Обичам Топлофикация

  • 63 267
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 34
Добре а от такса сградна инсталация приспадат ли се пари.Ние сме с изключено парно и само от сградна + топла вода имаме за декември 80,за януари 90 лв.За Февруари сигурно ще е 100лв.

# 46
  • Мнения: 68
Аз май имам голям късмет. Живеем в двустаен, нов, с изолация и пвц, 52 кв. чиста площ. Абсолютно целият блок е с парно, няма отказали се, и досега не сме плащали повече от 50 лв. В този смисъл аз наистина обичам Топлофикация, понеже с климатици съм плащала двойно, да не говорим за ел. радиатори и духалки.

# 47
  • Мнения: 46 582
Добре а от такса сградна инсталация приспадат ли се пари.Ние сме с изключено парно и само от сградна + топла вода имаме за декември 80,за януари 90 лв.За Февруари сигурно ще е 100лв.

Приспадат се от всичко.
Като засекат общия топломер, ще видят реалните показания за общите части.
При засичането на водомера пък коригират сумата за топла вода.
Не знам колко е голям апартамента ви и колко вода харчите, но ако е 3-ст, общите части са сигурно към 45 лв., а останалите 35 - вода.
Февруарската вероятно ще е нещо средно м/у декемврийската и януарската, ще видим...

# 48
  • София
  • Мнения: 34
Малко е около 45 квадрата.Толпата вода я водят прогнозно по 6 кубика,ние харчим около 3,но хазаите трябва да променят прогнозните цифри.Но честно ми се струва много надути сметки,и всеки месец се движат с по 10,12лв нагоре.

# 49
  • Мнения: 46 582
От топлата вода идва, 6 кубика са 40 лв.
Останалото е за сградна, и според мен е нормално да е 40-50 лв. за това ниво на затопляне на жилището (16-22 градуса, в зависимост от външните, без да се пуска никакво друго отопление).

# 50
  • София
  • Мнения: 34
Ясно,мерси за разяснението.Обаче на тия 100лв при изключено парно не ми се мисли какви ще са сметките при включено.

# 51
  • Мнения: 46 582
Ами не много по-високи Simple Smile При нас само януари и малко от февруари стайната температура беше под 20, за да се наложи да пуснем радиаторите. Т.е. основното затопляне идва от общите части.

А и реално е 60 лв., 40 за са ви за топла вода. Ако си на ток, само за отопление ще даваш поне 120, пари за бойлер отделно.

# 52
  • Мнения: 4 479
Аз стигам до извода е, че парното е най-готиното и евтиното, обаче само, ако се ползва от всички във входа Peace.

Съдя по моите сметки и на приятели, които направо им се реве.
Ако почнат и в нашия вход да си откачват радиаторите директно ще започна да се замислям за друг начин на отопление, въпреки мнението ми, че от парното по-хубаво няма.

За протокола - апартамент 120кв.м., декември сметката е 140 лв., за януари 160лв.
Никога няма да успея да се отоплявам на ток Peace.

# 53
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тъкмо се чудех къде да изрева:
октомври - 130.26
ноември - 278.84
декември - 379.49
януари - 439.42 WTF?
Малка кооперация сме (общо 10 апартамента), парното се ползва от всички, сметките ми никога не са били ниски, но това последното вече е прекалено, при положение че точно в пика на минусовите  температури в спалнята си измерих 13º C със зор при 2 радиатора на max. Третият и да искам да работи няма как да го пусна, дори тръбата към него е студена, което би следвало да означава, че до нея топлина изобщо не достига?! Отделно работещите на max са с топлина на електрическа възглавница и не от вчера имаме подозрения, че абонатната ни не е в ред, но не искат да я сменят, кооперацията ни била нова.
Къде да се жалвам и какво да направя?
Ако сметките са реални - хубаво, ще ги плащам, но да мръзна като добавка ми идва малко в повече.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 877
При нас парното е всъщност 30 лв - за един радиатор.
И 30 лв сградна.
До тук добре.
Обаче защо водата ми я пишат 110 лева? Чак пък толкова? Ужас.
За бойлера си го смятам така - един бойлер 80л е 200 лв. Значи за 2 м съм си го избила.
Да плащам ток най-много  20-30 лв /за бойлера/. Което не е като 100 лв топла вода на месец.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 330
При нас топлата вода е около 10 лв/куб.
Или харчите по 10 кубика месечно, ако сте много народ, или имате някаква наказателна сума за несменени водомери  newsm78 Защо не си засечеш водомера за един месец - може и да ти се избистри картинката  Thinking

# 56
  • Мнения: 13 805
При нас парното е всъщност 30 лв - за един радиатор.И 30 лв сградна.
Обаче защо водата ми я пишат 110 лева? ...

За колко кубика за тези 110лв.?
С водомер ли сте или на база?

Подавате оплакване, идват техници, мерят температури, подаване, ако трябва източват водата от системата, пускат отново. Не може да няма начин.
При съседите как е?

# 57
  • София
  • Мнения: 38 877
При нас парното е всъщност 30 лв - за един радиатор.И 30 лв сградна.
Обаче защо водата ми я пишат 110 лева? ...

За колко кубика за тези 110лв.?
С водомер ли сте или на база?



Виждам си водомерите в сайта на СВ. Нови са. Януари - 8 кубика. Значи би трябвало водата да ми е към 80 лв. Защо 110? Защо увеличиха и промениха цените по никое време?

Последна редакция: ср, 22 фев 2012, 18:20 от L'Agent

# 58
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Същата работа, много е слабо парното, сметките - високи.
При тях поне няма 'умрели' радиатори, аз съм на последния етаж и при мен е най-драстично.
Допълнителни обезвъздушители имам монтирани на всеки, другаде е проблемът.

# 59
  • Мнения: 46 582
Цената на водата е различна в различните сгради, по-висока е където се краде повече или има течове, нямам др. обяснение.

8 кубика в нашия блок струват 53.60 лв.
В сградата на офиса ни 40 лв.
При вас 110 Rolling Eyes
Да няма някакви изравняване и да са добавени суми от предишни месеци? Въпреки че в една др. тема имаше потребителка, която каза, че при тях е 15 лв. на кубик, което е горе долу толкова...

CTramell, трябва да ви сменят абонатното. Знам за какво говориш. Като се върнехме от работа, пускахме водата и чакахме по 15 мин., докато въобще тръгне топлото, а радиаторите на макс трябваше да ги завиваме, за да не изстинат. Като го смениха, всичко се оправи.
Другия вариант е някой да е намалил долу в абонатното температурата на водата, която тръгва към апартаментите, проверете първо това.

Общи условия

Активация на акаунт