Най-нетърпеливото ни бебче на годинка става вече! -Тема 15

  • 37 933
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
... такааааа, да си довърша и аз постинг-а от днес  Whistling (но вече съм пила винце, тъй че аквото забравя......сори)

Бубе, чакам те аз,юни-муни..........идвай, да те подбирам и да се шляем......а и кухнята да вземем разбира се  hahaha

Шени, честит РД на ТМ (големи съкращения, голямо чудо)   bouquet Да си ви обича и гледа все така, с много любов!

Мариети, отличничке сладка..... айде честито и на теб! И другите така да минават!

Ох, изчела съм днес всичко, но вече не помня какво още исках да обсъдя.......

За УМЕНИЯТА да разкажа аз. МоЙто Максимче почти върви (нямам видео все още, но варненските мами го видЕха) крачи с Лолкъра- сам (аз пазя отзад гърба да не реши да полегне). Стои прав, стабилен е, ходи на цяло стъпало. С уолкъра ходи от  около 3-4 дни (преди това се отпускаше напред и политаше...) иначе хванат за ръце почти бяга (не ми е ясно за къде бърза). НЕ ПЪЛЗИ. От 2 дни нещо се обръща от гръб по корем и обратно (голямо постижение за моята талпичка!) Не се изправя сам. Това да ме посрещне сутрин изправен или седнал в леглото - АБСУРД! ЗЪБИ НЯМА! Така...... сега да видим какво прави: маха за чао; познава част от играчките - мики маус, едно пиле; знае топката - показва я (веднага я открива и почва да рита); показва лампата; на една къщичка знае къде е звънеца да звъни; рингчетата само ги вади и ги хвърля (обича да ги гледа как се търкалят по пода). До скоро зяпаше като кученце когато иска да лапне нещо, сега се "светна" че може да си го занесе сам до устата....... та започна да яде и с ръце. Яде всичко по много, аз го ограничавам!!!
В понеделник сме на консултация и ще го замерят колко е станал на 9мес и половина, но е ДОСТА!

Друго..... не знам дали имаше.... пожелавам ви ЛЕКА и БЕЗАВАРИЙНА  Joy hahaha Joy hahaha

# 46
  • Сливен
  • Мнения: 4
Честита 10-та месечинка на                                                                                                                                   на правда_z!
Да е здрав, много жизнерадостен и много послушен!


Miss Monk, моето Ели също не хапва много, но аз се старая по-често да и давам (по съвет на педито)... Обикновено се храним пред компютъра докато слушка и гледа клипчета на любимите си песнички... Също сме много активни, но е спокойна и кротичка, поне за сега... Общо взето нямаме режим, но мога приблизително да кажа как се храним в най-добрия случай Wink
1. сутрин когато се събуди ако е в 6 - 7часа  хапва около 180мл АМ(и заспива отново до към 10часа), ако е около 9 едва 120мл АМ;
2. около 11-11.30часа попара 2 сухара с малко сиренце и масло (веднъж яде, друг път не иска) и около 60мл АМ;
3. около 14-14.30часа 190-200г домашно зеленчуково пюре/190г месно пюре на Ганчев/ смесено с 30 мл АМ;
4. около 17.30часа 100г каша/Слънчо или Лактана/ смесена с 60г плодово пюре на HIPP;
5. 20.30часа 120мл АМ;
6. 23.30часа 180мл АМ /понякога и 210мл АМ/ заспива и се буди сутринта...
И резултата до сега беше на 8 месеца - 7100г и 68см, остава да видим във вторник как ще е Wink


Tedy, успешно подготвяне за голямото пътуване и дългоочакваната почивка

djidjonka страхотен е Дани

Лече-Буболече, и моето Ели е на вълна да се крие... Понякога си покрива лицето и после леко ме наднича и се хили... Страшно забавни стават с всеки изминал ден Wink

lotxen, violenzaa - добре сте се завърнали Simple Smile
dessince, кураж и успешно взети изпити И дано майка ти се възстановява бързо Praynig

marietta_g, бравооо

spasdidi, наистина си страхотна с чувството си за хумор... Дано никога не те напуска и винаги да си така забавна

Бубе, добре си е Рафчето... Ами ние с нашите кг-ми сме много под нормата май newsm78, но да е здравичка е най-важното...

