Баба Марта ще закичи МАЙските момичета с мартенички и кокичета!

  • 40 862
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 240
Като си похапнах сутринта и такаааааа ми се оправи гаденето ...  Laughing

Въпрос и от мен за нощниците - не може ли пижама?  newsm78

# 676
  • Мнения: 12
Здравейте,момичета,
Отдавна не съм писала ,но гледам ,че темата привършва и хайде и аз цоп.Относно нощниците  и аз се чудя каква да е. С първото ми раждане ми дадоха от болницата, не позволяваха от  вън,но това беше преди 10 г.За имената и ние още не сме решили, дори се чудя между три букви Shocked
Лек ден!!!

# 677
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
Привет, дами!

zvun4e аз нямах намерение да гледам на Мебел Джен, но май утре ще отида до завода да ги видя. Хареса ми скрина за преобличане на бебо.

Верче радвам се за добрите и успокояващи новини.

krisi понякога когато ми падне кръвното и на мен так ами се вие свят докато лежа. Пийвай повече течности, на мен забелязах, че ми се ядат повече плодове.

Въпроса кога е нахранено бебето и мен ме вълнува, въпреки, че съм кърмила Виктор 10 месеца. Но аз в началото още от болницата има толкова много кърма, че гърдите ми се пръскаха. Виктор пък съчеше със страшна сила и все се оказваше, че съм го прехранила и той повръщаше. ЛЛ, моля помощ!

# 678
  • Мнения: 7
pisana yana, защо не си мислела да ги гледаш? някакви лоши отзиви ли?

# 679
  • Мнения: 117
Джуджанка и аз съм на ФМ във вторник от 10:30, само че при друг лекар.
Писана Яна къде се намира завода на мебел Джен?
Някой знае ли как е Аселина, че ми се губи?

# 680
  • Мнения: 169
Здравейте,
И при мен безсънието е факт, но понеже знам кога заспивам седя в нета до към 3-3.30 и след това заспивам без много да се въртя, но честно казано седя пред компютъра докато се изморя напълно. Сутрин си отспивам до към 11 най-често и лежа още около час.

За гаденето и повръщането- доколкото знам е нормално в последния триместър да ги има, както и лесна уморяемост. При мен гаденето и повръщането този път са си от самото начало и до ден днешен и вече им свикнах и не ми правят впечатление. Проблем са ми топлите вълни, но от месец не пускам никакво отопление в стаята, в която седя и съм ОК, неприятното е, че на Пепи му е студено като седи при мен и буквално го навличам, но и си страшен студ при мен, вкл. проветрявам редовно Mr. Green
За прилошаването- при мен се получава, ако съм в топло помещение или докато се къпя, а вече съм на хладка вода.
С една дума болежките и неразположенията ще се увеличават до края, не им обръщайте много внимание. Peace


За къпането след секцио- моя доктор ми разреши да се изкъпя още след раздвижването, което при мен беше след почти 2 дни /малко късно ме раздвижиха/. Мен обаче ме беше страх, въпреки че лепенката е непромокаема, а и нямах сили. Изкъпах се на 4 ден, в деня на изписването, но на части- само косата и от кръста надолу, беше ме страх да мокря лепенката. Като се прибрах вкъщи уж пазех лепенката, но реално си я мокрех, след свалянето на конеца ми минаха страховете относно мокренето.

Другото след секцио- си вземете колан/гащи за след раждане и задължително питайте доктора кога може да ги ползвате. При мен освен, че помогна за прибиране на корема ми облекчваше болките в кръста и можех да ходя нормално.

Иначе, както писах в деня на изписването се къпах и т.н., но все още се чувствах много изморена и ми отне повечко време.

За нощниците- с копчета отпред са заради кърменето. За материята- каквато ви е удобна. Аз си бях купила от Джъмбо разни розовки от нещо като сатен /със сигурност изкуствени/, защото бяха по 10-15 лв, но бяха свежи, с презрамки, без копчета, а и не се притеснявах, че може да ги изцапам. И сега ще съм с тях, защото са като нови.
Моя съвет е за няколко дни в болницата не си заслужава да се дават много пари за нощници.

# 681
  • Мнения: 31
krisi72   Може и пижама,но предполагам не е много удобно,ако мислиш да кърмиш и най-вече нали трябва да си слагаш и сменяш лигнини,превръзки и тем подобни...просто е по практично и по удобно.

Ние с триста зора харесахме ,удобрихме името и при съобщаването му,всички роднини ахнаха,,ама защото така???
Съчетахме някак на 3 прабаби плюс 2 баби ,буквите а те реагираха ами на дядовците  #2gunfire

# 682
  • Мнения: 240
krisi понякога когато ми падне кръвното и на мен так ами се вие свят докато лежа. Пийвай повече течности, на мен забелязах, че ми се ядат повече плодове.

Сега, като се замисля, снощи май пих твърде малко вода, може и затова да ми е станало лошо...

little_didi4, успокояващо е, че може и пижама...просто другите нощници много ми се усукват.  Confused може да потърся огромно долнище с подходяща блузка... Браво на вас за съчетанието за името! Хубаво е да се зарадват билзки хора, някаква приемственост име... А за претенциите просто нямам думи... ние хем не сме го измислили, хем ще им го кажем, като се роди бебка, та и да има недоволни ще е късно...

Един въпрос към мамите, раждали секцио - колко време след операцията свалят катетъра? Има ли начин да се ускори възстановяването?

# 683
  • България, Шумен
  • Мнения: 77
boryanashy, zvun4e завода е тук в Шумен. Не няма лоши отзиви, просто аз през цялото време лежа и излизам много рядко и то с цел, просто исках да си спестя ходене и до там. 

И аз съм взела да се изпотявам през нощта и ми е топло, а това е изключително необичайно за мен. На мен все ми е студено иначе.  preggo какво да правим!!!

# 684
  • Мнения: 847
Като си похапнах сутринта и такаааааа ми се оправи гаденето ...  Laughing

Въпрос и от мен за нощниците - не може ли пижама?  newsm78

Може би зависи от болницата-но при всички положения поне сутрин на визитация трябва да си с нощница и без гащи  Embarassed Друг е върпосът дали въбще ще ти е удобно с пижама,независимо как си раждала.

Момичета,дайте идеи за мъжки имена с И,току виж сме изпуснали някое  Laughing

# 685
  • Мнения: 7
Io_io, на мен може би единствено Ивайло ми допада от мъжките имена с "И", но не ми харесва Ивайлов... (нали децата му така ще се казват Simple Smile)
Момичета, да ви кажа снощи как съм се смяла... Понеже от около половин месец вечер ми става много лошо и ям или малко кисело мляко или нищо и снощи мъжът обяснява... "лелееее, на теб не ти беше толкова лошо докато беше бременна  Laughing Laughing Laughing" викам му "добре, че сега не съм"  Laughing Laughing Laughing а той нашия понеже няма търпение вече да се ражда и едва ли не вече се е случило Simple Smile




# 686
  • Мнения: 31
Io_io  Аз си харесвам необичайни и рядко срещани имена,затова ти предлаагам Ивиян (съответно Ивиан)

krisi72 и катетър ли има при секциото???
Уф колкото по идва времето да излиза бебето,толкова по искам да си стои само там.

# 687
  • Мнения: 63
Здравейте, дами Simple Smile

Леле, 2 дни не бях отваряла.... Laughing


Звънче, честито креватче - изглежда прекрасно!  Sunglasses

Петя, чудесни новини - стискам палци да изкараш до 10 април! Simple Smile

Верчето, поздравления и на теб за добрите новини!  Hug


На моя бебе явно почва да му утеснява корема, че вече супер силно се усеща как се върти, натиска и бута - много ми е забавно!

За работата и аз нямам търпение вече да я прекратявам - супер изморено ми е напоследък и грам не ми се работи! Но остават още седмица и 1 ден!  Laughing Пуснах си 1 седмица отпуск, после 1 седмица болничен и то 09/04 ми почват 45те дни. Баща ми ми се смееше, че после съм щяла да ги броя на обратно, но всяко нещо с времето си. Искам вече да си почивам и да се захващам с ремонта в нас.

Хайде хубав ви ден.   bouquet

# 688
  • Мнения: 169
Катетъра след секциото го свалят след раздвижването. При мен се случи около 48 часа след операцията. Тогава свалят и епидуралния катетър, който обезболява. Надявам се този път това да се случи по-рано.

Според мен пижама ще е по-неудобно. Не знам как стои въпроса с облеклото при естествено раждане, но при секцио /поне при мен/... влизаш в операционната с еднократна престилка на голо /чист гол под нея/. След операцията бях гола, завиха ме със завивка, но дрехи нямах.  Shocked Чак на следващия ден след операцията като си почистих корема със спирт от йода с помощта на мъжа ми си облякох нощница, но заради катетъра си и останах само по нощница и след като ми го свалиха успях да си сложа и бельо. Обяснявам с повече подробности, защото аз бях неприятно изненадана от факта, че бях без дрехи, надявам се не навсякъде да е така. Peace
Така, че наистина не се престаравайте с облеклото за болницата!

За по-бързо възстановяване след секцио и аз търся информация напоследък. Попаднах на това:
http://www.rollercoaster.ie/Discussions/tabid/119/ForumThread/15 … 9249/Default.aspx . Решила съм да говоря с моя лекар доколко е удачно да се консултирам с хомеопат и евентуално, ако ми разреши да се консултирам!

За имената, както и преди, така и сега имаме идея за име, но ще го казваме след раждането. Не кръщаваме на баби и дядовци!

# 689
  • Мнения: 31
Моят пост прозвуча грешно,аз също съм против това да се кръщава на някой,просто някак стана съвпадение с избраното име,че е съчетание на всички бабишкери с буквите от двата рода.

Общи условия

Активация на акаунт