Веганството - да споделим опит - 9

  • 43 027
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 732
cmilena , и при мен беше от стрес.
в специализирана клиника отидох. Там ми прегледаха със специална апаратура фоликулите,  луковиците и т.н.
На база на това ми препоръчаха съответната серия и продукти. За моя случай се налагаше и пиене на билковите капсули, не само мазане с лосиона. Много бързо имаше резултат/само за няколко месеца/ .
Всичко това извън Бг. В няколко държави съм срещала подобни специализирани клиники за проблеми с косата, които работят по този метод. В Бг съм виждала оригинални продукти  преди 10 години, в една аптека срещу техникума "Христо Ботев". За съжаление, не бяха цялата гама.
Soleil*
много съжалявам,че имаш/имате неуспех.  SadДопускам, че причината е в неправилно подбрана серия и продукти / капсули, лосиони и т.н./  от фалшификат,  от непостоянство или комбинация.

# 691
  • Мнения: 1 267
приятелката ми, която упорито си пие ябълковия оцет, за разлика от мен, сподели че се отразило добре и на косопада й. обливането външно също е добре съм чувала.

# 692
  • София
  • Мнения: 5 203
Усмивка, аз не знаех историята...
А ние какво да правим в БГ, на мен не ми се ходи на случаен дерматолог да му обяснявам какво се прави по света и да ме унижава, да ме пита каква ми е професията и да го слушам него....

Водният извлек люти, хора Simple Smile
Вчера след измиване и избърсване с кърпа намазах с около 2 суп л. , после втрих с пръсти. Лютеше само докато втривах.
Днес мислех да го изям остатъка (от био созополска чушка ми е, много ценна, лятна Simple Smile ), но все пак отново със СЪЩАТА вода  се намазах по абсолютно същия начин, но на суха коса. Люти ми вече 5-10 минути, много приятно.

Мамегемелар, това достатъчно ли е или трябва да ме подлуди от люто?

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 20:52 от ЗаСлон

# 693
  • Мнения: 1 732
ябълковият оцет има благотворно влияние и на косата. Чесън, урина, чушки, хума, коприва, ....това са все продукти, които може и да помагат, но по- скоро като профилактираща/ поддържаща-укрепваща роля. За сериозен проблем едва ли, съдейки от личен опит.
Силно се надявам в Бг да е познато вече средството на ТКМ и да се прилага някъде. Ако не, то има вариант да се прави он-лайн консултация/поръчка с чужбинските специализрани центрове. с гугъл лесно може да се намери обширна инфо.
ето напосоки......
http://www.101haar-system.ru/dr-zhao-zhangguang.html ; http://healthsystems.ru/shop/  - този сайт е много подробен.
http://www.101haar.com/  тук е на немски и английски, за тези които се дразнят от руския.
и ето едно клипче.....
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=xuU9bm_fpjs

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 10:52 от take a smile

# 694
  • Мнения: 1 732
на мен не ми се ходи на случаен дерматолог да му обяснявам какво се прави по света и да ме унижава, да ме пита каква ми е професията и да го слушам него....

това го има и тук.
неотдавна една мноооого компетентна аптекарка ме направи на салата като търсих/питах за магнезиево олио. Поучаваше ме / с пренебрежение и назидание/, че такъв продукт не съществувал.....
много хора се вземат насериозно и газят грозно. навсякъде /виртуал-силно се опарих, реал , чужбина, българия.../, за съжаление.....
хайде, че се отплеснах....

# 695
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

неотдавна една мноооого компетентна аптекарка ме направи на салата като търсих/питах за магнезиево олио. Поучаваше ме / с пренебрежение и назидание/, че такъв продукт не съществувал.....

хихихи мен ме гледаха като извънземно или леко полудяла и ми обясняваха, че през кожата не можел да премине магнезия Stop
поръчах си го по нета Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 5 203
Ще чета, благодаря!

Как бихте постъпили ,ако сте в присъствието на непозната жена с чанта (голяма чанта) от крокодилска кожа?Аз много мислих, около половин час имах чисто време (в чакане на децата). И нищо не направих. Много ме е яд. Тя не е задължително да е информирана за някои аспекти на живота, защо аз да не дам началото на това...

Имах подобна случка, но с близък приятел. Беше с ново яке с нестандартна кройка и "кожен" вид. Аз най-искрено възкликнах - Ей, страхотна имитация, браво че си си купил такова яке!
По физиономията му разбрах, още преди да довърша, че не съм познала. Нататък разговор нямаше, но ефект, поне най-малък имаше.

Скрит текст:
(Аз си купувам нови кожени обувки и си износвам стари кожени колани. Чанти и подобни- само от плат и без PVC- мисия почти невъзможна)
 и аз да напиша скрит текст Simple Smile

Последна редакция: сб, 02 юни 2012, 22:31 от ЗаСлон

# 697
  • Мнения: 1 708
Как бихте постъпили ,ако сте в присъствието на непозната жена с чанта (голяма чанта) от крокодилска кожа?Аз много мислих, около половин час имах чисто време (в чакане на децата). И нищо не направих. Много ме е яд. Тя не е задължително да е информирана за някои аспекти на живота, защо аз да не дам началото на това...

Сигурно не бих я заговорила, защото не знам как ще реагира. Аз съм по-плаха. Ако е от хората, които са по-груби и реагират по-остро заради намеса в личното им пространство, ще искам да си спестя неприятните емоции.
По този повод говорех с мои много близки приятели/роднини, вече почти не го правя заради равнодушието им. Всъщност понякога думите сами излизат - "Знаеш ли, че животното е одрано живо заради това яке?" или "Знаеш ли, че заради този шампоан има измъчвани зайчета?" Нулев ефект  Tired

# 698
  • Мнения: 685
Има ли веге ресторант във Варна? В гугъл няма такова чудо. Crossing Arms

# 699
  • София
  • Мнения: 1 402
Как бихте постъпили ,ако сте в присъствието на непозната жена с чанта (голяма чанта) от крокодилска кожа?

изобщо няма да реагирам - това как някой предпочита да живее си е негова работа, намирам го дори за навлизане в личното пространство; все едно някой да дойде да ме пита защо като съм 1.80 м висока нося токчета от 10 см; дълбоко съм убедена, че в подобни ситуации ответната реакция ще бъде отрицателна (мълчалива или не) и коментарът в повечето случаи ще е: "тази кукувица какво ми се бърка"; ние не сме Господ, той си има негови си начини да си "уведоми" който, когато, където и както трябва; не можем да бъдем съдници на начина на живот на другите - никога не знаем точно за какво става въпрос и попадайки в ситуация, извадена от контекст, дори самите най-вероятно изглеждаме гротескно/неправилно/смешно/налудничаво/не-както-трябва в очите на околните

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 17:16 от Dao

# 700
  • Мнения: 5 713
Внимавайте какво пишете и обсъждате.
Шпиони си има, само не знам с каква цел като са намерили техния си начин на хранене и живот; твърдят, че са спокойни, стройни, здрави, издръжливи, с хубави кожи и коси. То на приказки всички сме силни.  Wink

"веганите няма как да си набавят всички необходими елементи
то и затова са станали като химически фабрики повечето и наблягат на какви ли не добавки"

"В:.. Може ли 10-годишно детенце да се храни само с моркови и тиквички???? ...

О: оооо влез във веганската тема да видим какво причиняват майки на децата си
че някои от тях даже и в темите за детско хранене проповядват"

"Във веганската тема коментират...косопада. Очаквано."

Из темата НВ ВМД

1. Известно ли им е колко са наистина вегани от всички тези, които пишат в темата през годините? За мен  не е важно и никога не ме е интересувало, но явно те трябва да си го изяснят като очевидно си правят някакво си проучване и статистика.

3. Известно ли им е колко от списващите имат деца и тези деца как се хранят в действителност?
Обзалагам се, че не. Лично аз не съм забелязала пак с годините тук в темата някой да описва подробно менюта или пък да води подробно дневник на себе си или детето. Не считам, че са длъжни, само и само за да се задоволи нечие болно любопитство.
Та не става ясно какво причиняват майки на децата си...лесно е да се говори ей така, без конкретни примери и проследяване на случая.

4. Известно ли им е даден потребител от кога е веган, как се е хранел и живял преди; какво му е било здравословното състояние тогава; изследвания виждали ли са от този период; а снимки....?
Същото важи и в периода на веганството. Само така се правят коректни изводи.

5. Как се направи това гениално заключение, че веганите са химически фабрики и наблягат на добавки?
Би ми се искало да видя такива примери..., а защо не извадка, статистика...И какво се разбира под добавки? Струва ми се, че тук има някаква яка заблуда - не се прави разлика м/у добавка и храна; не се прави разлика м/у самите добавки ( не само изкуствени има).
Вметка: не само веганите разчитат на добавки.

6. И накрая косопадът и не само той, ами всякакво здравословно неразположение. Защо се реши, че единствено и само веганството разболява и води до някакви необратими апокалипсиси? Може би пак се базираме на някаква статистика...интересно.

7. Като сте толкова отворени, защо не се осмелихте да си зявите мислите ясно и не зад гърба на тоя и оня? О да, пазите се от излишни спорове и мразите такива, дето проповядват ( много ми хареса този глагол; интересно кой ли го е правил - проповядването де; бих искала примери).

И за край си прехвърлям част от мненията от друга тема, защото нямам какво повече друго да кажа...

Все си мислех, че наистина може да съществува онази толерантност, за която всички говорят, пишат и се бият в гърдите, че я спазват. Но не би. А виртуалното лицемерие е явно някакъв синдром. Не че в живота го няма...
Смятам, че и месоядни и ултра мега веганите има над какво да работят и да си мерят най-малко приказките. Не е нужно да се носи  от 10 кладенеца вода само и само да убедят останалите колко правилен и супер избор са направили, а другите жестоко грешат.

Твърде много се самозабравяме. Има някакво умопомрачение и при двата лагера. Мен това ме изморява отново и отново и не го разбирам. Не толерирам подобно поведение и съм ЗА обективността.

Всеки да гледа себе си и да споделя единствено и само на база опит.

И за да не се чуди някой защо съм чела онази тема: ами защото се интересувам от всякакви мнения, гледни точки, "режими"; от чисто хранителен, здравословен, диетичен или както искате го наречете аспект. Не за да дебна за гафове, за да се подигравам и да чакам някой да се разболее в следствие на храненето.

Не всичко е храна и приятели/събеседници е тъпо да се подбират според това какво ядат.

Поздрави! Simple Smile



Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 18:59 от Вери

# 701
  • София
  • Мнения: 455
  Вери, привет. В тази тема има ли вегани, реално? Joy  Та тук има хора с различно хранене, които просто черпят идеи и учат нови неща.

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 20:57 от cmilena

# 702
  • Мнения: 1 732
Вери
 Hug Heart Eyes Hug Хареса ми много! да се смееш ли , да плачеш ли......
Благодаря за отделеното време и ресурси да пишеш    bouquet
дано те прочетат повече , пък и се позамислят.

идва ми да напиша това-онова. Но се убедих, че "спецификите " на форумното общуване носят други ветрове ....и няма смисъл.

че повече внимавам къде и с кого пиша е факт.

# 703
  • Мнения: 1 708
Какви страсти се вихрели в съседни теми, ти да видиш   Simple Smile
Вери, радвам се, че писа  тук Hug

За статистиката - не съм веган, нямам деца и не взимам хранителни добавки   Wink

# 704
  • София
  • Мнения: 1 402
хей, Вери, привет  Hug  добър пост и както винаги - право в 10-ката   bouquet не им се връзвай, никой да не им се връзва - който има време да клюкари и да обсъжда зад гърба хората - да си тежи на неговата съвест; ние няма пък да издребняваме и да се самоцензурираме, защото видиш ли някаква дребна душичка (най-вероятно и тя с косопад) решила да се направи велика  Joy

Общи условия

Активация на акаунт