За пролет МАЙчето копнее - навън да тича, скача и беснее!

  • 37 628
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 95
Първо искам да благодаря на всички, които ми дадоха информация за храните.  Hug Кибела, определено ще кажа на майка ми да провери тези магазини, и да види дали има тази конкретна марка. Благодаря и на Мимак за сайта, със сигурност ще се възползвам от него, има много интересни неща. Не се бях сещала за ДМ, там верно може да има доста неща. Ileina, много мило и от твоя страна да предложиш да ми купиш необходимите неща от Варна  Hug Надявам се да не стигаме до този вариант. Абе гладна няма да остана, пък и току виж позаслабна маалко, че срамота - едва на 18 седмици съм, а вече съм 5-6 кг отгоре. И в тази връзка Змейчето попита дали съм още на строгата диета - ДА, и е много вероятно тя да си остане до живот. Беше ми доста трудно в началото, но с всичко се свиква. С глутена съм много стриктна, защото веднага ми става лошо от него, с другите неща правя малки изключения понякога, но и те често ми излизат през носа. Ето на Св. Валентин за десерт си поръчахме крем брюле - най-любимият ми десерт на света, който до скоро правих често, имам си даже специална горелка за крем брюле и малки керамични съдчета, и съм го правила с всякакви аромати. В него обаче всичко вече ми е забранено - яйцата, сметаната, захарта. А тази вечер освен че облизах съдчето на моя, изядох и остатъка от този на мъжа ми, та после 3 дни страдах и ми беше много лошо.  Crazy Пусто чревоугодничество!

Дилянка ми взе думите от устата за Славчето - вчера се сетих за нея и даже във Фейсбук не съм я засичала от много отдавна, та отидох на профила й да видя има ли нещо ново, което съм изпуснала, и видях, че и там не е кой знае колко активна. И АниК определено ми липсва в темата - Ани, хубаво че четеш и всички сте добре, ама пиши ни от време на време, сигурна съм че има интересни неща за казване.

За АМ, тук от 1 година нататък казват да се минава на прясно мляко, но аз с Джулиан малко по-плавно го направих. Може би на година и 3 месеца за първи път дадох малко прясно мляко и после за около 2-3 месеца увеличавах прясното и намалях АМ, докато накрая си мина само на прясно. Сега пие около 1 литър на ден. Тъкмо си мислих, че ще ни излиза златно в БГ, защото тук млякото се продава на галон, което е 4 л, и струва $2. Т.е. за 4 дни млякото му е $2, а в БГ май 1 л беше 2 лв последно? Като сравниш и стандартите, разликата е голяма.

На обща храна ние сме отдавна.  Пюрета не купувам от месеци. Или яде каквото ние ядем, или му накълцвам примерно домат, авокадо и пилешко кюфтенце, слагам го във високия стол и той си яде. Като ходим по ресторанти, на него се слага отделна чиния и въпреки че тук винаги има детски менюта отделно, ние просто му слагаме от нашата храна в чинията. Като изключим поразиите които прави по ресторантите, все едно не едно, а три прасенца са яли там, си се справя много добре детето. Тук, разбира се, никой не ти прави забележки или физономии за такива неща, усмихват ти се, довиждане, и се захващат да чистят след нас  Embarassed

Шамари не съм прилагала до сега, няколко пъти съм била на косъм да посегна, имало е 2-3 потупвания по дупето, които явно не е усещал защото са оставали без реакция Simple Smile И собственическо чувство няма все още, дори първата му работа като види друго дете, е да му подаде играчката си или бисквитата си примерно. Раздава всичко и на всички.

Тук децата са направо голи. Дори сега февруари месец като отидем на някое закрито детско кътче, повечето деца са по къси ръкави или шорти, рокли. Напролет още при 20 градуса по парковете се пускат шадраваните - има такива детски, специално направени за игра, и децата с дрехите във водата, бягат и скачат мокри, духа вятър. Аз като ги гледам ме боли сърцето и се чудя това дете няма ли утре да е болно. Като се наиграят, майка или баща бърше с хавлията, облича сухи дрехи и си тръгват. А вкъщи ни е 20-22 градуса постоянно, в цялата къща, и го обличам с боди без ръкав, отгоре дълъг ръкав блуза, гледам да е  тънка, тънко панталонче и чорапи. Другия ваиант е боди с дълъг ръкав, отгоре широка блузка с къс ръкав, панталон и чорапи. Но често си оставаме и само с единия кат, или пък без чорапи. Днес например като му обличах блузата с късия ръкав върху бодито с дълъг ръкав, се размрънка и каза, че му е горещо и почна да я дърпа. Аз също съм зиморничава и винаги гледам да е по-леко облечен от мен, защото на мен вечно ми е студено, а и той не спира за секунда. Гледам никога да не се изпотява. А чорапите никога не се задържат дълго, но не се притеснявам, защото почти цялата къща е с дебел топъл килим.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Не знам защо така не ми се пише по бебешки теми. С Габи до скоро бях активна в отчетната, но вече и там не пиша.

Аз моите много ги навличам  Crazy Криста задължително е с чорапогащник под анцуга в къщи, но подът е гранитогрес, а те са почти постоянно на него. Сложила съм някакви килими да играят, но често са извън тях. Иначе поддържаме топло, но и аз съм зиморничава и се навличам. Заради пода задължително са с пантофи  Crazy

Това АМ вече ми писва- тази нощ пак 4 пъти  ooooh! Миналата седмица изкара някакъв вирусен ларингит и сега мисля, че е на доизлекуване - мъчи я нещо, постоянно се буди с рев и само млякото я успокоява. Последните дни през деня не се храни добре  и може би е и гладна. Надявам се да е няколко дневен период  Praynig Praynig Praynig В "нормално" време вечер пие 210мл, понякога не ги изпива, ако е хапнала добре и през нощта още 210. Габи пи АМ нощем до 3-годишен.

# 47
  • Мнения: 17
Краси  страхотни разкази отново . Това за църквата много ми хареса, дано намериш много приятелки там и да си изкарвате хубаво на сбирките, на Джу със сигурност ще му е весело  Grinning
И аз се чудех какво става с твоята диета, надявах се да има някакъв напредък към добро,че при толкова забранени храни и бременност сигурно е трудно .

Ани много се радвам че се поразписа  Hug

За АМ Светли пие всяка вечер след баня по 180-200 мл. Много си го търси, като го изкарам от банята увит в халатчето и влезем в спалнята първата му работа е да потърси с поглед дали го чака шишето с мляко на скрина. Имало е и случаи да му се доспи по рано, идва да ме дърпа за ръката ,води ме в кухнята и ми показва кутията с мляко .После на наш си разбираем език ми обяснава че искал да нани и да му направя млякото  Joy Та при нас невиждам скоро да го откажем. Той вечеря заедно с нас около час преди банята но почти никога не е стабилна вечеря ами по скоро си замезва от всичко по малко и после си е направо гладен.

За обличането   в нас е топло, всички климатици работят и всички врати са отворени защото той не се спира в една стая. По принцип го обличам с боди с дълъг ръкав и чорапогащник,а отгоре обличам едно екипче или дънки с блузка, пантофите са задължителни защото пода ни е ламинат и не ми се вижда много топъл. Той обича да се търкаля по земята, постилам му едно децко килимче и сглабям един мек пъзел но той естественно се търкаля извън тях.

Вчера нали ви се похвалих че на обяд заспа без биба, е вечерта също заспа без нея.Потърси я само веднъж,заболамосах го че и тя спинка ,а той беше толкова уморен че заспа на секундата,чак не ми се вярва. Имахме гости с деца и те толкова много играха и дивяха че едва не заспа още докато го оправях за сън. През ноща обаче се събуди на два пъти и я търсеше ,опитах се да го излъжа с вода но не стана. Дадох му я ,изчаках да я изплюе и пак я скрих. Сега още спи,да видим като стане ще я търси ли . Твърдо съм решила през деня и за сън няма да я дам,единственно през ноща ако пак  се наложи .

# 48
  • Мнения: 2 558
Тани4ка, браво на Светли, че заспива без бибата. Дано се откаже напълно скоро.  Hug

Краси, много страшно ми звучи тази диета.  Sad Дано не е до живот, както казваш.  Praynig

За шамарите - аз досега не съм удряла Ива, а и не си падам много по тези методи, тъй като и аз никога не съм била удряна от родителите ми. Два-три пъти се случва да ме изкара тотално извън нерви, но удържах фронта да минем само с обяснения и по-висок тон.

За млякото - откакто отбих Ива на година и пет месеца, мина на кисело мляко, но го хапва през деня, вечер не иска да пие, докато я кърмих също  не е търсила мляко през нощта  Peace

Вчера водихме Ива в Карлово на Кукерфест, който ще е цяла седмица, но само вчера на
откриването бяха всички кукери там, иначе в другите дни ще бъде по околните села и няма да са всички там. Притеснявахме се да не се уплаши като се раздрънчат кукерите, но не - в началото се постресна малко, но бързо й мина и после й беше много интересно.  Peace

Още нещо мислех да пиша, обаче какво беше...  newsm78. Нищо де, като се сетя, пак ще се включа.

Слънчев ден на всички!  Hug

# 49
  • Мнения: 40
Приветче майчета. На бързо да напиша че вчера бяхме на консултация, гледаха подробно бебока и казаха че всичко било наред. Води-моди, плацента, място има достатъчно, не се е смъкнал още за раждане, абе демек не дава признаци да му се излиза на човека. А когато отново имам подобни усещания за стягане и напрежение и желание за напъни - да си легна, да почивам и да чакам да ми се разминат мераците.  Laughing

АМ - Пламен почти беше спрял да пие АМ изобщо. От лятото до нова година сигурно изкарахме с една кутийка, като сме правили попарки с мляко и бисквити от време на време с АМ-то. Напоследък обаче се е присетил и сам си казва, дали ще е сутрин като стане или вечер преди лягане си иска сам "мако" правим около 90-120мл изпива си ги и това е. Но нощно време Пламен не се е буди да яде никога /като изключим първи месец след катосе роди разбира се/. Пробвали сме да му даваме прясно мляко, което задължително трябва да е леко подсладено или с мъничко детско какао, но като цяло предпочита АМ  пред прясното мляко.

Краси, как хубаво го описа това с детските площадки и фонтаните направо на мен ми се доигра. Много ми се иска и моята свеки да осъзнае че не трябва да ограничава детето да играе и да тича и да се поти, а просто да е подготвена като се наиграя да го подсуши и преоблече. Ама да видим ще има ли някакъв резултат. Дано.  Praynig

Тани4ка, браво за бибата на Светли. Първият път когато отказахме Пламен беше точно по този начин, сравнително постепенно, като я давахме само в краен случай ако много се разреве и не миряса без нея. И имаше ефект. Дано и при вас се получат нещата. Simple Smile))

# 50
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Краси, ще се справиш с продуктите тук. Как успяваш да удържаш фронта с тази безглутенова диета ти се чудя?
Ти понеже спомена килограми, моля и Милкинис да сподели, как й влияе втората бременност? Освен, че от рано има разкритие Laughing Повече килца ли се качват,как е? През миналата станах слон, а карах на марули за вечеря. Та хич не ми се ще пак да стана слонка-бонбонка.

И аз се чудя, кога да го махам този АМ като цяло и кога да минем на прясно мляко newsm78

# 51
  • Мнения: 40
Вени, казват че няма две еднакви бременности и се уверих че е така! С Пламен ми се гадеше, но този път направо се разбих от повръщане и гадене. Даже първите месеци бях свалила 2 кг от повръщането. С Пламен имах страшни киселини през втората половина на бременността, а сега имам само от време на време и то само вечер, направо нищо работа. Сега имам много повече болки в кръста и таза, както и ниско в корема, каквито имах с Пламен в 9-я месец, а сега тези симптоми си ги имам още от 6-7 месец. За килограмите - с Пламен качих около 15-16кг, а до момента съм качила 10-11кг. Може би като цяло килата ще са същите или с няколко кила по-малко от първата бременност. И двете бременности си имат своите положителни и отрицателни страни, но определено бих казала, че втората при мен се получи по-тежка отколкото ми беше с Пламен.  Rolling Eyes
Дано и при теб нещата са различни и то само в положителна насока. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 32

Дилянка ми взе думите от устата за Славчето - вчера се сетих за нея и даже във Фейсбук не съм я засичала от много отдавна, та отидох на профила й да видя има ли нещо ново, което съм изпуснала, и видях, че и там не е кой знае колко активна. И АниК определено ми липсва в темата - Ани, хубаво че четеш и всички сте добре, ама пиши ни от време на време, сигурна съм че има интересни неща за казване.


Нели, Краси,  Hug Добре сме, малката расте и дивее. Отказахме се от бибата, но още папкаме АМ или прясно мляко през нощта. Във ФБ не влизам много много. Последно бях качвала снимки преди месец Wink
Ето снимчица от нас

# 53
  • Мнения: 150
Привет!

Е Славче, много ти се зарадвах, а Цветето е много сладка. Hug

Танче, браво за бибата, дано я откажете по бързо! Hug

Ще се заема и аз по сериозно с тази "биби" както си я нарича Боби. Wink

˙·•● milkinis ●•·˙ , радвам се че всичко е наред, имаш време спирай с тези мераци. Hug

И аз съм доста зиморничава и мъж ми се ми прави забележки че обличам Боби много, но ако питаш него и зимата може да ходи по къс ръкав. Blush

Аз две сутрини вече ходя да пия кафенце, след като заведа Боби на ясла и ми е добре малко сред хора. Ама много задимено облак от дим вътре в кафето и май утре ще пропусна, като се прибера мириша ужасно и бързам да се преоблека. Wink

# 54
  • Мнения: 1
Момичета да ви почерпя днес ставам на 29 г. ,е почерпка е силно казано но все пак имам жерлание  Wink

Хубав ден на всички  Hug

# 55
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
ЧРД ileinа! Да си жива и здрава, много усмихната и лъчезарна!

На мен пък Ивонката ми липсва Thinking Къде ли се запиля това моме?

# 56
  • Мнения: 150
Ели,честит рожден ден! Бъди жива и здрава много обичана и щастлива! :hug: Heart Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 3 561
Ти понеже спомена килограми, моля и Милкинис да сподели, как й влияе втората бременност?

Аз мога да кажа как беше при мен. С Марти доста се олях, особено в началото, качих над 25 кг. После така и не успях да сваля едни 8 кг... С Ники внимавах повече как се храня и качих само 11,500 кг. Тях свалих много бързо - още първия месец. После свалих още 4 кг от първите 8. И все си дудна че искам още да свалям ама май там вече ще трябват "крути" мерки...

# 58
  • Мнения: 12
Честит рожден ден Ели! Бъди здрава, щастлива, обичана и късметлива!

За АМ не съм писала само, че още преди годинка минахме на една доза вечер след баня и преди лягане. Имахме алергия към кравешкия протеин и докторите препоръчаха да ограничим млякото, пък макар и лечебно. Не мисля да го спираме до 3 г., освен ако сама не се откаже, а и колкото и да не се притеснявам по повод храните, малко ме е страх да и давам прясно мляко. С киселото нямам подобни притеснения, но Евгения го яде, а не пие.

За бременностите и аз съм чувала, че всяка е различна. Странното е, че при повечето втората е по- тежка. Все си мислех, че трябва да е обратното. В едно обаче се уверих- колкото и да се контролира храненето, килца се качват и явно всяка бременност си "изисква" определено количество. За пример: една приятелка роди през януари, следователно беше в по- напреднала бременност през лятото и от горещините не и се ядеше изобщо. Караше на салатки и кисело мляко, правеше дълги разходки с другото и детенце, и качи 24 кг! От къде ги набави не знам. После ги свали за няколко месеца.

# 59
  • Мнения: 80
Здравейте! Най-накрая и аз да се разпиша в новата ни темичка, много е хубава и пролетна, дано да има все така висока активност в нея като сега! Ние сме добре, излизаме повече навън последните 2-3 дни, като напече слънце преди обяд и следобяд и малката е много доволна, рови се в снега и се кефи. За АМ  ние го спряхме доста отдавна, тя сама го отказа някъде след годинката и не търси нищо за пиене през нощта. Вечеря  към 18-18.30 с нас и отва й е яденето после чак сутринта като стане. Прясно мляко не пие , нито кисело -  него с лъжица си го  хапва . За обличането и аз гледам да не я навличам уж, да се калява, че аз съм ужасно зиморничава и не искам да я изнежвам и нея.  Ау, ставам, че ме вика да я слагам на гърнето ! Доскоро.

Общи условия

Активация на акаунт