Какви витамини пихте по време на бременността си?

  • 6 421
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 735
Следях се в поликлиниката и при близък лекар. И двамата доктори (с много години практика) бяха категорични, че витамини не трябват, ако се храниш пълноценно. Бях си решила, че на ден ще ям по мин. 5 разл. вида плодове и зеленчука (сезонни, белким са по-малко нитратни) - мисля, че беше удачен вариант. Само ФК пих в началото.
И сега не пием витамините, нито аз, нито детето (още повече, че хомеопатът, който я следи, каза, че не са добра алтернатива). Пак разчитаме на плодовете и зеленчуците  Peace

# 16
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Ако изследванията са ок, не е нужно да се пият никакви.

# 17
  • по света
  • Мнения: 1 587
Никакви,но ядях килограми плодове.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 595
Не съм пила витамини. Нито са ми предписвали, нито пък ако ми бяха предписали, щях да хукна да ги купувам. Храня се пълноценно, това е достатъчно.

# 19
  • София
  • Мнения: 374
В началото фолиева киселина, после Центрум Матерна през цялата бременност.

# 20
  • Мнения: 506
Отначалото пиех фолиева киселина, но към третия месец питах докторката за калций, а тя каза, че не трябва да го пия, защото може да предизвика контракции и ми изписа мама-вит, които са с фолиева киселина и си ги пиех до края. Колкото и плодове и зеленчуци да ям не виждам нищо лошо да приемам витамини, по-добре да има в повече, отколкото в недстиг Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 735
Отначалото пиех фолиева киселина, но към третия месец питах докторката за калций, а тя каза, че не трябва да го пия, защото може да предизвика контракции и ми изписа мама-вит, които са с фолиева киселина и си ги пиех до края. Колкото и плодове и зеленчуци да ям не виждам нищо лошо да приемам витамини, по-добре да има в повече, отколкото в недстиг Simple Smile

Не е точно така. Защото повече витамини (синтетични) не значи автоматично по-добре. Предозирането с различните витамини може да доведе до различни проблеми, така че трябва да се внимава!  Peace И винаги е по-добре да ги набавяме от естествен източник (най-добре е да не е нитратен, парников и т.н.... )  Peace затова по-горе писах - сезонни плодове и зеленчуци, защото в тях количеството вредности УЖ е по-малко.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 235
Вега пренатал и ФК .

# 23
# 24
  • Мнения: 219
Никакви, освен фолиева киселина и двете бременности!

# 25
  • Мнения: 249

И сега не пием витамините, нито аз, нито детето (още повече, че хомеопатът, който я следи, каза, че не са добра алтернатива). Пак разчитаме на плодовете и зеленчуците  Peace
Благодаря на всички за отговорите.  bouquet

Malini защо, какво има предвид хомеопата ти? Че е вредно да се пият витамини?!

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, зачетох се и аз в темата, понеже съм в началото на трети месец и все още не пия никакви витамини освен фолиева к-на.
Чудех се докторите следва ли да препоръчат употребата на някакви витамини или това става по моя преценка?  newsm78

# 27
  • Мнения: 11 844
Здравейте момичета, зачетох се и аз в темата, понеже съм в началото на трети месец и все още не пия никакви витамини освен фолиева к-на.
Чудех се докторите следва ли да препоръчат употребата на някакви витамини или това става по моя преценка?  newsm78

По принцип лекарят препоръчва, не че не можеш и ти сама да си вземеш ...има си специални витамини за бременни (тъй като дневната норма е различна), просто питай в някоя аптека.

Но и аз както повечето писали тук, не съм приемала нищо друго освен фолиевата киселина. Храниш ли се разнообразно, изследванията ако са добре и бебето си расте нормално...няма смисъл да се приемат допълнително витамини, все пак това си е химия.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 595
Само да вметна, че не всички витамини се намират в плодове и зеленчуци  Peace За да си набави организмът мастноразтворими витамини, трябва да се яде месо, карантия (който обича), млечни продукти.

# 29
  • Мнения: 7
mibobo, благодаря ти!   bouquet Мисля че се храня що годе здравословно. Гледам да хапвам разнообразна храна и много държа на пресните плодове и зеленчуци. Изследвания още не съм пускала (предстоят ми тази седмица) и не знам каква ще е ситуацията там, но си мисля че всичко би трябвало да е нормално  Praynig
Като отида слеващия път на док ще го питам какво мисли, а и вече ще са готови изследванията.

Общи условия

Активация на акаунт