С януарски бебета благословени, вече първи сме в "Родени"!

  • 39 080
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180

nevva, с баткото изплаквах след хранене устата и въпреки това му се появи млечница. Така че, не намирам особен смисъл в това упражнение.
И при нашият батко беше така, само дето ползвах шише с биберон /който изварях често, но все пак../. Тогава мисля обаче че си докарахме млечницата от подплънките за гърди, въпреки че миех гърдите уж преди всяко кърмене...

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ето ме и мен в новата тема,
а ето и отчета от вчерашната консултация, Тоди е наддал 2 кг #Crazy, и 3 см, роди се 2,850, изписаха ни 2,670, а на 40 дни бе 4,870(но с боди потник, боди с дълъг ръкав, памперс и чорапки(които тежат 125гр), та за 40 дни 2 кг, аз направо се облещих, виждах че е пораснал, ама 2 кг ми се вижда пре много, дали трябва да се притеснявам newsm78. Моля момичетата от ЛЛЛ да кажат дали е много 2 кг за 40 дни - и това от хранене на поискване без вода
Предписа ни лекарката калции, защото трепери(като го съблека и му треперят или ръчичката после краченцето, ама май не от студ, защото го събличам на 25 градуса) вашите бебета треперят ли newsm78. Предписа ни и едни хомеопатични капки за колики
А днес бяхме на чиста молитва, и понеже църквата е на близо от вкъщи, и ходихме с количката, и забрахме баткото и моята майка с нас, не зная как е при вас ама тук улиците са ужасни Crossing Arms, а с количка си е цял сървайвър #Cussing out, уморих се докато отидохме и се върнахме #2gunfire- една киша едни коловози снежни, а иначе молитвата струваше 5 лева, такъв е регламента
И да се оплача днес бебето е адски неспокойно Sad Cry, заспи за 5 мин събуди се и плаче, пак заспи пак така, дам му да суче постоянно изпуска зърното Thinking, после ядосано пак търси ooooh!, биберон по същия начин,ако така е през нощта направо не знам Sick
koteto_ 2 килограма за 40 дни за изцяло кърмено бебе си е съвсем в реда на нещата. Не може всички бебета да са като по калъп, иначе на статистиките щеше да им е скучно  Wink Ако педиатърката ви няма забележки, и ти се чувстваш доволна от наддаването на рожбата си, не е ли повод за радост?  Wink 

# 17
  • Мнения: 9 903
ха честита тема в Родени и пожелавам да имате повече време за четене, защото въпросите ви отдавна имат своите отговори в търсачката  Wink

котето, Андрей има такъв тремор, предимно на лявото краче, понякога и на дясното. Засега нищо не правим по въпроса.

Внимателно с Елоком-а! Предписва се за доста сериозни инфекции, може би все пак търпението по отношение на бебешкото акне е по-подходящо....лично мнение.

по случай навършването на един месец/Марету, честито и на вас с Лазар!/, ходихме с Андрейски на суши кръчма. Там му накапах бодито със соев сос и люта туршия, а после го заведохме на кафе на пистата за Формула 1. Даже някакви мотоциклетисти правиха обиколки, имаше и снимки, та беше забавно. Андрей не ги усети изобщо. Можеше да му взема пъпа да го хвърля някъде там, ама си викам, че да го мисля цял живот дали няма да се обърне с някоя бърза кола, тц...

# 18
  • Мнения: 639
Въпрос към ЛЛЛ: Беба е само на кърма. Езикът й е бял - нормално ли е? Според мен да, щото не приема нищо друго, но все пак да попитам... Док ме съветваше да давам водичка за изплакване на устата, с лъжичка, но за сега пропускам тази процедура, че обикновено бебето заспива след цокане

Nevva, съвсем нормално е и обичайно не е притеснително понякога кърмените бебета да имат леко побеляло езиче Grinning (стига педиатърът не е установил наличие на млечница). 

В действителност, изплакването не е нещо, което е необходимо при едно изключително кърмено бебе, защото кърмата има антибактериални и антимикотични свойства и не предразполага към развиване на гъбични инфекции. От друга страна, самото изплакване не може особено да предпази бебето от подобни проблеми, когато има условия за размножаването на гъбите (някакъв дисбаланс, прием на антибиотици и др.). Медицински доказано е, че водата не може да се ползва като профилактика на млечница (гъбички) и дори обратното - чрез шишето/лъжичката, с които се предлага, е възможно да се внесат бактерии и едно иначе кърмено бебе да се сдобие с инфекция. Peace

# 19
  • Мнения: 14
Имам и един въпрос, към ЛЛЛ и към всички мами които имат отговор де -София цапаше по 4-5 памперса, след като миналата седмица пропусна 24 часа, почна да цапа само по 1 на ден, трябва ли това да ме притеснява. Споделяйки с близки, две независими една от друга жени ми казаха че кърмачетата можело и 10 дни да не акат, просто усвояват цялата кърма!!! - 10 дниииии не е ли прекалено.

Привет, EwaD!

Можеш ли да поразкажеш как се справяте напоследък със засукването? Какви са ти общите впечатления от София - дали е бодро, активно бебе, с добър цвят и тургор на кожата (когато окажеш лек натиск върху кожата да възстановява веднага формата си), с влажна устичка? Дали имаш представа как наддава София? Колко пъти се храни за денонощие? Колко са напишканите й памперси за 24 часа? Разказваш, че има един изцапан памперс на ден - обилно ли ти се струва изхождането й? С какъв цвят и консистенция е? Какво е становището на педиатъра на София? Споделяш, че бебка има колики - даваш ли й капки или ти да приемаш лекарства? Можеш ли да свържеш с нещо конкретно това, че преди около седмица е пропуснала да ака 24 часа и след това е започнала да цапа само по един памперс на ден?

Новородените акат поне 3-4 пъти на ден, но с израстването метаболизмът на всяко бебе се променя. Обичайно се очаква бебетата на възраст до 6 седмици да имат поне 2 изхождания на ден. Все пак, ако е само едно, но пък обилно изхождане, бебето няма газове и дискомфорт, може да няма причина за притеснение. На възраст над 6 седмици едно изключително кърмено бебе може да има и по-големи паузи в изхожданията. Понякога дори и 10 дни без изхождане могат да не бъдат индикация за проблем, ако бебето се наблюдава и се прецени дали това се дължи на пълно усвояване на кърмата или на друга причина.

# 20
  • Мнения: 239
Честита ни нова темичка! Благодарности на мамите, намерили време и погрижили се за нея и на Менина за хубавото заглавие!   bouquet
Жени, зависи какви шишета ползваш. На Нук за АМ от 0-6 месеца е 1М, а за чай,вода е 1S; на Авент двете дупчици са за 2 и 3 месец. За другите марки нямам представа.
И едно въпросче от мен: Искам да купя термос на бебка за топла вода през нощта и за разходките после да и нося. Какъв термос трябва да купя? Може ли да е от магазин за домашни ел. уреди или трябва задължително да е от детски магазин? Много ще съм благодарна ако някоя мама ми отговори!
Хайде, лека нощ от нас!  Hug

# 21
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Искам да купя термос на бебка за топла вода през нощта и за разходките после да и нося. Какъв термос трябва да купя? Може ли да е от магазин за домашни ел. уреди или трябва задължително да е от детски магазин? Много ще съм благодарна ако някоя мама ми отговори!
Много благодаря за новата  тема!   bouquet
lovelybrud, вземи си термос от половин литър, все тая какъв, и в магазините за 1 лв има, и в ел.-уредите... Аз гледах само да не е пластмаса отвътре заради отделянето на вредни вещества и миризми.  Hug

