Детски рожден ден

  • 19 480
  • 251
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 530
С едно дете съм, но за мен лично би било неудобно ако само едното ми дете е поканено, да завлека и другото. Особено ако не съм истински близка със семейството и децата не се познават.

А по повод има ли смисъл да се прави рожден ден на 1г. и т.н. дете - всеки го разбира по различен начин.
На 1г. детето може и да не разбира, но по-нататък вече със сигурност усеща, че ще има празник и т.н.
Дъщеря ми говори за рождения си ден месец и повече преди това. Мисли кого ще покани, избираме торта. Е, как да отнема това удоволствие на детето, щото видиш ли на смятам, че е малко. Ами не, не е малка, има си собствено мнение и аз го уважавам.

# 61
  • Мнения: 1 788
Аз сякаш не виждам някой в темата, който да твърди, че детски рожден ден въобще не се празнува под 4-5-6 годишна възраст, само мнения, в които се казва, че е излишно огромното, с много гости, разнородни празненство.

# 62
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз пък съм в другата крайност....
В събота синът ми е канен на РД на приятелче от градината. Нямам обаче, на кого да оставя дъщеря ми Thinking Не става да го заведа и да го оставя/ малки са още/, не става да се натреса и с дъщеря ми, която знаят че имам, но не е поканена Thinking
Съответно реших да не ходя, но пък подарък купих, синчето картички прави, тръпне в очакване....
Уф, ами сега?
Телефон на майката нямам, пък едва ли бих се обадила да обяснявам, че трябва да заведа и малката.. ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 734
Досега в подобна ситуация не съм попадала. От компанията майки, с които се събирахме като бяха бебета, на повечето им бяха първи децата. Само 2 са с кака или батко и на рождени дни винаги съм канила и двете деца. Те са с малка разлика и знам, че стават трагедии ако едното ще ходи на парти, а другото не. Обаче при покани от по-далечни познати (примерно дете от групата в детската), сега като се за мисля не е удачно да водиш и другото си дете, което я е виждало някога рожденника, я не. Но ако приятелката ми е близка, е нормално да поканя и двете й деца.

# 64
  • Мнения: 10 547
В една тема споделих, че съм отказала да заведа едното си дете на РД, защото е нямало на кого да оставя другото. Съответно отнесох критики, че съм проявила неуважение.
Чудя се вече и аз какво да правя. Кофти като съм с две ремаркета.

# 65
  • Мнения: 6 138
Аз пък съм в другата крайност....
В събота синът ми е канен на РД на приятелче от градината. Нямам обаче, на кого да оставя дъщеря ми Thinking Не става да го заведа и да го оставя/ малки са още/, не става да се натреса и с дъщеря ми, която знаят че имам, но не е поканена Thinking
Съответно реших да не ходя, но пък подарък купих, синчето картички прави, тръпне в очакване....
Уф, ами сега?
Телефон на майката нямам, пък едва ли бих се обадила да обяснявам, че трябва да заведа и малката.. ooooh!
ето това е гадна ситуация,няма ли как да му обясниш защо не може да отидете и да подари подаръка на детето в градината в петък или понеделник.Аз обясних на моя защо не можем да отидем и той се съгласи,нямаш драми.

# 66
  • Мнения: 3 181
За първи път чувам, че се кани само едното дете. Моят опит с Рд, е че каниш ли едното дете, автоматично майката идва и с двете деца. Дори  така поканих допълнително едно по-голямо дете, за да има компания за големият син на приятелка......но като се замисля, предпочитам да идват само с поканените деца....... мисля ги поканите за РД на синът ми тази година.......под 20 деца не ги изкарвам.....защото смятам и по-големите деца, а няма как да кажа, не водете по-големите или по-малките, а само поканените.......дори на първият ни Рд, дойдоха само майките, но на следващият целите семейства, т.е. майка, баща, деца.........и става........
Споделете, как се кани и кой трябва да дойде? Майката с поканеното дете или цялото семейство.....20 деца с по 2 родители.......става лудница, а има хора, които не държа да каня, но синковецът нали е добричък и го канят на всички РД, т.е. сигурно хората ще очакват да върна поканата.
 Имам едно дете.

# 67
  • Мнения: 12 030
Винаги съм се чудела в темите за детските рождени дни защо  често се коментират големи суми и големи бройки.Очевидно, че ако на всяко от поканените деца "по подразбиране"се канят братчета, сестричета, то сумата ще излезе сериозна .


Един от най-хубавите рождени дни   беше на дете от групата на моето дете, в малък театрален салон за куклен театър с известен/ включително и от ТВ екран/ и любим куклен артист.Майката покани всички деца, но само пет-шест майки, които да се грижат за тях, защото се съобразяваше с капацитета на залата.Имахме уверението, че децата няма да останат необгрижени.После отидохме и си взехме децата.
 
Моето дете беше възхитено, голяма игра е паднала.
Е, ако майката беше се беше притеснила, че братчетата и сестричетата ще страдат,/ а си беше наистина за страдание, само като започне поканеното дете да разказва ко й  ги е забавлявал/ то този начин на организация щеше да и бъде невъзможен.

Ако имах две деца и наистина нямах на кого да оставя второто още при получаване на поканата щях любезно да откажа, а не да се чудя в последния момент.

# 68
  • Мнения: 12 691
Т.е. едното дете е наказано, защото майката е решила да има две.

# 69
  • Мнения: 12 030
Т.е. едното дете е наказано, защото майката е решила да има две.


Защо да е наказано, това не го разбрах.
Канят се деца , приятелчета на детето, което има рожден ден.Детето, което има рожден ден, както в описания случай дори не знае кои деца имат/ нямат братчета/ сестричета.Нито се познават, нито си играят заедно, какво да правят на този рожден ден?

# 70
  • София
  • Мнения: 23 130
Т.е. едното дете е наказано, защото майката е решила да има две.
Не мога да повярвам, че разсъждаваш по такъв начин.
Според теб, Трещи, когато голямото дете ходи на рожден ден на връстници, дали му се пробутва и малкото дете с него, а?
Голяма драма, голямо чудо.
То не наказание, а цяла инквизиция бре.  Mr. Green

ani27, при нас ситуацията е следната. Ние каним само приятелски семейства с децата им. Още не сме на етап, в който детето само да си преценява и иска кой конкретно да покани. На рождения й ден идват целите семейства - мъж, жена и дете/деца. Както писах по-напред, децата не са с голяма разлика във възрастта. Дори и двете от приятелските ни семейства, които са с по 2 деца, същите са породени и проблемът е никакъв. Обаче, ако след година-две, моето дете започне да настоява да си кани приятелчетата от градината, което ще е съвсем разбираемо, то тогава вече по някакъв начин ще се опитам да посъкратя бройката. По-скоро ще отрежа родителите - тоест нашите приятели. Рождените дни ще са в хубаво детско клубче, децата ще са сравнително големи, за да не хленчат за родителите си, и така. Не си представям иначе да спретвам рождени дни с 20-ина деца и минимум още толкова родители.  Rolling Eyes

Миналата година ходихме на рожден ден на детенце, което навършваше 5 год. Аз, мъжът ми и детето ни бяхме единственото семейство там (уточнявам, че бяхме поканени и тримата, а не сме се нахендрили нахално). Всички останали деца бяха от групата на рожденичката. Майките/бабите им ги доведоха в клубчето, след което си тръгнаха и отново дойдоха да ги приберат, когато тържеството приключи в точно определен час. За мен това е подходящата схема на тази възраст - 5 годинки.  Peace

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 08:47 от tonkabonka

# 71
  • Мнения: 12 691
Т.е. едното дете е наказано, защото майката е решила да има две.


Защо да е наказано, това не го разбрах.
Канят се деца , приятелчета на детето, което има рожден ден.Детето, което има рожден ден, както в описания случай дори не знае кои деца имат/ нямат братчета/ сестричета.Нито се познават, нито си играят заедно, какво да правят на този рожден ден?




Наказано е това, което не може да отиде, защото има братче .  Уточнямаме, че говорим за малки деца.  И за мен схемата за по-големите е да ги оставят сами.

# 72
  • Мнения: 22 530
В крайна сметка това, че едно семейство има 2 и повече деца, не означава че те вървят комплект навсякъде.
За сега не съм имала проблеми с РДта на щерката, тъй като приятелите ни имат деца на същата и близка възраст.
Но от 3години организации, детски клубове, лудница пълна с деца и родители, миналата година просто нямах време да организирам такъв РД.
Поканихме още 2много близки семейства с децата си и отидохме в градската градина. Бях поръчала мъфини, украсени с детски фигурки, купих шапки, балони, свирки, от балоните за духане. Седнахме си в заведението, а децата бяха на върха на щастието. Хем на вън, хем имаше "торта" за всяко (естествено изядоха фигурките само), тичаха и надуваха свирките на воля.
С това искам да кажа, че понякога събирането на 10-20деца не води до "по-добро" празненство, нито мястото, нито куп хвърлените пари.

# 73
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мирама,мечтая си аз такъв детски РД,но като сме родени зимата.Налага ни се да се завираме по клубове,заведение или вкъщи

# 74
  • Мнения: 75
Значи при нас беше така: първите два рд само с нас (тате, мама, бабите и две братовчедчета); третия и четвъртия у нас с пет деца и четири майки (нямаме много деца наоколо, на градина не е ходила); петия рд беше по-големичък (контактно ми е детето, запозна се в предучилищната с много деца и всички си ги искаше поканени, а и тя е ходила на поне десетина). После на шест празнувахме пак само с мен и тате и едната баба (по стечение на обстоятелствата,защото бяхме в Щатите). Седмия беше в така наречените клубчета: изпратихме покани по пощата, поименно и в края на поканата имаше поле с „разбира се доведи и един от ваште” и посочихме ден, до който искаме отговор дали ще присъстват; като ми се обаждаха или писаха родителите допълнително казвах, че сме за съжаление с ограничен брой места. Осмия рожден ден беше в една ферма: родителите бяхме отвън (някои пиха кафе, други се върнаха по-късно за забирането); децата ги доведохме до входа, поеха ги две отговорнички и им показваха два часа фермата и един час ядоха торта и пиха сок.На деветия бяхме у нас и имаше програма, забрах децата аз (без родители) и бяха поканени само децата като предварително им обясних на родителите, че нямаме място за тази бройка възрастни (щяха да са единайсет!) и деца (дванайсет!), а сме наели аниматьори у нас. Беше си страхотен рд! Десетия и единайстия пак с клуб с организиран бус, който забираше децата и един възрастен придружител, избран от нас (баба й). Родителите вкъщи. Миналата година беше в Дисни с баща й и баба; по стечение на обтоятелствата нямахме гости. Тази година мисля да ги пратя или на кино, или в музея (предлагат празнуване на рд с програма). За финансите: да ви кажа такава програма излиза по-скъпо от това да ми се изтърсят всички у нас, но първо си спестявам време и работа, второ избягвам конфликти от рода на „ама второто дете”, „ама може ли да дойдем и ние, мама и тате” (което винаги ми е било адски смешно: помъкнат се двама възрастни и даже биричка искат! била съм свидетелка на такова нещо).

Случвало ми се е да не иска да кани някого, на рд обаче му е ходила. Канила съм тези майки плюс бабите и тате сами у нас, отделно на празник. Скромно тържество, но сърце не ми дава тези дечица да не дойдат, а пък не мога да я накарам на сила да се откаже от някое приятелско име заради децата на моите приятелки. Това е положението! И все пак казвам, че е до желанието. Ако имаш желание и възможности за купон, винаги ще намериш начин; другото е ала-бала (децата не разбирали, на тях не им било важно, психолозите съветвали еди що си).

A я кажете, за рожденните дни по парковете какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт