземе решение и да успее да се справи с изпълнението. Ако има инициатива поне на думи уговорете постъпване за лечение и го придумайте да отиде доброволно, ако не насила. И не слушайте приказки, че той сам трябва да реши и тн. Ако може да реши сам няма да е наркоман, т.е. да се нуждае от лечение. Мое мнение, разбира се. Кураж и успех!
Доброто в случея е че не е хероинов наркоман и имаме надежда , поне аз .........

# 206
  • София
  • Мнения: 12 361

Доброто в случея е че не е хероинов наркоман и имаме надежда , поне аз .........
Винаги има надежда, има много хероиномани, които са излекувани успешно и живеят нормално, имат професия, семейства. Най- трудно се лекува алкохолизъм, противно на разпространените митове за другите зависимости. Важно е брат ти да се детоксикира и да премине някаква терапия подходяща за него и назначена от лекар. Потърси помощ в Националния център по наркомании, там има добри специалисти, които ще те насочат как е най- добре да се постъпи в конкретния случай. Дано това остане само мрачен епизод от историята на семейството ви.

# 207
  • Мнения: 15 379
Дано това остане само мрачен епизод от историята на семейството ви.

Дано! И аз желая това на Мери Джейн от цялото си сърце!

# 208
  • Мнения: 1 384
Благодаря ви за пожеланията , помощ вече търсим следващит път дано да пиша добри новини  Hug

Общи условия

Активация на акаунт