Веганството - да споделим опит - 9

  • 43 028
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 455
  Палиа, ако не ти пада и косата - вън от тук!!! Laughing

# 706
  • София
  • Мнения: 5 203
Дао, 100% съм съгласна с теб за ненамесата. Но ако аз съм била тази "предначертана" намеса? ОБаче запомних чантата, ако я срещна пак жената, ще й разкажа как съм си мислела да я заговоря и как не съм и да видим какво ще стане Simple Smile
Всъщност аз нямах емоции, гняв, желание да убедя, шокирам и тн. Исках да споделя.

По въпроса за косопада- ми аз си изгорих главата с рецептата на дерматоложката точно по времето когато 3 пъти на ден ядях пържоли. Просто е като 2 и 2. Вегетарианството ми няма общо с косопада.
 Joy

Вери, добре дошла отново   bouquet . Гледах предаването с Иван Ласкин(Черешката на тортата), споменато в здравословната тема. После ми беше много смешно като си фантазирах, че ти се е обадил да те пита  какъв десерт да направи Simple Smile
за да ги срази . И какви спагети  Joy
Доста зле ми потръгна четенето на копирания от теб текст.
Нека четат и завиждат и пишат Simple Smile

# 707
  • Мнения: 19 338
Ще се върна да ви изчета, но видях поста на Вери. Ужас! Така ми отговориха и като пуснах тема, че  имам проблем със студа. Нарочно я пуснах в алтернативния. Веднага ме спретнаха за веган и естествено това било причината за измръзването ми. После се оказа, че имало 99 причини за студени крайници.
Хайде пак и тук да напиша, че не съм веган и детето ми също не е. Яде дори месо.
Цитат
Не всичко е храна и приятели/
Много вярно!

Как го мажете това магнезиево олио? Аз леко се изприщвам от него и ме засъбява кожата. По колко мажете?

# 708
  • Мнения: 1 732
Мажа го с пръскане докато поема и попива. Когато усетя, че добре се е напоило, спирам. Не ме сърби, не се изприщвам. Не броя пръсканията и не следя къде по колко са. Пробвах дори на лицето си от любопитство, само там ме щипе.

Да, бях чела темата за питането ти за студа и видях как ти се "помогна". Sad

......После се оказа, че имало 99 причини за студени крайници.
така е. същото може да се каже и за косопада и за купища други здравословни проблеми и неразположения.

Скрит текст:
за мен знаете- вегетарианка/лакто-ово-без риба/ съм от 21 години. Имам вегански периоди. Косопадът, за който споменах и който явно  е избол нечии очи като супер доказателство за въображаеми тези, беше преди 16 години. Получи се след силен стрес, косата падна наведнъж, в рамките на няколко разресвания.... С еднояйчната ми  близначка се храним  идентично, тя не е имала подобен проблем.
Не взимам никави добавки.
След като проблемът отшумя, косата ми расте здрава, силна, лъскава, дълга, еластична....... за корица на списание е.  
Grinning

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 01:59 от take a smile

# 709
  • Мнения: 5 713
O, не се връзвам в никакъв случай. По-скоро съм критична, обективна и не мога да си затварям очите, когато нещо ми ги боде. Начетох се и се наслушах последната година на какви ли не небивалици и от двете страни. Някак не смятам за редно да си мълча и подминавам. Пък някога, когато духовно се извися, може и да млъкна. Не се знае. Wink

Гледах предаването с Иван Ласкин(Черешката на тортата), споменато в здравословната тема. После ми беше много смешно като си фантазирах, че ти се е обадил да те пита  какъв десерт да направи Simple Smile
за да ги срази . И какви спагети  Joy
Надали Wink
Ако беше ме питал за десерта, щях да му кажа да не слага толкова много фурми.  Laughing
Тъй че почеркът не е мой. А спегетите друг ги разпространява.  Joy

Гледах друга шеметна комбинация от същото предаване тези дни: авокадо, кедрови ядки, орехи, кисело мляко... стори ми се, че и зехтин се сложи.

# 710
  • София
  • Мнения: 455
 Ще има тридневно био изложение на Ариана http://radar.bg/bg/2012-06-02/article/1214232_%D0%98%D0%B7%D0%BB … %D1%82%D0%B8.html

# 711
  • Мнения: X
O, не се връзвам в никакъв случай. По-скоро съм критична, обективна и не мога да си затварям очите, когато нещо ми ги боде. Начетох се и се наслушах последната година на какви ли не небивалици и от двете страни. Някак не смятам за редно да си мълча и подминавам. Пък някога, когато духовно се извися, може и да млъкна.................
Значи да се смятам духовно извисена?    Laughing   Щото обикновено само чета/слушам подобни дивотии, които си цитирала  и само се смея.....Вери,  Hug
Аз в едни други теми преди време писах, че откакто разбрах, че не мога всичко и всички да контролирам, си живея чудесно.Всеки има правото да прави каквото иска, включително и да греши. Както и аз.....    Simple Smile
Не мисля, че е моя работа да "образовам" хората какви чанти/обувки/якета и прочие да носят, дали да ядат или не месо, дали да пият химически витамини или не.....Това, което аз знам, е плод на моите си четения, проучвания, търсения.Защо да спестявам времето на някой  друг?Особено ако не желае?   Laughing


И за шпионите от другите теми:не ям месо от Нова година насам някъде....имам седмици, в които изцяло избягвам животински продукти.Но яйца и сирене не са ми в забранителния списък.
Дори когато ядях месо, беше изключително рядко.На 45, доколкото знам засега- абсолютно здрава, права, енергична, усмихната, без Косопад  Mr. Green, изчезна ми главоболието , което ме мъчеше от дете, изчезнаха киселините, които преди това получавах отвреме-навреме....
Айде, стига съм се хвалила, че може да е заразно...    Laughing

# 712
  • София
  • Мнения: 5 203
Гледах друга шеметна комбинация от същото предаване тези дни: авокадо, кедрови ядки, орехи, кисело мляко... стори ми се, че и зехтин се сложи.

Ох, тук се смея с глас, но са забравили кашу и маслини, а вместо кисело мляко, е трябвало сметана  Joy Като ми се сторят децата заслабнали и аз бъркам такива работи  Joy

Ако някой е пропуснал (за живеещите в БГ е Simple Smile ) тази тема, да заповяда, насочвам вниманието ви към последния ми пост №228 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541500.new#new

# 713
  • Мнения: 2 132
Ей, аз пак съм изостанала.. Нито ги чета НВД, нито Черешката на тортата. Иван Ласкин какво е правил, че не съм наясно, а искам и аз да се посмея? Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1 732
Всеки има правото да прави каквото иска, включително и да греши. Както и аз.....    Simple Smile

Разбрах  поста ти  и съм съгласна. Хващам се обаче за това изречение, защото ми провокира разни спомени и правя аналогии с други места от виртуалното форумно пространство, в които някои от нас участват/участваха.
Много се спекулира с думи като свобода, права, уважение, толерантност.

Писала съм и на друго място. Според мен границите понякога са толкова тънки , гъвкави и деликатни, че човек лесно може да потъпче добродетелност, етика и елементарно уважение..
Особено в името на кауза, която защитава.
Явно  това е " правилото на Форумното общуване" ....обикновено следва изопачена реакция, която е през призмата на субективните преценки и усещания за това и онова.

Охотно се дават интервюта и с лека ръка се заявява, че в България нямало свободата и уважението,при положение, че  не живееш от години и кракът ти не е стъпвал там, а във  Форума, който правиш,/ визирам този на Родилница/  модерираш и поддържаш, витае именно липса на свобода и уважение! :
цензура, отнемане на всякави свободи, нетолерантност, предубеждения и предрасъдъци, назидание и всякакви изродщини.....да не продължавам.
Написах го това, защото има тук четящи и от Родилница.

Последна редакция: вт, 05 юни 2012, 01:21 от take a smile

# 715
  • Мнения: 1 708
  Палиа, ако не ти пада и косата - вън от тук!!! Laughing

А, не  Naughty, тук си ми е добре  Laughing
Спокойна и уютна е темата, благодарение на вас  Hug

JeniB, Ласкин участва в предаването "Черешката на тортата" и прави спагети от тиквички. Десертът беше сурова торта с фурми и кашу мисля. Все неща в тон с темите, в които пишат повечето от нас.
Гледала съм почти всички предавания от двата сезона. Имаше добри попадения както на рецепти, така и на хубави компании. Интересно ми беше да гледам какво е отношението към храната /независимо каква - веге или не/ и начина й на поднасяне, отношението към гостите. От втори сезон най-приятна ми беше компанията, в която бяха Роро, Теди Кацарова, Александър Сано-Среброто ... /епизоди 40-44/

Преди малко прочетох нещо, от което потръпнах.
За първи юни от първо лице: Майката, която роди у дома си - след домашно раждане се е наложило приемане в болница; враждебно и унизително отношение на медицинския персонал; като капак на всичко заплаха от страна на Агенцията за закрила на детето да й отнемат бебето заради отказ от ваксини и твърдението им, че са безотговорни родители ...

# 716
  • Мнения: 1 732

Преди малко прочетох нещо, от което потръпнах.
За първи юни от първо лице: Майката, която роди у дома си - след домашно раждане се е наложило приемане в болница; враждебно и унизително отношение на медицинския персонал; като капак на всичко заплаха от страна на Агенцията за закрила на детето да й отнемат бебето заради отказ от ваксини и твърдението им, че са безотговорни родители ...
Палия,
Тези води са много дълбоки, хлъзгави, манипулативни и има непредсказуеми опасни водовъртежи. Внимавай на кого се доверяваш, кого и къде четеш и прецеждай с цедката на сърцето си всякаква инфо по въпроса. Казвам ти го най- чистосърдечно на база на горчив личен опит.
Ям мед , ама още ми горчи....

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 15:37 от take a smile

# 717
  • Мнения: 1 708
take a smile  Hug

# 718
  • Мнения: X
Цитат
Лекарите за кой ли път сбъркаха, тровиха ми детето, подлагаха го на мъчителни изследвания................
Толкова типично.....и често срещано.За съжаление....
Преди година-две, в някаква тема , за болници, лекари и т.н., един съфорумец написа "предпочитам да умра без помощта на лекарите."
И все повече мисля, че е вярно....
Имала съм доста близък досег с тази гилдия, направо бях  Shocked  от некадърността и наглостта на повечето от тях.

# 719
  • Мнения: 2 132
Брей, този Ласкин. Ще погледна епизода с него Simple Smile

Да се похваля, че в Събота детето ходи на зелено училище и много му хареса. Който е от Пловдив, може да се присъедини следващата Събота (за деца от 3 до 10г)  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт