Детски рожден ден

  • 19 427
  • 251
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 047
Може голямото дете да е изревнувало и да е поискало и то да дойде. Според мен като дойде, и то, и майката ще разберат, че не му е там мястото сред бебешорите. И останалите родители, които имат големи деца също ще си направят изводите и не вярвам да се обидят   bouquet

# 16
  • Мнения: 134
Ако наистина ти е приятелка , както казваш, преживей 12 лв, колкото там е куверта на голямото дете. По-важни са вашите взаимоотношения, от колкото въпросната сумичка. Компромис в името на приятелството , което трудно се среща в днешно време .

# 17
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Ако наистина ти е приятелка , както казваш, преживей 12 лв, колкото там е куверта на голямото дете. По-важни са вашите взаимоотношения, от колкото въпросната сумичка. Компромис в името на приятелството , което трудно се среща в днешно време .

Още в началото писах,че не е проблем едното дете в повече. Grinning

# 18
  • Мнения: 9 365
Честно казано не мога да разбера твоята приятелка. Ако е искала да доведе и другото дете, е можела да те попита по-рано още при връчване на поканата. Ама в самия ден - скучно му е, дрън-дрън. Някак си не върви. Иначе аз най-близките си приятели, като и те мене, ги каня с всичките им деца, но децата от ДГ на дъщеря ми само поименно и досега никой не си е довел и другото дете.
Възможно е другото дете да е ревнувало, че малкото ще ходи на рожден ден, но пък родителите е трябвало да му организират друго забавление - посещение на кино, някакво спортно занимание, което то обича, да омаловажат самото събите и т.н. Това последното го казвам като идея, ако някой друг попадне в ситуацията - защо Х ще ходи на рожден ден, а аз - не.

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Честно казано не мога да разбера твоята приятелка.
..... да омаловажат самото събите и т.н. Това последното го казвам като идея, ако някой друг попадне в ситуацията - защо Х ще ходи на рожден ден, а аз - не.

Аз пък мога да я разбера, защото ми се е случвало. Колко от пишещите имат две деца и е трябвало да "омаловажават" събитие? Мога с абсолютна сигурност да твърдя, че идеята не работи. Нали така нараняваш поканеното дете без наистина да облекчиш непоканеното? Много е трудно да балансираш в такава ситуация. Аз също вдигнах телефона и попитах майката на рожденника дали може - беше ми супер неудобно и бях подготвена за отказ, но все пак го направих и не считам - нито тогава, нито сега /9 месеца по-късно/ - че съм направила грешка. А въпросната майка не ми е приятелка, бегло я познавам. Ако ми беше приятелка, не мисля, че въобще щеше да стигне до такава ситуация.
Когато аз организирам рожден ден и имам приятелки с повече от едно дете, деца, които се познават с моите - винаги каня и двете, обратното не ми се вижда редно.
И още нещо - ситуацията не е странна, нормална е, просто ти си се подразнила.

# 20
  • Мнения: 92
Аз не мога да разбера ,като сте приятелки ,как така каните само едното дете.Аз имам две деца и никога не бих си позволила да поканя едното дете особено, ако пък и майката ми е приятелка.Друг е въпроса ,че някои по принцип идват само с едното.Аз лично бих се засегнала ,ако приятелка ми ни покани само с едното ми дете.Мисля,че мога да преценя къде може да отиде сина ми сам ,но да поканят само малката,защото братчето и е голям не бих го разбрала.Но може би защото и аз постъпвам така.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 097
Нормално е на рожден ден на дете на 2 годинки да бъдат поканени деца на сходна възраст. Ако няколко майки доведат и по-големите си деца и ако същите деца са доста буйни и се започне едно тичане, блъскане - ами представете си какво чудо ще бъде и някое от малките деца може да бъде най-малкото ударено без да иска и после ревове, тръшканици... От тази гледна точка не бих канила деца на различни възрасти.  Peace

Само за пример - лятото бяхме канени на рожден ден на приятелско семейство. Там едно от децата, по-голямо с няколко години от нашето, удари моята с една пластмасова част от детска къщичка и сцепи веждата на Кати. После писъци, ревове - ха, познайте колко приятно ми стана.  ooooh!

Затова си е в реда на нещата децата да са горе-долу на една възраст.

Майките с по-големи деца да седнат и помислят първо, а не да се цупят и чупят стойки защо не са поканили и по-голямото им дете.

# 22
  • Мнения: 2 137
И все пак предпочитам деца,вместо възрастни.
Имам неприятният спомен с големия син,който е роден на 31.ХІІ. и няколко дни
у нас се изсипваше народ с покана и без.Но,най-кошмарното - с едно дете двама възрастни !
Е,това вече е минало,но с малкия не го повторих.
За мен по-голямо натоварване бяха възрастните,а не децата.

# 23
  • Мнения: 12 667
tonkabonka , ако имаш две деца, ще мислиш различно.  Моите деца си имаха приятели на тяхната въдраст - и големите, и малките, винаги сме били заедно - навън, вкъщи. така че, най-нормалното нещо беше да поканя всички. Но тогава не се ходеше по клубове.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 097
tonkabonka , ако имаш две деца, ще мислиш различно.  
Мисля, че единственият ми проблем щеше да бъде, ако нямаше на кого да оставя голямото дете.  Peace За щастие нямаме приятели с много по-големи деца от нашето. Всички родихме горе-долу по едно и също време, с 1-2 години разлика.  Grinning

# 25
  • Мнения: 12 667
Ние също бяхме така, но и с вторите.  По Указа за насърчаване на раждаемостта.  Laughing 

# 26
  • Мнения: 11 919
Не съм се замисляла да каня деца на детски рожден ден само защото са братчета и сестричета на поканените.Имаме приятелски семейства, чиито деца и двете са приятелчета на моето дете, тогава се канят и двете.

Но например, ако поканя дете от ДГ, което е приятелче на моето дете, а майката бегло познавам, не бих поканила и братчето/сестричето.

Ако мога да си позволя ,например да поканя 14 деца, бих предпочела тези 14 деца да са приятелчета на моето дете, а не - 7 приятелчета и 7 непознати за него братчета и сестричета.

Вярно, от позицията на майка с едно дете, но нали при покана за рожден ден се съобразяваме с желанието на детето.

# 27
  • Мнения: 12 667
Вярно, от позицията на майка с едно дете, но нали при покана за рожден ден се съобразяваме с желанието на детето.

На 2годишното?  По-нататък вече е друго.

# 28
  • Мнения: 11 919
Вярно, от позицията на майка с едно дете, но нали при покана за рожден ден се съобразяваме с желанието на детето.

На 2годишното?  По-нататък вече е друго.

А, за две годишно не, разбира се, това май съм го пропуснала, че детето е на две. Но някъде от 5 започват сами да си "правят списък"

# 29
  • Мнения: 552
И ние скоро бяхме на детски рожден ден на 2-годишни. Четири от майките бяха довели и по-големите си деца. Резултатът беше, че аниматорите се занимаваха с 4-те големи деца, а 10-те малки си щъкаха самостоятелно и безцелно в детския център.
Мнението ми е, че на тази невръстна възраст, РД се прави повече заради желанието и радостта на родителите, не че децата могат да го оценят.

Общи условия

Активация на акаунт