# 22
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Ето ме и мен в новата тема,
а ето и отчета от вчерашната консултация, Тоди е наддал 2 кг #Crazy, и 3 см, роди се 2,850, изписаха ни 2,670, а на 40 дни бе 4,870(но с боди потник, боди с дълъг ръкав, памперс и чорапки(които тежат 125гр), та за 40 дни 2 кг, аз направо се облещих, виждах че е пораснал, ама 2 кг ми се вижда пре много, дали трябва да се притеснявам newsm78. Моля момичетата от ЛЛЛ да кажат дали е много 2 кг за 40 дни - и това от хранене на поискване без вода
Предписа ни лекарката калции, защото трепери(като го съблека и му треперят или ръчичката после краченцето, ама май не от студ, защото го събличам на 25 градуса) вашите бебета треперят ли newsm78. Предписа ни и едни хомеопатични капки за колики
koteto_ 2 килограма за 40 дни за изцяло кърмено бебе си е съвсем в реда на нещата. Не може всички бебета да са като по калъп, иначе на статистиките щеше да им е скучно  Wink Ако педиатърката ви няма забележки, и ти се чувстваш доволна от наддаването на рожбата си, не е ли повод за радост?  Wink 

pepelyashka, много съм горда дори, ама до сега не съм чувала толкова много да качи бебе първия месец затова.
А за треперането май не трябва да се безпокоя явно, а за калция щя прочета повече по темата и дали пък да не го спра newsm78

# 23
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Благодаря за новата тема! Прекрасна е! И добре дошли да сме в Родени, само хубави неща да ни изпълват темите в този подфорум!  Hug

Нямам много време, затова само за треперенето се включвам- на Вери ѝ трепери брадичката, педи каза да не се тревожа.

# 24
  • София
  • Мнения: 364
koteto, моя юнак за 34дни беше наддал 1800гр. Док. каза, че е добре за бебе на кърма.
Тити, благодаря за мнението за елокома. Ние с мъжа ми прочетохме  в нета същото и затова решихме да не третираме повече, въпреки че по окосмената част на главата има още корички, но ще чакаме да минат  от само себе си. Благородно  завиждам за местонахождението ти и слънцето.Аз съм се завряла като мишка в нас - не съм си подавала носа навън от както ни изписаха...уффф няма ли край тая зима...и като  си помисля, че и другата ще дремя в нас..още по-зле ми става.
И да споделя за оригването   - хванах му цаката -като пусне гърдата, го изправям, но ако не се оригне до 2-3 минутки, пак го хоризонтирам за малко и после пак го изправям и  става!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 367
Честита ни първа тема в родени, само положителни емоции да споделяме тук. Благодараности на мамите, които са намерили време да подготвят темичката
Относно бибероните и шишетата някой знае ли на колко време се сменят? Моите за сега изглеждат добре, но едва ли това е критерия.

# 26
  • Мнения: X
Само запис и отивам да спя.

Нищо не съм оформила, тепърва ще оправяме темата.

Лека нощ!

# 27
  • Мнения: 2 980
Благодарности на Мама Мечка за изчистената първа страница, на Менина за заглавието и на Венуш, че ни премести вече в Родени.   bouquet

Май нищо нямам за споделяне. Само да се похваля, че при нас като никога (за първи път от осем години) февруари е топъл месец. Нормално имаме по метър сняг и температурите са между -20 и -30, сега е стабилен плюс, сняг почти няма и се разхождаме всеки ден по два часа с малкото чудо. Много добре ми се отразява на настроението.  Grinning

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Добро утро, поспаланки и поспаланчета!
Как сте?
Как мина нощта?
При нас нищо ново.Лъчи е нахранен и е сложен на спалнята сега и мрънка да го взема, така че спирам да пиша засега.Ще се включваме по-късно в движение.
Лек и спокоен ден на всички и блазосвам на мамите, живеещи в топлите страни в този момент.Иначе лятото не си блазосвам, че не обичам големите жеги.Угодия няма ей...

# 29
  • Мнения: 75
  Хайде и ние тук.Благодаря Ви момичета за новата тема.
 Нина вчера плака  или по-точно мрънка цяла вечер от 18ч. до 1ч.,какво и беше така и не разбрах.Не беше гладна,чист памперс,добра температура,не бяха колики защото не се свиваше и не къркореше корема,незнам какво беше но добре че спря.Сега спи сладко сладко.
 Тук е страхотен снеговалеж придружен с вятър, а така ми се излиза вече.Чувствам се като затворник в собствения си дом Sad
 Бързам да си направя кафенце докато не е станала и да закуся че после не се знае кога ще е Laughing
 Хайде лек ден останете си със здраве smile3525

Общи условия

Активация на акаунт