За пролет МАЙчето копнее - навън да тича, скача и беснее!

  • 37 629
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Just a Woman, и аз благодаря за пролетната тема   bouquet

Изчетох разказа на Краси с голямо удоволствие. Чудесно е че се организират подобни мероприятия, които са достъпни за всички.

Кали, чудна е Габи върху тази маса. И Макс вече се катери на всякъде, а днес даже припкаше по стълбите из входа... наложи ми се да го гоня по етажите.

Дилянка, и при нас се случва да ме цапардоса, когато е недоволен от нещо. Обяснявам, но засега няма резултат  Confused Пред някои неща се чувствам абсолютно безсилна и се надявам с времето да се преборим. Неприятно ми е, определено.

# 16
  • Мнения: 553
Да попиша в новата темичка - много е хубава  bouquet
Злодейко ме е оставил малко на спокойствие - досажда на татко си Mr. Green Краси, завиждам ти никак не б лагородно за сбирките Joy Аз изтрещях съвсем с това кофти време и затварянето у дома Confused А както и две седмици бях без компютър..... точно като в затвор се чувствах Crazy

Чудя се как да се разнообразяваме с дребния в това време - живея на майната си, не шофирам, няма клубчета в радиус от 2-3 км. от нас Mr. Green Изобщо тъпнята е велика Crazy

Мойто дЯте не говори много.. само заповедни думи: айде, ела, дай Laughing Рядко ми казва мама Mr. Green Плямпа разни неразбираеми неща и като се изкаже слага точката с "абаааа" (изобщо не ми е ясно какво има предвид hahaha). Има само едно кратко изречение, което е разбираемо "Динеее, лаааа", т.е. "Мартине, ела" Laughing Иначе продължава да смята, че е катерица и покорява мебелите у дома. Вчера ми скъса един тапет и нарисува поредната врата Twisted Evil Изобщо е опасен тип Crazy

# 17
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Just a Woman   темичката е много хубава, браво!
Кака Лара - на 18.10 ми е термина Laughing
Разбирам ви за липсата на соц.контакти, но аз толкова ползвам чатовете в скайп и във ФБ, че все едно всеки ден съм на кафе с приятели.
Беборанче, не я мъчи с гърне, пробвай със седалка за тоалетна. Ние само с това имаме успех.
Обявявам Краси и Кали за писателите на тамата Joy hahaha
Краси, страхотно звучи това. Като написа сбирка си предтсавих някакви еванглести и настръхнах. А то било много забавно. Защо и в Бг си нямаме такова местенце?
Дилянка, Ники ме цяпва и той, обаче и аз веднага след него. Онзи ден му се скарах и като ме удари по главата, аз го плеснах, баща му също...сега не смее. Ще яде много бой, ако пак вдигне ръка срещу мен. Хич не толерирам и както си го обичам, така ставам ужасна, като ме удари нарочно.

За белите - ние сме номер едно във всякакви дивотии. И азстанах като скенер вече Joy

Гостито днес мина леко и добре, никой не забеляза, че палих и давах цигарата на Кало и че не пуша. Laughing Беше много забавно за знаещите Simple Smile

Момичета, Ники ми отказва кухнята напоследък, но като седна да ям, идва и ми бърка в чинията да се храни от моята. Вие минахте ли на обща храна?

# 18
  • Мнения: 802
За общата храна, давам на малката каквото и ние ядем. Като гледам да не е мазно, не прекалявам с подправките. Салатки като си правим, давам малко, че нали не им е сезона сега на повечето вкусни зеленчуци.
Вивиан беше много злояда, изведнъж започна да хапва неща, които преди това не понасяше, за което се радвам, че ми беше писнало все да мисля какво да И сготвя да е разнообразно, като почти нищо не обичаше.

jasmin_veni , много готино се забавлявате с мъж ти, като само двамата си знаете какво правите. hahaha
Напомняте ми на мен и моя мъж, понеже криехме докато не ми пролича, че и повече (имах една неуспешна бременност, мина и време докато забременея пак, отделно се водех проблемна), та и ние като вас, уж пиех, уж пушех. Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 7 035
Вени, честита бременност, да е лека и безпроблемна!

# 20
  • Мнения: 40
Я да се шльопна и аз в новата пролетна темичка! Прекрасна е!  Sunglasses

Вени, страхотна новина! Честити две чертички, лека бременност ти пожелавам от все сърце, изпълнена само с положителни емоции и едно сладурско беборанче на финала!  Hug

Дилянка, аз като цяло не съм голям фен да шамаросването.... първо предупреждавам, после гоказвам на по-висок тон, скарвам се ако трябва и ако след всичко това няма ефект - памперса бива изтупан. Онзи ден Пламен ми врътна същия номер - бяха ни на гости брата на мъжа ми със семейството му и малкото им дете и 9 месеца по-малък от Пламен. Играят си уж двамата, ама Пламен като реши че нищо няма да му дава, и все го бута нещо или му взима играчките. И от началото говориш, "не така, така не е хубаво, виж той сега си играе с това ето ти на тебе другото" и т.н., ама той НЕ, продължава, накрая пак нещо го избута или и аз не помня вече какво направи, и аз съм се навела и му правя пак забележка, вече на по-висок тон при което той мълча малко гледайки в страни, после ме погледна и ми лепна шамар ... за секунди ми се вдигна ръката и му върнах шамара! За първи път го удрям по лицето, обаче това стана като инстинкт направо! Криво ми стана след това, но много се надявам тази ситуация повече да не се повтори! Дано е било за първи и последен път!

Аз съм с разкритие 1см, контракции имам от време на време предимно вечер, но пък за сметка на това вечерно време имам нещо като позиви и имам желание да напъвам! Ама какво напъване като имам още месец и кусур до 29 Март. Замислям се вече до кога ще удържа фронта?!  Rolling Eyes

Връщам се да ви дочитам, че не прочетох всичко подред, а малко по диагонал.

Хубава и усмихната седмица от мен.  Sunglasses

# 21
  • Мнения: 2 558
Привет и от мен!  Grinning

Аааа, ˙·•● milkinis ●•·˙, дръж фронта поне още половин месец  Naughty  Hug

За общата храна - Ива не съм я записвала на кухня, аз си й готвех и от 2-3 месеца си е на обща храна. Яде каквото ядем и ние, само че се съобразявам с нея и не готвя много мазно, с много подправки и т.н. От време на време готвя отделно за нея, ако нашата храна не е подходяща.  Peace

За гърнето - ние ще се учим сега на пролет. Есента я слагах след сън и си пишкаше в него без проблем. Но като я видях, че все още не се усеща, реших да не се мъчим и двете и го оставих за по-нататък. Та скоро ще започваме отново с опитите.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте!

Ех, че хубава новина, Вени! Да ти е лека и безпроблемна бременността!  Hug

˙·•● milkinis ●•·˙ , стискай кълките още малко.  Mr. Green Аз обаче не разбрах какъв пол е бебето?  Crazy

От както Габи тръгна на ясла спрях да готвя специално за нея. Като гледам колко е разнообразно менюто в градината стигнах до извода, че края на специално приготвените манжди дойде. Само че да си призная от време на време й взимам от частната кухня за събота и неделя. Това е в случаите, когато знам, че ще ядем пържоли, кюфтета или ще имаме натоварен уйкенд, в който не се знае кога ще имам време да готвя. Това, което ми направи впечатление е, че от както ходи на ясла си хапва много добре. Даже в градината казват, че си иска допълнително или ходи и си взима от останалата храна.  Laughing Явно като гледа другите как ядат и на нея й се отваря апетита.

За удрянето. Пак от яслата се научи на тези номера. Аз не й се давам и обикновено има ответен удар. Следва наказание в ъгъла на стаята за 30-40 секунди (толкова издържа сърцето ми). Обикновено 3-4 дни след това не смее да посяга, но после пак се повтаря процедурата.

# 23
  • Мнения: 40
За общата храна - още лятото за около два месеца и нещо Пламен си беше предимно на обща  храна и от време на време пюренце. После като се върнахме от морето взимахме извесно време кухня, но от 2-3 месеца пак е само на обща храна. Той като цяло нещо загуби опетит и похапва от това което има вкъщи. Останали са ни още около 20-на купона за кухня и ще го пробваме пак да видим какво ще излезе и ако отново не иска ще я откажем категорично.

Бебока се очаква да е МЪЖ  stork-boy . Надявах се аз на една девойка малко за разнообразие, ама не ми се получи номера Simple Smile. Даже се бъзикаме вкъщи, че не стига че ще си имам трима мъже вкъщи, ами и тримата ще са рогати - Пламен е теленце, мъжа ми е Овен и ако дочакам термин и този разбойник в корема и той ще е Овенче .... направо ще си имам цяло стадо  Laughing Laughing Laughing
Само да са ми живи и здрави Heart Eyes.

Сетих се да питам нещо. Като оставяме малкия за ден-два при свекитата, аз все оставям резервни дрешки, елечета и т.н. Вкъщи не е оазис, но не е и студено - някъде около 20 С и Пламен ходи по едно боди, блузка с дълъг ръкав, къси чорапки с пантофи и долнище. Това е. Никога не сме го навличали, а чорапогащник тази зима сме обличали само 2-3 пъти в най-големите студове. Свеки обаче го навлича с всички възможни дрехи дето съм ги сложилав багажа.  Shocked #Crazy Shocked Вярно че в техния апартамент е малко по-студено от вкъщи, и аз затова слагам ватирано долнище и по-плътни блузки, ама не е нужда да ги облича всички една върху друга. На всичкото отгоре има една стая /на мъжа ми/ където е като детска сега, и там надуват яко парното и гледат да го държат предимно там, че видиш ли там е топло и то навлечен като за световно. Вчера пак й направих забележка като я видях как започна да го качури с дрехи ... и й казвам че няма смисъл, тя ми вика "Ама той кихна" е викам хубаво де, ама като го пипнеш ръце, нос и т.н. и като са топли защо го обличаш ... забранено ли е да се киха ?!
И сега се чудя статии ли да й търся какво да направя, че да я накарам да проумее че не е готино да го изнежва и да го навлича. Другият вариант е да й оставям само един комплект дрешки които съм преценила, за да няма с какво да го навлича, ама и това не е решение че ако се нацапа нещо или се опишка няма с какво да го преоблече?!  newsm78

Някакви идеи?!

# 24
  • Мнения: 91
Just a Woman,много хубава темичка   bouquet Hug
Нелка,да вече сме си в Разград.Падна яко чистене,подреждане и т.н.Все още имам да дооправям дрехи,но днес-утре мисля,че ще тегля финалната черта.Нелка,аз ти казах,че няма да те дочакам да се видимна КАрловска територия,а ти се смееше  Wink
Краси,много хубави неща организират църквите при вас.Радвам се,че и вие с Джу се чувствате добре на сбирките  Hug
Много палави дечица ни,ейййй  Mr. Green Само да са живи и здрави,а ще ходим след тях да ги пазим  Laughing
Ади от другата седмица тръгва на ясла,ако всичките и изследвания са ок.Надявам се да се адаптира бързо и да не ми боледува честичко  Praynig
Сианка на Силвето е такова сладко пашкулче  Hug Само за мачкане.А Мирко съм сигурна,че и мисли само доброто.Ето дава и бисквитки  Laughing

# 25
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Имали сме нова темичка аз чак сега разбрах Laughing

# 26
  • Мнения: 2 558
Алекс, да бе, да му се не види и зимата гадна, така и не дойдохме до Карлово  Sad. Приятно дооправяне вкъщи и дано Ади бързо свикне в яслата.  Hug

Милкинис, аз също обличам Ива вкъщи, както ти Пламен. Опитай се пак да говориш със свекърва ти и да й обясниш, незнам какво друго да те посъветвам.  Confused


# 27
  • Мнения: 40
Открих една статия за Каляването на децата! Разпечатих я, и подчертах с маркер нещата, които са упоменати като  грешни, а тя прави точно това и разсъждава точно по тези неправилни начини! Ще й го занеса да го прочете и искрено се надявам да има някакъв положителен резултат!!!  Praynig

# 28
  • Мнения: 553
Аз им отупвам кожусите на мойте магарета - определено не е повод за гордост, но не е и трагедия Mr. Green Смятам, че когато нищо друго не подейства - малко раздрусване върши работа. Мартин съм попрестанала да го тупам, че уж е голям и мозъка му "увира",ноооооо много ме нерви ей..... Понякога като ми философства и почне да ми държи тон имам чувство, че пушек ми излиза от ушите и ми идва да го отупам здраво. Малкия го тупам по дупето в случай, че не ми обърне внимание на предупрежденията - пример за това е казването 200 пъти на ден да не къса тапетите, да не бута ТВ-то и да не клати радиатора - е, не се разбира докато не го напердаша. Вече за миг не мога да го оставя сам, защото туко виж си е обърнал телевизора върху главата или е паднал от масата ooooh! Така че по-добре да получи един по дупето отколкото после да си скубя косите Confused

# 29
  • Мнения: 12
Ехееей нова темичка! Изобщо не очаквах- много сте бързи!

Just a Woman, много е хубава! Благодарим! Flowers Bouquet

Да почна първо от Краси, за да не забравя. Чичо ми има глутенова алергия и консумира продукти само на определени фирми, защото другите макар и с "етикет" не му понасят. за зърнените храни (хляб, паста, сладкиши, вафли) това е Schar и се намират в почти всички големи вериги магазини (Пикадили, Билла, ДМ също), а за млечните продукти (козе сирене) на био продуктите на Хармоника (345, Пикадили, Билла).

Краси, и прекрасен разказ за сбирката. Мисля, че никой няма против дължината, така си представяме в детайли неща, за които само може да си мечтаем в БГ. Grinning

Кали, моите уважения за патриотизмът ти Simple Smile Трябва повече хора да са като теб в това отношение, пък и в много други, но ме ако ме слушатееее... Нещо на последък съм яхнала метлата и съм на вълна оръжие за масово изтребление.
Мilkinis, дано бебо поизчака поне още 2 седмици Praynig

При нас няма нищо ново- не говорим, не дивеем кой знае колко, но пък проявяваме на пълни обороти телешкия инат.
Слагам я на гърне от време на време и тя се кефи- явно гледа в яслата и си седи по 10 мин ухилена на него, но май не се сеща какво да прави. Станала е егоистка. Жените в яслата ми разказват как като някое друго детенце се качи на люлеещото се слонче, Евгения се тръшкала на земята по корем и пищяла, до като не и го освободят. Много се надявах да не е такава, но пък може би изживява някакъв период, в който започва да развива собственическо чувство.
За храненето също се ядосвам. Не знам какво и колко яде в яслата, но вкъщи се храни само със сладки неща- мляко с ориз, грис с ябълки, попари със захар, чат- пат детски кренвирши или пуешка шунка, нарязана на кубчета, но манджите тотално ги отказва, с баба ми готви много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт