Съвет за развод с топлофикация :)

  • 30 525
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Svetkonti, изключено е някой да ти се обиди на тъпия и не на място пост. Правиш си някякви квалификации за хората - ОК, но кой ще ти компенсира твоите незнания?

# 16
  • Мнения: 17 546
107 лв сметка за климатик в една стая и маслен радиатор в другата + всички останали електроуреди у дома, и 167 лв сметка за парно в две стаи и топла вода.
Питай хората, които се отопляват с твърдо гориво, нафта или каквото и да е друго, колко им струва за един отоплителен сезон, особено в такава зима като тази. Колко мъкнене, мръсотия и разправия е и пак протестирай, и се отказвай от Топлофикация...
И ми се струва, че твоето съществуване е застрашено, щом ти е проблем да се отопляваш по лесен и удобен начин. Laughing

# 17
  • Мнения: 1
107 лв сметка за климатик в една стая и маслен радиатор в другата + всички останали електроуреди у дома, и 167 лв сметка за парно в две стаи и топла вода.
Питай хората, които се отопляват с твърдо гориво, нафта или каквото и да е друго, колко им струва за един отоплителен сезон, особено в такава зима като тази. Колко мъкнене, мръсотия и разправия е и пак протестирай, и се отказвай от Топлофикация...
 
Подкрепям!
Да добавя: особено при хора с пеленачета и малки деца и при температурите които имахме този сезон!

# 18
  • Мнения: 2 957
То ясно , че ако пълноценно ползваш парното си заслужава цената. Проблемът идва, когато не го ползваш /не се живее там или има възрастен човек, който седи в една стая  и другите не ползва, а цената, която трябва да се плаща тогава е много висока/. Вярно, топли се апартамента от съседите, но ако не живееш там ти реално не го искаш и не го ползваш.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 481
Ние сме пример за вход- 14 етажа, стотина апартамента, отказал се от дрането на кожи на Топлофикация, имаше събрание, подписахме се, останалото свършиха домоуправителят и касиерите.
Имаме 3 климатика, бойлер, всичко ни е на ток и са пуснати постоянно- сметките са ни между 120 и 140 лв. Минали години плащахме и по 80-100 лв. допълнително на Топлофикация ей така на изключени радиатори, защото имаме голям апартамент, през който минават тръби. Страшни нагляри.

Повечето апартаменти са изолирани, входът е добре поддържан, мухъл няма. Миналата година чувах за невероятни сметки за парното, хората се отказаха от безпаричие и предпочитат да инвестират в уреди на ток и да плащат за това, което са потребявали реално, а не някакви измислени фактури за стотици лева, неотрязаващи реалната консумация.

# 20
  • Мнения: 164
Предпочитам , да сме на ток. Но уви сме с топлофикация.Всички са против да се откажем колективно , хм.....защо ли? Иначе от топлоф. ми обясняват , че сметките ни са високи , заради малкото хора които използавме парно. Уж не ползват , а не искат да се откажем категорично. Интересно е , че тази година когато всички пропищяха , нашите сметки пък са много по- ниски от предишните години. Тогава за всички беше ок.
2008   11   206.31
2008   12   412.66
2009   1   548.45
2009   2              410.58
2010   12   376.26
2011   2   353.67
2011   3   268.82
2011   4   112.38

2011   11   221.19
2011   12   245.70
2012   1   292.32

Напълно нормални сметки , според всички институции. Преди да си помислите , че житея сама в целият блок: това е за нашите 80кв. , и то за 2 сти- 2 радиатора , тоест.

# 21
  • Мнения: 86
По принцип отоплението с Топлофикация би било най-разумното и евтино нещо, както и най-подходящо за големите градове, където хората живеят в блокове, кооперации и т.н. Обаче имате ли представа за какви мошеници става въпрос. Сега има хора изгорели с по 300 или 500 лева сметка за януари. Нали ви е ясно, че именно тези хора се съдят и спират да плащат, защото няма кой реално да ги защити от монополиста.
Тези, които плащате по 100-150лв. не си мислете, че утре няма точно на вас да вменят 500 лева сметка. След това ходете да се разправяте и да обяснявате, че нямате сестра. На мен ми искат такса от 90лв. за някакви си тръби и някакви си мощности.....ами няма как да се съглася с това. Крепостно-феодалният строй приключи отдавна, мисля.
Така че, в интерес на всички е Топлофикация да фалира и да се появят дружества, които ще ни отопляват и ще ни третират като клиенти. Мамка му!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 481
Предпочитам , да сме на ток. Но уви сме с топлофикация.Всички са против да се откажем колективно , хм.....защо ли? Иначе от топлоф. ми обясняват , че сметките ни са високи , заради малкото хора които използавме парно. Уж не ползват , а не искат да се откажем категорично. Интересно е , че тази година когато всички пропищяха , нашите сметки пък са много по- ниски от предишните години. Тогава за всички беше ок.
2008   11   206.31
2008   12   412.66
2009   1   548.45
2009   2              410.58
2010   12   376.26
2011   2   353.67
2011   3   268.82
2011   4   112.38

2011   11   221.19
2011   12   245.70
2012   1   292.32

Напълно нормални сметки , според всички институции. Преди да си помислите , че житея сама в целият блок: това е за нашите 80кв. , и то за 2 сти- 2 радиатора , тоест.

Имам разпечатки от старите собственици на апартамента- преди 3 години са плащали по 400 лв. сметки на месец за парното- 4 радиатора, от които 2 включени ooooh!.

# 23
  • Мнения: 164
caffeine   Peace съгласна с целият пост.
Спомням си как преди години , като ги нямаше топломерите , ходихме по къс ракав и отваряхме прозорците заради жега , сметките ни бяха 70- 80 лв ..............напълно поносими. А сега студ и 500лв сметка , няма искаш не искаш , а лихвата ако неплатиш 4 месеца , можете да си представите каква става , не като на 80 лв. Най- интересното е , че лихвата е постоянна величина , за разлика от сметката , която е прогнозен дял. Т.е - сметката дори и да се намали след изравнението , лихвите се начисляват вържу прогнозната сметка. Разбира се едва ли аз откривам топлата вода и съм се сетила ,че това енезаконно лихварство първа в Бг. Положението и мазалото в топлофикация е всеизвестно на всички , но щом всички си затварят очите , положението смятам ,че се сещате какво е.

# 24
  • Мнения: 17 546
На мен ми искат такса от 90лв. за някакви си тръби и някакви си мощности.....ами няма как да се съглася с това. Крепостно-феодалният строй приключи отдавна, мисля.
Така че, в интерес на всички е Топлофикация да фалира и да се появят дружества, които ще ни отопляват и ще ни третират като клиенти. Мамка му!
Ми прокарай си тръби от ТЕЦ-а директно до вас и няма да плащаш за "някакви си" мощности! ooooh!
Като фалира Топлофикация и я изкупят чужденци, има да пищите, и да си скубете косите като абонатите на EVN, примерно, ама тогава ще чета темите и ще си се смея с удоволствие! Sick
Но тогава няма да има "няма да плащам" или неплатил три месеца... Врът кранчето и директно на съд!
Колкото до гигантските ви сметки - направете си комисия и си проверете съседите. Ние направихме такава проверка преди 3 дни. Е, от два входа на една абонатна станция с по 24 апартамента във вход, се оказа, че в Б вход половината се отопляват нелегално... Сметката ми за март ще е 80 лв. заедно с топлата вода, гарантирам ви, а сега е 167лв.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
Колкото до гигантските ви сметки - направете си комисия и си проверете съседите. Ние направихме такава проверка преди 3 дни.

Iris, как се реализира на практика такава проверка - как убедихте нелегално ползващите парно съседи да ви пуснат в домовете си и да се разкрият? и как всъщност се разбира кой ползва "нелегално"? трябва да имаш данни от Топлфикация кой какво е заявил при тях ли?
а резултатите от тая проверка каква стойност имат и кому ги предоставяте?

дай малко ноу-хау, с две думи.

# 26
  • Мнения: 164
Колкото до гигантските ви сметки - направете си комисия и си проверете съседите. Ние направихме такава проверка преди 3 дни.

Iris, как се реализира на практика такава проверка - как убедихте нелегално ползващите парно съседи да ви пуснат в домовете си и да се разкрият? и как всъщност се разбира кой ползва "нелегално"? трябва да имаш данни от Топлфикация кой какво е заявил при тях ли?
а резултатите от тая проверка каква стойност имат и кому ги предоставяте?

дай малко ноу-хау, с две думи.

И на мен ми стана интересно. Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 2 481
Колкото до гигантските ви сметки - направете си комисия и си проверете съседите. Ние направихме такава проверка преди 3 дни.

Iris, как се реализира на практика такава проверка - как убедихте нелегално ползващите парно съседи да ви пуснат в домовете си и да се разкрият? и как всъщност се разбира кой ползва "нелегално"? трябва да имаш данни от Топлфикация кой какво е заявил при тях ли?
а резултатите от тая проверка каква стойност имат и кому ги предоставяте?

дай малко ноу-хау, с две думи.

И на мен ми стана интересно. Laughing

И аз се интересувам...бяха ми обяснили, че е невъзможно от легална гледна точка, никой няма да те пусне доброволно с дома си, за да го хванеш, че краде...в стария апартамент съседът отгоре направо сваляше целите радиатори и всички знаеха, но нищо не можахме да направим. Какво се случи с тези хора, случаят явно не се е разчул, ако беше, щеше да бъде използван като прецедент, имаше ли санкции някакви?

# 28
  • Мнения: 17 546
Колкото до гигантските ви сметки - направете си комисия и си проверете съседите. Ние направихме такава проверка преди 3 дни.

Iris, как се реализира на практика такава проверка - как убедихте нелегално ползващите парно съседи да ви пуснат в домовете си и да се разкрият? и как всъщност се разбира кой ползва "нелегално"? трябва да имаш данни от Топлфикация кой какво е заявил при тях ли?
а резултатите от тая проверка каква стойност имат и кому ги предоставяте?

дай малко ноу-хау, с две думи.
С представители на Топлофикация, Техем и комисия от съседи от двата входа. Не е нужно съседите да влизат по домовете ви, достатъчно е да допуснете длъжностните лица за проверка. Ако и тях не пуснете, е ясно, че нещо се крие... Тези, които имат кранове и на горния и на долния щранг на радиаторите, просто свалят този с топломера и слагат такъв без и така цял отоплителен сезон на гърба на всички! Close
Подава се молба до Топлофикация, до съответния енергетик, който отговаря за вашият район и се уточнявате за ден и час и така. Дойдоха хората, със сведения кой каква кубатура има, колко отоплителни тела е заявил, че ползва и всякакво друго инфо. Оказа се, че имаме съседи с 5000, 8000, 11000 и 30000 лв неплатени сметки, на които връчиха директно съдебно решение за вземане на дължимите суми! Ми евала, не са плащали откак избухна демокрацията насам, щото дойде новото време и свободията подейства като наркотик на хората, които са били безотговорни и преди, и сега и винаги, но просто сега се чувстват безнаказани, блеят като овце в общо стадо, където ги надъхват против едно, за сметка на всичко останало, което нямат акъл да видят...

ПП. На тези с по два крана на радиаторите надлежно бяха пломбирани долните кранове и записани номерата на пломбите. На пролет като идват за отчитане на топломерите, комисия от живущи в двата входа заедно с представителя на Техем ще проверят здравината и номерата на пломбите. И това се случва като има инициативност и няколко съвестни хора, които си търсим правата и не искаме да ни крадат, да ни лъжат и да ни правят на идиоти собствените ни съседи!

# 29
  • Мнения: 86
Как така им връчват съдбни решения без да е водено дело???? За да започне едно дело трябва да има искова молба първо, на която можеш да възразиш в срок и т.н. Освен това е абсурдно да те осъдят за суми от 5000, 8000, 11000 и 30000 защото давностният срок е три години и съдът признава това. Всеки друг довод може да мине в съда, но не и трите години давност. Вашите съседи не си ли знаят правата?
В къщата ти могат да влизат длъжностни лица само ако доброволно ги допуснеш или с прокурорска заповед. И никой няма право да твърди, че криеш нещо преди да го докаже в съда. Къде е другаря Снегов бе? Върнахме се отново в ония времена, дето комшиите ще ти определят как да живееш.  #Crazy

Иначе, сметките трябва да се плащат. Който ползва трябва и да си плаща. Това не се оспорва.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт