Какви витамини пихте по време на бременността си?

  • 6 422
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
За кратко Матерна.

# 31
  • Мнения: 249
Само да вметна, че не всички витамини се намират в плодове и зеленчуци  Peace За да си набави организмът мастноразтворими витамини, трябва да се яде месо, карантия (който обича), млечни продукти.
Така е затова и попитах, за щастие обичам месо и карантии, само че не е много полезно за мен. А млечни продукти почти всичко е само химия...

# 32
  • Мнения: 7 987
Само фолиева киселина засега.

# 33
  • Мнения: 80
Аз пиех Матерна  Peace на Центрум

# 34
  • Мнения: 284
Никакви, само фолиева киселина и последните месеци понеже беше грипен сезона вземах витамин С.

# 35
  • Мнения: 150
Фолиева киселина-3 седмици и витамин ц, когато се сетя по 4 наведнъж. Радвам се, че не се налагаше да пия и други. Според мен истината  е, че  Витамините се намират в храната и не бих пила освен ако не е много наложително. Надявам се да не ми се случва де.

# 36
  • Мнения: 61
Аз до 3-тия месец само фолиева киселина, а сега Преднакеар  Peace

# 37
  • Мнения: 4
Никакви. Само фолиева до 4-5 месец.

# 38
  • Мнения: 139
Фолиева киселина се пие през цялата бременност, освен ако не се пият комбинирани витамини за бременни.


Иначе, пия само фолиева киселина, наблягам на плодове и зеленчуци, сирене, кашкавал, мляко, месо по-малко...

# 39
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не е нужно да се пие фолиева киселина през цялата бременност.

# 40
  • Мнения: 15 379
Не е нужно да се пие фолиева киселина през цялата бременност.

Обаче не е и излишно Wink.
В последните месеци не пиех таблети с ФК, но наблягах на пресен сок от портокал. Той съдържа в изобилие естествена ФК.

# 41
  • Мнения: 139
Не искам да влизам в спорове.
И при двете ми бременности (едната в чужбина), препоръката на 4ма различни лекари е била да се пие през цялата бременност. Най-добре е да се пие 5-6 месеца преди забременяването и да се продължи до края. Има доста литература какво причинявам недостига на ФК.

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
И аз до към 5-тия месец я пих тази фолиева киселина, после Центрум Матерна.

# 43
  • Мнения: 348
Почти през цялата бременност пиех Прегнакеър плюс. Бременността ми беше през зимата и прецених, че няма как да се храня разнообразно. Фолиева к-на пих през първите няколко месеца.

# 44
  • Мнения: 334
Месец преди да забременея до 3ти месец от бременността - задължителната фолиева киселина.След това-Пренатал.

Общи условия

Активация на акаунт