  Честит рожден ден!!! Пожелаваме ти да си здрава, много щастлива, много обичана и винаги усмихната!!!

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 01:38 от juji2704

# 47
  • Мнения: 660
Момичета, минавам да ви почерпя, че от днес моята малка дъщеря вече е на 3! Моля се да е все така любознателна, емоционално-прекрасна и дано да е щастлива!  Heart Eyes
Тортата й е изненада, но тя от толкова време говори за нея, че се надяваме да й хареса:



Nellyli, честит рожден ден! Много здраве, късмет и усмихнати дни, изпълнени с любов и красиви мигове!  bouquet

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 4
Тони честит рожден ден и на твоето пораснало момиченце                    
Да е здравичка, много послушна и да расте безгрижно!!!

# 49
  • Мнения: 5 622
 Уф..така разпокъсана мисълтЪ не ми е била никога  Crossing Arms

Дани на Диджонка забравих да отбележа на снимките или ако съм го направила, съм напълно изкукала вече  ooooh!

Исках да кажа също така, че се надявам тази година пак да си спретнем Варненска срещичка и всички, всички да присъстват, Дани и Симонка, също  Hug
Муше, ние с теб сме ясни, по дифолт ще се виждаме, няма как  Mr. Green

Хоупи, щях да казвам, че Рафаел има АБСОЛЮТНО същите мерки като Филип  Crazy  Crazy  Crazy

И на нас ни се случи веднъж, че той не бееш пораснал, ми даже се беше смалил, смятай как "точно" ги мерят  Tired
Добре, че аз и в къщи си го меря и тегля, та съм наясно какво се случва  Laughing

Нанди, никаква  снимка нямаш в поста Naughty  Thinking

Тони, честит 3-ти рожден ден на Рая! Да ти е жива и здрава, много да те радва и ще чакаме да разкажеш как мина празника и хареса ли тортата (също да разкажеш с какъв вкус беше, че изглежда..мамма, миааа  Crazy )

Пак нещо изпускам, обаче съм със зверско главоболие  Tired И утре ще се включа пак   bouquet

# 50
  • Мнения: 567
Тони, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на твоето пораснало и вече голямо момиченце!!!
Да ти е жива и здрава Рая, да има едно топлещо цял живот душата детство и да са неразделни с малкото си братче! Целувки от нас  Hug

Честито и на днешните месечинковци! И на вчерашните дето изпуснах, и на Бисквитковия мъж/ха-хах, как звучи само/! Да се сбъднат всички отправени им пожелания!

Нелли, и аз все забравям да ти благодаря за грижата за темата! Приемам го сякаш, ей така за даденост!  Embarassed Благодарение на теб ние имаме това хубаво местенце, да си бърборим!  Hug Благодаря ти, мила и много те  Hug

Вижте сЯ, айде ако обичате, с тая анкета, А не сА подтискаме!  Mr. Green Що да ходя сега да ровя назад, да видя аз, кой си нЕма друга работа и я предложи!  Crossing Arms
Хич не мисля да се качвам да гласувам горе! Без друго съвсем ми наближава РД, ми сЯ от входа да се стряскам, ако случайно съм забравила!  Whistling

Бубе, ти с тия млади години, къде се вреш след нас, т.е. мен, че и Херич си споменала!  Crazy
Охо, аз да бЕх на твойте - на челото си щях да ги напиша!


