Съвет за развод с топлофикация :)

  • 30 545
  • 217
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 16 095
Радостина, има 2 начина.
Първия - всички дружно си връщат радиаторите, по коридорите също ги монтирате наново.
След това хората си плащат коректно сметките. А сметките спадат, защото блока се отоплява от всички страни.
Втория - правите общо събрание на блока и вземате решение да се разведете с Топлофикация. Внасяте протокола при тях, те идват и си демонтират абонатната. Преди това всички стари сметки трябва да са изчистени. Отделно трябва да подсилите електро инсталацията от трафопоста до блока и до всеки апартамент. За да не угасне тока като се включат бойлери, печки и климатици.
Има и трети вариант - продаваш имота и си купуваш друг без парно. Отопляваш се както искаш. Имах такъв купувач на мой апартамент - държеше в блока да не влиза парно и топла вода.
Нещо не ми се вярва, че вариантите ще проработят.
Затова ще си останем на хладно и ще плащаме на уж не ползващите измекяри.

# 211
  • Мнения: 164
Момичета, благодаря ви за съветите. Днес ще мина по съседите под нас и над нас дали имат проблеми с този кръг.
Обаче , определено 100 лв няма да платя за тази "услуга" .

# 212
  • Мнения: 646
Айша, благодрая за отговорът, но не ми върши работа.
Първо говорим за блок с 1 вход и 152 апартамента.
Второ имаме 2 кръга долен и горен и по 8 апартамента на етаж.
Т.е. това ,че при нас няма  топли тръби, които да минават през имота, не означава , че на другите не им е топло. Познай кой ще е съгласен да връща радиатори по етажите и за какви сметки ще говорим след това.
За мен е важно като плащам за общи части повече, отколкото за имота, поне тези тръби да ми топлят наистина. Сега, защото съм с 2 малки деца ще плащам за парно....общи части без да го ползвам и отделно за ток, за да си затопля помещенията, особено банята, която няма начин да врътна кранче и да ми стане топла лирата.
Въпросът ми беше кой е отговорен за това системата да си работи нормално в целият блок и към кого да се обърна за помощ.
И още  нещо не мога да разера, защо до абонатната станция могат да имат достъп толкова много лица..от топлофикация, от блока , техници на разпределителни дружества и всеки да си врътка което както иска.

# 213
  • София
  • Мнения: 16 095
Радостина, май сме съседки   Wink
Май няма решение на въпроса. Единствено трети вариант, но хората рядко се съгласяват.
В абонатната по принцип трябва да влиза само техника  от ТЕЦа и отговорника от блока.
Топлинния счетоводител трябва да е придружен от втория за да запише показанията.
Но на повечето места има резервен ключ в домоуправителя или портиера. От там  техните приятели влизат и си връткат каквото искат.
Аз бих се обърнала към ТЕЦа, бих ги тормозила докато им омръзна и постоянно бих натъртвала, че съм с малки деца.

# 214
  • Мнения: 6 155
Айша, благодрая за отговорът, но не ми върши работа.
Първо говорим за блок с 1 вход и 152 апартамента.
Второ имаме 2 кръга долен и горен и по 8 апартамента на етаж.
Т.е. това ,че при нас няма  топли тръби, които да минават през имота, не означава , че на другите не им е топло. Познай кой ще е съгласен да връща радиатори по етажите и за какви сметки ще говорим след това.

Чакай да позная - ти си на горния кръг.  Wink
Високите блокове, от това, което чувам, е че масово имат проблем с отоплението на горния кръг.
При нас беше същата история - тръбите лед студени, радиаторите също. А сметки си идват като да отоплявам къща. Дори при отвиване на обезвъздушителя на радиаторите не излиза нито въздух, нито вода. Поради това от този сезон решихме втория кръг /от 8 ет. нагоре/ да се откажем от парното.  Crossing Arms

# 215
  • Мнения: 646
Позна, от горният кръг съм  Cry
Днес се видях с домоуправителката, която ми каза , че съседите на 21 ет. са си махнали кранчето за обезвъздушаване и от там идва проблема  ooooh!
Уж ще го оправят....но да видим. Ако не ще пускам  жалби всяка седмица до Топлофикация и Техем да не ми начистляват тези общи разходи поне Rolling Eyes

# 216
  • София
  • Мнения: 16 095
Радостина, нещо са те метнали. Кранчетата за обезвъздушаване са нелегални, няма изискване да ги има. Монтирани са за улеснение при студен радиатор. и за смяна на комплекти радиатори с и без топломери. По комунизма си се топлехме и без обезвъздушители и плащахме  по 15 лв на месец. Ама ногава нямаше свалени радиатори и вентили за въртене. При  моите обаждания на техници в ТЕЦ София Изток си изясних, че студени тръби се получават от 2 неща.
Първо - намалена бленда, недопълнена инсталация на втория кръг.
Второ - апартаментите на моя щранг на горните етажи над мене не ползват парно. Като се замислих - едни с камина, други с климатици, трети - студенти. ...
Засега парнаджията през 2 -3 дни допълва инсталацията и радиаторите ми са топли.
Като се откаже - ще спра да си плащам таксите.
Пробвахме втория кръг да се откажем от парното - не стана. Искат да  се откаже целия блок.
Но преди това всички сметки трябва да са погасени. Има си богати хора, които просто не плащат. Та и това се провали.

# 217
  • Мнения: 646
Да разбирам , че на последният етаж няма никакви кранчета в края на тръбите ли?
Аз така разбрах ,че на последният етаж има такива кранчета за обезвъздушаване на щранга..може би аз не съм разбрала. Да кажат хората живеещи на последен етаж как е при тях.

А с неплащането на таксата в блока, няма да накривя шапката на никого, нито ще съм първата, нито последната, а и тя е 2 лв. на човек на месец....А сметката за общи части по 30-40 лв. на месец  Sad и я дължа на топлофикация , не на блока.

Общи условия

Активация на акаунт