Юлчета 2007 в очакване на пролетта!

  • 55 174
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 766
 Hug
Аз нося в ДГ разни разпечатки да за оцветяване,  свързване на  точки и други такива
В нашата детска градина също има родителски актив, който се занимава с купуване на играчки, пособия и т.н.
В началото на учебната година се събира определена сума - за учебници и учебни тетрадки + моливи, фулмастери и т.н.  и това е
На края на годината се прави отчет как и за какво са харчили парите
Допълнително събират само за Коледа, тъй като решихме още поминалата година всички деца да получават еднотипни подаръци в ДГ / 2010 на всички бяха взели едни подръчни комплекти на издателство Фют, много бяха хубави  Peace, тази година на момичетата кукли, на момчета колички - децата пак бяха доволни  Wink/
И общо взето и аз не правя нищо  Peace
Ина е водещ на тяхното тържество, първо аз я тормозех да си учи думите, а сега тя ме тормози да ми рецитира всяка вечер  Mr. Green
  bouquet

# 91
  • София
  • Мнения: 254
Уф, и аз се ядосах за ролята на Дели, наистина, добре че децата не възприемат нещата като нас!

Уинкс, за глюкозата ли говориш? Защо казваш, че е по-гадна? Стана ми интересно...

И в нашата градина е като при Там-Там.

Аз отделно съм носила само запазени играчки, които са на Кая, и които е преценила че може да занесем там - един пъзел и къщата на Мики Маус. Ще ми се и още неща да занесем, но предвид това, че повечето й играчки са плюшени, няма как. Тя все ми казва, че няма с какво да си играе в градината. И аз си мислех напоследък да купя нещо специално за там и да го занесем, не кой знае какво, просто някоя хубава играчка.

# 92
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет
Ние сме добре не се тревожете, просто и аз видях хубаво време и тъй като имах доста работа за вършене която ми изостана с висенето в болницата, та сега трябваше да я свърша. В понеделник ходихме до университета да запиша втория семестър, подновихме пак и часовете с логопеда, днес пак ще ходим и така.
В нашата ДГ действаме по същия начин! А аз пък имам страшно много игри - от тези за по големите деца или по точно за предучилищна от рода на Европолия, сещате ли се -такива образователни и говорих с госпожата ще ги поизбера и догодина ще им ги занеса - тъкмо ще са предучилищна и ще ги учат да играят на тях. Иначе съм носила играчки - особено в яслата - два чувала плюшковци и кукли бях занесла  Mr. Green. Тук още не сме носили.
Айка благодаря ти за рецептата за соления кекс - още не съм я пробвала, но ще я пробвам!
Аз искам да Ви птам откъде да си намеря формички за сладки и мога ли примерно да пека меденки в подобни формички?
Утре Ицко ще си е в къщи и съм решила да го водя някъде и да му купя ново яке, то вярно няма за кога, но пък си мисля да го взема по голямо от някойя разпродажба? Дали са почнали вече разпродажбите! newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 3 414
Малко се опрви вреето и подехме по хубави разговори Heart Eyes
Бях да си подавам док.за шоф.книжка,лошо че е изтекла и сега 1 месец немога да карам,спциално попитах ими казаха ако ме хванат акт Whistling
Свекърми и брат му са тук и децата се забавляват,много ми е леко като има още някой в къщи.В петък ще ги пратя на дг.
Нашите учителки събираха за материали в началото на годината,но пък им разрешават да си носят играчки,Н носи коли а Р.за оцветяване.Играем сега на карти не казват да играем на война,а да играем на борба.
Бубе добре е че го приема без драми.Сигурно и ние ще имаме тържество ама дали ще участват моите незнам.

# 94
  • Мнения: 766
eiffel tower, за какви формички говориш?  newsm78
За печене или за изрязване?
Аз меденките ги изрязвам с формички и ги пека в тавата на фурната  Peace
От този тип са ми - има ги почти във всеки хипермаркет за хранителни стоки, за ги купих от Крафур
Запазила съм си и тези и също ги използвам  Flutter
А ако има форми за печене - явно съм ги пропуснала  Peace

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 523
И за пластелин всякакви формички стават. Заради това имахме морски меденки за коледа Simple Smile. (раци, делфини, морски звезди)

# 96
  • София
  • Мнения: 254
А мойта нова шофьорска книжка отлежава от октомври месец в КАТ, даже се чудя дали няма да има някаква такса, че толкова време не съм си я взела...

Дани, може ли да те помоля когато ходиш до УНСС да провериш кога излиза кандидатстудентският им справочник за тази година? много благодаря!

За формичките - мисля, че има едни силиконови, вкоито се правят формички от глина - в тях май може и да се пекат сладки.

