Детски рожден ден

  • 19 450
  • 251
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 788
За мен е напълно излишно да се прави рожден ден на дете под 6 години с толкова много гости.
Разбирам да са 3-4 дечица на неговата възраст (наистина близки деца) - ок, родителите искат да направят разнообразие и емоция, но повече деца, че и родители на куп, е пълна загуба на време, средства и излишни притеснения.
А това с големите деца вече е върхът на глупостта! Нито имат нещо общо с празнуващия, нито имат какво да правят на подобен рожден ден. Освен да ядат, пият и да скучаят, ама на чуждо място. Приемам подобни, само ако са близки с детето-рожденик отново, играли са заедно и т.н.
Няма неудобно в случая, ако аз съм канещият, да определя моите условия. Ако някой е чак толкова плиткообиден, че не може да доведе цялото си семейство, то не си заслужава вниманието дори...
Над 5-6 години вече детето е достатъчно голямо, за да го заведат до рождения ден, да го оставят за няколко часа и да си го приберат, без да има нужда от постоянно наблюдение и без родителите да се мотаят наоколо.
Ако пък аз съм поканена на рожден ден с едното си дете, но няма на кого да оставя другото, бих отказала поканата, отколкото да натрапвам челядта си в пълен състав.
И да, едно дете на 2-3 год. е достатъчно малко, за да празнува с 20 на брой "гости" на подобна възраст. А още по-безсмислено да празнува на заведение. Спокойно може подобен рожден ден да се направи и вкъщи, с 2-3-4 дечица на подобна възраст.

# 46
  • Мнения: 3 142
Редно е било да поканиш и братчетата и сестричетата. Особено ако разликата във възрастта им не е голяма, не прави добро впечатление, че не си предвидила и тях.

# 47
  • Мнения: 574
Скоро ни предстои рожден ден и отново взех да обмислям как и къде да го направим. Права е мамата, която каза, че на тази възраст само се изнервят от много хора на куп, като всеки иска да целуне рожденика, да го гушне, да подари подарък...няма нищо лошо в това на пръв поглед, но...Миналата година резултата беше плачевен...Поканих 5-6 деца с родителите им и още други наши приятели, общо 20-25 човека, на две смени, следобедна и вечерна. Детето не спря да плаче от първия гост, до почти докато си тръгнаха децата, плачеше от хората, от подаръците, от играчките, никого не искаше, аз се изнервих тотално, за мен това не е никакъв празник. Изхарчих една камара пари да посрещна както си му е реда толкова много хора и накрая докато гостите се веселяха, аз се чудех къде да приспя детето....накрая си легнах с него и нищо не разбрах от рождения ден Close Казах си, че повече такава грешка никога няма да направя. Обичам гостите, имам много приятели, искам всички да поканя, имам и роднини, но за празник на детето не става, просто е много малка още. И е вярно това, че възрастните правят тези рождени дни повече за себе си, отколкото за детето, то все още е прекалено малко, за да разбира какво става.
Тази година, понеже вече имам горчив опит с празнуването вкъщи, реших да е на заведение с детски кът- 4-5 деца в къта и 10 възрастни в заведението.
А по повод каненето на по-големи братчета и сестричета- никога не бих поканила само едното дете, просто за мен е проява на лошо възпитание, все едно моя приятелка да покани само мен на сватбата си и аз да не мога да взема половинката си. Прекалено са малки децата, за да разберат защо не могат и те да отидат с братчето/сестричето си. И аз предпочитам да откажа такава покана

# 48
  • София
  • Мнения: 23 114
Явно всичко си е до дете. Моето дете, както писах вече, на две годинки много се кефеше на масовките. Танцуваше, пееше... Беше събрала очите на един рожден ден, където правеха детска дискотека и тя удари страхотни танци и кълчотене. Всички й се радваха, понеже беше голяма атракция.  Laughing Беше напълно забравила за мен и мъжа ми. Тичаше при нас само за да грабне нещо за ядене от платата с мезетата. Чудесно си починахме близо 3 часа.

# 49
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Omnia Vincit Amor,не всяко дете реагира зле на събирания.Нашият се радва и танцува и затова правим такива рождени дни.Приема си подаръците,прегръща гостите,танцува,смее се и после ляга и спи като пич.
Първият му рожден ден беше в ресторант,пак с много хора.Разхождаше се,смя се,легна и се наспа в количката,и после продължи играта с другите деца.

# 50
  • Мнения: 574
Направо ви завиждам, че сте си изкарали добре с толкова малки деца, дано и ние тази година имаме този късмет  Mr. Green Hug

# 51
  • Мнения: 12 676
Първият му рожден ден беше в ресторант,пак с много хора.Разхождаше се,смя се,легна и се наспа в количката,и после продължи играта с другите деца.

Пък после се чудим, че абитуриентският бал е една малка сватба. 

# 52
  • Мнения: 1 567
Първият му рожден ден беше в ресторант,пак с много хора.Разхождаше се,смя се,легна и се наспа в количката,и после продължи играта с другите деца.

Пък после се чудим, че абитуриентският бал е една малка сватба. 
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 53
  • София
  • Мнения: 23 114
Не разбирам майтапи, които принизяват значението на рождения ден на едно дете.
Е, аз пък напълних дома ни с гости за именния ден на детето ми, което по онова време нямаше и половин годинка. Това проблем ли е... Кеф ми е било, имала съм възможност - направила съм го!

Авторката - говори ли с твоята приятелка? В крайна сметка дори и да си доведе детето, бас държа, че ще му е скучно и надали ще има желание да повтори следващата година.  Wink

# 54
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Авторката - говори ли с твоята приятелка? В крайна сметка дори и да си доведе детето, бас държа, че ще му е скучно и надали ще има желание да повтори следващата година.  Wink

След РД то не сме виждали/чували.Малкият се разболя и пазим къщата сега.Но и не мисля,че ще се повдигне темата и за в бъдеще.Поне аз няма да я повдигам,когато беше момента не реагирах,сега няма да връщам нещата.
Нейният син е втори клас и окапа от скука.Но тя си беше наясно с това нещо.


Пък после се чудим, че абитуриентският бал е една малка сватба. 

Аз никак не се чудя.Даже вече е планиран  Mr. Green

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не виждам каква работа има едно 8-9 годишно дете, на РД на 2-годишно. Абсурдно е направо. Естествено, че ще се скапе от скука, какво да прави един ученик, при това момче, на бебешки РД. Едва ли детето е настоявало да дойде, може да са били възпрепятствани и да е нямало на кого да го оставят или просто майката да счита за редно да се канят и двете й деца. Но другата година със сигурност няма да повтори.

# 56
  • Мнения: 1 567
Не разбирам майтапи, които принизяват значението на рождения ден на едно дете.

никой не го принизява. Значение, има Рождения ден
- за самото дете ( колкото е по-голямо, повече се вълнува и разбира. Интересът на 1-2 годишните се изчерпва с умението да духнат свещичката и радостта от тортата)
- за майката/бащата. Хайде да включим бабите и дядовците.

# 57
  • Мнения: 1 788
На едно дете под 4 годинки дори, рожденият ден спокойно може да е и само с роднини или най-близки приятели (семейство с деца на подобна възраст).
А от големите зависи дали ще му е интересно на детето или не.
Изненади, торти, веселба, закачки и дори повече внимание ще получи, ако празненството е в по-тесен кръг.
Няколко близки деца също ще е забавно да присъстват.
Но събирания от 20 и повече души, възрастни, по-големи братя, сестри и подобни, е пълна загуба на време и нерви.
Децата ли да вардиш, своите ли, чуждите ли, с родителите ли да говориш, големите ли деца да следиш да не направят някоя щуротия...
Въпрос на предпочитания, но лично аз не бих го причинила нито на себе си, нито на децата си...  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 75
Хайде не обръщайте темата в за и против рожденния ден. Който има желание и възможности, ще си кани. Който няма – не, голяма работа! Някои обичат гостите и емоциите (и родителите на рожденника имат празник!), а другите само дадените пари броят. Смешно е обаче, когато хората се натискат да бъдат поканени на всяко тържество, а самите те един бонбон не черпят. На първи мислене за три такива кокони се сещам. И като вземат да подмятат: „ами подаръци само, ако почерпиш с торта май се дават; на нашите деца никой не е подарил нищо сама така за празника, всички чакат тържество.” Значи да идем до вратата, да дадем подарък на детето и да си тръгнем. Да, добре. Толкова за този специален вид родители!

По въпроса за сеира ще ви кажа, че от мен не на един рожден ден искат даже да подарявам два подаръка: на празнуващото дете и на брата или сестрата. Да не се било обидило нещо! Ами купувала съм, какво да правя (детето все пак е приятелче с Х. и много иска да отиде), но с тези хора топли отношения нямам и няма и да имам.

Конкретно по темата: точно по тази причина не празнуваме у нас. Откакто дъщеря ми е на пет години, празнуваме само определен брой майки и по един възрастен на дете. По-късно дори отпадна възрастния. Казвам директно, че съм организирала транспорт: отиват, взимат детето (или го карат сами), празнуваме, прибират ги. И други работи мога да напиша, ама ще стане роман; хайде по-късно.

# 59
  • Мнения: 2 156
О,Палада ,пиши !Мислех,че само на мен ми се е случило.
Последният път беше на моя приятелка,детето навършваше 10г.и беше
организирано тържеството в една пицария.Децата дойдоха с майките и от поканени
10 деца/беще предвидила само мен от майките/ станаха + още 10 майки ..........
Не се сетиха поне да попитат удобно ли е да останат и пр.,а си поръчваха спокойно.
Много кофти се получи,защото това бяха непланувани разходи,а и майките се познаваха
само от РС.Мога много да пиша по темата,но после.

Общи условия

Активация на акаунт