Детски рожден ден

  • 19 482
  • 251
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 788
А каква е драмата да бъдат поканени 5 деца от класа, останалите- не? ...

Явно е същата драма и логика като тази, когато на бал, сватба, тържество трябва да се покани родата до девето коляно, плюс една дузина приятели, съседи, колежки и прочие...  Mr. Green

# 196
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Аз не разбирам какви са тези покани. Confused
Едно време казвах на приятелите си независимо от училище ли са или не, че са поканени и така... Сега също ще се обадим лично за 1-я рожден ден на дъщеря ми на приятелите ни с деца. Няма да им пращаме покани. Това да не е сватба? А и целия клас??? Thinking Поради защо? newsm78 Ебаси модите! ooooh!

# 197
  • Мнения: 3 181
Аз не искам да каня много хора, но какво да направя с хората, очакващи да им върнем поканата, и са ни канили на Рд  на тяхното дете:(, а синковецът го канят доста.

# 198
  • Мнения: 1 788
Ами просто не ходи на всички рождени дни, т.е. ходи само на онези, на които ще му е наистина приятно и с празнуващите деца е по-близък.
Тогава няма да се чудите после как да "връщате" поканата.  Peace

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 372
И аз така си мислех, но после чух подмятания, че видиш ли било поканено детето ми, пък после на свой ред не сме върнали жеста.
А понякога и на детето не му се ходи на нечий празник, именно защото не е задължително на всяка цена да бъде навсякъде, където получи покана. Последният път се оправда, че с поканените нямало какво да си каже. Simple Smile Сигурно ще ви се стори невъзпитано.  Mr. Green

Така че, става ясно, угодия няма. Винаги ще има възмутени/недоволни от постъпката ви.
И ние сме от невъзпитаните, не бой се, не сте само вие Mr. Green. Изобщо не намирам за задължително децата ми да ходят някъде или да канят някого. Ако не желаят - решението е тяхно. Децата ми не са клоуни, които трябва да забавляват някого. Разбира се, обяснила съм им от един момент нататък, че РД не са само почерпка и забавления, а са и ден, в които да уважим празник на любим или приятен за нас човек. Т.е., че е важен ден и е редно да се държим с рожденика подобаващо. Но въпреки това не ги насилвам да ходят там, където по една или друга причина не желаят, а са били поканени. Същото важи за поканите. Признавам, че и аз съм се чувствала неловко и неудобно, чувствах, че трябва да върнем поканите, но когато самите деца не искат да поканят някого просто се съгласявам.

Аризона, ти този рожден ден за твоето дете ли ще го правиш или за класа? Това е негов празник и е редно да се чувства комфортно и да се забавлява. Неприятни за него деца нямат място там. Щом детето не желае всички деца да бъдат поканени, защо го насилваш?

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 01:01 от елфчето

# 200
  • София
  • Мнения: 35 332
Ms.Gorgeous,
моите деца са с разлика 6 години. Всичките ми приятелки имат деца със същата разлика. Синът ми кани големите, защото са заедно от бебета и са приятели. Представи си всеки да доведе и 2-годишното си братче. Не бих развалила празника на детето заради любезността да поканя всички. Не знам дали си представяш колко много се дразнят по-големите деца от бебета.
Да, това е напълно разбираемо Peace
Но едното ми дете е на 5г, другото на 6г.
В една друга тема разказвах, как приятелка ме покани на домашен РД на детето си/3 г тогава/ с въпроса- ама,..... и с двете ли ще идваш?! Rolling Eyes Като презумпцията беше, да не водя малкото.
И за да парирам всички бъдещи спорове- РД беше домашен с 3-ма възрастни и 4-5 дечица. Празнуваше детенце с което сме били всеки ден от бебета още и въпросът, по-скоро изумлението на майката, че мисля да отида с двете ме накара да се чувствам супер тъпо.
Разбирам, че не може да се покани всеки....след определена възраст. Различни полове, различни интереси, различно обкръжение Peace Но, както спомена някой, семейните приятели се канят всички, независимо броя на децата Peace

# 201
  • Мнения: X
Вие се радвайте, че децата ви ги канят по рожденни дни, защото ако не ги канеха, друга песен щеше да се чурулика тука.

# 202
  • Мнения: 3 181
При нас проблема е, че ни канят на РД с по 4-5 деца, хората разчитат да отидем, трудно ми е, да измисля оправдание, при условие, че децата се виждат често.........

# 203
  • София
  • Мнения: 23 130
На нас ни предстоят 4 рождени дни през следващия месец и много се кефя.

Вие се радвайте, че децата ви ги канят по рожденни дни, защото ако не ги канеха, друга песен щеше да се чурулика тука.
Нас ни канят все приятелски семейства. Каним си се взаимно по всякакви поводи.  Grinning
Когато малката порасне още малко, ще може сама да си избира кого да покани. Въпреки че пак ще си каним и приятелските дечица, тъй като са приятелчета на щерката.

# 204
  • Мнения: X
Представи си, че се заселвате на ново място. Детето ходи на училище/детска градина, но да речем е по свитичко и още няма кой знае колко много приятели.
Да, обаче другите деца си канят техните приятелчета и само някои деца от детската градина. Как тогава това детенце ще се почувства, когато вижда да се вадят покани и другите деца коментират рожденни дни, а то никога не е поканено.
При нас в повечето градини има следното правило: ако ще раздаваш покани в градината, то задължително каниш всички момичета или момчета.
Другият вариант е частно да се обадиш на родителите и да ги поканиш. Тогава каниш когото си искаш.
И в училище е същото. Да си единственият непоканен от класа е чист мобинг, затова се опитват да го избегнат и си има правила.

# 205
  • Мнения: 10 547
Родителският ми опит показва, че дори и най-свитите се намира кого да ги покани.
Децата се делят на групи. В една общност /разбирай клас, група в детска градина/ има поне три отделни групи. Рядко, да не кажа, че не съм срещала до този момент единаци.
Самата аз не помня да сме имали чак толкова нежелани персони нито преди гимназията, нито по нейно време.

А децата се откриват бързо едно друго. Още в края на м. септември, две седмици след започване на учебната година, се оформиха леко отделните фронтове в класа на детето ми. Говорейки и с други родители, установих, че и при тях е така.

П.П. Детето ми е свито, притеснително, но харесвано от децата. Постоянно го целуват и прегръщат, канят го на празниците си. Защо така, не зная?  Sunglasses

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 10:12 от Касита

# 206
  • Мнения: 12 691

И в училище е същото. Да си единственият непоканен от класа е чист мобинг, затова се опитват да го избегнат и си има правила.

В Щатите ли си? Че нещо ептен се изметнаха с тези правила. Трябва ли да поканиш и определен брой лагино- и афро?

# 207
  • Мнения: 22 530
Учудвам се от тези нови "моди" или каквото там е да се кани цял клас, или група от детската градина на рожден ден.
Толкова няма начини да се поканят децата без да разбират всички останали ли?
И ако едно дете не може да направи това и да е достатъчно тактично, то родителите му къде са?
Ако е по-малко, родителя се обажда на другите родители и поканва децата им. Ако е по-голямо, то само може да се обади в извънучилищно време на децата (почти всички сега имат мобилни телефони).
Но не мога да си представя цял клас от 20-25деца на рожден ден. И така като гледам тези идеи идват основно от родителите.

# 208
  • Мнения: 12 030
В ученическите ми години повечето деца, всъщност почти всички канеха целия клас.Събирахме пари за общ подарък, отивахме на гости, там слушахме музика,  понякога танцувахме,хапвахме сандвичи и най-често- домашна торта.И чудно, че един средностатистически хол ни събираше и ни беше достатъчно уютно.Аз бях една от малкото, които не канеше всички не поради нежелание, а поради липса на място у дома/ към онзи момент нямахме "средностатистически хол"/

Спомням си, един септември, начало на учебната година, ново училище, в което току-що всички сме приети, красавицата на класа се изправи в първото междучасие и ни отправи покана за предстоящия си рожден ден.Мен ме досрамя от "стандарта ми на живот", който не ми позволяваше такъв лукс.И дори лекичко позавидях.Ама пък и се зарадвах защото "всички" означаваше "и мен"

Сега са рядкост поканите на цял клас или цяла група от ДГ, но виждам, пак "идват на мода".За мен тази масовост не е много приемлива, защото няма как всички да са ти близки от класа, освен ако става въпрос наистина за "един неразделен клас" Simple SmileНо ако се случи така, че всички в класа да са задружни и в достатъчно нормални отношения, не бих имала нищо против в един есенен ден ,в началото на учебната година синът ми да се изправи в междучасието и да каже "Каня всички на рожден ден", ако това е неговото желание, разбира се.Сега докато пиша това, за първи път осъзнавам, че той е и в една зодия с "красавицата на класа", чиято постъпка толкова ме беше впечатлила.





# 209
  • Мнения: X
Не съм в щатите и няма смисъл да преекспонираш проблема, защото не става въпрос за афро и подобни. Говорим за децата, а дали за афро или балканци няма значение.

Мирама, не се канят цели класове, а мисля, че написах ясно: всички момичета, респективно - момчета. Говорим за 10-13 деца.

Аз лично имам оЩе малки деца и не знам точно как е в училище, но в детската градина е както го описах. Според подобните на бг мамма форуми тук, това е практиката и в училище. Много се работи срещу мобинг-а и понякога децата не могат толкова свободно за избират, кого да поканят. Не може Георги на каже: аз не харесвам Иван(съученик) и няма да го каня да рожден ден. Тогава родителите трябва да се намесят, за да има справедливост.

Знам, че няма смисъл да ги пиша тия работи, щото сега Ще ми скочат 10000 защитнички на свободната воля, но това е положението. Живеем в различни светове.

Общи условия

Активация на акаунт