Пътечка или велоергометър?

  • 18 965
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз се зарибих, я кажете точни цени и марки

# 16
  • Мнения: 1 798
Кростренажора е мултифункционален, затова е и по-скъп, ноакотрябва да избирам между пътека и велоергометър, ще си взема  второто,защото професионалните отзиви, които съм чувала са , че пътеката много натоварва прасците и има опасност от травми.

# 17
  • Мнения: 3 342
И в тази връзка да попитам и аз Laughing
Имам велоергометър и преди да забременея редовно навъртах на него по 10 км. на ден. Чувствах се отлично, а и ми се отразяваше добре - в смисъл въпреки че не се съобразявах кой знае колко с храненето - не качвах килограми, а и краката ми бяха в добра форма.
С него обаче като че ли не можеш радикално да промениш тялото си - да стегнеш дупето например. И сега си мисля дали да не си купя и кростренажор. Дали има смисъл... Има ли чак толкова съществена разлика между двата уреда, че да си заслужава инвестицията? Ще я усети ли тялото ми? Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 798
И в тази връзка да попитам и аз Laughing
Имам велоергомер и преди да забременея редовно навъртах на него по 10 км. на ден. Чувствах се отлично, а и ми се отразяваше добре - в смисъл въпреки че не се съобразявах кой знае колко с храненето - не качвах килограми, а и краката ми бяха в добра форма.
С него обаче като че ли не можеш радикално да промениш тялото си - да стегнеш дупето например. И сега си мисля дали да не си купя и кростренажор. Дали има смисъл... Има ли чак толкова съществена разлика между двата уреда, че да си заслужава инвестицията? Ще я усети ли тялото ми? Mr. Green
Да, тялото ти ще усети разликата, ще се увеличи издръжливостта му,  аеробната ти кондиция -също. Heart EyesПри редовна употреба ще оформиш тялото си, няма да натрупаш мускули/от което се притесняват повечето жени/.
При всички случаи кростренажора е за предпочитане, но цените са му 2-3 пъти по-високи от тези на велоергометъра.Ако имаш излишни-давай Hug,но щом казваш, че велото ти върши работа/няма как иначе, при ефикасна утпотреба Party/ можеш да правиш допълнително тонизиране на ръцете примерно/тъй като при вело-то остават малко на заден план/.

# 19
  • Мнения: 2 180
Моля,ако е възможно да "публикувате" марки и цени,защото явно доста хора се заинтересувахме и ще е полезно да знаем Peace

# 20
  • Мнения: 6 243
Както се писа по-горе, велоергометърът си е стационарен велосипед, а кростренажорът е симулатор на ски-бягане. Ангажират се различни мускулни групи. Да се говори кое е по-добро, е все едно да се сравяваш ябълки и портокали. Просто не върви да сравняваш неща с различни характеристики. Щом целта ти е да зарадваш съпруга си, опитай се да разбереш какви са неговите предпочитания, наприме отидете заедно на фитнес и виж към кой от двата уреда ще се насочи.

Кое ще предпочете до голяма степен зависи и от личния вкус. Аз не обичам кростренажори, не са ми комфортни. Моето лично предпочитание е първо към пътеката - обожавам бягането, но не мога да си позволя добра пътека, по причините, за които вече писах. Затова си взех велоергометър. Сестра ми пък има кростренажор и е супер доволна от него.

По тношение на цените - моят велоергометър е от най-евтините - 300 лв. от Метро, марката е Боди Спорт, такива са велоергометрите в повечето фитнес зали и това ме кара да мисля, че са дуракоустойчиви. малко по-скъпи са велоергометрите на Кетрел, при същите възможности. По начало Кетлер е марка за домашно, а не професионално фитнес оборудване, така че не се нахъсвам, че са нещо по-добро. За другите неща актуални цени не се наемам да давам.

# 21
  • Мнения: 160
Интернет фитнес магазин

Когато правих проучване какъв уред да си купя и от къде - този сайт доста ми помогна. Цените са средни - в смисъл, че същите уреди можете да ги намерите на малко по-ниски цени в Метро например (само че там са някои от уредите има допълнителни такси за монтаж, които са задължителни ако искате да ви важи гаранцията!!!), но като ориентир - вършат работа.
Аз подкрепям съвета на сладката хапка, че ако уреда е предимно за мъжа ти - идете заедно на фитнес и остави той да си избере. Моят мъж например смята велоергометрите за "женски уреди" (мръсен сексист такъв!!! #Cussing out), а неелектрическите пътеки - за "боклук"  (при по-тежки хора лентата при ходене се мести наляво-надясно, което не е много приятно - но може би не при всички е така).
Съобразете се и с мястото, което имате в къщи и с това дали за всяка употреба ще трябва да го местите (някои, но не всички уреди имат колелца за по-лесно преместване). Успех в избора!

# 22
  • Sf
  • Мнения: 808
ижте какво намерих в нета:

За кростренажор промоция на Кетлер:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1144512&id=4469&m=29

За вело в Технополис пак промоция:
http://www.technopolis.bg/promo/8.htm

Бягаща механична пътека пак на Кетлер от промоция:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1242508&parent=4605&grid=

# 23
  • Мнения: 1 366
От личен опит - и двете мноооого скоростно се превръщат на закачалка. Ако наистина искаш да му направиш добро - направи му абонамент в зала. Аз за последните 9 месеца се разделих с 30 килограма правейки спининг (а и оформя чудесно) в зала, разбира се. Тук поне залите работят по 17-18 часа в денонощието, та ако човек иска - може. Всичко е въпрос на предпочитания, защото ако не искаш достатъчно - и причини за оправдание ще се намерят.

Успех!!

# 24
  • Мнения: 377
В Метро в момента има промоция. Има и други уреди, но тъй като и ние сме се спрели на кростренажор има на Кетлер за 399 лв. без ДДС.

# 25
  • Мнения: 1 517
Аз предпоетох велоергометърът пред пътечката.Взех го от ТСМ за 195 лв

# 26
  • Мнения: 1 120
Аз имам от близо година велоергометър и съм много доволна Laughing На твое място бих предпочела него Grinning

# 27
  • Мнения: 231
Доколкото имам наблюдения, ако се колебаеш между велоергометър и пътека - му вземи пътека. Ако не си ограничила избора само между тези двете - погледни и крос- тренажорите. Ние се взехме тренажор и сме доста доволни. Велоергометъра, като че ли не допада много много на мъжете, а и не се натоварва цялото тяло, докато тренажора го натоварва и носи повече енергия сякаш  Grinning
И все пак, щом мъжа ти е запален по фитнеса, не знаеш ли към кой от уредите има препочитание?

# 28
  • Мнения: 1 798
От личен опит - и двете мноооого скоростно се превръщат на закачалка.Успех!!
newsm62Абсолютно вярно!

# 29
  • Мнения: 6 243
От личен опит - и двете мноооого скоростно се превръщат на закачалка.Успех!!
newsm62Абсолютно вярно!
но не винаги  Wink

Общи условия

Активация на акаунт