Когато едното ви дете има празник, другото получава ли подарък?

  • 8 029
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 300
Нещо дребно за братчето/сестричето в никакъв случай не ощетява рожденика. Суматохата винаги е за него.

Да не говорим, че за децата думата "подарък" има по-различно значение, отколкото за възрастните. За едно малко дете подарък може да е и някое дребно "боклуче" като например  малка количка или комплект ластичета, че дори и шоколадово яйци или близалка.

В този смисъл изказвания като - не, не одобрявам подаръците за братчето/сестричето на рожденика, само лакомство или нещо дребно като книжка за оцветяване си противоречат.


# 61
  • Мнения: 2 011
Аз купувам нещо дребно и за братчето/сестричето, когато сме канени на РД. Неудобно ми е да отида само с един подарък. Все имам чувството, че се очаква да има и за другото...
На моите не купувам. Да си знаят празниците.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 557
Здравейте,
Аз също съм все още с едно детенце, но гато сме поканени на рожден ден и рожденикът има блатче или сестриче, винаги поднасяме подарък и на тях. Те също имат празник. Щом може да се поднася букет на майката , не виждам защо е порочна практика да уважиш и  братчето/сестричето на рожденикът.

# 63
  • Мнения: 676
Букета първо не е подарък и второ се носи, защото майката е тази, която е родила детето на този ден.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 557
За първи път чувам, че цветята не са подарък. В не малко случаи точно за рождениат си ден съм получавала само тва, като подарък. Е човек се учи до края на живота си.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 556
Здравейте,
Аз също съм все още с едно детенце, но гато сме поканени на рожден ден и рожденикът има блатче или сестриче, винаги поднасяме подарък и на тях. Те също имат празник. Щом може да се поднася букет на майката , не виждам защо е порочна практика да уважиш и  братчето/сестричето на рожденикът.

И какъв точно е празникът на брата/сестрата? Те какво отношение имат към раждането?

Виж, за майката разбирам, даже съм склонна да смятам, че празникът е по-скоро за нея, защото тя е тази, която дава живот. Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 1 557
Еми една кръв са!!?!!!!??

# 67
  • София
  • Мнения: 12 556
Еми една кръв са!!?!!!!??

По твоята логика на всеки рожден ден в родата, трябва да се купуват подаръци за всички ли?  Joy

# 68
  • София
  • Мнения: 1 557
Обичам да уважавам, така съм възпитана. Не натрапвам на никого моите принципи. На МЕН пък ми е смешно, като си помисля ,че някои хора слагат чичо и брат под общ знаменател., ама разни хора, разни идеали, банално, но вярно.

# 69
  • Мнения: 676
Еми щом са една кръв, дай да купуваме подаръци на цялата рода - една кръв са.
Иначе букета за мен е израз на уважение, но не го приемам като подарък. След 2 дни ще е в коша, а подаръка остава.

# 70
  • Мнения: 533
Вчера бяхме на рожден ден (пети поред за този месец, без да броя на малката ми дъщеря  Mr. Green), за всички гостенчета накрая имаше малки подаръчета, много се радваха децата. Въпреки това продължавам да съм си на предишното мнение  Peace

# 71
  • Мнения: 21 654
 Спазвам традицията - подарък за рожденика, лакомство за братчета и сестричета (киндер яйце става), цвете за майката.
  Мисля, че върши идеална работа.

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 11:26 от Iris04

# 72
  • София
  • Мнения: 1 557
Спазвам традицията - подарък за рожденика, лакомство за братчета и сестричета (киндер яйце върши идеална работа), цвете за майката.
  Мисля, че върши идеална работа.
newsm10

# 73
  • Мнения: 7 128
Еми една кръв са!!?!!!!??
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Дано таткото да е бил послушен в такъв случай или пък да няма още дечица от други бракове примерно (съществува си ревност по тази линия даже и у родителите).  Laughing Шега!
По силата на навика практикувам носенето на по нещо за братчето/сестричето. Обаче осъзнавам и това, че наистина е погрешна практика да се омаловажава празника на звездата на деня. 

# 74
  • Мнения: 21 654
  И с какво омаловажава празника на рожденика, това че ситното ще получи десертче? дава му се при влизането от учтивите хора и толкова.
 

Общи условия

Активация на акаунт