Сватя
, не ми праИш добро впечатление - нещо се закачате с хубавата Елена! Айде А си имаме уважението - ИринДето чуждо не поглежда.  Naughty В къщи и показвам само снимки на Фифо, а по разходки сме само с женски! Да не мЪ изнервите, да и отвържа синджира!  Mr. Green
Иначе зетА добре се очертава да е умен, че жена му Ич я няма! Като ви слушам, викам си горката, завалията тя доста назад върви, т.е. само седнала като някоя патка седи!  Mr. Green

Даже си я представих на общия РД, дето ще си го организираме, как всички дечица ходят, тичат и си играят, а ИреЦа тътри гъз по тревата и си вика онова нейното "те-те, те-те, те-те"!  hahaha
Ако и потъмнее косата, ще взема да я изруся, да и е по-лесен живота! Ама вчера, като взе праза - може пък това да е знак, че ще може да готви! Тъй, че Фифо докато работи яката, ИринДето ще му е сготвила един праз!

dessince, браво за майка ти - страшното е минало!  Hug

Сима, мен пък много ме радват твоите постове!  Hug Много увлекателно разказваш, имаш страхотно чувство за хумор и някакво . . . не мога да намеря думата . . .може би хладнокръвие, с което приемаш трудностите край теб и так . . . ги разсичаш със сабята!  Wink

mushenceHug, как не, мила - с цигарки или без - всички сме накуп!  Party

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 02:11 от spasdidi

# 51
  • Мнения: 331
[Сватя[/color], не ми праИш добро впечатление - нещо се закачате с хубавата Елена! Айде А си имаме уважението - ИринДето чуждо не поглежда.  Naughty В къщи и показвам само снимки на Фифо, а по разходки сме само с женски! Да не мЪ изнервите, да и отвържа синджира!  Mr. Green
Иначе зетА добре се очертава да е умен, че жена му Ич я няма! Като ви слушам, викам си горката, завалията тя доста назад върви, т.е. само седнала като някоя патка седи!  Mr. Green
Няма да ми одумваш снахичката,ей !
Плюс това, все някой трябва да може да готви в на'ща къща, добре че ми е Мириндето, да не заслабна!  Naughty Умния ще печели пари, Мириндето ще ми готви и аз - лежачката, кеф!   sleepuu


# 52
  • Мнения: 123
здравите мами да на пиша и аз нещо само че  и то все време няма от newsm07 wash hang newsm75
нашето габи 300 гр е на дало този месец малко маи ни карай 9800 но според мен е лека мъчи се да пълзи но много смешно и още не може така добре 2 зъбчета се виждат но не са избили на цяло и дали я мъчат ходи на мрънка понякога и казва само баба
много малко спи през деня вашите така ли са наи много час и нещо на обяд и толкова

# 53
  • София
  • Мнения: 292
Добро утро !
Днес е мой ред да почерпя. Имам рожден ден , ставам на Христова възраст . Боже, кога одъртях  толкова  ooooh! , все едно вчера бях на 18  Rolling Eyes






Спасдиди няма нужда да търсиш кой предложи анкетата , издавам го веднага  без бой. Беше Нанди  Mr. Green


П.П.: Който казва , че с възрастта се помъдрява е в голяма грешка ( или поне в моя случай), по скоро се изкуфява.

Тони Честит Рожден Ден на Рая . Пожелавам и много здраве , късмет и едно прекрасно и щастливо детство  Hug  bouquet

Последна редакция: сб, 18 фев 2012, 10:00 от nellyli

# 54
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
Здравейте момичета!  Hug

Честит рожден ден Нелили! Много здраве и късмет и само да те радват прекрасните ти дечица!   bouquet

Такааа...резултат от консултацията вчера-на почти 9 месеца Калоян е 9 кг.(+300) и 74 см.(+1) Rolling Eyes
Това ме навежда на мисълта,че това дете не се храни добре.Май сме сред най- фините господа в темата...Не качва това дете грамчета и това е.И не яде,много злояд. В тази връзка да попитам-колко храна хапват вашите дечица на ден общо като грамове и каква част от това е мляко? Ние нали изобщо не искаме мляко и сега се чудя дали да не започна да добавям в пюретата АМ. Rolling Eyes

И ние не пълзим,но и не стоим стабилно изправени-стъпва на пръсти и му се огъват краката,не се изправя сам,имаме само 2 зъбчета.Когато пък е седнал все иска да се килне на страни или да се изхлузи назад и да е легнал. ooooh!  Tired  Sad

На месечинковците-Честито!

  bouquet

# 55
  • Мнения: 30
Нелили, честит рожден ден! Да си жива и здрава, да имаш много поводи за усмивки и щастие!


Честит рожден ден на малката пораснала Рая! Да е много здравичка и умничка! Да слушка мама и да й помага!


Честито и на сладките ни месечинковци!!! baloni baloni baloni

# 56
  • Мнения: 23
Честит Рожден Ден,,



Бъди много щастлива, все така всеотдайна и прекрасна майка и обичана и уважавана любима! Весел Празник иии Наздраве!!!



Честит Рожден Ден и на порасналото момиченце на мама мама Тони!
baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni



Честит Рожден Ден и на твоя мъж, Бисквитка!
 bdbaloni bdbaloni bdbaloni bdbaloni bdbaloni bdbaloni

# 57
  • Айтос/Бургас
  • Мнения: 55
И отдавна не съм качвала снимки тук.Ето го Калоянко  Wink





# 58
  • Мнения: 1 669
Здравейте  Hug
Момичета, много ви благодаря за поздравите за ММ Hug
Нелли, честит рожден ден! Желая ти всичко най-хубаво, най-вече здраве за теб и всички, които обичаш  bouquet (направи ли тирамисуто?)
Честит роден ден и на малката пораснала Рая newsm59 Р расте, здрава, щастлива и любознателна Hug
Злати - много хубав Калоян, завид за косата Grinning Но изобщо не съм съгласна за килограмите 9 кг си е много добре. Моето дете на 9 месеца и половина тежи 7850 Wink
Досега нарочно не споделях какво може, но гледам разпивахте се...Та ето и нашите умения - боц, здрасти, дай пет, би-бип на нослето, плюска за браво, ключът на лампата - светва и изключва, на книжка показва котенцето, кученцето, кокошката и пиленцата:) Много бърбори, пръцка с уста. Пълзи, изправя се, отваря всички шкафофе, дърпа каквото види. Малка фурия и мамина помощница в разхвърлянето  Heart Eyes Зъби няма  Twisted Evil, но като гледам са 4 на път, обаче дъвче страхотно добре, храни се и сама.
Хайде усмихнат ден от нас  Hug

# 59
  • Мнения: 23
хооп и аз да драсна някой ред за днес..момичета нз само аз ли съм така,но съм адски разсеяна и не мога да запомня и половината постове за да се включа.(може да е от 10000кратото ставане нощем #Cussing out )ахахаха...

та така сега искам да изкажа поздравления на МАРИЕТКА ЗА 6ЦАТА..БРАВО...

честит рожден ден на малката кукла на тонито,да е жива и здрва и гордост най голяма на мама и тати

честит да е и рожденият ден и на'' виновницата'' за таака добре оформените не теми..отново всичко най хубаво нелка  bouquet :*  ....

оххх друго друго..ммм аааааааа дааа за дамите от скайп да не си помислите че изчезнах безследно просто скайпа нещо се бъгна от големия зор то писна с Бога и прилика ли е ахахахах..ама ако ви липсвам на личните съм на линия поне още бива ...ахахах дано да се оправи скороо.....сега мисля да се наобядваме и да излезем на малак з..не че е супер топло ама поне слънцето се показва...лек  ден......

п.п люсиндъррр мисля да съм активнаа,само да си събера акъла,че съм като неадекватна май съм забравила как во е тук:)))))

п.п.п.. я да попитам й нещо според вас кашите на хип по изгоднили са като цена количесвто гледам са по 200гр ама тая едла колко време не свърши бе приготвям я с 3с.л и вода на око  за сравненеие хуманата е със 6с.л... а като цена са горе долу едноо.тааааааа се чудех само елдата ли набъбва така или и другите на хип понеже не съм взимала друга тяхна(тъпия магазин имаше 2 3 каши на кръст техни #2gunfire)

Общи условия

Активация на акаунт