# 97
  • София,
  • Мнения: 4 267
Имам в предвид точно формичките за сладки, примерно нещо от рода на това като силиконова форма за кеск или тези за мъфините. Моето тесто примерно за меденките става доста редичко, аз го слагам в тавата с една лъжица и то на определно разстояние, защото като сложа да се пече и те се раздуват, издуват и често се сливат меденките в една огромна Heart Eyes, та после ти трябва фантазия да я изрежеш. Другото което  - примерно тестото за кеск ако се сипва в някакви такива тип тава ама на формички щестане супер - като мечетата Барни  - дето моята много ги яде, но ако са забъркани с домашно тесто и опечени в къщи и то с нейна помощ ще е супер.
Иначе такива форми за моделин и аз имам и то много в по два три броя, но не съм се сетила за тях, обаче продполагам че те са за по гъсто забъркано тесто.
Айка хич не ти трябва този справочник - само ще си дадете парите. УНСС си има перфектен сайт на който си има дадено всичко - гледайте там, а теб кое те интересува по точно магистърския прием или този за бакалаври?

# 98
  • Асеновград
  • Мнения: 45
В неделя гледах такива силиконови форми , Дани , ама в Пловдив, според мен са за бонбони по-скоро , но биха ставали и за малки кексчета и меденки щом ти е меко тестото. Би трябвало да има в по-големите магазини за домашни потреби , тези които гледах имаха от големи форми за кекс до такива мънички все на една марка.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 523
Дани, в Кауфланд съм виждала силиконови форми - малки със стандартна форма на кексчета.

# 100
  • Мнения: 766
Отново ме ограмотихте   Flutter
Дани, виж какво намерих - цък
С тези могат да се направят чудени мъфини с пълнеж, от типа на Барни  Wink
Аз правя тестото за меденките твърдо, Ина много обича да си играе с него  Peace

# 101
  • Мнения: 1 098
Дани, няма ли да пазиш игрите за Вероника?
Иве, Вили кара един месец без книжка, защото чакаше да му стане. Спряха го и им бутна пари  Embarassed

# 102
  • София
  • Мнения: 3 414
е ясно ми е,Бубе Joy
от утре в Била прах за пране ОМО промоция 6,99 за бяло,ако има желащи препоръчвам!!!

# 103
  • Мнения: 1 816
и аз участвам, защото съм от родителския актив и няма как. Играчки съм носила няколко пъти. Никола си игра две години някъде с една писта, като нова беше и я занесох в градината, защото нямаха. След един месец беше счупена. После занесох още една и тя е счупена вече. Това много ме дразни...Сега има една писта, занесена от друга майка, нямам представа дали още е здрава...за групата на Валери (когато/ако тръгне) съм набелязала един чувал с играчки, но за Никола повече няма да нося, каквото купим от парите, които събираме в началото, това е

Ками, Аугуста въобще не ми хареса. По принцип във всеки хотел, в който ходя,виждам и хубавото и лошото, тук само отрицателни неща има според мен. Управителят на ресторанта каза, че може да ни запази маса, но не може да гарантира, че тази, която сме избрали, ще е масата, на която в действителност ще ни настанят. В помещението за непушачи имаше две маси за осем човека, изрично му казах, че имаме рожденници и го попитах любезно дали може да ни настани на едната от тях. Той троснато каза "не може". Честно да ти кажа, не знам как се реагира на такава селяндурщина, втрещена останах. Втората вечер уж всички маси в ресторанта бяха резервирани. Попитах за колко часа, защото ние можем и за един час да се навечеряме. Оказа се, че резервациите не се правели с час - аз мога да отида в 10 да вечерям и дотогава масата ще стои празна. Халатите за басейна се плащат. На това също не знаех как да реагирам. Има още много дребни неща, които само ти развалят престоя

Никола има в стаята си бюро. Беше част от комплекта детска стая, използваме гокато държим в чекмеджетата му неща за рисуване и пъзели. Удобно е, защото се заключва и В няма достъп. Та онзи ден ме попита кога ще му купим стол и лаптоп. Аз първоначално отговорих, че като тръгне на училище. От друга страна от следващата година започват обучение по компютри в градината...Не знам кога е удачно да му вземем компютър. Има сега някакви евтини...чудя се

# 104
  • USA
  • Мнения: 559
Aйка, имах предвид високо фруктозния царевичен сироп (high fructose corn syrup ili HFCS), който в Америка се слага на всичко. Това нещо е едно на ръка много преработено за да му се увеличи сладостта, и второ правено от генетично подобрена царевица. Аз съм сигурна, че широката му употреба тук е свързана много със затлъстяването. Тук е много трудно да намериш нещо със захар, защото това е по-евтиният заместител. Ето еднин примерен линк: http://thegoodhuman.com/2007/09/10/high-fructose-corn-syrup-vs-p … e-than-the-other/ ако ти се чете.

В нашата детска градина също има разни майки активистки. Аз нямам време за такива дейности. Като имат някакви инициативи за събиране на пари обикновено участвам и толкова. Играчки бих дарила без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт