Веганството - да споделим опит - 9

  • 43 066
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 381
Поли, аз имам периоди, в които ми пада много повече коса! 70 косъма са нищо! От това, което прочетох разбирам, че много зависи от типа коса. Ако е рядка, сигурно 70 косъма са доста, но ако е гъста...моята е тежка, гъста...пада много коса сега и въпреки това не се забелязва това падане...всъщност при мене досега колкото и да е падала, това никога не се е виждало, тоест, не се е отразявало по никакъв начин на вида й... Thinking

# 676
  • София
  • Мнения: 1 402
и аз съм чела, че най-ефективното нещо са лютите чушки и чесънът, но не съм ги прилагала; преди две-три години имах засилен косопад вследствие стрес - от тези шокиращите; точно както каза Soleil косопадът се прояви по-късно, та покрай това много четох, но не съм взимала никакви добавки; това, което много мога да похваля е нийм на прах; купувам си го от зоя - слагам си го като маска - само два пъти и имах значително подобрение; изобщо не съм наясно защо, но е факт; иначе косата ми си пада сезонно пролетта и есента; единственият период, в който не ми пада и косъм са дните, в които сме на море - и с дуги хора съм споделяла и те имат същите наблюдения върху себе си; по принцип държа косата си къса - косопадът е значително по-малък; връзването на опашка е един от най-големите бичове за космите, както и носенето на шапка, която е плътно по главата и я спарва; косопадът може да се дължи на ендокринни проблеми, липса на белтъчини, но НАЙ-ВЕЧЕ - на желязо - според мен по-засилена доза цвекло, витамин Ц, моркови, червени чушки и обикновени маски с витамини А и Е (от ампули) биха помогнали

# 677
  • София
  • Мнения: 5 215
Направих си воден извлек на люта чушка, ще се мажа с памучен тампон с водата и втривам с пръсти - одобрявате ли Simple Smile
Дао, според теб насилствената промяна на положението на косата с връзването на опашка ли е проблема, липсата на проветряване или какво?
Точно днес се замислих дали няма да увредя детето си като го връзвам на десетина малки опашчици пип "кукуригу". Голяма забава е, но всяко връзавне и отвръзване много скубе. А като казах, че вместо отвръзване, ще режем ластичетата с ножица и голямото не дава- да не хабим пластмаса, да не замърсяваме природата...

# 678
  • София
  • Мнения: 1 402
ЗаСлон, точно - промяна на посоката, в която си расте косъма - едно; второ - постоянно скубене и опъване; трето - ако години наред косата се държи на опашка някак си съм усещала, че се губи здравина, един вид косъмът става мързелив:))) от много фризьорки съм чувала, че държането на косата на опашка е вредно (без детайли), та това са си мои обяснения

# 679
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз, ако не вържа моята, означава да правя пътечки от косми Rolling Eyes
много пада, чакам да се стабилизират хормоните  ooooh!
откачам вече  #Cussing out

при маски с чесън - отмивайте с хладка или студена вода, дака после не мирише толкова като се мокри косата Peace

# 680
  • София
  • Мнения: 1 402
аз, ако не вържа моята, означава да правя пътечки от косми Rolling Eyes
много пада, чакам да се стабилизират хормоните  ooooh!
откачам вече  #Cussing out

при маски с чесън - отмивайте с хладка или студена вода, дака после не мирише толкова като се мокри косата Peace

asyalein, най-добре е да се подстрижеш, аз съм хипер мега инфра ултра фен на много къси, средно къси и средно дълги коси, максимум до раменете:) всичко останало не е прическа:) надявам се не ви звуча грубо, но с къса коса е стилно и практично, а винаги може да порасне, ако писне; аз моята дълга не я понасям, имало е моменти, в които като си я хващам на опашка съм имала чувството, че ми дърпа главата назад - така тежи, пък и все вързана я носех - все ми пречеше; за последните 15-16 години да съм имала 3-4 пъти достатъчно дълга коса, за  да я хващам и доста бързо се прощавах с нея:)

# 681
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
абе и аз искам да я отрежа, ама не успявам с дзвер да стигна до фризьора Whistling
сега чакам съседката, която също е фризьорка да ѝ дойде музата,че да ме подстриже  Tired

# 682
  • София
  • Мнения: 5 215
В голям размисъл ме вкара един зов за помощ. Моля да го разпространите, ако желаете.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=604117.new#new

Става въпрос за почистване на ливади от отрязани храсти.

# 683
  • Мнения: 19 372
Маги, аз се консултирах с лекар и той ми каза, че над 80 се води проблем. При мен косопадът е от няколко месеца и въобще не вярвам, че е  пролетен. Както казах преди капеше доста над 80, сега е по-малко, не броя всеки ден. Така ми окапа косата и първия път преди години. Всички казваха, че било от пролетта, но тя никога не порастна повече и не възвърна предишната си гъстота.
Естествено си пуснах изследвания на щитовидна, желязо, б12 и са в норма. Не съм изследвала единствено половите хормони. При една приятелка се оказа, че тестостеронът е завишен. Косата й с времето оредя, въпреки различните видове лечение, които приложи.

ЗаСлон, много си бърза Simple Smile Довечера и аз ще се намацам с нещо. Може чесън да пробвам  Mr. Green

# 684
  • Португалия
  • Мнения: 4 472
не съм сигурна ,дали воден извлек от люта чушка е добре
по-късно ще проверя,че сга нямам време ,или по-компетентни да се изкажат,но може или маслен или спиртен също

# 685
  • Мнения: 961
Може чесън да пробвам  Mr. Green
Ако знаеш колко време след това мирише, само леко да ти се запоти главата и започваш да "ухаеш". Поне аз имах такъв опит, около два месеца, че ако не беше и повече усещах миризмата на чесън.

# 686
  • Мнения: 1 732
ех..........с този въпрос за косата....... Confused
причини за проблема - не една. ясно е.
решения- също различни....както за всичко в живота. всеки сам избира пътя си.......до каква степен остава въпрос...някои от вас може би си спомнят, че съм минала по този път. падна ми коса. много коса, кожа гладка като длан. 2 години.
чесън, билки, мазила, лечители/дерматолози, професори и алтернативни/....нищо не помогна. а бях упорита и стриктна като типична дева.
казвала съм какво ми помогна и какви са били причините. и на личини съм обяснявала подробно.
за мерц , маски и подобни оставам безмълвна.
за мен най- доброто решение е китайската билкова серия 101. многоспектърна.  винаги ще съм благодарна за това, че ми беше даден този шанс. спаси ме.

# 687
  • София
  • Мнения: 455
 take a smile, радвам се, че не устоя на изкушението да ни ограмотиш Hug. Първото ти включване реших, че е изключение, а ти просто си загрявала Simple Smile Сега сподели и откъде да си я набавим. Стресът ми дойде в повече и освен с псориазис на скалпа се сдобих и с косопад, който определено не е сезонен.

# 688
  • София
  • Мнения: 1 402
.някои от вас може би си спомнят, че съм минала по този път.
благодарна за това, че ми беше даден този шанс. спаси ме.

милата, не знаех, радвам се, че се е намерило решение  Hug

# 689
  • Мнения: 19 372
Take a smile, аз много добре си спомням и съм благодарна, че навремето сподели. На мен 101 не ми помогна. Тази дружка с андрогенния косопад също се маза. Тогава мноого четох из нета и пишеше, че има много фалшификати на серията. Не знам ние на какво сме попаднали. Доколкото помня, от Амазон поръчвахме.

Общи условия

Активация на акаунт