ШЕСТОКЛАСНИЦИ II срок - 2

  • 41 951
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
raja_nikol Хубаво е да я прекара варицелата. Колкото по рано по добре.  Peace Аз се разболях преди ,няколко години и никак не беше добре Wink На децата им минава бързо. Няма да и даваш да си пипа пъпките.  PeaceВалентинки не са си раздавали в класа.

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Диди74, заместваше я библиотекарката на училището и то не през всичките дни (поне 5-6 часа изпуснаха) и резултатите не закъсняха  Sad. Вече доста деца ходят на уроци по БЕЛ, а и аз се замислям  дали да не ѝ намеря учител за вкъщи.
При нас е категорично отричане на момчетата   Naughty

# 17
  • Мнения: 515
Утре -родителска среща Mr. GreenИзпращам таткото този път.Не ми се ходи защото пак взех да се нервирам с училището...Девойката само си говори как щяла да учи-и седя и чакам да го видя ThinkingВ събота беше на урок по математика-от тогава до сега 4 дена не е решила една задача.Днес сутринта след като няколко дена стисках зъби и мълчах,най накрая избухнах.И тя извади тетрадката...Е да ама не искам така-искам сама да се сеща да го прави SadПродължавам да си мисля,че трябва сами да учат.Имаше един период когато го правеше но беше кратък.И сега отново,ако не се карам-не вади учебниците с дни...И все твърди ,че учи ама кога не ми е ясно защото не виждам #Cussing outПродължавам да се чудя как си изкарва оценките .А още повече се чудя как да я накарам да учи без да и се нарежда непрекъснато ooooh!
Как го постигате вие незнам...
Онзи ден писа съчинение по литература-10 мин и отне.Предложи ми да ми го чете ама отказах-казах и ,че за това време не може да се напише хубаво съчинение.Писа наново  и какво е сътворила не знам защото се бях изнервила и не го прочетох.Донесе шестица-госпожата много го харесала.Е да де ама ако не я бях върнала да се постарае повече-нямаше да има шестица ConfusedЕ докога трябва да ръчкам Tired
Почвам да се чудя дали не изисквам прекалено много от нея като я карам сама да се справя с учебният процес ThinkingМоже би все пак имат нужда да бъдат побутвани...
Благодаря за новата темичка   bouquet

# 18
  • Мнения: 8 567
Я, нова темичка, благодаря! Hug

За "побутването" според мен зависи много и от конкретния предмет и учител, дали изобщо им дава каквито и да е домашни, проекти, презентации  и каквото им дават там.
Винаги ми  е интересно да разбера в какво се изразява "самоподготовката" на децата, които сами си учат и пишат домашни, без от училище да им дават такива. По история, география, ЧиП разбирам, и от нета може да прочетат, ако нещо ги интересува, но как така сами си учат по литература например?
Сами си измислят теми за съчинения ли, сами си избират с кои задачи по математика да упражняват материала ли?
Ако има майка на разположение, която да раздаде конкретните задачи за изпълнение, да, но сам да рови из нета за задачи не го виждам. Та поради това ходи на курс.
За седмица му се събират 15-20 задачи на курса и толкова пак от него за домашно. По 5-6 на ден, все  е нещо.

 raja_nikol, бързо оздравяване на детето! Peace

Последна редакция: ср, 15 фев 2012, 20:08 от нова

# 19
  • Мнения: 515
Ами те учителите дават домашни-съчинението не е дадено от мен а от учителката.Задачите по математика също.Не се налага да търся задачи или каквото и да било друго за самоподготовка.Въпроса е като си дойде от училище или урок да се сети сама,че трябва да отвори учебника и тетрадката...

# 20
  • Мнения: 8 567
Ами те учителите дават домашни-съчинението не е дадено от мен а от учителката.Задачите по математика също.Не се налага да търся задачи или каквото и да било друго за самоподготовка.Въпроса е като си дойде от училище или урок да се сети сама,че трябва да отвори учебника и тетрадката...

Е, твоята е лесна, като отиде няколко пъти без домашно и врътнат двойка, ще се сети. Wink

Поне моят син така го оставих миналата година, да се оправя, дори не беше 3 пъти без домашно-два пъти без и един път забравил цяла седмица да го занесе и получи двойка. Започна да се самоподсеща. Mr. Green
На мен проблемът ми е в това, че нямат упражнения за домашна работа след всеки нов материал.
Когато имат, пише ги, но това са изключения, не създават навици и не задават темпо.

# 21
  • Мнения: 515
Ами там е работата,че не им връткат двойки...имаме няколко забележки и дотам.Домашните по математика госпожата изобщо не ги преглежда-само накрая на срока им поиска тетрадките та падна голямо писане.Мислех си,че ще и е за урок и ще започне да пише редовно ама не....Аз никога не проверявам домашните и тя си живее живота ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 575
some madness ,добре, че те прочетох за разказа по литература - питам сега Лъчезар - нямало такова нещо!!!Искам тетрадката - имало домашно и ме гледа злобно, пращам го да си го пише и беснее и се сърди, блъска,съска!!!Ама наистина нямам нерви вече - така се дразня, че изпитвам желание да го ударя така, че да ме помни.Лази ми яко по нервите!Нали баща му беше започнал да се занимава с него - вече се отказва!То да не го провериш само за 1 ден и веднага си кара по стария начин.Това неговото не е бойкот, а чиста проба наглост  #2gunfire!
И тази по БЕЛ нито веднъж не написа забележка, или двойка за тези домашни!
Утре нито имам желание, нито имам възможност да ходя на родителската среща. Класната казала който не може да иде утре да иде друг ден да се разпишел за нещо си...много и здраве!

# 23
  • Мнения: 1 523
Благодаря за новата тема!
Девойката завърши с 5.50 първи срок.
Има момче, което има чувства към нея, но тя не ги споделя.Дори във ФБ господинът е направил колаж нейна снимка в сърце. Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 690
Цитат на: Боби1973 ....То да не го провериш само за 1 ден и веднага си кара по стария начин.....
[/quote
И при нас е така, нищо че сме момичета. Вчера ходи за първи ден след боледуването и...си забравила шала в къщи на излизане...и пак започнахме да покашляме. Аз излизам преди нея и ми омръзна да повтарям да не забравиш това, да не забравиш онова. Големи са вече newsm78, за да м се напомня непрекъснато. Аз вече реших да си спестявам тези неща, защото тя така никога няма да свикне сама да се оправя.

# 25
  • София
  • Мнения: 690
 Joy Ама много съм добра в цитирането

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Замалко да изпусна новата тема.
Вчера беше на състезанието по български, нещо не беше доволен, що бил се записал, зо бил отишъл..., мрън-мрън. Викам му, нали сам реши да ходиш, какво сега! не си дава много зор, гледам, та може в един момент да стегна редиците. За момента е само му намекнах, че нещо се изкалпазанява.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз вчера ходих на разговор с госпожата по БЕЛ,тъй като незнайно защо още не сме имали РС с учителите. Tired Та накрая на разговора жената каза,че вчера е записвала за Олимпиадата на 23ти,питала го е дали иска да отиде,той естествено измърморил нещо под носа си и накрая казал НЕ. ooooh!Та вчера след разговор с добро го убедих да отиде и да го приеме като вид проверка и сверяване на часовника,а не непременно да се стряска от евентуалния резултат.И като чу ,че ще е сбит преразказ се нави,нали не е по локумите. Joy

# 28
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Относно побутването, май ще продължи доста време при нас.  Wink
Скоро се видях с едни приятели техните деца  са в 8 клас. Изглеждат големи, ама още си ги бутат Laughing Едно от децата, ходи и уикендите на курсове. Ужким с желание от негова страна, така твърдяха родителите.  Laughing Като ,го попитах се оказа ,че не е така, а е по тяхно настояване. Детето е отличник,обаче го строяват все още.  Peace Няма ,свободен ден. Непрекъснато е на курсове.  Confused
Браво за олимпиадата  ,че децата ще ходят.
На моя не му е силната страна българският. Там положението е зле. Добър е по математика.  Peace

# 29
  • Мнения: 8 567
Замалко да изпусна новата тема.
Вчера беше на състезанието по български, нещо не беше доволен, що бил се записал, зо бил отишъл..., мрън-мрън. Викам му, нали сам реши да ходиш, какво сега! не си дава много зор, гледам, та може в един момент да стегна редиците. За момента е само му намекнах, че нещо се изкалпазанява.

Какво е това състезание? При нас такова не се е чуло да има.

Общи условия

Активация на акаунт