Най-нетърпеливото ни бебче на годинка става вече! -Тема 15

  • 37 940
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 293
Шени честит юбилей на МТ, пожелавам му много здраве, щастие , професионални успехи и да се обичате все така, а след някоя друга година братче или сестриче на Али ( а защо не и от двете  Wink )

Мариета, браво на теб   smile3501

Десинце , дано майка ти се възстанови бързо  Praynig

Джуфче , дай под наем твоята свеки да си починем и ние   Mr. Green . Много се радвам за теб  Hug

violenzaa ,ти хубаво писа ама нищо не написа  Laughing . Кажи поне как роди, какво е бебето, как се казва, и др......

 Искам да благодаря за комплиментите за Елена и за новата тема. Много приятно ми стана  Embarassed  bouquet
Хоупииии,мен защо все ме забравяш  newsm78 Crossing Arms Нали знаеш, че си ми на сърцето  Wink


П.П.:Естествено забравих да поздравя Дани за месечинката    bouquet Wink
Искам също така да каже ,че Симонка и Валентин са страхотни  сладурковци Heart Eyes

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 18:46 от nellyli

# 31
  • Варна
  • Мнения: 27
Еха поредната прекрасна темичка, благодарим ти Нели за пореден път, че се грижиш за нас   bouquet
Miss Monk, все едно говориш за мойта щерка. При нас драмата с неяденето започна малко след като я захраних, преди това си беше една пухкава мишелинка и изведнъж стана най-злоядото дете на света и заприлича на солета.  ooooh! Чувството е ужасно, знам.... детето гладно и криво, майката притеснена и изнервена... При нас имаше 2 поредни месеца, в които не само че не наддаваше, а и беше на минус с кг-те, а за сметка на това расте с по 2-3 см всеки месец! По едно време си признавам - храних я насила, буквално й тиках в устата каквото мога, тя плюе, реве... стана още по-зле. Искаше само да суче, ужасяваше се само като види лъжичката. Нещата при нас са сравнително по-добре от 10-на дни, след като имахме период от около седмица само на мляко, почнах пак наново да опитвам по мъничко с лъжичката и нещата потръгнаха незнам и аз как, дано не е период отново. В момента сме на кухня и се храни добре. Незнам как сте със зъбите, но при нас проблема не беше в тях, щото са излезли отдавна предните.
За нервността - там за съжаление не мога да се похваля с успех, супер бяс е, пищи, изкарва по 6-7 часа будна и после няма заспиване.  Tired Виждам я как се превъзбужда от дългото будуване, но НЕ Мога да я приспя! Все се надявам, че като проходи ще изгаря повече енергия и ще се измаря, но да видим дали ще е така...  Praynig
Честито на месечинковците, да са здрави и много послушни  Hug Hug  Hug
Десинце, дано бързо се възстанови майка ти  Hug
Мариетка, браво за изпита, ти си ги убила, все така и занапред!!!
Бубе, чакаме те!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Честит празник на ММ-то на Бисквиткова Hug Жив и здрав, идеи в главата, време да ги осъществи и светлината да е винаги с него Mr. Green

# 33
  • Мнения: 451
Ивъъъъъъъъ преместили се,че и изписали три страници Mr. Green Добре,че Нандисимата не се е включила подобаващо и Буба не е била в апогея си,че сигурно щях да се запиша на 10-та страница Joy

Нямам настроение днес...що така newsm78 Хммм,да не е от анкетата,която ме посрещна още на входа Joy

Коя беше Нинс86 newsm78 Само да не си изпълниш обещанието да пишеш тук редовно,ще дойда в скайпския чат и ще те изритам насила от там Mr. Green hahaha

