За пролет МАЙчето копнее - навън да тича, скача и беснее!

  • 37 627
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Кибела, са собственическото чувство у децата - Изрично четохме с мъжа ми в книгата на Д-р Спок, че това е период при децата, точно около 2-та до към 3-4 годинка. Това било период, който просто трябва да премине и че всички опити през това време родителите да "обяснят", че така не е правилно, че не може всички играчки да са само за него без да ги споделя с другите, и да взима всичко само за себе си - остават абсолютно неуспешни и нямало начин децата да усмислят това! И мен това поведение много ме дразни, не казвам че бих седяла да гледам сеира на децата отстрани, но ще се опитам да проявя максимално търпение и да се надявам, че този период ще отмине възможно най-бързо.  Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 3 561
Първо, честито на Вени! И аз бях така ударена с мокър парцал преди около 2 години и половина, а сега ухиленият резултат ми се хвърля на врата като го взимам от ясла.

И двамата синковци не ги навличам - трябва да са калени. Дори понякога се чудя дали не съм малко крайна като гледам другите деца как са облечени в зимния период.

# 32
  • Мнения: 150
Привет!

Ани, ти само четеш, но да знаеш че липсваш в темата като не пишеш. Hug Как сте, как са Габи и Криси. Heart Eyes

В този ред на мисли и Славчето се загуби и още доста мами.  : Confused

Беборанче, ах тази Беличка, сладурана. Hug Heart Eyes

alex88, стискам палци Ади да се адаптира бързо и да не боледува. Praynig Hug

desex, браво на Ивка за гърнето. Hug
Боби е скаран с него, знае какво се прави и на гърнето и на тоалетната чиния, но категорично отказва да седне и аз не настоявам за сега. Sad

Милкинис,ей да стискаш още има време. Praynig
аз обличам Боби с боди къс ръкав, тънка блузка, елече( когато му стане топло си го съблича) и тънко долнище , по същият начин сега ходи и на ясла,:hug:е само днес беше с ватирана блузка тъй като казаха, че в понеделник е малко по хладно.

Вени, за храната от доста отдавна е на общо хранене Боби, само супи му готвя отделно тъй като ние не ядем с мъж ми. Hug

Нат, много си права Hug

За шамаросването дано мине, хич не мие приятно. И аз обяснявам, но нещо не се получава и почнах да по шляпвам по дупето и ръчичките, а като ми забие шамар и аз го шляпвам по бузката лекичко.  Cry
 
Ние след боледуването сме на ясла от днес, но доста плака този път сутринта след това госпожите казаха, че е нямало проблем, даже бил много слушал чак не мога да повярвам. Днес си го взех на обяд, казаха ако имам възможност сега пак 2-3 дни да е до обяд. Hug

# 33
  • Мнения: 1 167
Като цяло мояето дяте е послушно, не бих казала обратното,като има някоя кака с нея, или сме в някой детски център все едно нямам дете или сме на  Тянков тв ,смени ли се се почва "пак пак надолу надолу"защото спрямо бтв се пада надолу.Но побеснявам като почва да си удря главата навсякъде  Banghead,ама не подбира ламинат ,плочки ,гардероби ,врати,стъкла обясняваш 100 пъти на ден но си знае неговата.Откъде се научи да я блъска тази глава незнам  , с причина и без причина  тука от извесно време все някъде я блъсака. ooooh! незнам.

И ние отнасяме по някой шамар ама все едно си играя с нея то през памперса на дали нещо се усеща,шамарила съм я и през ръцете ,особено като сме на масата и пипа неща които не трябва и изрично е предупредена и през устата съм я шамаросвала 2 пъти като е плюла нещо като яде и то го е правила нарочно казва ти "мамо дай ам"и гледаш как се подготвя да ти го изпюе на лицето и доволна и веднъж беше болна давам инфлуцида смуче ги с удоволсвие и пак го плюе като преди това беше смукала тонзилотрена.Най ми е жал само през устата ,защото по се усеща докато по дупето и ръката минало и заминало.Даже последно я питам "Рали иска ли шамари" тя вика" иска иска" питам  "а колко шамара" и тя ми отговаря "пет пет""къде иска шамари" -"по дупа дупа" и сама показва и се удря-ДИВАНЕ........ #Cussing out

# 34
  • Мнения: 17
Охо, аз докато се запиша в новата тема и вие ще вземете да я изпишете  Mr. Green
Голяма активност,браво  Grinning

Първо да се поФаля че мойто дребосъче днес на обед заспа без "биби"  Sunglasses Търсише я ,но го залъгах някак ,а той беше страшно изморен от голямата разходка и игра навън и заспа като пън  Mr. Green Довечера ще пробвам пак така и дано удържим фронта и да я забравим  Praynig
Днес времето е повече от прекрасно, бяхме навън почти два часа, дойдоха и всичките ни приятелчета с които играехме лятото и настана голяма забава. Светли в началото малко се позасрами,но бързо му мина .

За шамари си говорите, аз такива рядко раздавам щот не ги обичам и немисля че това е начина. Баткото не е шамарен ,все с обяснения и разговори минаваше при него,но и той си беше послушко. Светли обаче е друга порода  ooooh! проклето, инато, и все напук прави, а как хапе и бие  #Crazy Опитвам се и при него да действам с обяснения и приказки, но той така ме влудява и понякога си изява шамар по пампито. Все си казвам че трябва да съм по здържана ,но понякога наистина не ми дистигат нерви Sad

˙·•● milkinis ●•·˙ стискай кълките, поне да взлезе март  Praynig

alex88 дано бързо да свикне с яслата и да и хареса там  Grinning

Ани ти що така сря да пишеш , преди беше най-активна, да знаеш че наистина липсваш тук .

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Ами, нещо не ми върви писането. В шопинга съм активна, но нещо и там не ми върви напоследък.
Даже и понякога не вилзам в нашата тема, аман от деца  Joy
Иначе при нас всичко е наред - Криста си расте, умничка, инатлива... Габи също е ОК, изкараха някакъв вирус, погледах си ги... пътуваме често до Банско - нищо интересно.
Като съм се разписала, да ви питам, някое пие ли още АМ нощем  Rolling Eyes Криста напоследък много зачести, стига до 4 шишета, направо ме влудява (по 210мл) Това, като е крива или болна, само "мао" я успокоява  Confused

# 36
  • Мнения: 802
Моето дете е добричко, не я пляскам, карам се, говоря, но не удрям. Не мога даже и да си представя да я ударя. Но както казах е добра, като кажа "не", спира да прави белята, идва гушка ме и се мазни "мамиии, мамии гуш". Heart Eyes

За АМ, спря преди месец да пие през нощта мляко.

# 37
  • Мнения: 12
Милкинис, наистина се надявам това с егоизма да е всеобщ синдром, присъщ на тази възраст, въпреки че все още няма място за драми, де...

По повод шамаренето: позволила съм си да я плесна 2 пъти и то на голо дупе. И двата пъти беше след баня на повивалника и ми мяташе яростно бодито си на земята, в отказ да го облече. Ядосах се защото се наведох да го взема 15 пъти минимум, а беше хладно за да стои гола след баня. Онзи ден пък я пернах през ръчичката инстинктивно, след като ми прищипа гушата с ципа. Ей така ме заболя, че изопбщо не се усетих. Съжалих естествено и я гушнах преди да се е разплакала. Като цяло съм против боя и не го практикувам, но сигурно понякога се налага и действа оздравително Simple Smile

За обличането- слагам боди, блузка и елече, но на долу под панталонките и чорапогащник. Предпочитам да е по- облеченка, но Т на въздуха да не надвишава 18-19 градуса. По- полезно ми се струва, в сравнение с яслата, където е невероятната жега.

Някой спомена, че обмисля вече второто РД парти. Аз също съм на тази вълна и се чудя много. Миналата година беше градинско- следобедно, в нашия двор, с много балони, украси, тематични покани, покривки (еднократни), чиниики, чашки и т.н. Тортата също. Тази година мисля пак да е нещо подобно само че с друга тема и ако може по- евтино, защото кризата ни удари и не мога да отделя пак 500лв. Ако ви се струва интересна тази тема, може да да обменим малко опит Simple Smile

# 38
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
aniK Дани пие АМ но не нощем давам му от време на време заради витамините в него и пробиотика.
И аз не го навличам с много дрешки.

# 39
  • Мнения: 150
За РД и аз напоследък съм се замислила, тези клубчета ми се виждат много скъпи и само за два часа си е малко. На Боби не му беше особено интересно на РД-то в събота, още си е мъниче.
Ние ходим в едно ново клубче в съседният квартал и там цената с тортата е 120 лв. за два часа, това ми се вижда добра цена, единият вариант ми е това, другият да събера дечицата с които си играем във вкъщи, ще купя балони, шапки и т.н. и така ще си поиграят на воля колкото искат. Hug

# 40
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Милкинис, дано имаш успех! Аз вадих, разпечатвах, подчертавах, пояснявах, книги давах на двете баби - ми то деца да бяха, щяха да ме разберат. Като са се заинатили и това е.
Аник, ние пием АМ към 4-5 часа и после към 7 часа. Ноооо, вечерното ни АМ е почти 300 мл. Иначе почва едно будене на два часа - гладен е явно.

# 41
  • Мнения: 21
Ей, че хубаво тръгна темата..., дано така да върви  Peace

За шамарите и аз не си падам по крайни методи, но... на моменти дребния съвсем умишлено си ги проси  Mr. Green, аз като кажа НЕ, за каквото и да е, следва един хитричък поглед, след което каквото е правил , започва да го прави два пъти по настървено, ако блъска примерно по клавиатурата , казвам му Не и той започва още по- силно да блъска, дръпвам му ръчичката от там и пак казвам Не, той започва да удря три пъти по- силно и да иска вече и да я събори, еми ... то от желязо нерви да има човек... Twisted Evil

Навън сме още по- голям цирк, къде ни трябваше с мъж ми да го учим да върви до нас и веднъж като тръгна в обратната посока , с цел да го сплашим му казахме "Хайде , Йони, чао!" , е оттогава на всяко излизане ни казва Чао и тръгва набегом в противоположна на нашата посока и така си се носим през почти целия път, щото иначе отпрашва наобратно и ходи го гони  Crazy

Да е жив и здрав, луди ни прави ! Mr. Green

# 42
  • Мнения: 195
Милкинис дръж фронта поне до 9-тия месец  Peace, а иначе напълно те разбирам и аз съм с мъж овен и дете - теле и направо  #Cussing out на моменти, напоследък все по-чести нервите не ми издържат
За млякото - ние не сме пропускали вечер точно преди лягане си пие дозата, но от една седмица ми се събужда сутрин в 5 с мрънкотене и днес се замислих да не би да е гладна и затова да се буди  newsm78 ама пък ако беше гладна с водата щях да я позалъжа, а тя въобще не я иска. Изобщо режима ни отиде на кино - лягането вечер в 20.00 и ставане като я събудим чак и цяла нощ си спеше като къпана, а от една седмица - диви и щастливи всяка вечер се приспиваме до 22.00
От утре ще се гледаме вкъщи - не я искат в яслата с хрема, докато я взимах го казаха на още доста деца странно ми стана чак
При нас също много повече помагат разговорите отколкото шамарчета, затова и много рядко я пляскам, но признавам си някой път  ми е толкова каталясало, че не успявам да измисля как разумно да й обясня защо нещо не трябва да го прави  Cry
И последно, че бая се проточих - усещам се, че доста си я обличам, защото все съдя по мен си, а аз съм много зиморничава. Като се усетя я поразсъблека малко ама....като цяло не навличам, ама като бебе бях много по-смела и по-леко си я държах

Грийнчеее къде се губиш

# 43
  • Мнения: 115
Ани, Грийнче, Златна  Hug Ха, добре дошли. Изгубихте се и липсвате!

milkinis, стискай още малко, мила Hug

Алексче, на Ади ще и хареса, не се безпокой, нека само е здравичка!

