до кога да стерилизирам шишетата и съдовете на бебето си?

  • 14 284
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 134
В началото стерилизирах всяка седмица, но някъде около 6-тия месец доста разредих. Сменям пластмасовите шишета на около 3 месеца. Водата дребният я пие от стъклено шише, което смених когато се счупи другото.
Детско веро не съм ползвала.

# 76
  • Мнения: 78
Стерелизирах до 3 месеца, сега веднъж седмично, но не знам до кога. Мия а бебешко веро с отделна гъба, не мога да си представя да го мия с общата, колкото и да е нова.... поне засега, докато е мъничко

# 77
  • Мнения: 4 589
Аз и до сега мия с отделна гъба и с Бочко, много рядко с др. тип веро. Иначе не стерилизирам от няколко месеца. Може 1 път на месец, бибките...

# 78
  • Мнения: 506
Аз спрях когато малката навърши 2 месеца да стерилизирам всеки ден.Сега само веднъж седмично.Мия с Бочко за съдове.

# 79
  • Мнения: 676
Не помня абсолютно точно, но може би стерилизирах до към 9-10 м. максимум.
Никога не съм ползвала бебешки препарат за миене на съдове, дори бебешки прах за пране ползвах само първите няколко месеца. Но дъщеря ми няма никакви проблеми с кожата, та за това.
Шишетата после миех старателно с четка и гореща вода, и оставях да се отцедят хубаво.


# 80
  • Бургас
  • Мнения: 2 045
Докато започна да пълзи (6-7м.) стерилизирах. После използвах Бочко за съдове.

# 81
  • Мнения: 68
Никога не съм стерилизирала. Един прост факт: ако детето суче, колкото и добра хигиена да поддържаш, гърдите не може да се "стерилизират". Тогава какъв е смисълът да се стерилизират шишетата и бибите?

# 82
  • Мнения: 274
Някъде съм чела че до 6 месеца се стерилизират шишетата на всяко хранене а после до годинката,веднъж на ден е достатъчно.Но както  са писали  другите мами  като започне да си слага всичко в устата стерилизирането  май се обезсмисля!

# 83
  • Мнения: 676
Frintezza, смисълът е, че възможността да остане някакъв недобре почистен от млякото участък върху шишето с всичките му там извивчици, особено покрай завиването на биберона е много по-голям, отколкото да ти остане засъхнало мляко по гърдите Wink
А микроорганизмите, които се въдят по не добре измит остатък от храна са по-опасни от останалите, населяващи средата около нас Simple Smile
Стерилизирането решава този проблем.

Аз от един момент нататък (след като дъщеря ми вече беше попорастнала и стабилизирана) спрях да съм толкова стриктна в стерилизирането, макар детето ми да е недоносено и съответно по-рисково, но ме изуми много една майка в болницата, която с някаква абсолютна педантичност стерилизираше шишетата и бибите нон стоп, но когато детето й изплю залъгалката си и тя падна на земята (в болницата!), тя просто я вдигна и му я даде  newsm78

# 84
  • Мнения: 3
Аз стерализирах до 3 месеца мисля , че е достатъчно децата неможе вечно да са стерилни ...

# 85
  • Мнения: 1 313
Тъкмо днес обсъждахме с мъжа ми, че след като бебето вече си лапа ръцете непрекъснато, няма смисъл да стерилизираме бибероните и. Мисля да почвам само да ги мия. Ако изцеждам кърма ще продължа да стерилизирам помпата и контейнерите за съхранение.

# 86
  • Мнения: 447
Стерилизирах след всяко ползване до към 10 месец, но по навик, а не защото намирам за нужно. Дори и сега понякога го правя, а ще стане на година скоро.

# 87
  • Мнения: 78
Стерилизира се до шестия месец, след това не е нужно

# 88
  • София
  • Мнения: 130
С каката до 40 дни,с дребния никога не съм стерилизирала.Миех с четка за шишета и се сушаха на отцедник.Бебешко веро не съм ползвала.

# 89
  • Мнения: 9 477
До 6-я месец и на двете деца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт