до кога да стерилизирам шишетата и съдовете на бебето си?

  • 14 283
  • 115
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 231
Aз май общо 3-4 пъти да съм стерилизирала  newsm78.
Първият като ги извадих от кутията, за всеки случай, че не се знае колко са стояли и кой ги е пипал и после още 2-3 пъти през седмица примерно.
Освен това никога не съм купувала специално веро (питах тук по едно време, като разбрах, че има Бочко, ама така и не го купих  Confused).
То те циганетата все стерилни ходят  Mr. Green
Мия ги с обикновено веро и по-топла вода (е все пак да не се ощавя).
При каката същата работа беше  Peace
И дрехите не съм им гладила..
Абе изобщо оставила съм ги на произвола на бактериите  Laughing

# 91
  • Мнения: 1 262
Някъде четох, че колкото по-стерилно се държат децата, колкото по-висока е урбанизацията, толкова повече алергии се появяват. И аз все с циганетата се оправдавам, но както са казали, че бич на съвремието са спина и алергиите, логично е за алергиите да се погледне кое е по-различното на съвремието от миналите времена- прекомерната стерилност, както и прекаленото намесване на различните изкуствени химикали и консерванти (не че не са химикали) в храните и козметиката. Малко се отплеснах, но както се казва - нищо прекалено не е на хубаво, умереност във всичко.  Wink
За дрехите и аз не съм гладила - не мога, изнервя ме и не съм го правила. Стерилизирах до 3-ти месец макар че не съм убедена, че и до тогава е трябвало.  Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 86
Стерилизирах и гладих 5 месеца,гел Бочко още ползвам.С него шишето няма миризма на веро.

# 93
  • Мнения: 194
Аз стерилизирах до 6- я месец, но след като когато беше на 8 мес. се разболя от стомашен вирус, възобнових отново изваряването за лятото. Сега на месеца веднъж като имам време изварявам, защото още пие Нестле Джуниър от шише.

# 94
  • Мнения: 349
С първото стерилизирах 6 месеца.
С второто - 1 месец.  Но и двете първите шест месеца само сучеха, вода не са пили, биберони не са ползвали. Залъгалките само трябваше да се почистват.

# 95
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Докато пиеше адапте - изварявах!  Peace

# 96
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 409
Аз стерилизирах до 12 месечна възраст на сина ми Peace
Както повечето са те посъветвали, до 9 месеца май е достатъчно, най-много още малко Peace
После и аз измивах и също съм обливала с гореща вода, което преценя, обикновенно шешета Peace и залъгалки.

# 97
  • Мнения: 334
до 12 мес Shocked

Според мен след като слагат всичко в устата си, някъде около 3тия месец, и след като започнат да лазят няма абсолютно никакъв смисъл от стерилност. Спрях да стерилизирам на 4 месеца. Гореща вода и подходящ препарат за бебешки съдове е напълно достатъчно  Peace

# 98
  • Мнения: 16
Аз съм от тези, които все още стерилизират, но вече и аз мисля да прекратя тази дейност.

# 99
  • Мнения: 90
аз стерилизирах до 10месеца,сега съм прибрала стерилизатора и дотам с това








# 100
  • Мнения: 9 936
мами, кажете ми моляви, до кога да стерилизирам съдовете на моето детенце, което скоро ще навърши 9 м.
Никога не съм стерилизирала. Прибори започнаха да ползват на 7 м.
Децата трябва да градят имунитет Simple Smile.

# 101
  • Мнения: 8
Дъщеря ми скоро навърши седем месеца и аз все още стерилизирам след всяка употреба. Изключение правят бибероните (тях стерилизирам веднъж дневно или на два дни), но тя ги използва само преди лягане. Смятам да стерилизирам до края на този месец и след това да спра. Не исках да спирам да стерилизирам през лятото, заради риска от летни вируси и инфекции. С мъжа ми все спорим докога трябва да се стерилизира. И той, и майка ми са на мнение, че отдавна е трябвало да спра, но аз все изчаквах. Чинийките и приборите и не стерилизирам, само мия с био препарат(вече повече от година вкъщи използваме био веро и затова бебешко не съм купувала) и изплаквам с гореща вода. Гледам всичко да измивам веднага след употреба или поне да накисвам, за да не засъхне  храната. Simple Smile

# 102
  • Мнения: 2 286
До към 5тия месец стерилизирах лъжичките, с които давах капки п/в колики, той вода пропи на 8м. почти, а тогава ядеше пясък Crazy , та не съм стерилизирала, само с веро и топла вода миех. И вода не съм изварявала, пиеше изворна.

# 103
  • Мнения: 513
До 3я месец. От там нататък ми се вижда излшно, детето слага всичко в устата.

А и както някой каза - децата трябва да се каляват  Peace

# 104
  • Мнения: 4 589
Jane º°, така е. Помня д-р Илиев как ме пита дали лапаме камъчета и аз му казах да. А той ми се усмихна и каза: Така се каляват децата и се прави имунитет.

Аз все още, ако сме нялъде навън, в хотел например, ги поливам с топла вода от каната, че все пак не се знае водата каква е.

Общи условия

Активация на акаунт