Мис Монк,моята сестра по съдба - Десимонката,ме е изпреварила,но да взема и аз да ти кажа това-онова Naughty За НЕяденето - аз лично мисля - зъби Peace При нас в момента растат 3-4 накуп и взе да ми се назландисва много,особено на млякото Twisted Evil
За нервността,безпокойството и т.н. - който ми каже какъв е ключа на успеха,ще го позлатя Wink Ние бяхме едни от тези,които опряха навремето И до невролог и единственото,което жената ми каза тогава е "вашето дете е такова,има кротки деца,има и такива по-ревливи,по-неспокойни и т.н.честито,вие сте от вторите Mr. Green" Няма да ти казвам какви мисли ми минават понякога през главата ... най-много ме притеснява хиперактивността ooooh! В.не се спира за секунда,той е вечно в действие,дори като се храни постоянно рита таблата на стола за хранене,или ако моите крака са по-близо,ме шути яко Twisted Evil Вече даже и не ми се говори на тази тема,защото колкото повече разказвам,толкова по-страшно ми се вижда Crossing Arms

Мариетке,добре че ти се обадих тези дни Mr. Green Браво за 6-цата,аз навремето в университета бях пълна отличничка...и кво от тва Mr. Green Дано поне ти имаш някаква реализация след време Peace



Хоупова
  Hug

Шени,честит ти юбилеен мУж!Да ти е жив и здрав,все така послушен и много да глези двете си принцеси!

Джиджиии,честит ти месечинко!Да ти е жив и здрав,все такъв сладурчо и послушник! Hug

Десинце,много сили и търпение за вас Hug

Нелли,не знам дали ми останаха благодарности в аванс Thinking В случай,че не са - прекрасна тема от една прекрасна мама Hug

Нелке,записа ли в архивите,че един ден като реша да направя справка,да знам кой да търся hahaha

П.П.Некой ми се губи newsm78 Ха,познайте кой Mr. Green



# 34
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
ДзверО спи в  мне и суче та пак да се разпиша.

Нели, темичката е страхотна, благодаря  bouquet

Бискви, честит рожден ден на твоето мило,  Hug, много да се обичате и много да те слуша Mr. Green. Сподели за фирмата, моля, мога да се опитам да пратя на мама за РД.

Мариетка, браво за изпита, все така да ги взимаш  Hug

Десинце, няма да ти е лесно мила, но дано се справиш hug, радвам се че операцията е минала добре.

Бубе, браво на вас, ние тая година ще пропуснем самолетолетенето/само като се сетя за самолети и ме втриса, пък и тия цени на билетите Confused/.


По темите: с неядене проблеми няма. Всъшност Моник е основно на кърма, ако го погледнете отстрани ще се получи въпрос"Какво яде това дете". Сутрин, вечер, за заспиване, през деня и през ноща основно суче. Плодове хапва когато предложа, малко банан, парченце ябълка или няколко зърна грозде; за обяд около 50-60гр пюре/месно или зеленчуково/; вечеря понкога оБесени ядки с плод или спагетки, коричка хляб с малко краставица или домат, или пък друг сварен зеленчук. Но количествата твърда храна който поглъща са минимални. За сметка на това миризливите пампи са два-три пъти на ден, така че не съм се притеснила. АА и от килограми го докарва добре, идея си нямам колко тежи, но е кюфте от всякъде.
уменията се изразяват предимно в сътворяване на бели, занапред ще така, та свиквам отрано. Лази навсякъде със завидна скорост,може и да ходи, ама само настрани придържайки се за мебелировката изправя се по всички мебели и щом хване нещо го запраща към земята директно, но не за да го разгледа а защот е решила че долу му е мястото, скубе сестра си. Не обича да седи сама, ако готвя или мия съдове долазва до мен и зпочва катерене по краката ми, опити да ми свали панталона или пък кротко се паркира до мен и ме чака да свърша за да си играе. Маха за чао, или на бабките в магазина, за да бъде забелязана. От няколко дни ѝ се е отворила приказка, по цял ден не спира да дърдори и шушоли, кара се и т.н.

