Пир по време на чума или как ръководството на Здравната каса си раздава бонуси

  • 13 623
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 451
Не е цинизъм, а е истина. И на теб ти плащат, когато пишеш, за да си лоялна на определени хора. Това вече е манипулиране на мнението и цензура.  Peace
Това е пълна лъжа. дори, когато работех като журналист не са ми плащали, за да съм лоялна към определени хора, а сега изобщо не работя това и мнението ми е гратис.

# 46
  • в пералнята
  • Мнения: 1 028
Не е цинизъм, а е истина. И на теб ти плащат, когато пишеш, за да си лоялна на определени хора. Това вече е манипулиране на мнението и цензура.  Peace
Това е пълна лъжа. дори, когато работех като журналист не са ми плащали, за да съм лоялна към определени хора, а сега изобщо не работя това и мнението ми е гратис.

Не се сърди, това ми е всеобщото мнение за журналистите. А що се отнася за настоящото - некомпетентно е.
Но пък демокрация е! Изразявай го.  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 175
Миналата седмица Дянков обясни, че раздадените пари в МФ били за "добре свършена работа", тази седмица се оказа, че трябват бонуси за лоялност, любопитно е до какви висини ще стигнат през следващите месеци?
Наглост и безобразие! И хайде стига глупости, ще си сравняваме заплатите - тази нагла дама е на държавна работа и част от задълженията й /за които взима заплата/ са да осигури неподкупни и лоялни служители и то срещу отпусканото възнаграждение. Не срещу бонуси. Не си е свършила работата значи. Да връща парите и да се покрие някъде.

# 48
  • София
  • Мнения: 12 451
Не е цинизъм, а е истина. И на теб ти плащат, когато пишеш, за да си лоялна на определени хора. Това вече е манипулиране на мнението и цензура.  Peace
Това е пълна лъжа. дори, когато работех като журналист не са ми плащали, за да съм лоялна към определени хора, а сега изобщо не работя това и мнението ми е гратис.

Не се сърди, това ми е всеобщото мнение за журналистите. А що се отнася за настоящото - некомпетентно е.
Но пък демокрация е! Изразявай го.  Peace
Да беше си казала твоето компетентно мнение вместо да се занимаваш с моята личност, моите доходи и компетенции.   Wink

# 49
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Добре де, всеки в БГ говори за коромпирана администрация. Какво трябва да се направи за да се избегне това? Вижда се, че с пари не става, ами с какво тогава?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Идеята на тези бонуси е да се държи ниска основната заплата. И когато народа надигне глас, да ги затапят с минималния и размер. Бонусите са за дооформяне на крайната добре изглеждаща картинка. Чист вид популизъм. Лошото е, че не само в ЗК следват този светъл пример.
Вече не знам от кое по- напред да се възмутя, поводи валят с всеки изминал ден.

Мадам Дьо Помпадур, рибата се вмирисва от главата, знаеш предполагам?

# 51
  • в пералнята
  • Мнения: 1 028
И сега, за да си кажа и аз мнението, проблем според мен има, но той далеч не е в бонусите. Като цяло според мен парите, които постъпват в здравеопазването не са достатъчно. Отделен е въпросът и че с тях не се оперира особено добре. Закърпват се дупки, няма достатъчно бюджет за определени пера, изключително много бюрокрация и....и...и...много още.
Но съгласете се с мен, че здравето не е евтино. Плащаме всичко на всичко едва 7% от брутното си възнаграждение за здравеопазване. При средна работна заплата 550 лв, това са едва 38,5 лв. а при максималния осигурителен праг 140 лв. Като системата е солидарна. Ако си направим чиста сметка, то е ясно, че не стигат за издръжката на една такава система. Трябват много повече... Но няма...
Моят приятел има хронична асма и идва от една доста добре развита държава с много добре организирана здравна система. Здравната им каса, поема лекарствата му, които са доста скъпи всеки месец, но пък за това той плаща 70 евро на месец, без дори да получава възнаграждение. Искам един ден и при нас да стане така. Но каква ще е цената?

# 52
  • София
  • Мнения: 8 940
Просто ми е интересно колко заработва 1 човек, който очевидно не носи никаква юридическа  отговорност (хипотетично) и не взима важни решения (на ниво общественост) на месец. И дали, в крайна сметка, освен квалификацията за дадена длъжност, горепосочените задължения изискват допълнително заплащане.
В прав текст, нека сравним твоите доходи с тези на директора на НЗОК и да видим, колко е фрапираща разликата и защо.
Да де, ама когато тези важни решения, са довели до фалит на повереното ти учреждение, дали е морално да взимаш бонуси, дали въобще си си заслужил заплатата? Обикновено хората, които очевадно не са си свършили работата ги уволняват, не им раздават бонуси.
Така че, в случая не е въпрос на сравнение на заплатите само.

Ти финансист ли си?
Защо? Трябва ми определен ценз за изказване на мнение ли? Или не смяташ, че касата е пред фалит?

# 53
  • в пералнята
  • Мнения: 1 028
Тя всяка година е пред фалит.  Wink

# 54
  • Мнения: 4 771

Изобщо не смятам, че трябва да работят без пари и нямам никаква представа какви са им заплатите. Нека са и по 20 000 лв...

Ама наистина ли? И няма да има нито една възмутена тема, ако ЗК почне да раздава заплати по 20000...

Даже премиерът ни сложи публично таван на държавните заплати. А той определено знае какво харесват хората.

arhinora, съгласна съм.

# 55
  • София
  • Мнения: 12 451
И сега, за да си кажа и аз мнението, проблем според мен има, но той далеч не е в бонусите.
Не виждам някой да твърди, че проблема е само в бонусите, напротив, цялата здравна система е скапана. Трябва компетентните да съставят и въведат в действия някакъв план и тогава да раздават бонуси и каквото си искат.

Добре де, всеки в БГ говори за коромпирана администрация. Какво трябва да се направи за да се избегне това? Вижда се, че с пари не става, ами с какво тогава?
Проблемът на нашата администрация не е корупцията, а некомпетентността. Прословутите магистрали отдавна щяха да са построени с корумпирана администрация, защото дори за взимането на подкуп сигурно нещо първо трябва да се свърши като работа. И сина на Кофи Анан го хванаха, че е направил петрол срещу пари, а не петрол срещу храни и лекарства, и много други политици на високо ниво изгърмяха по света, но явно като цяло не са така некомпетентни щом корумпираността им не води подопечните им ведомства до фалит.


Изобщо не смятам, че трябва да работят без пари и нямам никаква представа какви са им заплатите. Нека са и по 20 000 лв...

Ама наистина ли? И няма да има нито една възмутена тема, ако ЗК почне да раздава заплати по 20000...
И да има възмутена тема няма да е от мен. да си гласуват каквито искат заплати, но да оправят системата. същото важи и за депутати и правителство. Проблем е, че не работят, а демагогстват. И не само настоящите, разбира се.

# 56
  • София
  • Мнения: 221
Хм, как ли сме се лекували преди да се открие паразита наречен Здравна каса.Сигурно и сега може без тях, а не да опрат до там безработни да осигуряват т.н. бонуси за дебелата  главна здравна касиерка.
Да тегля един поздрав и  за както там се наричат междинни счетоводители  към Топлофикациите, и персонално  , спец. поздрав за НЕЛБО. Joy

# 57
  • София
  • Мнения: 221
И сега, за да си кажа и аз мнението, проблем според мен има, но той далеч не е в бонусите. Като цяло според мен парите, които постъпват в здравеопазването не са достатъчно. Отделен е въпросът и че с тях не се оперира особено добре. Закърпват се дупки, няма достатъчно бюджет за определени пера, изключително много бюрокрация и....и...и...много още.
Но съгласете се с мен, че здравето не е евтино. Плащаме всичко на всичко едва 7% от брутното си възнаграждение за здравеопазване. При средна работна заплата 550 лв, това са едва 38,5 лв. а при максималния осигурителен праг 140 лв. Като системата е солидарна. Ако си направим чиста сметка, то е ясно, че не стигат за издръжката на една такава система. Трябват много повече... Но няма...
Моят приятел има хронична асма и идва от една доста добре развита държава с много добре организирана здравна система. Здравната им каса, поема лекарствата му, които са доста скъпи всеки месец, но пък за това той плаща 70 евро на месец, без дори да получава възнаграждение. Искам един ден и при нас да стане така. Но каква ще е цената?
ами да плащаме и ние по 70евра , но при каква заплата ги плаща.

# 58
  • Мнения: 2 592
Тонът на госпожата беше нагъл и циничен. Само не разбрах от какъв зор се караше на събраните журналисти  newsm78

# 59
  • Мнения: 599
Тия бонуси си раздават,  болниците крадат на поразия и накрая за тия, дет пълнят гърнето, мед няма  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт