Веганството - да споделим опит - 9

  • 43 029
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 402
откакто разбрах, че не мога всичко и всички да контролирам, си живея чудесно.Всеки има правото да прави каквото иска, включително и да греши. Както и аз.....    Simple Smile
Не мисля, че е моя работа да "образовам" хората какви чанти/обувки/якета и прочие да носят, дали да ядат или не месо, дали да пият химически витамини или не.....Това, което аз знам, е плод на моите си четения, проучвания, търсения.Защо да спестявам времето на някой  друг?Особено ако не желае?   Laughing

ей, Краси, точно това искам да кажа с последните няколко поста, ама виж как хубаво си резюмирала, 100% съм зад това

иначе аз от миналото лято не съм веган, не заради проблем - просто не успях да устоя на свеж таратор!!! та така, хапвам кис мляко и сирене вече;, но реално през повечето време сме на постно ядене у нас; риба и месо не мога да подуша дори, миризмите конкретно са ми голям проблем в момента, защото се стопли и съседите наизкарват скари по терасите - печат за пет минути - а у нас мирише 5 часа на гадна задушлива мазнина  Sick не ми е удобно да се разправям, само веднъж се обадих и това беше

# 721
  • Мнения: 685
"веганите няма как да си набавят всички необходими елементи
то и затова са станали като химически фабрики повечето и наблягат на какви ли не добавки"

"В:.. Може ли 10-годишно детенце да се храни само с моркови и тиквички???? ...

О: оооо влез във веганската тема да видим какво причиняват майки на децата си
че някои от тях даже и в темите за детско хранене проповядват"

"Във веганската тема коментират...косопада. Очаквано."

Из темата НВ ВМД

Ей, заради такива дребни и бедни душички повечето, чието мнение е хубаво да се чуе, не пишат тук вече. Няма с какво друго да хранят злобата и скучното си съществуване Twisted Evil
Аз лично искам да има място където да си споделяме без вредители и доброжелатели, то и затова групата във фейсбука е затворена.... но пак са съжаление без някой хора, които аз много уважавам и чието мнение зачитам.  bouquet

# 722
  • Мнения: 1 732

Аз лично искам да има място където да си споделяме без вредители и доброжелатели,
то и затова групата във фейсбука е затворена.... но пак са съжаление без някой хора, които аз много уважавам и чието мнение зачитам.      bouquet
Моето мнение е, че да се затваря тема/ група/ Форум  НЕ Е РЕШЕНИЕ.
Нека имаме свободата /много експлоатирана дума Mr. Green/ да четем, особено тези, които сме се заявили отдавна.
Неконструктивни, неграмотни, елементарни, нападателни и недобронамерени прояви винаги има така или иначе.
И не са еднопосочни, уви.
И в тази тема се получаваха търкания, но всеки свободно може да напише и да прецени кое и как е.  Стига да иска и да се задълбочи малко.  Peace



# 723
  • Мнения: 685
Моето мнение е, че да се затваря тема/ група/ Форум  НЕ Е РЕШЕНИЕ.
Не е решение наистина, но доста хора се отдръпват и не пишат  Sad

# 724
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 795

Това като извинение,че не съм писала отдавна, но и като начин да се похваля че вече почти година съм веган и се чувствам фантастично Псориазисът ми е в мноог лека форма, костите не ме болят вече толкова много, имах малко напукани капиляри по краката и сега са поизбледняли( чак ми се вижда на мен самата невероятно). Това последното явление го забелязах от скоро и все още не е констатиран факт, но продължавам да наблюдавам!
Shantavely, не им обръщай внимание на злобните! Те са раса, която няма измиране! Аз пък си мисля по повод споделеното от теб, защо тези"доброжелатели" на веганските деца не се замислят за тези с наднормено тегло, дето маминки ги тъпчат с всякакви храни и в неопределени количества, а после разни диетелози ги довършват с хапчета?
 Малко нахлух в темата, но днес имах повод - годинка, и не можах да се въздържа да не се похваля! Сега отивам да ви изчета!

                               

и да почерпя!

# 725
  • Мнения: 5 713
Гледала съм почти всички предавания от двата сезона. Имаше добри попадения както на рецепти, така и на хубави компании. Интересно ми беше да гледам какво е отношението към храната /независимо каква - веге или не/ и начина й на поднасяне, отношението към гостите. От втори сезон най-приятна ми беше компанията, в която бяха Роро, Теди Кацарова, Александър Сано-Среброто ... /епизоди 40-44/
Тези дни се наех да гледам 2-ри сезон, все още не съм изгледала целия. Досега не съм се интересувала от това предаване.
Така е - има какво да се научи като аз лично се абстрахирам от нагласеността, показността и понякога превзетостта (малко ми е в стил Биг Брадър), има и приятни компании; винаги има какво да се научи от най-различни теми, предавания, книги, филми, хора..."Всичко встрани или далеч от утъпканите пътища привлича неудържимо любопитната ми търсеща натура." Wink

Никога не съм си позволявала да коментирам и гръмко да констатирам нещо, през което не съм минала и нямам грам опит. Нито пък съм се подигравала.
Позволявам си да критикувам на 2 места напоследък неща свързани с веганството и суровоядството. Не можеш да не правиш разлика между протеини и аминокиселини; да не знаеш какво е инхибитор; да казваш че един суров пай добър размер е за 4 порции (да не изборявам какво имаше вътре от към подсладители); да правиш соково разтоварване главно с плодови сокове и на това нещо да има около 50 харесвания и около 15 споделяния; да наричаш хората убийци и самоубийци, защото не се хранели изключително сурово и веган и не спазвали такъв хран.режим и при децата си + че не са ги захранили така; да приравняваш готвената храна (няма значение каква) към боклучливата такава; да тръбиш в ефир, че при готвената храна не се запазвало нищо полезно (това не е вярно!!!); да пишеш, че зеленият чай е полезна храна по време на бременност (все едно аз да пиша, че пикантната храна е поелзна в този период, защото аз я обожавам и нищо не би ми имало)...трудно ми е да изброя всичко.

Сетих се още нещо...да зададеш смислени въпроси под клип на фрутарианец и да чакаш смислени отговори, но в резултат на което ти се отговаря нещо от сорта: вземи, ако нещо ти е полезно от казаното/показаното, и се разкарай едва ли не.
Приличат ми по поведение на разни други хора (месоядни), които направо игнорират и цензурират.

Дано ме разбрахте...някак с лека ръка се говори и пише, а отговорност май никаква. Пък хората са жадни за информация все още виждам...

А свободата, ах тази свобода...да, всеки е свободен да пише и говори каквото си иска...
но предпочитам да пиша и говоря спазвайки това: добродетелност, етика и елементарно уважение.

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 20:59 от Вери

# 726
  • София
  • Мнения: 1 402
..някак с лека ръка се говори и пише, а отговорност май никаква. Пък хората са жадни за информация все още виждам...

за съжаление това е ужасно вярно; а и не опира само до жадността за информация -  начинаещите в сферата на храненето - независимо какво - но тези, които започват да се интересуват какво консумират, как го консумират и има ли то алтернативи от гл.т. по-добро здраве и по-добър живот, ще стават все повече, в този смисъл гладът за информация ще става все по-голям; малко са хората в интернет, които са склонни да задълбочат и да четат наистина; това характерно повърхностно браузване на информацията е една от причините за по-неуместните изказвания и коментари (аз също не съм изключение от това); мен това, което ме дразни най-много е, че едни и същи заблуждения, "правила" и т.н. се копират от блог на блог, форум на форум; лошото е когато глупостите се говорят от хора, чието мнение е определящо за масите и то започва да става уж всеобща истина; обратното на това - хора, които винаги са били точни в изказите си и доказано полезни са достатъчно скромни, за да стоят на заден план - парадокси, какво да ви кажа

# 727
  • София
  • Мнения: 1 402
danilu, честита веганска годинка - да не се отървеш от здраве!

# 728
  • Мнения: 1 732
Вери,
Аз те разбирам!И смея да вярвам, че винаги съм те разбирала.
Хем не следя така подробно изказващите/изявяващите се имена.
Бизнес развиват хората....Ама ей така си остава некоригирано и хората се подвеждат по неверна инфо. ... Смутиха ме Ванилка,  Надя,  Деси......На Деси даже без малко да й пратя статията за прегорексията. Позволих си веднъж да коментирам за джинджифила, но се отказах да пиша в дневничето й. Оказа се, че съвсем не ми е по вкуса, а и все намирам неточности...
Уважавам избора на всеки един, когато той не навлиза в личното пространство на друг и не го насилва; когато споделя без задни и користи намерения; без суета;  без наставляване, манипулация  и т.н.
Да, но на практика явно е трудно и често излиза друго.
Аман от деструктивен позитивизъм.Псевдо добродетели и криворазбрана Любов.

Не винаги съм съгласна с интерпретациите, също такива и на съмишленици.

danilu ,
Честито!!! Hug
Много ти се радвам!
И не се извинявай всеки път, моля те. И аз правя паузи. Имам нужда. Бъди сигурна, че тук никой няма да ти дърпа ушите и да те назидава за подобно "провинение", както правят тук- таме Mr. Green

Dao,  Hug
винаги ми харесва какво пишеш  и как Peace
е, аз имам много дъъълга коса, но ще го преживея Wink

Последна редакция: вт, 05 юни 2012, 00:28 от take a smile

# 729
  • Мнения: 5 713
(аз също не съм изключение от това)
Всеки допуска някакви грешки.
Но първо, доколкото знам, не си от редовните в ефир, нито пък "блогърстваш" (ама че дума).  Laughing
И второ: признат грях, половин грях така да се каже; та и с грешките по същия начин...Simple Smile

take a smile, нямах смелостта да нарека имена....Пък от няколко месеца ме молят за това, за да съм ясна...

# 730
  • Мнения: 19 338
Данилу, честито!
Аз май ви бях казвала, но пак да се похваля, че си стабилизирах гастрита и колита, с които се сдобих заради тъпите лекари на щерката, със суровоядство 2 седмици по Гайдурков и Малахов. Преди това ми сменяха л-вата сто пъти и така и не действаха.


Много неприятно това, което разказвате  Confused Аз никакви блогове не следя и не познавам тези потребители, освен Деси.
Това готварското предаване и него не съм гледала и не съм в час.
Истината е, че човек трябва внимателно да чете всичко и сам да си преценява, а не да се поддава на увлечение. Имаше една потребителка тук преди години, която за мен страшно много се увличаше по това кой какво прави и се опитваше да го прилага мотамо върху себе си и детето си. Поне аз съм останала с такова впечатление.

# 731
  • Мнения: 5 713
Аз никакви блогове не следя и не познавам тези потребители
Това е твърде непосилна задача - да се следят блогове...А и повечето неща са от ефира.
По някакво стечение на обстоятелствата са/бяха ми сред "прятелите" във фейсбук. Оттам нататък е ясна картинката. Те сами ти си навират в очите, но взех мерки.


# 732
  • Мнения: 1 732
Soleil* ,
страхотна новина! Браво! Чудесно е, че си намерила решение и си успяла да го реализираш.

За поддаването. ...понякога не се усещаме . ..а уж мислим. Особено когато попаднем в среда, в която се пее на един, по принцип, съмишленически тон....обаче в такива местенца понякога има и нещо като "екстра"- всяка нота лекинко "встрани",  да се отсвирва ...
Човек понякога измамно се чувства по-силен/стабилен/ уверен и прочие, приемайки роля на част от стадото...и си затваря очите ....доброзорно. а други пък си четкат егото и се блазнят от ролята на  негови пред/водители.

Аз тази вечер се зачетох в темата за ВМ -НВХ. Искам да напиша как се почувствах и не мога да подбера най- точните думи, блокира ми мозъка.  На всичкото отгоре възникна една загадка, върху която нямам отговор. Как съм жива и здрава все още...

Изумително е как хората имат толкова различни тези и как успяват да намерят за тях аргументи. Ярки, брилянтни, красноречиви......за всяка теза си има достатъчно такива.

Последна редакция: вт, 05 юни 2012, 23:53 от take a smile

# 733
  • София
  • Мнения: 5 203
Ще ме уморите с тази РВД-та Simple Smile
и на мен ми е много лесно, нито знам какво е това, нито кои са вътре.

Я се взимайте в ръце и дайте манджа!

Днес направих за пръв път в живота си кифлички, а за трети път в живота си нещо с мая. Няма да повторя и да почетвъртя  Joy
Рецепта не давам.

Интернет е куц стол, не можеш да седнеш на него - ще паднеш!

Солей, много се радвам! Данилу, дано, дано!!!

За мазането с лютата вода - косата става страхотна от това  нещо, ще продължавам Simple Smile

# 734
  • Мнения: 1 732

Я се взимайте в ръце и дайте манджа!

Grinning
За вечеря хрупахме зеле / с малко зелен лук, червена чушка и морков/. Услади ни се като че беше празник на зелето у дома.
За закуска разрязохме първата диня за това лято.
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт