Детски рожден ден

  • 19 446
  • 251
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 676
Толкова ли е трудно да го направите в къщи? 1 дете в повече  - никога не ми се  е отразявало. 

# 31
  • Мнения: 116
Предполагам не е въпросът в едното дете.Мен би ме притеснило,че това ще обиди другите майки-техните по-големи деца защо не са поканени?

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 372
Предполагам не е въпросът в едното дете.Мен би ме притеснило,че това ще обиди другите майки-техните по-големи деца защо не са поканени?
Точно. След като майката е преценила, че ще покани само малките деца, не е редно да се водят и големите. Едно дете в повече, разбира се, нищо не е. Но другите родители, които също имат по две или повече деца, може да се засегнат. И става неприятно. От чисто финансова гледна точка, възможно е и да не може да си позволи да покани всички братя и сестри. А и не е нужно. Канят се приятелчета на детето. Ако пък реши вместо приятелчета, да покани братя и сестри, то пък може да засегне другите си приятелски семейства, че не ги е поканила тях. Аз също имам две деца - е, не мисля, че е нужно винаги да ходят заедно. Имат си различни приятели от ДГ, а дъщеря ми вече от училище, и не ги водя там, където не са поканени. Peace

# 33
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Според мен пък,е абсолютно безсмислено да се прави рожден ден на 2 год.дете ! Първо,защото на тази възраст нито се осъзнава,нито се помни  Peace,дори напротив,тържеството се превръща в тегоба за децата,доспива им се,мрънкат,плачат,по простат причина,че скупчването на много хора им действа раздразнително.С мението си не задължавам никого,просто аз лично съм стигнала до този извод,след като се престаравах с голямата ми дъщеря да правя такива рожденни дни.Освен раздразнено и превъзбудено дете,и изнервена майка,друг резултат от събитието не е имало  Mr. GreenЕ,снимки да,има спомен,но с цената на какво?Не,аз такива изпитания за себе си и за детето повече не направих с второто дете,но както се казва парен каша духа  Peace
Всеки решава за себе си в крайна сметка,аз съм си взела поука от такива празненства! Все още не съм правила рожден ден с деца на малката.Но тази година ще има рожден ден! С деца! Вече е голяма и знам,че наистина ще им е весело и забавно.Сега ще има смисъл и от аниматор и от деца,защото ще знаят какво правят и за какво е аниматора.
По темата:Сега,не че защото съм майка на 2 деца,както се вижда разликата им е голяма,но...ако ми е приятелка  знае,че децата ми примерно са с две -три год.разлика,и щом ми е приятелка,това предполага че моите и нейното дете са имали контакт и така да се каже са създали приятелски отношения...та,в този ред на мисли,не бива аз да и казвам че ще ида с двете си деца,а тя трябва да очаква да се появя с двете си деца...казвам отново,ако ми е наистина приятелка,а не позната....аз лично правя разлика между позната и пирятелка !

# 34
  • Мнения: 116
Аз пък не мисля,че прятелството се определя от това дали ще те поканят с двете деца.Точно ако ми е приятелка,трябва да ме разбере и приеме решението ми без крайни заключения за нашето приятелство.Аз също правя разлика между приятели и познати-на познатите дори не считам за нужно да се дава обяснение защо е направен даден избор за гостенчетата на рожденият ден.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 112
Смутена съм, да не кажа по-силна дума, от някои постове. Какво значи, че детето било много малко и по-добре вкъщи да се празнува рождения ден или изобщо да не се празнува с деца.  Shocked

danidji, детето ти, както виждам от линийката ти, ще стане на 6 годинки и не сте празнували досета с деца?!! Ами за мен това е просто ужасно. От моя гледна точка си лишила детето от на-хубавия му празник. Не ми казвай, че не сте ходили на детски рождени дни и детето ти не ги е харесало. Някак си няма да ти повярвам.

Моето дете като стана на една годинка вече ходеше и се развяваше по стаите у нас с една камара пишлигарчета. На две годинки вече танцуваше яко и купонясваше. На третия си рожден ден пък беше на върха на щастието и се изявяваше като истинска домакиня на купона, макар че беше в заведение. 

# 36
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Предполагам не е въпросът в едното дете.Мен би ме притеснило,че това ще обиди другите майки-техните по-големи деца защо не са поканени?

Точно  Peace
Ако поканя и по-големите децата ще станат общо 22.Всеки си преценя силите.

Досега в същата компания и същия сценарий,с поканени само малките деца,минаха 4 ри рождени дни.Никой не доведе по-голямато си дете в детския център.И точно заради това се учудвам,че ме помоли да доведе и по-голямото.Може и да е имало друга причина,но да не ми я казва.Знам ли?

Големите с малките деца нямат абсолютно никакъв контакт и не се познават

# 37
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Не ми казвай, че не сте ходили на детски рождени дни и детето ти не ги е харесало. Някак си няма да ти повярвам.

Е,как ходили са,но защо те да се харчат. Mr. Green

danidji,значи ти с първото си дете се напразнува,а другите трябва да се въздържат,защото ти си стигнала да някакви си изводи.Шегуваш се,нали?

# 38
  • Мнения: 2 156
Това,че някой те е поканил на РД не означава,че трябва да върнеш
поканата. Всеки преценява спрямо момента - финансов,здравословен,емоционален и т.н.
Няма правила - въпрос на усещане.

# 39
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Нашите приятели винаги ги каня с двете им деца,независимо на каква възраст са.Ако си покани някое приятелче от ДГ,тогава естествено поканата ще е само за съответното дете,а не за неговото братче или сестриче.Честно казано не виждам какво толкова те е впечатлило,но всеки си е различен Peace

# 40
  • Мнения: 134
Но как бих могла да излезна от такава ситуация,без да обидя майката,която иска да доведе и по-голямото си дете
 
 Ми как да излезеш? Казваш и не става, защото дечицата  са само набори на детето ми, тя ще се по засегне, защото всички сме много чувствителни, когато става въпрос за чадата ни, ще си сложи едно на ум и така.  Аз не разбирам, честно  от какво значение е присъствието на това дете, нали става въпрос за детски център и някак си не се усеща присъствието дори и  на поканените деца. А детето е на 2 години, а почти  всяко дете на тази възраст  си е живее в собствения си свят и не си дава много зор кое дете е сред поканените и кое не.
 Ако не са парите, не виждам кое те притеснява, още повече ,че сте много близки с майката.
 На моята щерка на рождения ден поканих и братчетата на поканените. Те са с по 4-5 години по-големи и дори не знаеха кое дете има рожден ден. Криво ми стана ,ама компромис, няма начин.

# 41
  • Мнения: 240
tonkabonka , ако имаш две деца, ще мислиш различно.  Моите деца си имаха приятели на тяхната въдраст - и големите, и малките, винаги сме били заедно - навън, вкъщи. така че, най-нормалното нещо беше да поканя всички. Но тогава не се ходеше по клубове.
Напълно подкрепям. И аз винаги съм канила майките с двете си дечица, но и не ми се е случвало да ме канят само с едното.  Мисля, че другото детенце, непоканеното ще се чувства зле да знае, че мама и братчето/сестричето отиват сами на РД. Но пък ние и приятелите ни сме все с дечица с по-малка разлика, може и затова да е.

# 42
  • Мнения: 1 761
според мен на детето просто му се яде торта.Simple Smile



Две деца каня и водя само на семейни празници с братовчеди и роднини,понеже всяко дете има някаква връзка с другото дете/семейство.

И моето дете иска да отиде на нечий рожден ден,на който не е поканено.Но му казвам,че не е поканено и не може да отиде.

# 43
  • Мнения: 9 400
Смутена съм, да не кажа по-силна дума, от някои постове. Какво значи, че детето било много малко и по-добре вкъщи да се празнува рождения ден или изобщо да не се празнува с деца.  Shocked

Моето дете като стана на една годинка вече ходеше и се развяваше по стаите у нас с една камара пишлигарчета. На две годинки вече танцуваше яко и купонясваше. На третия си рожден ден пък беше на върха на щастието и се изявяваше като истинска домакиня на купона, макар че беше в заведение.  
Ако щеш бъди дълбоко вЪзмутена и огОрчена (да се чете с ударение на главните букви), но не го взимай толкова навътре. От моите наблюдения пък до 3-год. възраст изобщо не са наясно кой им е приятел и кой не. Докато навърши дъщеря ми 3 години сме ходили на няколко рождени дни на 1-год. и 2-год. деца - ами всяко си играеше само за себе си, а майките ходеха след тях в клуба, пък родителите на рождениците (включително и аз направих грешката за 2 рожден ден на дъщеря ми) даваха допълнителни пари за +1 кака допълнително да ги гледа, защото били под 3 год, въпреки че нямаше нужда от това. Вече на рожденици навършващи 3 год. е друго. Там повечето деца се познават от ДГ или са склонни да играят игри с аниматорките, занимават се групово и т.н.
Така че благодарение на своя опит аз също смятам за глупаво да правя рожден ден с деца в клуб на сина ми като навърши 2 г. За 3 рожден ден ще видим, особено след като вече в нашата ДГ позволяват да се внасят торти и повечето хора минават с тържеството в групата - има песни, смях, торта и дори скромни подаръци за рождениците.

# 44
  • Мнения: 6 078
Всеки сам преценя колко и какви деца да кани на рожден ден, и аз съм на мение че когато големите деца не се познават ,няма смисъл да бъдат канени.


Но например, ако поканя дете от ДГ, което е приятелче на моето дете, а майката бегло познавам, не бих поканила и братчето/сестричето.

Е аз имах такъв случай преди няколко месеца в продължение на 2 месеца една от майките ми повтаряше, че ще ни канят на рождения ден на детето,то не беше записване на телефони припомняне че октомври наближава и така дойде октомври( същевременно аз съвсем сама гледах двете деца,съпруга ми беше извън страната и всички от градината бяха наясно ) седмица преди рождения ден дамата ми заявява че "Искаме да поканим И.... на рождения ден ",каза датата казах че ще кажа допълнително дали ще отидем,мислих дълго и реших че след като поканата е за едното дете ,казах че няма да можем да присъстваме,няма как да зарежа едното си дете в клуб с непознати ,защото малкото не е поканено.

Общи условия

Активация на акаунт