Забрави красавецът, Честита месечинка на Дани Hug

Лусинда мА изпревари Mr. Green

# 35
  • Мнения: 5 622
и Буба не е била в апогея си....


Ми не е, щот забрави половината работи...  smile3506

Нито на Шенката на мъжът честитих, нито Валентинчето, милото детенце (вече N-ти поред постинг!  Tired ) отразих. СРАМ, СРАМ, СРАМ  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Шенка, да ти е жив и здрав мъжа, най-важното е това, всичко останало все по-често се убеждавам колко е незначително и преходно!

Валентин също все искам да кажа, че е много хубав станал и русичък като нас (кат Рафаелчо, де, аз хич не съм руса на коса, обаче съм руса по душа  Mr. Green Някой ден- понататък, като ми се появят бели косми, пак ще почна да се боядисвам руса  Flutter )

Десимонкич, хубаво ме чакаш, ама дай да се видим като си дойда, а?  Mr. Green Миналата година седях 2.5 месеца и нищо- сама си ходих напред-назад, както обикновено (Е, Мушето идваше и ме забърсваше понякога, че маршрутът и минаваше през нас  bowuu )

Нандисима, хич и не ми напомняй за цените, че...всички казват, че съм луда  Confused Вместо да отида на курорт под  някоя палма или в къщичка насред океана (мечта ми е и съвсем скоро ще я осъществя. За сега, обаче трябва да избирам между БГ и това..)

Да си седя ей така:


Пък аз..........

Пусто, много съм емоционална и много ми липсва всичко в БГ- къщата ми, колата ми, приятелите..................

 Confused

# 36
  • Мнения: 331
Ооо, скъпа моя, Нелли - все те забравям, защото ти някак си се разбираш от само себе си - знаеш, че и аз много те обичам! Hug Hug Hug (нищо няма да кажа за чувствата на Филип лъм Елена, че сватята ще ме бие  Laughing)

Отчета от консултацията- излиза, че Филип се е смалил  newsm78
Височина  - 76.20 см (30 инча)
Тегло - 9.55 кг (21 паунда)
А преди го изкараха 81см  Confused На мен лично ми се струва бая висок вече, но може и да бъркам, знам ли, при всички положения си е висок и доберс килограмите (точно обратното на майка си)!  Crossing Arms Нелли, колко е висока сега Елени?  
Само като види докторката и започва да плаче и да ме гледа с ужас  Cry

За уменията - казва "МАМАМАМАМАМ", но на всички -на мен, на баба си, на баща си, на играчките  Twisted Evil Клати глава за "НЕ, НЕ", особено на зелените пюрета.  Sick
Също така си прави бръм-бръм с пръстчетата на устата, боц, пляска за с ръце за браво и си включва едната играчка сам, което ме учуди   Shocked Тя е едно динозавърче , което подхвърля едни цветни топки, на ФП - бях пускала снимки тук. Та, за да започне да ги подхвърля тези топки, трябва да се завърти една сферичка (нещо, което самата аз не знаех, мислех че автоматично си ги подхвърля). Вчера Филип ми "показа" как се включва  Shocked Реших, че е съвпадение, но го направи около 100 пъти и то само, когато играчката спре да ги подхвърля, т.е. не го включва непрестанно. Много му се зарадвах , да не говорим, че детето яявно ще е по-умно от майка си  Laughing
Зъби - 3 броя долни и 2 горни.  Mr. Green
Не пълзи и не ходи. Crossing Arms

Нищо не съм чела, така че ще се включа по-късно, когато успея да наваксам с четенето.

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 21:16 от Норе

# 37
  • София
  • Мнения: 1 340
Нели, благодаря ти и на теб и на момичетата за топлото посрещане /което не заслужавам много много  Embarassed/ . На 9ти май ми беше термина /заедно с Гери/, но родих на 8ми май. Раждането /по естествен път/ мина не много добре, имаше усложнения след самото раждане , но не се оплаквам Simple Smile Важно е, че ме върнаха бързо бързо, за да не липсвам на дъщеря ми, за което съм много благодарна на целия екип. Резултатът е Яна, която е на аватара ми Simple Smile При нас - като при вас... Типично за 9 месеца Simple Smile Придвижване по мебелите и кошарката, 7 зъба, мама, баба, дада и т.н. Доста е приказлива и гръмогласна. Казва "боц", показва колко голяма ще порастне и пляска с ръце. Спи по цяла нощ /да не ме чуе дявола/ и два пъти през деня за по един час.Гледаме се самички /имам предвид без намеса на баби/, излизаме всеки ден - сега с шейна, преди с количка и така Simple Smile Вече не се кърмим и почти всичко хапваме. Аз й приготвям храната, но лятото най-вероятно ще се доверя на кухня, защото по този начин ще имаме време за повече разходки.

# 38
  • Мнения: 1 328
За темата не писах, ама то е ясно.. Нели, хубаво че намираш време и енергия и за това  Hug

За Митко - не прави никакви неща от тези, които описвате, освен да ръмжи нон стоп, тропа и блъска по масата.. все още не можем да разберем дали се кефи, че яде или се ядосва. Тресе се целия, мята се насам - натам.. ще взема едно клипче да направя на цялото ядене и да го прецените и вие.. Не знам дали друг така яде безумно. Пробвам го да нанизва рингчета - успява да ме изчака да ги наредя и да ги развали после. Пробвам го на боц - смее се, гледа да ми докопа пръста и да го изяде. Не дава да му покажа как е пляскането.. И това е.. ходи си още само за една ръчичка, отделно пълзи из цялата къща като хлебарка. Преди няколко дни се пусна сам за няколко крачки, но от тогава не е искал.
Десинце, не съм чела по-назад, но стискам палци за каквото и да става!

# 39
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Шени, голями честито на ТМ. Все така да ви глези двете с Али.  Hug

# 40
  • Мнения: 5 622

 Женкааа, ако Митето не прави нищо така, както и Сашко не може да рисува, значи е ясна работата  Laughing

Иначе и моето дете не може почти нищо  Wink

# 41
  • Мнения: 1
Айде и аз пльок в новата тема.
Нелли, благодаря, че отново си спретнала чудна темичка. Значи другата седмица имаме рожденик!

Тея деца ще ме уморят с техните оригинални хрумвания, аз и да мисля такива не мога ги измисля – всеки луд с номера си. Като слушам/чета всяко дете си има неговите си простотийки и си ги прави. Много са сладки. Смях се и на Еленка, дето се прави на булка с пердето, и на Алинка дето смуче уплътнението на пералнята, на ИреЦа дето краде праз, на Моникс дето маха на бабите, и на Митето дето ръмжи и се ядосва на яденето (или пък се радва) - всичките си ги представих... Просто са ужасно сладки.
Моя ми ти Николай пък и той нищо не прави от “номерата” (боц, пляскане ,чао...) – нищо интелектуално тоест. Само се чуди къде да се зАвре и кво да докопа да го дърпа, скубе, лигави. Където и както и да го нося (под мишница, на хълбок) все закача нещо по пътя и съвсем неглиже се прави на незабелязан - я ще скубе тайно лампата (имаме една такава с конци) докато изпращам някой на вратата в коридора, я ще се е увесил на дръжката, докато минавам покрай някой шкаф. Очите му са нон-стоп на шест кво да докопа, като обезумял е. Все по-див става и се чудя кво да го правя вече. Равносметката от вчера са две цицини на челото (от двете страни, едната синя), прищипан пръст, прорезна рана на пръста, одраскана китка. Днес разбит нос и уста и още две цицини отпред и отзад на главата (тоест вече е симетричен). А още не е проходил (въпреки че е смелчага и се пуска вече да стои сам прав). Значи скоро и аз ще съм обезумяла.
Мъчи го и някакъв жесток зъб (6-ти) и е голям нервак. И той нещо няма апетит последните дни, а вече 4-та вечер отказва млякото преди лягане (а уж беше пристрастен). Абе нещо странно се държи напоследък, дано не е от ударите в главата.  Mr. Green

Някой беше споменал за BabyTV – ох, добре че някой добър човечец се е сетил да направи такваз телевизия, че лудото бебе да се кротва от време на време. Гледа го като хипнотизиран и си има любими филмчета вече, на които само се киска.

Мариетке, браво бе, душко, голяма си отличница. Нека! На човек когато му е интересно така става.

Луска, беше питала за зодията ми – Близне съм, тоест част от най-голямото представителство тук в темата, както се оказа.
На теб пък се смях колко си щедра към ТМ за Св. Валентин - аплодисменти от средните (нали така беше, че отдавна беше). Голяма изненада си му спретнала.

П.П1. Новият облик и на мен нещо не ми допада...
П.П2. Днес бяхме на разходка в парка само с Дидолинка и Вятъра  Mr. Green (айде и аз да завърша със зеления)

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 22:50 от SYMa

# 42
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Пак аз

Моник с нов номер/пие вода от шишето със сламка на Соник, сега се дере  smile3514че ѝ го взех, ами така де не стига че пие от чуждо шише, ами и плюе после. Забравих преди другото умение е да отваря капачки със зъби #Crazy


ПП Виждате ли снимка в предишният ми пост?

# 43
  • Мнения: 331
Нанди, не виждам снимка аз.
А Моникс ако продължава да развива такива умения може да изкарате и някой лев, като  я показвате по телевизията  Laughing тук нали си луди по темата Crazy

# 44
  • Варна
  • Мнения: 302
Ей, гледам пораздвижила се темата Laughing

Мариетке, радвам се за 6-цата, знаех си, все така да ти върви!

И аз да честитя РД-то на ММ на Бисквитка, че в предния пост забравих Embarassed. Старост-нерадост, какво ви казах, колкото повече наближавам 30-те, толкова повече фира давам Mr. Green

Бубе, ние в нас сме "дъ блонди фемили" Laughing. Всъщност ММ е рус, аз съм... хм, светлокестенява, ама си правя руси кичури и минавам за руса Laughing. Валентин просто нямаше как да не е рус, аз като дете също бях много руса, но с времето ми потъмня косата. Но диването е точно копие на баща си. ММ също е майско бебе, та по Коледа свекървата показваше негови снимки до елхата, т.е. на същата възраст като Валентин, еми честно казано все едно Валентин беше на снимките, направо не е истина каква прилика Shocked. Ако успея при следващото ходене в свеката да открадна някоя снимка или да я снимам, ще покажа.

Малко се успокоих, като прочетох, че и други деца нищо не правят като нас. Поне Валентин е рус, има оправдание Mr. Green Иначе днес го пробвах да го сложа прав подпрян на облегалката на дивана, ами стои си съвсем стабилно без да има нужда да го придържам, ама не му стига акъла да се изправи сам Laughing. Единственият номер, който прави, е да си удря главата в моята, когато има сгоден случай, и се залива от смях, откъде му дойде това, не знам, аз не съм го учила на такова нещо.

Абе похвалих ли се, че Валентин спря да се буди гладен в 3-4? Нали се жалвах последно време, понеже бях свикнала малкия от едномесечен да спи цяла нощ и като започна да ми се буди на дърти месеци се оказах в небрано лозе. За мое щастие пак спря да се буди и си откарва в сън до 6, нямам представа как стана, едно и също количество храна си яде, явно онова е било само период. Иначе зъбите никнат като гъби, вече имаме 5 броя и още два прозират и съвсем скоро ще избият според мен.

Нанди, аз не виждам снимка...

На мен новия облик не ми пречи, всъщност, не е чак толкова по-различен и засега нямам проблеми да се ориентирам кое къде...

Лека и спокойна нощ от мен!

Общи условия

Активация на акаунт