държавата ще дава пари вече и за частно образование

  • 3 323
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 931
Идеята принципно е много добра.

Кой знае защо обаче и аз съм много мнителна и подозирам, че отново има лобистки интереси. Да видим, дано не съм права, но да не се окаже, че държавата, за да даде тези пари, има едни "нови изисквания", които досега ги е нямала и цялата субсидия да отиде за покриването на новите "изисквания".

# 31
  • Мнения: 4 877
Идеята принципно е много добра.

Кой знае защо обаче и аз съм много мнителна и подозирам, че отново има лобистки интереси. Да видим, дано не съм права, но да не се окаже, че държавата, за да даде тези пари, има едни "нови изисквания", които досега ги е нямала и цялата субсидия да отиде за покриването на новите "изисквания".

Ами нещо подобна намекна преди време в другата тема и отровка - за счетоводство, пререгистрации. Confused
А аз точно в тази насока имам притеснения:
- ще им поставят хиляди изисквания. => Това ще ги притесни => ще имат допълнителни разходи => ще почнат отсега да качват таксите ни => а догодина след изборите може новото правителство да не иска да му е задача номер 1 да се занимава с ЧУ/ЧДГ, което си е близко до ума.
И като теглим чертата - не е много приятен този сценарий за родителите. Confused А може и за самите ЧУ/ЧДГ.
Аз затова искам някой да ми разпише по-подробно как ще се осъществи всичко. Не може да се напише нещо без да е ясен целият механизъм.
Не знам защо всичко в БГ е толкова сложно!?

ето профилът на министъра на образованието във Фейсбук
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0% … 0%B2/248654950920
Доста активен е и има голяма аудитория.
Може да питаме и там, виждам, че му е отворена стената.

# 32
  • Мнения: 172
Мисля си, че когато една градина или училище са лицензирани, те отговарят на всички изисквания, на които отговарят и държавните. Пржверявани и надзиравани са. По тази логика, не виждам какво толкова генерално различно биха могли да изискват от министерството, за да ги субсидират  Thinking Може да има заложени някои дребни  промени, но те ще касаят предполагам и държавните заведения...тоест едва ми ще си вкарат сами автогол, правейки държавните училища и градини неотговарящи на изискванията.

# 33
  • Мнения: 4 877
Ето я темата, в която продължаваме да говорим по въпроса и за "Парите следват детето"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=629271.375

Общи условия

Активация на акаунт