taekwondo???

  • 1 563
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
Аз като чета за 4-годишни май няма опция. Пък и ние не сме с ангажименти тук, та засега май ще зачестя плуването, на кънки ходи така или иначе. Но моят е безкрайно добър и взе да ми писва да е вечно ударен и да си хапе устните да не се разплаче. Иска ми се малко да си стъпи на краката, голяма Мека Мария е.  Whistling

# 16
  • Мнения: 11 917
Преди време бях чела нещо от треньор по бойни изкуства, не помня точно какви.Интересувах се за нещо дисциплиниращо, но се оказа, че заниманията имат смисъл за деца поне на 8 години.

Нямам представа- кой от тези спортове е най-дисциплиниращ?Имаме проблеми с дисциплината, затова съм се ориентирала към тези спортове.От др. страна имам познати, които тренираха до към 30 г. възраст, случваше се да се поизтрошат.Какъв е рискът в тези спортове от травми?Дали е по-голям от другите спортове?

# 17
  • София
  • Мнения: 44 121
риск от травми има при всеки спорт.... по-тголям надали, стига да си усвоил  основите, т.е. как да поемаш правилно ударите.
Иначе и тримата трениори , с които говорихме държаха детето да е на 6 години, за да започне. Като за айкидото

simplyaven - за 4-5 годишни има варианти за тенис, футбол...нещо такова може да пробвате....

Последна редакция: нд, 19 фев 2012, 12:00 от Angel_Dust

# 18
  • Мнения: 3 034
Е, тенис и футбол няма да му дадат увереност да се защити. Не да се бие, а да може да развие вяра у себе си и увереност, че може да се защити. Иначе плуване и кънки му е достатъчно за момента. Освен това тенис преди 6-7 годишна възраст е непрепоръчително, това от мен си го помня.

# 19
  • Мнения: 5
Az vse oshte klonq kam taekwondo. Misle 4e kakto ima nujda da se disciplinira taka ima nujda i da izrazhodva energiq. Dinami4en sport e osobeno dobre razviva i barzinata na krakata, barzi reakciii pri samozashtita.

# 20
  • Мнения: 5
A to zavisi ot samoto dete moje da zapo4ne ot 4 godishno a moje i ot 8 i pak da ne e gotovo da se zanimava sus tolkova seriozen sport kato vsqko edno boino izkustvo

Общи условия

Активация на акаунт