Нели, нормално е Боби да поревава първите дни след боледуването, адаптацията започва отначало Crazy Ама щом вътре млъква бързо и се заиграва, не го мисли  Simple Smile Кристиан все още ми реве почти всяка сутрин, без значение дали е ходил 4 дена последователно преди това или не. Сестрите вече го познават по рева и 4 мин (колкото се разопаковаме) по-късно се показват на вратата да го вземат  Crazy


За шамарите и аз не си падам по крайни методи, но... на моменти дребния съвсем умишлено си ги проси  Mr. Green, аз като кажа НЕ, за каквото и да е, следва един хитричък поглед, след което каквото е правил , започва да го прави два пъти по настървено, ако блъска примерно по клавиатурата , казвам му Не и той започва още по- силно да блъска, дръпвам му ръчичката от там и пак казвам Не, той започва да удря три пъти по- силно и да иска вече и да я събори, еми ... то от желязо нерви да има човек... Twisted Evil

Абсолютно същата ситуация и при нас, с тази разлика, че отупването на пампера изобщо не помага, той почва да се хили и радва и ефекта е нулев. А пък аз не смея да го ударя силно, жал ми е Sad Но за сметка на това се карам на висок глас. Не знам как процедират в яслата, но от миналата седмица щом повиша глас, идва до мен, кара ме да се наведа до него и ме гушка Crazy Тази вечер след 1 час буйство в леглото, цицина (на мойта глава!) и още няколко скъсани мои нерви, щом му казах "Сега искаш да викам и да се карам ли?!?" се гушна и заспа.

За общата храна, ние сме на готвено вкъщи от 2 месеца, последния месец докато бяхме на детска кухня беше мъка, половината ястия ги отказваше, и така или иначе си дояждаше от нашата храна. Без мазно, солено и подправки се готви вкъщи (така или иначе и мъжа ми е на принудителна диета), всички са щастливи.
Обаче, май не му стига яденето в яслата Crazy Вечер, докато се прибера (баща му го взима 40тина мин по-рано) той вече е изал поне 2 плода, филийка с нещо си и хрупа солети, след час следва стабилна мъжка вечеря и после пак търси нещо да си замези Crazy Далече съм от мисълта, че там не яде, просто май наистина порциите са малки и не му стига...
АМ не пие от септември. Един ден просто отказа да го пие и приключихме. Сега пие доста прясно мляко (редовно гарнирано със солета, бисквита, хляб, пръст от цветята, разбъркано добре и ако има начин и преди да го хвана го сърба директно от масата Crazy), хапва и кисело мляко доста и едни мънички плодови Лидл-ски млекца (в тях му разбърквам коластрата сутрин)

Нелка, успех с гърнето Peace При нас до яслата неуспеха беше тотален, три гърнета сменихме, той не пожела дори да седне на което и да е от тях, както очаквах очевидно като гледа другите деца да сядат на гърнето, се усети каква е работата, сега сам си го търси.

Краси, и друг път сме казвали, много интересни са разказите ти за 'другия свят'  Mr. Green За всички мераклии само да напомня, остават 3 месеца до тегленето на тиража  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 321
Привет момичета в новата темичка Hug
Благодарско за страхотното оформление. Peace  bouquet
Ние се завърнахме от Спа почивчицата ни и вече съм пушка Mr. Green.Виждам че сте изписали мнооо страници и да си призная не мога да смогна да ви изчета, но ще наваксам и ще се включа и аз.
Само на бързо мярнах прекрасната новинка за бременноста на Вени.Мила честита бременност и ти желая едно прекрасно и щастливо бебче.
Добре дошла и на Сианка[/b].Много щастие с цялото семейство Силве ви желая.
Утре ще ви чета по-подробно.  bouquet
Извинете ме още веднъж.... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт