Отговори
# 675
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Аз превантивно на Симон Мартин давам Умкалор по 10 капки сутрин и вечер. Преди да започна беше и тръгването в яслата и имаше един период, когато беше доста често болен, откакто давам Умкалор редовно се разболява доста по-рядко, да чукна на дърво.

# 676
  • Мнения: 16
Случайно на някоя от вас да са превели майчинството по-рано този месец? През втората година винаги ми го превеждат първия вторник или четвъртък след 15-то число, т.е. този месец трябваше да ми го преведат на 19-ти или 21-ви, но днес получих СМС за превод на майчинство.  newsm78

# 677
  • Мнения: 18
Случайно на някоя от вас да са превели майчинството по-рано този месец? През втората година винаги ми го превеждат първия вторник или четвъртък след 15-то число, т.е. този месец трябваше да ми го преведат на 19-ти или 21-ви, но днес получих СМС за превод на майчинство.  newsm78
Да , и на мен са ми ги превели.

# 678
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Мира, чудесна идея..  Peace  И аз не давам нищо предварително.

# 679
  • Мнения: 77
На мен ми превеждат майчинството 7 дни след като счетоводителката занесе документите в НОИ. То и не остана, още два месеца и край със сигурните 120 лева на месец Simple Smile

# 680
  • Мнения: 29 761
Здравейте, не пиша много често тук, но чета редовно. Сега ни тресе вълнение за втория РД (повече мен, той не е наясно още  Wink ), та се чудя каквъв  подарък да избера от мен и баща му... колебая се за колело или някаква мозайка с големи елементи...

# 681
  • Мнения: 2 343
Аз съм намислила да и подарим голяма, бяла, магнитна дъска или тротинетка. Други желани подаръци са бебешка количка (някоя здрава, че все се чупят) пролетно яке...

# 682
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Добро утро! От вчера сме по добре. Направихме си разходка на слънчицето и се полюшкахме на люлките. Имаме си и няколко снимки. Да ви покажа Вили с част от Варицелата.

Ние за подарък се колебаем между кола за бутане с крака или кухня с тенджерки и панички???

# 683
  • Мнения: 2 343
Милото дете  Simple Smile
Аз ще и правя печка от подръчни материали. Няма да е от кашон, защото много бързо ще я скъса, ще видя от какво. Ще трябва и таткото да помага.

# 684
  • София/Варна
  • Мнения: 105
Ние имаме от Икеа една бяла талашитена масичка 50 х 50 см. Беше ни временно решение, само за 10 лв. я  взехме и сега не я ползваме. И аз си мислех да я приспособя за печка. Ако горе се нарисуват котлони, а отстрани се затвори по някакъв начин за фурна, може да стане.

# 685
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравейте.. Днес сме на контролен преглед. Пъпките доста загоряха и се заличават бързо. Дано всички е наред и в понеделник да сме на линия за яслата.
Ройс вие как сте? Оправихте ли се?  Hug

# 686
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ами той уж беше се оправил, от вчера е на ясла, но тази сутрин се беше разкашлил, та кой знае дали няма да си дойде пак болен довечера. А и нали сме в очакване на варицелата. То той го изкара сравнително леко, но аз лепнах от него ларингита и бях супер зле, гласът ми изчезна напълно и нали съм си карък, точно тогава трябваше да водя сума ти служебни разговори.  ooooh!

Кати, мерси за загрижеността.  Hug

# 687
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Милата Вили, колко пъпчици. Ще мине, няма страшно. По-добре като по-малки да я изкарат. Аз я изкарах на 25 годишна възраст. Направо си мислех, че ще умра, толкова зле ми беше.

За РД още не съм се и замисляла. Първо е ред на баткото, който тази година е юбиляр и става на 10. После идва ред на Емо, но най-вероятно ще празнуваме вкъщи с бабите и дядовците.
Иначе за подарък и аз се замислям за тротинетка.  Thinking
Ще видим, има още време.
Вчера на Емо му протече носа и майка ми му вика: какво ти тече от носа, а той отговаря:дуа(вода). Но вече знае, че са поли(сополи). Laughing

# 688
  • Мнения: 16
Ето малко думи от речника на моята принцеса:

вода - уода
крокодил - гуджо
хипопотам - ипопо
гуш - гу
мечо - муче
зайче - това ми е трудно да го напиша:)
маша (филма) - мая
охлювче - оти
брада - бада
дупе - даби
мики маус - мани
когато иска да свири на пианото - иш
когато иска да седне - ниш
стани - тай
вънка - уънка
молив - мони
бонбон - бони
мандарина - минка
ябълка - яба
опашка - апа
хлябче - ябчи
ботуши или обувки - боки
каша - кая
рибка - иба
лъв- уъв
едно - но
като види познати букви и казва тоо - тати, моо - мама
и още десетки други, за които в момента не се сещам.

Какви интересни думички казват вашите слънца?

Последна редакция: сб, 09 фев 2013, 01:46 от galina_deleva

# 689
  • Мнения: 2 343
Галя, подсещаш ме, че е време да попълня дневника  с думи и изрази  HugЩе пиша после.

Общи условия

Активация на акаунт